دستبند پلیس بر دستان سارقان خشن و آدم ‌رُبا+عکس

08:33 ۲۱۷ روز و ۸ ساعت پیش خبرگزاری فارس 98 0
دستبند پلیس بر دستان سارقان خشن و آدم ‌رُبا+عکس

گروه سه نفره از مجرمان سابقه‌داری که مبادرت به سرقت خشن خودرو همراه با آدم ربایی می‌کردند توسط کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی دستگیر شدند.

خبرگزاری فارس

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، در مورخه 14 آبان 1396 فردی با مراجعه به کلانتری 147 گلبرگ به مأموران اعلام داشت که چند نفر به بهانه خرید خودرو سواری وی اقدام به ربایش وی و نهایتا سرقت خودرو کردند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت به عنف توأم با آدم ربایی و به دستور بازپرس شعبه هفتم دادسرای ناحیه 27 تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

شاکی پرونده با حضور در پایگاه چهارم پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: جهت فروش یک دستگاه خودروی اپتیما به مبلغ 170 میلیون تومان، اقدام به درج آگهی در سایت دیوار کرده بودم؛ در مورخه 30 مهر 1396 و طی تماس تلفنی ، دو نفر جوان به عنوان خریدار جهت بازدید خودرو به درمنزل بنده در خیابان گلبرگ آمده و ماشین را بازدید کردند.

دستبند پلیس بر دستان سارقان خشن و آدم ‌رُبا+عکس

 

وی ادامه داد: مدتی از این افراد خبری نشد تا اینکه در مورخه 14 آبان 1396 مجددا همان دو نفر ، این بار به بهانه خرید به در منزل آمده و برای تنظیم قولنامه به داخل پارکینگ ساختمان آمدند؛ در داخل پارکینگ بودیم که ناگهان آنها به من حمله ور شده ، با تهدید چاقو و شوکر مرا به داخل صندوق عقب خودرو انداخته و از ساختمان خارج شدند؛ سارقین پس از طی مسافتی، نهایتا مرا در اتوبان شهید یاسینی از ماشین به بیرون پرتاب کرده و با سرقت خودرو از محل دور شدند.

کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی با بررسی پرونده های مشابه موفق به شناسایی یک فقره سرقت مشابه ناموفق در منطقه تهرانپارس شدند.

شاکی آن پرونده پس از حضور در پایگاه چهارم پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان عنوان داشت که دو نفر دقیقا به همین شیوه قصد سرقت خودرو سواری اپتیمای از وی را داشته اند که موفق به این سرقت نشدند.

وی در توضیح زمان سرقت به کارآگاهان گفت: پس از درج آگهی فروش یک دستگاه خودرو در سایت دیوار در مورخه 14 شهریور 1396 دو نفر برای بازدید و نهایتا خرید خودرو به مغازه بنده در فلکه اول تهرانپارس آمدند که با سوء استفاده از خلوتی مغازه ناگهان با چاقو و شوکر به سمت من حمله ور شده و قصد گرفتن سوئیچ ماشین را داشتند.

این فرد افزود: در همین زمان یکی از همکاران بنده که به مغازه برگشته بود ، متوجه موضوع شد و به کمک من آمد و سارقین بدون آنکه موفق به سرقت شوند به سرعت از مغازه خارج و متواری شدند.

شاکی پرونده  سرقت ناموفق در منطقه تهرانپارس که پس از طرح شکایت اولیه نسبت به پیگیری شکایت خود در دادسرا اقدام نکرده بود ، در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان عنوان کرد که مغازه اش مجهز به دوربین مداربسته است و صحنه زمان سرقت را نیز در اختیار دارد ؛ بلافاصله تصاویر لحظه سرقت موفق بازبینی قرار گرفت و شاکی پرونده سرقت خودرو اپتیما در خیابان گلبرگ ، پس از مشاهده تصاویر سارقین صراحتا آنها را مورد شناسایی قرار داد.

کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی با بهره گیری از تصاویر بدست آمده از سارقین و انجام اقدامات ویژه پلیسی ، سرانجام موفق به شناسایی یکی از مجرمین سابقه دار در زمینه سرقت های خشن به نام علیرضا . ج ( 25 ساله ) شدند که آخرین بار به اتهام کیف قاپی دستگیر و روانه زندان شده بود.

مخفیگاه علیرضا . ج در منطقه اتابک – خیابان منصور شناسایی و تحت مراقبت های نامحسوس پلیسی قرار گرفت تا نهایتا پس از رؤیت خودرو مسروقه در محل ، علیرضا در ساعت 21 مورخه 24آذر 1396 دستگیر شد.

علیرضا در همان لحظه دستگیری صراحتا به مشارکت در سرقت خودرو اعتراف و عنوان داشت که طراح اصلی سرقت شوهرخاله‌اش به نام جلال . ب ( 45 ساله ) بوده و سرقت را با همراهی یکی دیگر از دوستانش به نام مسعود (24 ساله) انجام داده است.

مسعود نیز پس از شناسایی در همان منطقه اتابک دستگیر و به سرقت به عنف خودروی اپتیما همراه با آدم ربایی اعتراف و اظهارات علیرضا در خصوص نقش جلال . ب را در این سرقت تأیید کرد .

با معرفی جلال به عنوان سرکرده گروه ، بلافاصله سوابقش مورد بررسی قرار گرفت و مشخص شد که او از مجرمین سابقه دار و تحت تعقیب دستگاه قضایی است.

