دستبند پلیس بر دستان سارقان خشن و آدم ‌رُبا+عکس

08:33 ۱۲۸ روز و ۶ ساعت پیش خبرگزاری فارس 98 0
دستبند پلیس بر دستان سارقان خشن و آدم ‌رُبا+عکس

گروه سه نفره از مجرمان سابقه‌داری که مبادرت به سرقت خشن خودرو همراه با آدم ربایی می‌کردند توسط کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی دستگیر شدند.

خبرگزاری فارس

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، در مورخه 14 آبان 1396 فردی با مراجعه به کلانتری 147 گلبرگ به مأموران اعلام داشت که چند نفر به بهانه خرید خودرو سواری وی اقدام به ربایش وی و نهایتا سرقت خودرو کردند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت به عنف توأم با آدم ربایی و به دستور بازپرس شعبه هفتم دادسرای ناحیه 27 تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

شاکی پرونده با حضور در پایگاه چهارم پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: جهت فروش یک دستگاه خودروی اپتیما به مبلغ 170 میلیون تومان، اقدام به درج آگهی در سایت دیوار کرده بودم؛ در مورخه 30 مهر 1396 و طی تماس تلفنی ، دو نفر جوان به عنوان خریدار جهت بازدید خودرو به درمنزل بنده در خیابان گلبرگ آمده و ماشین را بازدید کردند.

دستبند پلیس بر دستان سارقان خشن و آدم ‌رُبا+عکس

 

وی ادامه داد: مدتی از این افراد خبری نشد تا اینکه در مورخه 14 آبان 1396 مجددا همان دو نفر ، این بار به بهانه خرید به در منزل آمده و برای تنظیم قولنامه به داخل پارکینگ ساختمان آمدند؛ در داخل پارکینگ بودیم که ناگهان آنها به من حمله ور شده ، با تهدید چاقو و شوکر مرا به داخل صندوق عقب خودرو انداخته و از ساختمان خارج شدند؛ سارقین پس از طی مسافتی، نهایتا مرا در اتوبان شهید یاسینی از ماشین به بیرون پرتاب کرده و با سرقت خودرو از محل دور شدند.

کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی با بررسی پرونده های مشابه موفق به شناسایی یک فقره سرقت مشابه ناموفق در منطقه تهرانپارس شدند.

شاکی آن پرونده پس از حضور در پایگاه چهارم پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان عنوان داشت که دو نفر دقیقا به همین شیوه قصد سرقت خودرو سواری اپتیمای از وی را داشته اند که موفق به این سرقت نشدند.

وی در توضیح زمان سرقت به کارآگاهان گفت: پس از درج آگهی فروش یک دستگاه خودرو در سایت دیوار در مورخه 14 شهریور 1396 دو نفر برای بازدید و نهایتا خرید خودرو به مغازه بنده در فلکه اول تهرانپارس آمدند که با سوء استفاده از خلوتی مغازه ناگهان با چاقو و شوکر به سمت من حمله ور شده و قصد گرفتن سوئیچ ماشین را داشتند.

این فرد افزود: در همین زمان یکی از همکاران بنده که به مغازه برگشته بود ، متوجه موضوع شد و به کمک من آمد و سارقین بدون آنکه موفق به سرقت شوند به سرعت از مغازه خارج و متواری شدند.

شاکی پرونده  سرقت ناموفق در منطقه تهرانپارس که پس از طرح شکایت اولیه نسبت به پیگیری شکایت خود در دادسرا اقدام نکرده بود ، در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان عنوان کرد که مغازه اش مجهز به دوربین مداربسته است و صحنه زمان سرقت را نیز در اختیار دارد ؛ بلافاصله تصاویر لحظه سرقت موفق بازبینی قرار گرفت و شاکی پرونده سرقت خودرو اپتیما در خیابان گلبرگ ، پس از مشاهده تصاویر سارقین صراحتا آنها را مورد شناسایی قرار داد.

کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی با بهره گیری از تصاویر بدست آمده از سارقین و انجام اقدامات ویژه پلیسی ، سرانجام موفق به شناسایی یکی از مجرمین سابقه دار در زمینه سرقت های خشن به نام علیرضا . ج ( 25 ساله ) شدند که آخرین بار به اتهام کیف قاپی دستگیر و روانه زندان شده بود.

مخفیگاه علیرضا . ج در منطقه اتابک – خیابان منصور شناسایی و تحت مراقبت های نامحسوس پلیسی قرار گرفت تا نهایتا پس از رؤیت خودرو مسروقه در محل ، علیرضا در ساعت 21 مورخه 24آذر 1396 دستگیر شد.

علیرضا در همان لحظه دستگیری صراحتا به مشارکت در سرقت خودرو اعتراف و عنوان داشت که طراح اصلی سرقت شوهرخاله‌اش به نام جلال . ب ( 45 ساله ) بوده و سرقت را با همراهی یکی دیگر از دوستانش به نام مسعود (24 ساله) انجام داده است.

مسعود نیز پس از شناسایی در همان منطقه اتابک دستگیر و به سرقت به عنف خودروی اپتیما همراه با آدم ربایی اعتراف و اظهارات علیرضا در خصوص نقش جلال . ب را در این سرقت تأیید کرد .

با معرفی جلال به عنوان سرکرده گروه ، بلافاصله سوابقش مورد بررسی قرار گرفت و مشخص شد که او از مجرمین سابقه دار و تحت تعقیب دستگاه قضایی است.

سرانجام با شناسایی مخفیگاه جلال در منطقه تهرانپارس – بلوار پروین ، او نیز در ساعت یک بامداد مورخه 25 آذر1396 دستگیر و به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

سرهنگ کارآگاه فخرالدین افراسیابی ، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت : متهمان در همان تحقیقات اولیه صراحتا به سرقت همراه با آدم ربایی یک دستگاه اپتیما در منطقه گلبرگ و همچنین سرقت ناموفق در منطقه تهرانپارس اعتراف کرده و هر دو شاکی پرونده نیز پس از مواجهه حضوری صراحتا متهمین را مورد شناسایی دقیق خود قرار دادند .

سرهنگ فخرالدین افراسیابی اعلام داشت : متهمین جهت تحقیقات و صدور قرار قانونی ، به دادسرای ناحیه 27 اعزام و با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس شعبه هفتم ، متهمین جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار داده شدند.

انتهای پیام/ 


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

نواز شریف اقدام دادگاه عالی پاکستان را محکوم کرد
نواز شریف اظهار کرد، پاکستان دموکراسی ندارد و "با وجود "ثاقب نثار" بدترین نوع دیکتاتوری" از آن این کشور شده است.
تدبیر صنعت نوغانداری را از پیله درآورد
مشهد- ایرنا- نوغانداری صنعتی سنتی، سودآور و ارزشمند در سرزمین ایران است که از اوایل دهه 80 به علل مختلفی از جمله کاهش قیمت، نداشتن صرفه اقتصادی و بی ثباتی بازار ابریشم به تدریج رنگ باخت، اما تدبیر دولت اعتدال نوغانداری را از پیله رهایی داد و این صنعت را مجددا احیا کرد.
جایزه یک میلیون تومانی برای هر ۱۵۰ هنرمند یک جشنواره
دبیر یازدهمین جشنواره موسیقی نواحی از پرداخت جایزه یک میلیون تومانی به همه ۱۵۰ هنرمند حاضر در این دوره از جشنواره موسیقی اقوام خبر داد.
دولت مستعفی یمن به شهادت سرکرده انصارلله واکنش نشان داد
دولت مستعفی یمن در اولین واکنش به کشته شدن صالح صماد، رئیس شورای عالی سیاسی یمن مدعی شد، این امر "ضربه‌ای قوی" به انصارالله وارد آورده است.
توقف فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی در تلگرام
تمام معاونت ها، ادارات، واحدها، مراکز آموزشی و سازمان سما دانشگاه آزاد از امروز موظف به خروج از تلگرام و ادامه فعالیت در پیام رسان‌های داخلی هستند.
پارسال 6 هزار میلیارد ریال در مازندران سرمایه گذاری صنعتی شد
ساری - ایرنا - استاندار مازندران گفت که در سال گذشته برای توسعه زیرساخت ها در این خطه شمال کشور 6 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری در حوزه صنعتی انجام شد.
واکنشی انتقادآمیز به خبر تغییر مدیر دفتر هنرهای تجسمی
شورای نمایندگان انجمن‌های تجسمی ایران با صدور اطلاعیه‌ای نسبت به خبری مبنی بر تغییر مدیریت دفتر هنرهای تجسمی وزارت ارشاد واکنش نشان داد و از بی‌اطلاعی انجمن‌ها در تغییرات مدیریتی جامعه تجسمی انتقاد کرد.
تاجیکستان و فلسطین مذاکره کردند
دومین دور رایزنی‌های سیاسی تاجیکستان و فلسطین با حضور مقامات ارشد ۲ کشور در «دوشنبه» برگزار شد.
پشت پرده حذف محسن هاشمی از گزینه های شهرداری تهران
انتخاب هفت کاندیدای نهایی شهرداری تهران در حالی در جلسه روز سه شنبه شورای شهر تهران برای انتخاب جانشین شهردار مستعفی انجام شد که محسن هاشمی رئیس شورا جایی در این لیست نداشت.
«آبگیر مرگ»، مرثیه‌ای برای یک هنرمند جوان
گالری فردا میزبان آثار نقاشی مریم محبوب، هنرمند جوانی خواهد شد که یک ماه پیش از عید در اثر سانحه نصادف از میان ما رفت.

