ذکری برای پیدا کردن راه درست در زندگی

04:00 ۱۰۲ روز و ۱۰ ساعت پیش افکار نیوز 169 0
 ذکری برای پیدا کردن راه درست در زندگی

زندگی های امروز همچون دریایی هستند که هر کدام از ما اگر درست شنا کردن و یا اسباب نجات را ندانیم به راحتی و چشم بر هم زدنی غرق خواهیم شد.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،دوران و شرایط سختی شده است، زندگی های امروزی چون دریای طوفان زده ای در انتظار بلعیدن و به دام انداختن آدم ها شده است، و در این تلاطم ها همه ما نیازمند راه نجاتی هستیم.
همین امواجی که خود را به هر دری می زند برای بلعیدن، آدمی را  دچار تردید و سردرگمی می کند و خوب به تناسب سختی مسیر، پیدا کردن مسیر و راه صحیح هم سخت تر شده و آدمی بیشتر به خطا می رود.
در این میان پیدا کردن یک نسخه، یک راه حل و یک دستور العمل برای نجات ضرورت شدیدی پیدا می کند و چه بهتر آنکه این نسخه از جانب کسانی باشد که به سر منشأ وحی و نور وصل هستند؛ اهل بیتی که خود چراغ راه و نجات دهنده انسان ها هستن.
ذکری برای پیدا کردن مسیر درست در زندگیدر این باره امام صادقعلیه السلام می فرماید: هرگاه راه و مسیر خود را گم کردی پس بانگ برآور: ای اباصالح یا ای صالح- خداوند رحمتش را بر تو فرود آورد!- راه رابه ما نشان ده: بن أبی حمزة ، عن أبی بصیر ، عن أبی عبد الله علیه السلام قال : "إذا ضللت عن الطریق فناد" یا صالح – أو یا أبا صالح – أرشدونا إلى طریق یرحمکم الله "بله نسخه ی اصلی در دستان دلسوزتر از پدرو مادری است که همیشه در زندگی همراهمان هستند؛ بله در دستان مهدی صاحب الزمان علیه السلاماست ... او که بر اوضاع و احوال همه ی ما آگاه است ؛ در روایت آمده است که ؛ اعمال و رفتار ما بر امام (علیه السلام) عرضه می شود. 2 وقتی امام اعمال ما را می بیند، از اعمال خوب و شایسته خوش حال می شود و خدای ناکرده اگر گناهی از سوی ما سر زده باشد ناراحت می شود.
یقین بدانید که در حوادث و مشکلاتتنها نیستید، اگر هم به ظاهر کسی اطرافتان نیست، خیالتان راحت باشد که پدری مهربان و دلسوز همچون کوه پشتتان است، برای گرفتاری هایتان دعا می کند«عبدالله بن زیات» به امام رضا(علیه السلام) عرضه می کند: برای حل مشکلاتمن و خانوادهام دعاکنید. به او فرمود: تو گمان می کنی دعا ننموده ام؟ سپس درحالی که عبدالله بن زیات از این گفته ی امام متعجب شده بود فرمود: اعمال شما از خداوند متعال و ائمه (علیهم السلام) مخفی نیست.
امام زمان (علیه السلام) نیز همانند جدش امام رضا (علیه السلام) مهربان است و برای حل مشکلات شیعهدعا می کند؛ به ویژه در زمان ما که منتظران، پناهی غیر از او ندارند. تنها کافی است باور کنیم که او هرگز ما را فراموش نکرده است و اگر مشکلی وجود دارد که از آن رنج می بریم، چه بسا صبر بر آن، بستر رسیدن به خیر فراوان و موقعیت بهتری باشد؛ و یا حکمتی در آن باشد که خدا می داند و ما از آن بی خبریم.
او آن قدر مهربان است که غم را برای هیچ یک از منتظران ظهورش نمی پسندد، بنابراین آن قدر به فکر ما هست که همیشه برای حل مشکلات ما دعا و تلاش کند تا به لطف و خواست خدا از شدت آن ها کاسته شود.
با این اوصاف و ارتباطی که امام زمانعلیه السلام با شیعیاندارند، آیا ما برای کم شدن فاصله ی خویش با او و مشکلاتی که از طرف ما برای او به وجود می آید تلاش می کنیم؟این تلاش کجای زندگی هایمان قرار دارد و چه تأثیراتی داشته است؟ 


