10 دریاچه رنگی جهان + عکس

03:55 ۱۰۲ روز و ۱۱ ساعت پیش افکار نیوز 164 0
10 دریاچه رنگی جهان + عکس

دریاچه های رنگی زیبای بسیار زیادی در سراسر جهان وجود دارد که رنگ آن ها با رنگ معمولی آب کاملاً متفاوت است.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،دریاچه های رنگی زیبای بسیار زیادی در سراسر جهانوجود دارد که رنگ آن ها با رنگ معمولی آب کاملاً متفاوت است. تنوع رنگ ها ابعادی جدید به مناظر طبیعی پیرامون این دریاچه ها اضافه می کند. در این مطلب با ما همراه شوید تا سفری به دور دنیا داشته باشیم و دریاچه هایی زیبا و رنگارنگ را مرور کنیم.
10. لاگونا ورده (Laguna Verde)
 10 دریاچه رنگی جهان + عکس
لاگونا ورده دریاچه آب شوری است که در جنوب غربی دشت های مرتفع بولیویواقع شده است. اگر با زبان اسپانیایی آشنایی داشته باشید، برایتان اصلاً عجیب نخواهد بود که بدانید آب های لاگونا ورده (به معنای
تالابداخلی سبز) سایه ای فوق العاده از رنگ سبز دارد. این دریاچه در دامنه کوه
آتشفشانلیکانکابور قرار دارد و رنگ زیبای سبز آن به علت باقیمانده هایی شامل رسوبات مس است. این دریاچه رنگی همچنین به خاطر محیط زیبای اطراف آن و چشمه های آب گرمش نیز شناخته می شود.
 9. بند امیر
10 دریاچه رنگی جهان + عکس
 بند امیر زنجیره ای از 6 دریاچه آبی رنگ است که در ارتفاعات رشته کوه هندوکش در مرکز افغانستان قرار دارد. این منطقه در سال 2008 اولین پارک ملی
افغانستانشد. این دریاچه های زیبا از آب های معدنی غنی شده تشکیل شده که از روزنه های کوه های اطراف بیرون می زند. میزان زیاد مواد معدنی دریاچه ها همچنین دلیل اصلی رنگ های پرشدت و متغیر آب های دریاچه است.
 8. دریاچه پوکاکی (Lake Pukaki)
 10 دریاچه رنگی جهان + عکس
 دریاچه پوکاکی در نیوزیلند به رنگ «آبی یخی» معنایی کاملاً جدید می دهد. این دریاچه رنگی چندین دهه قبل با از بین رفتن یخچال های طبیعی ایجاد شد. امروز، باقیمانده آن یخچال طبیعی ذرات صخره ای ریزی تولید می کند که به نام پودرسنگ شناخته می شود و رنگ آبی یخی متمایز دریاچه را ایجاد کرده است. دریاچه پوکاکی دومین دریاچه آلپاین بزرگ حوضه مکنزی در جزیره جنوبی نیوزیلند است.
 7. لاگونا کولورادا (Laguna Colorada)
10 دریاچه رنگی جهان + عکس
لاگونا کولورادا در بولیوی در نزدیکی مرز شیلی واقع شده است. رنگ متمایل به قرمز آب های آن به خاطر رسوبات قرمز و رنگدانه های
جلبکاست. به غیر از آب های قرمز، لاگونا کولورادا همچنین خانه انواع گوناگون فلامینگوها و چند جزیره سفید رنگ است. جزایر سفید به وسیله تبخیر مکرر دریاچه های فصلی مثل لاگونا کولورادا تشکیل می شوند.
 6. کلیموتو (Kelimutu)
10 دریاچه رنگی جهان + عکس
کوه آتشفشان کلیموتو دارای سه دریاچه آتشفشانی با رنگ های مختلفاست. تیوا آتا امبوپو معمولاً آبی است؛ تیوا نووا موری کو فای به طور معمول سبز است؛ و تیوا آتا پولو اغلب متمایل به قرمر است. منبع این ترکیب منحصر به فرد رنگ ها گمان می شود که منفذهایی در پوسته
زمینباشد که با نان فومارول شناخته می شود. این دریاچه های زیبا
