اخبار فرهنگی هنری

قرابت فرهنگی بین کشورهای عضو اکو یک ثروت است
رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری گفت:‌تجانس و قرابت فرهنگی بین کشورهای عضو اکو، ثروتی است که بازشناسی آن می‌تواند زمینه‌ساز همکاری های مشترک فراوانی حتی در حوزه های سیاسی و اقتصادی باشد.
به دنبال بازتولید یا ساختار جدیدی از لباس اقوام نیستیم
دبیر کارگروه مد و لباس بعد از رونمایی از طرح مد ایرانی گفت: ما به دنبال این نیستیم که بازتولیدی از لباس اقوام و ساختار تولیدی جدید در این مجموعه داشته باشیم، بلکه این‌ها باید تبدیل به ذائقه مردم شده و امکان بهره برداری از آنها فراهم شود.
اصلانی: من نگران هنرمندان زنده هستم
محمدرضا اصلانی گفت:«هنرمندان ثروتی هستند ولی حقوقی دارند که باید از آن برخوردار باشند و این حقوق باید رعایت شود. الان کدام حقوق رعایت می‌شود؟ چند تن الان در کم کاری هستند و چگونه زندگی می‌کنند آیا در خطر مرگ‌ هستند یا نیستند. ما هر سال می‌توانیم برای ماندگان خودمان عزا برگزار کنیم. من نگران این‌ هنرمندان هستم که زنده‌اند و باید کاری کرد.»
آغاز مناسبات فرهنگی وزارت ارشاد و استانداری خوزستان از سال ۹۷
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به تنظیم تفاهم‌نامه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استانداری خوزستان آن را یک نقشه راه سه‌ساله‌ در حوزه همکاری‌های فرهنگی، هنری و ادبی عنوان کرد و گفت: این تفاهم‌نامه در حیطه‌هایی چون توسعه زیرساخت‌ها، پروژه‌های فرهنگی و حمایت از فعالان عرصه فرهنگ تنظیم شد.
ستاره بعدی دنیای مُد؛ محجبه در دل لندن!
از «شهیرا یوسف» ۲۰ ساله که از اولین مدل‌های محجبه در بریتانیاست، به‌عنوان یکی از ستاره‌های آینده دنیای مد و لباس نام برده می‌شود.
وقتی ˮنوروزگاهˮ با گردشگری گره می‌خورد
"نوروزگاه" تک کلمه‌ای نوپا و کودکی سه ساله در کشور است که تجربه‌ای متفاوت از همه کودکان دارد، تجربه‌ای از برپایی یک آئین در این مدت که باعث شده براساس هدف‌اش در همین مدت زمانِ کم بتواند جای خود را در یک زمانِ خاص و در همه‌ی کشور باز کند، کلمه‌ای که به مرور می‌تواند به یک آئین تبدیل شود.
دیدار صالحی با اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه منطقه آزاد اروند
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: موقعیت استراتژیک آبادان و خرمشهر، بستری مناسب برای تعاملات و مبادلات بین‌المللی فرهنگی، هنری، اقتصادی، تجاری و صادراتی است.
خرج کردن در حوزه فرهنگ را هزینه‌کرد بی‌بازگشت تلقی نکنیم
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تأکید بر اینکه نباید خرج کردن برای حوزه فرهنگ را هزینه‌کرد بی‌بازگشت تلقی کنیم، گفت: هزینه‌کرد در حوزه فرهنگ، سرمایه‌گذاری مضاعف به شمار می‌رود و هر مقدار که فرهنگ متزلزل باشد، توسعه پایداری که می‌خواهیم داشته باشیم اتفاق نمی‌افتد.
با ائمه جمعه، نهادهای نظامی و امنیتی درباره گردشگری حرف بزنیم
استاندار خراسان جنوبی از معاون رییس جمهور درخواست کرد؛ با زعمای جامعه، ائمه جمعه، نهادهای نظامی و امنیتی برای گفتمان مشترک و هم‌افزایی در گردشگری و احترام و قداست به گردشگر، نشست مشترکی برگزار شود.
مجلس برای اصلاح قانون به نفع وقف آمادگی دارد