سرانجام با شناسایی مخفیگاه جلال در منطقه تهرانپارس – بلوار پروین ، او نیز در ساعت یک بامداد مورخه 25 آذر1396 دستگیر و به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

سرهنگ کارآگاه فخرالدین افراسیابی ، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت : متهمان در همان تحقیقات اولیه صراحتا به سرقت همراه با آدم ربایی یک دستگاه اپتیما در منطقه گلبرگ و همچنین سرقت ناموفق در منطقه تهرانپارس اعتراف کرده و هر دو شاکی پرونده نیز پس از مواجهه حضوری صراحتا متهمین را مورد شناسایی دقیق خود قرار دادند .

سرهنگ فخرالدین افراسیابی اعلام داشت : متهمین جهت تحقیقات و صدور قرار قانونی ، به دادسرای ناحیه 27 اعزام و با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس شعبه هفتم ، متهمین جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار داده شدند.

انتهای پیام/ 


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

بیانیه باشگاه رئال مادرید: بنزما می‌ماند!
قهرمان اروپا با انتشار بیانیه‌ای به گمانه‌زنی‌ها درباره آینده مهاجم فرانسوی این تیم پایان داد.
رضا عنایتی در یک قدمی هدایت پاس همدان
آقای گل سابق فوتبال کشور در یک قدمی نشستن روی نیمکت تیم فوتبال پاس همدان قرار دارد.
درباره «رهام»، جدیدترین خودروی ساخت ایران
جدیدترین خودروی ساخت ایران با نام رهام در هفدهمین نمایشگاه خودروی شیراز رونمایی شد. یک خودروی سدان کامپکت که براساس پلتفرم بومی شرکت سایپا به نام SP100، ساخته شده است. در ادامه با ما باشید.
جعبه گشایی گلکسی نوت 9 (Galaxy Note 9)
بله! درست خواندید! آنباکسینگ گلکسی نوت 9 را در این مطلب خواهیم دید، البته، به نوعی!
راه‌اندازی نشانگر آنلاین بودن در اینستاگرام
ویژگی جدید در اینستاگرام نشان می‌دهد شما آنلاین هستید.
بالن‌های گوگل اینترنت را به کنیا می‌برند
آلفابت شرکت مادرتخصصی گوگل قصد دارد با ارسال بالن های متعدد به هوا زمینه را برای دسترسی به اینترنت در نقاط دورافتاده و روستایی کشور کنیا فراهم آورد.
افشای تصاویر پرچمدار بعدی سامسونگ
رندر و تصاویر گلکسی نوت 9 (Samsung Galaxy Note 9) در دنیای واقعی منتشر شد. این عکس‌ها به خوبی طراحی پرچمدار سامسونگ را نشان می‌دهند.
تولید ربات‌های بسیار ریز با وزن کمتر از یک گرم
آژانس تحقیقاتی دولتی دارپا در آمریکا موفق به تولد ربات های بسیار ریزی شده که برای استفاده در محیط های خاص کاربرد دارند و وزنشان کمتر از یک گرم است.
دستیارهای صوتی لهجه‌های غلیظ را نمی‌فهمند
دستیار صوتی گوگل و الکسا نمی‌توانند لهجه‌های غلیظ را تشخیص داده و پاسخ مناسب دهند.
نام گوشی‌های سامسونگ تغییر می‌کند
طبق گزارش‌های منتشره، نام سری گوشی‌های هوشمند گلکسی A سامسونگ تغییر خواهد کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

گزارشی از حضور کاروان‌های زیر سایه خورشید در ۲۰۰۰ نقطه در سه قاره جهان
در دهه کرامت که از ولادت حضرت معصومه (س) هم‌زمان با اولین روز ماه ذی‌قعده آغاز می‌شود و تا یازدهم این ماه و با ولادت حضرت رضا (ع) ادامه می‌یابد، دل‌های همه عاشقان و دلدادگان به کریمان اهل‌بیت (ع) غرق در شادی سرور می‌شود.
نفس خودروسازان به شماره افتاد-پیشخوان
روزنامه های اقتصادی امروز یکشنبه 31 تیر 97 را در اینجا مشاهده کنید.
جاده ورودی شهر برازجان بوشهر بازگشایی شد
بوشهر- ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری دشتستان گفت:جاده ورودی شهر برازجان مرکز شهرستان دشتستان که توسط شماری از شهروندان دراعتراض به ادامه کم آبی برای مدت 30دقیقه بسته شده بود با همکاری مردم بازگشایی و آمد و شد در این محور در حال انجام است.
گفت و شنود- حقوق!
یکی از نامزدها در متینگ انتخاباتی خود می‌گفت؛ من با سوسیالیسم و امپریالیسم و کمونیسم و فمنیسم و... مبارزه می‌کنم! پیرمردی گفت؛ کاش یک فکری هم برای روماتیسم من می‌کردید!
جاده ورودی شهر برازجان بوشهر بازگشایی شد
بوشهر- ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری دشتستان گفت:جاده ورودی شهر برازجان مرکز شهرستان دشتستان که توسط شماری از شهروندان دراعتراض به ادامه کم آبی برای مدت 30دقیقه بسته شده بود با همکاری مردم بازگشایی و آمد و شد در این محور در حال انجام است.
افزایش شمار کشته‌های حادثه آتش سوزی خمین
کشف ۱۳ کیلوگرم مخدر «پان» در مرز افغانستان
مرگ یک عابر در بزرگراه همت
اجرای حکم اعدام دو قاتل کودک‌ آزار در مشهد
تصادف با گاردیل پژو پارس را متلاشی کرد
کشف ۱۳ کیلوگرم ماده مخدر پان در خودرو
اورژانس: هفته گذشته ۱۹ نفر غرق شدند
سقوط زن ۳۸ ساله از طبقه چهارم یک ساختمان
دستگیری قاچاقچیان مشهور شیشه در تهران
زلزله ۵ ریشتری کرمانشاه را لرزاند