پر بازدید ترین اخبار امروز

خطرات بی تحرکی را جدی بگیرید
بی‌تحرکی، عامل اصلی ابتلا به دیابت و افزایش خطر مرگ در اثر بیماری‌های قلبی عروقی است.
تصویر مومیایی منتسب به رضا شاه
تصویری که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده و ادعا می‌شود متعلق به جسد مومیایی کشف شده در شهر ری است. تایید اصالت این تصاویر یا ارتباط آن با رضا پهلوی هنوز ممکن نیست.
وزیر دادگستری: عبور از مشکلات هدف اصلی دولت است
تبریز- ایرنا - وزیر دادگستری گفت: هدف دولت حل مشکلات مردم و برداشتن گام های اساسی در راستای توسعه کشور است.
معاون سیاسی استانداری اصفهان منصوب شد
اصفهان- ایرنا- استاندار اصفهان در حکمی، سید حمیدرضا طباطبایی نائینی را به سمت معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی این استان منصوب کرد.
بردهای استقلال و یک قدم تا نایب‌قهرمانی
طرفداران استقلال حالا بیشتر از هر زمان دیگر افسوس روزهای ابتدایی فصل را می‌خورند، روزهایی که بدون مربی موفق و محبوب این روزها با از دست دادن امتیازات هدر رفت.
نقش عابران پیاده در بروز 31 درصد تصادفات درون شهری
جزئیات واژگونی مینی‌بوس بنز با ۱۵ سرنشین در کردستان
طرح امحاء کالاهای قاچاق مکشوفه در پلیس آگاهی پایتخت کلید خورد
براساس اعلام رسمی سازمانهای مردمی : خشونت جنسی تازه‌ترین بحران انگلیس است
18 کشته در پی حریق در باشگاهی در چین
رئیس پلیس پایتخت اعلام کرد : ۱۰-۱۵ روز اول اجرای طرح ترافیک ۹۷ ارشادی است/ هیچ گونه مشکل امنیتی در نوروز نداشتیم
فرمانده انتظامی تهران بزرگ: مبارزه با کالای قاچاق اولویت اصلی پلیس پایتخت است/ پلمب ۴۴ صرافی غیرمجاز و دستگیری ۳۷ دلال ارز
زلزله 5.2 ریشتری در ترکیه/ 13 نفر مجروح شدند
مدیر اداره راه نروژ: دانش‌آموزان از «رابطه جنسی»در کنار خیابان‌ها پرهیز کنند
حریق در چین ۱۸ کشته برجا گذاشت