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

دین و اندیشه
دین و اندیشه

آخرین اخبار

جزئیات دیدار دو فرمانده
امیر سرتیپ حیدری در رأس هیأتی از معاونان و مسؤولان نیروی زمینی ارتش، با فرمانده نیروی زمینی سپاه دیدار و گفت‌و‌گو کرد.
انتقاد یک نماینده مجلس نسبت به بی‌توجهی به معیشت معلمان
نماینده مردم ورامین در مجلس سخنانی را درباره عدم توجه به وضعیت معیشتی معلمان مطرح کرد.
چشم کلانتری به زمین دانشکده محیط زیست؟
استادیار دانشکده محیط زیست خواهان ورود مستقیم حسن روحانی به پرونده دانشکده محیط زیست شده و از وی خواست با بررسی دقیق جوانب امر از نابودی یک میراث علمی و پیشینه تاریخی آن جلوگیری کنند.
از خودمان شروع کنیم
تهران- ایرنا- خودانتقادی به ویژه میان مسئولان از اصلی ترین و مهم ترین ابزارهای رسیدن به جامعه سیاسی مطلوب است؛ نقد علاوه بر پویایی و سازندگی، جامعه را از افتادن در دام رخوت و رکود باز می دارد.
همنوایی مجلس با کارآفرینان برای کنترل شوک ارزی
رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس، بتازگی از نامه این کمیسیون به رئیس‌جمهور برای یافتن راهکارهایی جهت کاهش تأثیر نرخ ارز بر تولید سخن گفته است.
نحوه ساماندهی و نظارت بر آزمون‌های بین‌المللی به نهادهای مجری ابلاغ شد
رئیس شورایعالی انقلاب فرهنگی مصوبه این شورا درباره نحوه هماهنگی، ساماندهی و نظارت بر آزمون‌های بین‌المللی را به دستگاه‌های مجری ابلاغ کرد.
استاد ایرانی رییس انجمن اورولوژی ترمیمی و جراحان آندرولوژی آسیا شد
استاد اورولوژی و فلوشیپ اورولوژی ترمیمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به عنوان پایه گذار اصلی تشکیل انجمن اورولوژی ترمیمی و جراحان آندرولوژی آسیا، به مدت ۴ سال به ریاست این انجمن برگزیده شد.
روحانی: برجام یک جمله کم یا اضافه نمی شود
تبریز- ایرنا- رییس جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اینکه برجام یک جمله کم یا اضافه نمی شود، گفت: آمریکا خودش به دلیل عدم عمل به تعهداتش در برجام روی صندلی اتهام است.
بیانیه ۱۷۶ نماینده در حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی
۱۷۶ نفر از نمایندگان مجلس در حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی بیانیه‌ای صادر کردند.
تعداد نمایندگان مجلس افزایش می یابد
رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری مجلس، با بیان اینکه فراکسیون متبوعش از مسئولان برنامه اصلاحی خواسته است، گفت: بعد از ایام سرکشی نمایندگان به حوزه های انتخابیه، مسئولان گمرک و سازمان مبارزه با قاچاق کالا در فراکسیون حاضر شده و برنامه های خود را به نمایندگان ارائه خواهند داد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

«مومیایی پهلوی اول»؛ تکذیب یا پیگیری شایعه؟
چه می‌شد اگر به جای بازتاب اخبار ضد و نقیض توام با موضع‌گیری مثبت و منفی درباره خبر کشف جسدی مومیایی که از جانب برخی، منسوب به سرسلسله‌ی پهلوی در ایران قلمداد شده است، نخست بررسی‌های علمی و اصالت‌سنجی نسبت به اصل خبر و آن‌چه گفته می‌شود کشف شده است انجام شود؟
حضور متفاوت باران کوثری و محسن کیایی در «آستیگمات»
فیلم سینمایی «آستیگمات» به کارگردانی و تهیه کنندگی مجیدرضا مصطفوی برای اولین بار در بخش مسابقه جلوه گاه شرق جشنواره جهانی فیلم فجر به طور رسمی رونمایی شد.
غسل جنابت چه مواقعی بر انسان واجب میشود؟
غسل جنابت، از غسل‌های واجبی است که پس از جنب شدن باید انجام شود پس برای دانستن احکام و شیوه آن این گزارش را تا انتها دنبال کنید.
۵ نسخه خانگی شگفت‌انگیز برای کنترل سطح کلسترول خون
با افزایش کلسترول بد یا همان ال دی ال بسیاری از سیستم های حیاتی بدن از بین می روند. عوارض ناشی از کلسترول بد اغلب واضح نیستند و بنابراین می توانند تهدیدکننده زندگی باشند.
بوکس غرق در بی‌پولی، رئیس و دبیر در تایلند!
در حالی که اوضاع مالی فدراسیون بوکس خوب نیست، رئیس و دبیر فدراسیون برای تماشای رقابت‌های بوکس قهرمانی جوانان آسیا عازم تایلند شده‌اند.
آیا وضو و غسل با ناخن مصنوعی صحیح است؟
پوشش جالب بانوان خارجی در حرم حضرت معصومه(س)-عکس
پاسخ امام علی(ع) به سؤالاتى درباره امور غیر ممکن
راهکاری ساده برای پاک کرن گناهان
فلسفه باید در حوزه‌ علمیه قم و تهران رواج پیدا کند
غسل جنابت چه مواقعی بر انسان واجب میشود؟
اثرات طلسم و دعانویسی بر زندگی افراد از زبان ائمه(ع)
آیه ای که دزد را هم مؤمن می کند!
خاطره ای شنیدنی از شیخ رجبعلی خیاط درباره نماز اول وقت
بطحایی: در تلاش هستیم فعالیت‌های قرآنی در مدارس بیشتر از گذشته باشد