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت آسیب‌شناسی وقف و اصلاح قوانین مرتبط به آن، آمادگی قوه مقننه برای گسترش و تعمیق سنت حسنه وقف را در سطح کشور اعلام کرد.
اهدای جوایز برگزیدگان آزمون ملی حفظ و مفاهیم قرآن همزمان با مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول دبیرخانه ستاد مرکزی طرح ملی حفظ قرآن سازمان اوقاف گفت: همزمان با سی‌و پنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در سال ۹۷، جوایز برگزیدگان آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم اهداء خواهد شد.
نشست مبانی نظری و فلسفه مجازی برگزار می‌شود
سومین نشست از سلسله نشست‌های کتابخوان مرکز مطالعات فضای مجازی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با مشارکت نهاد عمومی کتابخانه‌های کشور با عنوان نشست "مبانی نظری و فلسفه مجازی" برگزار می‌شود.
فعالیت ۵۰۰ حوزه علمیه خواهران در سراسر کشور
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور با بیان این‌که خواهران نقش مهمی در ساخت تمدنی یک جامعه دارند، اظهار کرد: ۵۰۰ حوزه علمیه خواهران در سراسر کشور فعالیت می‌کنند.
ˮتعرض به حریم آثار تاریخی مذهبی را متوقف کنیدˮ
«بر اساس بند ۱۲ از ماده سه قانون اساسنامه‌ی سازمان میراث فرهنگی، تعیین حریم آثار و محوطه‌های تاریخی از وظایف سازمان میراث فرهنگی است و پس از ابلاغ حریم یک اثر و ضوابط حفاظتی آن، رعایت این حریم برای عموم مردم و مسئولان مانند متولیان اداره‌ی اوقاف و امور خیریه الزامی است.»
فاطمه، صدای سرخ‌فام مدافع ولایت
زنده باد سرزمین مادری! زنده باد سرزمین ولایت! زنده باد سرزمین رؤیاهای طلایی! و زنده باد سرزمین یاس‌های سرخ و سروهای سربلند جنگاور و شجاعت‌های سجده کننده در سجاده‌های اقتدار پهن شده بر روی ستاره‌های تاریخ جاودان مولود کعبه!
با چوب و چماق نمی‌توان مشکل را حل کرد
رئیس گروه محافل و مناسبت‌های معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با چوب و چماق نمی‌توان مشکلی را حل کرد بلکه باید به درستی فرهنگ سازی کرد و باید به این باور برسیم که با زور نمی‌توان مشکلی را اصلاح کرد.
آیت‌الله صافی گلپایگانی:دشمن به دنبال تضعیف بنیه اعتقادی مردم است
یکی از اساتید اخلاق کشور با تاکید بر اینکه دشمن کانون اعتقادات مردم را نشانه رفته است، عنوان کرد:فاطمی دوست،یعنی کسی که راه پاکان و صالحان عالم را می‌رود.
سفارش پیامبر (ص) در مورد زنان و جایگاه آنها
تو آمدی، تا دستگیری کنی ما را در شب‏‌های تاریک، تا خورشید شوی در شب‏‌های ظلمانی. آمدی تا چراغ هدایت شوی. تو از همه بهارها، به فروردین نزدیک‌‏تری. تو تنها بهاری هستی که رسالت و امامت را به هم پیوند داد.
مشکل جناب خان حل شد- آخرین خبر از کلاه قرمزی
عناوین برنامه های نوروزی سیما در نشست معاون رسانه ملی و مدیران شبکه های مختلف سیما، امروز یکشنبه ۲۰ اسفند، اعلام شد.
هیچ مرکز سینمایی تعطیل نمی‌شود- تا پایان سال بدهی نداریم
رییس سازمان سینمایی درباره مدرسه ملی سینما، انجمن سینمای جوانان، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، گروه «هنر و تجربه» و مشکلات بودجه و احتمال تعطیلی آنها توضیح داد.
>> > ... 5101 5102 5103 5104 5105 5106 5107 5108 5109 5110  ... < << 

