تعامل با بانک های بزرگ خارجی هنوز اصلی ترین دغدغه نظام بانکی کشور است

11:07 ۱۲ روز پیش باشگاه خبرنگاران جوان 167 0
 تعامل با بانک های بزرگ خارجی هنوز اصلی ترین دغدغه نظام بانکی کشور است

باشگاه خبرنگاران جوان

به گزارش خبرنگار   بورس،بانک و بیمه    گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، توسعه روابط کارگزاری با بانک‌های خارجی  یکی از زیرساخت‌های مورد نیاز کشورها برای توسعه مراودات تجاری و اقتصادی  به شمار می‌آید.این موضوع از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است،به گونه ای که پس از تشدید تحریم‌های هسته‌ای علیه کشورمان ، روابط کارگزاری از ۶۳۳ بانک در سال ۱۳۸۵ به ۱۱۹ بانک در سال ۹۱ کاهش یافت.
محمدرضا غفوری کارشناس نظام بانکی در گفتگو با خبرنگار  بورس،بانک و بیمه  ، درباره روابط بانکی ایران با بانک‌های بزرگ دنیا اظهار کرد: اگرچه بعد از برجام و در اوایل این توافق، روابط بین بانکی ایران با بانک‌های دیگر کشورها ،بهبود یافته است اما هنوز تعامل با بانک های بزرگ خارجی   اصلی ترین دغدغه و مشکل نظام مالی-بانکی به شمار می رود.
وی ادامه داد: متاسفانه بسیاری از کشور‌ها در روابط بین بانکی با ایران محتاط عمل می‌کنند.
این کارشناس بانکی در تشریح عوامل تاثیرگذار در بهبود روابط تعاملی با بانک‌های موثر جهان اظهار کرد: پولشویی، مبارزه با تروریسم، شفافیت، استانداردسازی ساختار‌های مالی و ایجاد ساز و کار در قواعد بین الملل می‌تواند در بهبود روابط بانکی ایران با دیگر کشور‌ها تاثیرگذار باشد.
بازگشت بانک‌ها به روال عادی خود نیازمند زمان است هادی حق شناس کارشناس نظام بانکی در گفتگو با خبرنگار   بورس،بانک و بیمه   با بیان اینکه پسابرجام توانسته روابط تجاری ایران با سایر کشورها را تا حدی بهبود ببخشد ،گفت: اما روابط بانکی به لحاظ پیچیدگی‌هایی که دارد هنوز با مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کند.
وی با اشاره به اینکه بازگشت بانک‌ها به روال عادی خود نیازمند زمان است،بیان کرد: با روی کار آمدن دولت ترامپ روابط بانکی با مشکلات بیشتری روبه رو شده است  ،که بهبود این مسایل نیازمند گذر زمان است.
حق شناس تصریح کرد: باتوجه به تعاملات تجاری کشور‌های آسیانه میانه و روسیه انتظار می‌رود که این روابط با ایران نیز برقرار شود چرا که پس از پسابرجام، هنوز  از ظرفیت بالای اقتصادی و تجاری ایران استفاده نشده است.
به گفته این کارشناس بانکی، نگاه جدید در ساختار تجاری کشور یکی از مهمترین عناصر تامین امنیت منطقه و منافع مشترک با کشور‌های همسایه به شمار می‌رود.


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی
تولید و تجارت
تولید و تجارت
ارتباطات و فناوری اطلاعات
ارتباطات و فناوری اطلاعات
صنعت ، تجارت و کشاورزی
صنعت ، تجارت و کشاورزی
نبض بازار
نبض بازار
امور زیر بنایی
امور زیر بنایی
اقتصاد و انرژی
اقتصاد و انرژی
راه و شهرسازی
راه و شهرسازی
اقتصاد بین الملل
اقتصاد بین الملل
بورس‌،‌بانک و بیمه
بورس‌،‌بانک و بیمه
عمران و اشتغال
عمران و اشتغال
اقتصاد کلان
اقتصاد کلان