جاذبه های گردشگریپرطرفداری در اندونزی هستند، و هر ساله زمین شناسان بسیاری نیز به آنجا مراجعه می کنند. این واقعیت که هر سه دریاچه رنگ متفاوتی دارند ولی روی قله آتشفشان یکسانی قرار گرفته اند، موضوع بحث و علاقه بسیاری است.
 5. آبشار هاواسو (Havasu Falls)
10 دریاچه رنگی جهان + عکس
ژرف دره هاواسو بخشی از ژرف دره گرند کنیون است و قبیله سرخپوست های هاواسوپای در دهکده کوچک سوپای در آن اقامت دارند. این منطقه یکی از دورافتاده ترین دهکده ها در آمریکاست و دسترسی به آن از طریق هلیکوپتر و یا
جادهخاکی 13 کیلومتری ممکن است.
دلیل اصلی برای بازدید از هاواسوپای (به معنی «مردم آب آبی-سبز») به علت آب ها و آبشارهای رنگارنگ است. تماشایی ترین آن ها، آبشار هاواسو است. رنگ زیبای آب آن به خاطر مواد معدنی کربنات ته نشین شده است که آن را سفید می کند و به عنوان منعکس کننده صخره های خزه ای سبز و
قهوهای به همراه آسمان آبی عمل می کند.
 4. دریاچه مورین (Moraine Lake)
10 دریاچه رنگی جهان + عکس
دریاچه مورین که به وسیله یخچال های طبیعی تغذیهمی شود و در پارک ملی بنف کانادا قرار دارد، به خاطر آب های آبی رنگ خیره کننده اش شناخته می شود. رنگ آن به خاطر شکست نور از پودرسنگ ها است. دریاچه مورین که در «دره ده قله» واقع شده، به وسیله
زیباییشگفت انگیز کوه های راکی کانادااحاطه شده است. تعدادی مسیر کوهپیمایی در اطراف دریاچه مورین قرار دارد. فقط حتماً قبل از آماده شدن برای سفر، باید شرایط آن مسیرها را
چککرد چرا که گاهی اوقات به خاطر فعالیت خرس های گریزلی محدود می شوند.
 3. دریاچه ناکورو (Lake Nakuru)
10 دریاچه رنگی جهان + عکس
 دریاچه ناکورو یکی از برترین جاذبه های گردشگریدر کنیا است که دریاچه ای بسیار کم عمق در دره کافتی است. فراوانی جلبک در این دریاچه تعداد زیادی فلامینگوهای کوچک را جذب می کند، که گاهی اوقات تعداد آن ها به بیش از یک میلیون می رسد. فلامینگوها در عمل کناره های دریاچه را صورتی می کنند و اغلب از آن به عنوان بزرگترین نمایش
پرندگانروی زمین یاد می شود. متأسفانه، در سال های اخیر به علت آلودگی و نابودی
محیط زیستتعداد فلامینگوها رو به کاهش است.
 2. جیوژایگو (Jiuzhaigou)
 10 دریاچه رنگی جهان + عکس
دره جیوژایگو در چینمحل وجود چندین دریاچه آبی، سبز و فیروزه ای رنگ است. مردم محلی این پهنه های آبی را «هایزی» می نامند که در زبان چینی به معنای «فرزند دریا» است. دریاچه های رنگی مختلف با فعالیت یخچال طبیعی ایجاد شدند، و امروزه آبشارهای بسیاری در این آب های بکر خالی می شوند. این آب های رنگی زیبا همچنین بسیار زلال هستند، به طوری که در موارد بسیار بازدیدکنندگان می توانند کف دریاچه را نیز ببینند.
 1. دریاچه های پلیتویک (Plitvice Lakes)
10 دریاچه رنگی جهان + عکس
دریاچه های پلیتویک یکی از اصلی ترین جاذبه های توریستی در کرواسی هستند که شامل شانزده دریاچه در نزدیکی مرز بوسنیو هرزگوین است. این دریاچه های زیبا به خاطر رنگ های منحصر به فرد خود از جمله نیلی، سبز، آبی و خاکستری مشهور هستند. رنگ دریاچه ها بسته به میزان مواد معدنی، رسوبات، یا جانداران در هر دریاچه، و یا نحوه تابش آفتاب به آب مرتباً تغییر می کند.
 


