دستبند پلیس بر دستان سارقان خشن و آدم ‌رُبا+عکس

08:33 ۳۰۹ روز و ۱ ساعت پیش خبرگزاری فارس 98 0
دستبند پلیس بر دستان سارقان خشن و آدم ‌رُبا+عکس

گروه سه نفره از مجرمان سابقه‌داری که مبادرت به سرقت خشن خودرو همراه با آدم ربایی می‌کردند توسط کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی دستگیر شدند.

خبرگزاری فارس

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، در مورخه 14 آبان 1396 فردی با مراجعه به کلانتری 147 گلبرگ به مأموران اعلام داشت که چند نفر به بهانه خرید خودرو سواری وی اقدام به ربایش وی و نهایتا سرقت خودرو کردند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت به عنف توأم با آدم ربایی و به دستور بازپرس شعبه هفتم دادسرای ناحیه 27 تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

شاکی پرونده با حضور در پایگاه چهارم پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: جهت فروش یک دستگاه خودروی اپتیما به مبلغ 170 میلیون تومان، اقدام به درج آگهی در سایت دیوار کرده بودم؛ در مورخه 30 مهر 1396 و طی تماس تلفنی ، دو نفر جوان به عنوان خریدار جهت بازدید خودرو به درمنزل بنده در خیابان گلبرگ آمده و ماشین را بازدید کردند.

دستبند پلیس بر دستان سارقان خشن و آدم ‌رُبا+عکس

 

وی ادامه داد: مدتی از این افراد خبری نشد تا اینکه در مورخه 14 آبان 1396 مجددا همان دو نفر ، این بار به بهانه خرید به در منزل آمده و برای تنظیم قولنامه به داخل پارکینگ ساختمان آمدند؛ در داخل پارکینگ بودیم که ناگهان آنها به من حمله ور شده ، با تهدید چاقو و شوکر مرا به داخل صندوق عقب خودرو انداخته و از ساختمان خارج شدند؛ سارقین پس از طی مسافتی، نهایتا مرا در اتوبان شهید یاسینی از ماشین به بیرون پرتاب کرده و با سرقت خودرو از محل دور شدند.

کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی با بررسی پرونده های مشابه موفق به شناسایی یک فقره سرقت مشابه ناموفق در منطقه تهرانپارس شدند.

شاکی آن پرونده پس از حضور در پایگاه چهارم پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان عنوان داشت که دو نفر دقیقا به همین شیوه قصد سرقت خودرو سواری اپتیمای از وی را داشته اند که موفق به این سرقت نشدند.

وی در توضیح زمان سرقت به کارآگاهان گفت: پس از درج آگهی فروش یک دستگاه خودرو در سایت دیوار در مورخه 14 شهریور 1396 دو نفر برای بازدید و نهایتا خرید خودرو به مغازه بنده در فلکه اول تهرانپارس آمدند که با سوء استفاده از خلوتی مغازه ناگهان با چاقو و شوکر به سمت من حمله ور شده و قصد گرفتن سوئیچ ماشین را داشتند.

این فرد افزود: در همین زمان یکی از همکاران بنده که به مغازه برگشته بود ، متوجه موضوع شد و به کمک من آمد و سارقین بدون آنکه موفق به سرقت شوند به سرعت از مغازه خارج و متواری شدند.

شاکی پرونده  سرقت ناموفق در منطقه تهرانپارس که پس از طرح شکایت اولیه نسبت به پیگیری شکایت خود در دادسرا اقدام نکرده بود ، در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان عنوان کرد که مغازه اش مجهز به دوربین مداربسته است و صحنه زمان سرقت را نیز در اختیار دارد ؛ بلافاصله تصاویر لحظه سرقت موفق بازبینی قرار گرفت و شاکی پرونده سرقت خودرو اپتیما در خیابان گلبرگ ، پس از مشاهده تصاویر سارقین صراحتا آنها را مورد شناسایی قرار داد.

کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی با بهره گیری از تصاویر بدست آمده از سارقین و انجام اقدامات ویژه پلیسی ، سرانجام موفق به شناسایی یکی از مجرمین سابقه دار در زمینه سرقت های خشن به نام علیرضا . ج ( 25 ساله ) شدند که آخرین بار به اتهام کیف قاپی دستگیر و روانه زندان شده بود.

مخفیگاه علیرضا . ج در منطقه اتابک – خیابان منصور شناسایی و تحت مراقبت های نامحسوس پلیسی قرار گرفت تا نهایتا پس از رؤیت خودرو مسروقه در محل ، علیرضا در ساعت 21 مورخه 24آذر 1396 دستگیر شد.

علیرضا در همان لحظه دستگیری صراحتا به مشارکت در سرقت خودرو اعتراف و عنوان داشت که طراح اصلی سرقت شوهرخاله‌اش به نام جلال . ب ( 45 ساله ) بوده و سرقت را با همراهی یکی دیگر از دوستانش به نام مسعود (24 ساله) انجام داده است.

مسعود نیز پس از شناسایی در همان منطقه اتابک دستگیر و به سرقت به عنف خودروی اپتیما همراه با آدم ربایی اعتراف و اظهارات علیرضا در خصوص نقش جلال . ب را در این سرقت تأیید کرد .

با معرفی جلال به عنوان سرکرده گروه ، بلافاصله سوابقش مورد بررسی قرار گرفت و مشخص شد که او از مجرمین سابقه دار و تحت تعقیب دستگاه قضایی است.

سرانجام با شناسایی مخفیگاه جلال در منطقه تهرانپارس – بلوار پروین ، او نیز در ساعت یک بامداد مورخه 25 آذر1396 دستگیر و به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

سرهنگ کارآگاه فخرالدین افراسیابی ، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت : متهمان در همان تحقیقات اولیه صراحتا به سرقت همراه با آدم ربایی یک دستگاه اپتیما در منطقه گلبرگ و همچنین سرقت ناموفق در منطقه تهرانپارس اعتراف کرده و هر دو شاکی پرونده نیز پس از مواجهه حضوری صراحتا متهمین را مورد شناسایی دقیق خود قرار دادند .

سرهنگ فخرالدین افراسیابی اعلام داشت : متهمین جهت تحقیقات و صدور قرار قانونی ، به دادسرای ناحیه 27 اعزام و با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس شعبه هفتم ، متهمین جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار داده شدند.