آخرین اخبار

قاتلان سریالی بی رحمی که آزاد شدند
قاتل سریالی را دستگیر کردند، سپس اجازه دادند برود و باز هم آدم بکشد!
تصاویر عجیبی که در هنر قرون وسطی دیده می‌شد
خیلی از ما می‌توانیم ساعت‌ها با افتخار از هنر رنسانس و کلاسیک صحبت کنیم، اما اگر کسی درباره هنر سال‌های ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ سوال کند، سرفه می‌کنیم و سعی می‌کنیم مودبانه بحث را عوض کنیم.
رضا نیازمند، چهره ماندگار اخلاق و اقتصاد
با پشتیبانی مادری مهربان و دوراندیش (و چرخ خیاطی او که چرخ زندگی را می چرخانده است) راهی دارالفنون می شود، سپس به دانشکده صنعتی ایران و آلمان رفته و سرانجام برای ادامه تحصیل به آمریکا می رود. او در آمریکا همزمان با تحصیل در رشته مدیریت صنعتی، در سمت بلیط پار کن و راهنمای تماشاگران برای هدایت به داخل سالن سینما مشغول می شود بلکه بتواند از عهده هزینه های زندگی برآیند.
برنامه هفت؛ از دوران طلایی جیرانی تا حاشیه‌های افخمی
وقتی هفت افخمی تمام (تعطیل) شد، برخی تحلیلگران عقیده داشتند عمر این گونه برنامه سازی سینمایی به سر آمده است و باید فکری دیگر کرد. نظر ما را بخواهید می گوییم هفت استاندارد همان بود که جیرانی پایه ریزی کرد.
نفیسه روشن: تئاتر یک هنر مظلوم است
ساخته‌شدن برخی از کارهای سبک و کارهایی که ما خودمان به آن راحت‌الحلقوم می‌گوییم باعث ترویج نوعی سلیقه خاص در میان مخاطبان شده است که آنها ترجیح می‌دهند با نمایشی روبه‌رو باشند که به اصطلاح «هلو برو تو گلو» باشد...
بازیگران ماهِ سینمای ایران؛ بهمن ۹۶
ماهنامه سینمایی «همشهری 24» در هر شماره به بررسی بازی چند بازیگر در فیلم های در حال اکران سینمای ایران و نقاط ضعف و قوت آنان می پردازد. این سری مطالب را به صورت ماهانه به شما مخاطبان سینمادوست "مجله اینترنتی برترین ها" تقدیم می نماییم.
بهترین انیمیشن‌های کوتاه تاریخ (۶)
شعبده‌بازی به نام «پرِستو دی‌جیوتاجیونه» (Presto DiGiotagione) به خاطر تردستی‌های خارق‌العاده‌ای که به واسطۀ کلاه جادویی‌اش انجام می‌دهد مشهور است. وی برای انجام برخی از شگردهای خود، از یک خرگوش به نام «اَلِک اَزَم» (Alec Azam) کمک می‌گیرد.
سرنوشت فیلم‌هایی که در جشنواره‌های فجر رد شدند
مروری بر هفت فیلم مهم ادوار مختلف جشنواره که به دلایل گوناگون از حضور در این رویداد محروم شده اند البته در این فهرست استثناهایی هم وجود دارد که دقیقه 90 و یا بعدها صلاحیت شان برای حضور در جشنواره محرز شد.
«برو بیرون»؛ مواجهه با هیولای واقعی ژانر وحشت - کمدی
هیچ‌یک از طرفداران جدی سریال کمدی «کی و پیل» از این‌که جردن پیل به سراغ ژانر وحشت رفته است تعجب نکرده‌اند.کارگردان در فیلم جدیدش «برو بیرون» سرراست و بی‌پرده به سراغ ترس می‌رود و سیاست‌های نژادپرستانه را نقد می‌کند.
اتاق خواب کوچک را اینگونه بچینید
یکی از اصلی ترین بخش ها در هر خانه ای اتاق خواب است بنابراین بهتر است در هنگام طراحی دکوراسیون اتاق خواب کوچک و بزرگ بیشترین دقت و خلاقیت را به کار ببرید.

پر بازدید ترین اخبار امروز

در برنامه نود دیشب چه گذشت؟ - افشاگری طارمی درباره اتفاقات اخیر
طارمی در برنامه نود گفت: محرومیت پرسپولیس ارتباطی به من ندارد چراکه به صورت جداگانه با فیفا مکاتبه می کردیم‌ من‌به دلیل اینکه ۲ قرارداد بسته بودم محروم شدم اما پرسپولیس به دلیل عدم صداقت.
آینده گردشگران حاشیه‌ساز چینی در ایران
در یک سال گذشته بیش از ۱۰۰ میلیون چینی به خارج از این کشور سفر کرده اند، درحالیکه فقط ۸۰ هزار نفرشان راهی ایران شده‌اند که گمان بر این است، انگیزه بیشتر آن‌ها از این سفر گردشگری نبوده، بلکه بیشتر به‌دنبال تجارت بوده‌اند. با این حال پیش‌بینی شده سفر چینی ها به ایران در آینده، روند رو به رشدی داشته باشد.
با ارسال نامه به ناظر بازار؛ : شرکت سرمایه‌گذاری بیمه در مورد عدم فروش ساختمان شفاف‌سازی کرد
فارس از آن‌سوی تالار شیشه‌ای گزارش می‌دهد : تقویت ۱۱۳ واحدی شاخص کل بورس تهران/ دل‌خوشی بازار سهام به سهام فولادی و معدنی
در نشست خبری عنوان شد : عرضه اولیه ۲ شرکت پتروشیمی به زودی در بورس
نوسانات ارز به زودی کاهش می يابد/التهاب برای بازار و اقتصاد سم مهلک است
مدیر یک کارگزاری بورس: سقف 89 هزار واحدی شاخص بورس می‌شکند/ تجربه اثر معکوس تشدید تحریم‌ها بر بازار سهام
یک مقام مسئول در وزارت اقتصاد به فارس خبر داد : حضور سه شرکت خارجی با ۸۰ میلیون یورو در بورس/ برای جذب فاینانس از ۲ کشور اروپایی رایزنی می‌شود
نقش اتریش در تصمیم گیری‌های جلسه آتی FATF
رئیس هیأت مدیره کانون کارگزاران در گفت‌وگو با فارس: دستورالعمل‌های اجرایی جدید برای نظارت بر ناشران تدوین شوند
فارس از آن سوی تالار شیشه‌ای گزارش می‌دهد : تقویت ۲۳۳ واحد شاخص کل بورس تهران/ حمل و نقلی‌ها در کانون توجه خریداران
شکایت بانک مرکزی از موسسه اروپایی برای آزادسازی ۴.۹ میلیارد دلار پول ایران