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

بازگشت بی سر و صدای متکدیان به تهران
تکدی گری به عنوان جرم در قوانین در نظر گرفته می شود و پس از شناسایی و جمع آوری متکدیان می بایست تعهد دهند دیگر به این امر مبادرت نمی کنند. در صورتیکه مشخص شود در قالب باندهای سواستفاده کننده در حال فعالیت هستند، مراجع انتظامی و قضایی با آنها برخورد قانونی می کنند.
بانک جهانی: نفت امسال گران‌تر می‌شود
بانک جهانی در گزارش جدیدی پیش‌بینی کرد قیمت‌های نفت امسال در بحبوحه رشد اقتصادی قوی، ۲۳ درصد رشد خواهد کرد و قیمت فلزات نیز تحت تاثیر تداوم تنش‌های تجاری، بالاتر خواهد رفت.
اسکله لاور ساحلی به بنادر و دریانوردی واگذار شد
بوشهر-ایرنا- معاون امور عمرانی استانداری بوشهر گفت: اسکله بندر لاور ساحلی با امضای تفاهم نامه ای از شیلات به اداره کل بنادر و دریانوردی این استان واگذار شد.
سلحشوری: حجاب با اجبار گشت ارشاد به مردم تحمیل نشود
رییس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت که نباید حجاب را با اجبار گشت ارشاد به مردم تحمیل کنیم بلکه باید آن را با منطق برای مردم تبیین کنیم.
افزایش ٦٠ درصدی پوشش بیمه ایرانیان خارج از کشور
بیش از ٢٠ کارگزار رسمی برون مرزی تأمین اجتماعی در اقصی نقاط دنیا جهت تسریع و تسهیل انجام امور بیمه ای ایرانیان خارج از کشور تعیین شده است.
تعاونی های زنجان 17میلیون دلار محصول صادر کردند
زنجان - ایرنا - سرپرست مدیریت امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: سال گذشته تعاونی های این استان به ارزش 17 میلیون و 685 هزار دلار محصول صادر کردند.
توزیع سراسری گازوئیل یورو ۴ تا دو ماه آینده
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی آخرین وضعیت توزیع نفت گاز و بنزین یورو چهار را تشریح کرد.
کشاورزان تا کِی باید تاوان برنامه‌های ناکارآمد کشاورزی را بدهند؟
یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:‌ اگر ما در چند سال اخیر در بعضی از شاخص‌ها رشد داشته‌ایم مدیون زحمات کشاورزان هستیم. کشاورزان تا کی باید تاوان برنامه‌های ناکارآمد کشاورزی در کشور را پرداخت کنند؟
اظهارنظر عضو شورای شهر تهران درباره حضور ایران در عراق و سوریه
عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: چطور می‌توان پذیرفت که همه دنیا درعراق و سوریه منافع داشته باشند، ولی ایران که با این دو کشور پیمان فرهنگی و تاریخی و با یکی از آن‌ها مرز مشترک دارد، در آنها حضور نداشته باشد؟
یک دست برای ساماندهی بازار زنجان صدا ندارد
زنجان – ایرنا – مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: ساماندهی بازار تاریخی زنجان، با مسئولیت یک دستگاه امکان پذیر نیست و سایر سازمان های ذینفع و مسئول هم باید وارد میدان شوند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

«مومیایی پهلوی اول»؛ تکذیب یا پیگیری شایعه؟
چه می‌شد اگر به جای بازتاب اخبار ضد و نقیض توام با موضع‌گیری مثبت و منفی درباره خبر کشف جسدی مومیایی که از جانب برخی، منسوب به سرسلسله‌ی پهلوی در ایران قلمداد شده است، نخست بررسی‌های علمی و اصالت‌سنجی نسبت به اصل خبر و آن‌چه گفته می‌شود کشف شده است انجام شود؟
حضور متفاوت باران کوثری و محسن کیایی در «آستیگمات»
فیلم سینمایی «آستیگمات» به کارگردانی و تهیه کنندگی مجیدرضا مصطفوی برای اولین بار در بخش مسابقه جلوه گاه شرق جشنواره جهانی فیلم فجر به طور رسمی رونمایی شد.
غسل جنابت چه مواقعی بر انسان واجب میشود؟
غسل جنابت، از غسل‌های واجبی است که پس از جنب شدن باید انجام شود پس برای دانستن احکام و شیوه آن این گزارش را تا انتها دنبال کنید.
۵ نسخه خانگی شگفت‌انگیز برای کنترل سطح کلسترول خون
با افزایش کلسترول بد یا همان ال دی ال بسیاری از سیستم های حیاتی بدن از بین می روند. عوارض ناشی از کلسترول بد اغلب واضح نیستند و بنابراین می توانند تهدیدکننده زندگی باشند.
بوکس غرق در بی‌پولی، رئیس و دبیر در تایلند!
در حالی که اوضاع مالی فدراسیون بوکس خوب نیست، رئیس و دبیر فدراسیون برای تماشای رقابت‌های بوکس قهرمانی جوانان آسیا عازم تایلند شده‌اند.
بازگشت بی سر و صدای متکدیان به تهران
افزایش ٦٠ درصدی پوشش بیمه ایرانیان خارج از کشور
اظهارنظر عضو شورای شهر تهران درباره حضور ایران در عراق و سوریه
۶ ویژگی‌ تلگرام برای امنیت تبهکاران و تروریست ها
کنترل تلویزیون را دست خودتان بگیرید
جزئیات جدید از ماجرای کشف مومیایی در شهر ری
در هر ساعت چند «طلاق» در کشور رخ می‌دهد؟
جزییاتی هولناک از کودک آزاری در ماهشهر +عکس
نام‌های محبوب تهرانی‌ها در سال 96
ورود 12 میلیون نفر به پیام‌رسان‌های داخلی- ایجاد افزونه‌ای برای انتقال اطلاعات از تلگرام