انتهای پیام/ 


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

اسکای‌لب؛ اولین و تنها ایستگاه مداری آمریکا+تصاویر
اسکای لب نخستین و تنها ایستگاه مداری آمریکا، پس از ماموریت سفینه‌های آپولو در سال 1973 به فضا پرتاب شد.
نظر یک نماینده درباره وزرای پیشنهادی دولت به مجلس
نماینده مردم رفسنجان در مجلس معتقد است ۴ وزیر پیشنهادی دولت به مجلس مشکل چندانی در روز رای‌گیری در مجلس نخواهند داشت.
ماجرای تغییر اتهام ۵ متهم محیط زیستی
وکیل مدافع تعدادی از متهمان پرونده موسوم به فعالان محیط زیستی بازداشت شده، از تغییر اتهام 5 متهم این پرونده از جاسوسی به افساد فی الارض خبر داد و گفت: کیفرخواست این افراد به اتهام افساد فی الارض صادر شده است.
طرح گازرسانی به دهستان میانکوه مهریز آغاز شد
یزد - ایرنا - بخشدار مرکزی مهریز گفت: عملیات گازرسانی به 11 روستای دهستان میانکوه این شهرستان به طول 50 کیلومتر با احداث خط انتقال اصلی آغاز شد.
تسلیت پادشاه و بن سلمان به خانواده خاشقچی
پادشاه و ولی‌عهد سعودی به خانواده «جمال خاشقچی» روزنامه‌نگار منتقد عربستانی که در کنسولگری این کشور در استانبول به قتل رسیده، تسلیت گفتند.
آخوندی رفت ولی دیر رفت!- تبعات بازگشت «شاه زل»
نامه استعفای آقای آخوندی حاوی نکته مهمی است و آن اینکه آخوندی با تاکید مجدد بر گزاره‌های حقوق مالکیت، بازار آزاد و حاکمیت قانون، مجددا ارادت خود را به ساحت قدسی(!) نولیبرالیسم نشان می‌دهد.
تکذیب خبر کناره‌گیری ظریف از سمت خود
روابط عمومی وزارت امور خارجه به ادعاهای منتشر شده در مورد استعفای ظریف واکنش نشان داد.
برنامه ایستگاه فضایی بین‌المللی اعلام شد
به گفته یک منبع مطلع در صنعت موشکی و فضایی روسیه سازمان فضایی روسیه(روسکاسموس) برنامه ریزی اولیه برای ایستگاه فضایی بین‌المللی جهت پرتاب بعدی ناو کیهانی سایوز و بازگشت سرنشینان فعلی ایستگاه را تصویب کرده است.
گزافه‌گویی‌های معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا: پیش‌بینی می‌کنیم خرید نفت از ایران به شدت کاهش یابد
معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا ضمن تکرار گزافه‌گویی‌های مقامات واشنگتن علیه کشورمان مدعی شد: پیش‌بینی می‌کنیم به دلیل تحریم‌های ما خرید نفت از ایران کاهش چشمگیری یابد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

خاندان حاکم عربستان به خانواده خاشقچی تسلیت گفت
تهران- ایرنا- خاندان حاکم عربستان که خود متهم به صدور دستور قتل خاشقچی روزنامه نگار سعودی هستند، مرگ وی را به خانواده اش تسلیت گفتند.
صادقیان: پنجره بسته هم حریف پرسپولیس نشد
پیام صادقیان این روزها در فوتبال ترکیه حضور دارد و کمتر از او خبری می‌رسد. در فصل جدید زندگی‌اش تصمیم گرفته کارش را در فوتبال ترکیه دنبال کند تا دوباره به متن فوتبال بازگردد.
اسکای‌لب؛ اولین و تنها ایستگاه مداری آمریکا+تصاویر
اسکای لب نخستین و تنها ایستگاه مداری آمریکا، پس از ماموریت سفینه‌های آپولو در سال 1973 به فضا پرتاب شد.
نظر یک نماینده درباره وزرای پیشنهادی دولت به مجلس
نماینده مردم رفسنجان در مجلس معتقد است ۴ وزیر پیشنهادی دولت به مجلس مشکل چندانی در روز رای‌گیری در مجلس نخواهند داشت.
ماجرای تغییر اتهام ۵ متهم محیط زیستی
وکیل مدافع تعدادی از متهمان پرونده موسوم به فعالان محیط زیستی بازداشت شده، از تغییر اتهام 5 متهم این پرونده از جاسوسی به افساد فی الارض خبر داد و گفت: کیفرخواست این افراد به اتهام افساد فی الارض صادر شده است.
راز مرگ بنگاه دار مشهور جنوب تهران
ریزش تونل راه کربلا در مسیر ایلام - مهران
وقوع طوفان در منطقه مرزی مهران یک نفر فوتی و ۱۵ تن مصدوم بر جای گذاشت
زائران اربعین در صورت امکان به طرف مرزهای جنوبی تغییر مسیر دهند
امدادرسانی به بیش از ۵۰۰۰ زائر درپی طوفان در مهران
قاتل خاموش، جان ۵ عضو یک خانواده را گرفت
اسامی مصدومان در تصادف زائران ایرانی در عراق
واژگونی ون زائران ایرانی در مسیر حله- 11 مازندرانی مصدوم شدند
مرگ خاموش پنج نفر در شمال شرق تهران
تسهیل تردد زائران اربعین از مرزها-مشکل امنیتی نداریم