گروه های زیر مجموعه اخبار فرهنگی هنری

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

محاکمه زنی که شوهرش را سلاخی کرد
زن معتاد که پس‌از قتل شوهر سابق اش قصد داشت جسد او را با تاکسی به محل دیگری منتقل کند بزودی در دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه می‌شود.
تصویر ماهواره‌ای از مکه
بیش از یک و نیم میلیون نفر از مسلمانان سراسر جهان، امسال در مراسم حج شرکت کرده‌اند.
پیمانکار خاطی عزل شد
از صبح امروز تصاویری از مرگ دلخراش تعدادی از سگ‌هایی که قرار بوده است صرفا توسط پیمانکاران عقیم شوند در شبکه های مجازی منتشر شد.
اشپیگل: شمار نظامیان ترکیه در قطر به ۵ هزار نفر افزایش می‌یابد
ترکیه در نظر دارد به طور چشمگیری حضور نظامی خود را در قطر افزایش دهد.
تعویق جشن استقلال افغانستان در پی حمله خونین انتحاری
در پی وقوع حمله خونین انتحاری در مراسم عروسی در غرب شهر کابل، دولت افغانستان مراسم جشن صدمین سالروز استقلال این کشور را به تعویق انداخت.
هنیه: آماده گفت‌وگوی غیر مستقیم با رژیم صهیونیستی هستیم
«اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس روز یکشنبه در دیدار با سرشناسان و اهالی شهر دیرالبلح واقع در مرکز غزه، بر آمادگی جنبش مزبور برای مذاکره با رژیم صهیونیستی تاکید کرد.
نتانیاهو: ضرورت داشته باشد علمیات گسترده‌ای علیه غزه انجام می‌دهیم
«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز یکشنبه برای دیداری دو روزه راهی اوکراین شد.
مرکل: آماده مقابله با پیامدهای ناشی از برگزیت هستیم
صدراعظم آلمان یکشنبه با بیان دیدار هفته جاری خود (چهارشنبه) با «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس و رایزنی در مورد «برگزیت» (خروج انگلیس از اتحادیه اروپا) اظهار داشت که برلین آماده مقابله با هرگونه اختلال ناشی از برگزیت است.
آغاز مسابقات دوومیدانی قهرمانی باشگاه‌های ایران با شکست یک رکورد ملی
در پایان روز نخست مسابقات دوومیدانی قهرمانی ایران در بخش مردان یک رکورد ملی رده سنی جوانان شکسته شد و تیم های آسان‌پرداخت، مس سونگون و فولاد مبارکه سپاهان پیشتاز شدند.
کشته شدن 45 تروریست در ریف جنوبی
نیروهای ارتش سوریه طی ساعات گذشته، 45 تروریست را در ریف جنوبی ادلب از پای درآورده‌اند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

محاکمه زنی که شوهرش را سلاخی کرد
زن معتاد که پس‌از قتل شوهر سابق اش قصد داشت جسد او را با تاکسی به محل دیگری منتقل کند بزودی در دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه می‌شود.
هنیه: آماده گفت‌وگوی غیر مستقیم با رژیم صهیونیستی هستیم
«اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس روز یکشنبه در دیدار با سرشناسان و اهالی شهر دیرالبلح واقع در مرکز غزه، بر آمادگی جنبش مزبور برای مذاکره با رژیم صهیونیستی تاکید کرد.
اشپیگل: شمار نظامیان ترکیه در قطر به ۵ هزار نفر افزایش می‌یابد
ترکیه در نظر دارد به طور چشمگیری حضور نظامی خود را در قطر افزایش دهد.
تعویق جشن استقلال افغانستان در پی حمله خونین انتحاری
در پی وقوع حمله خونین انتحاری در مراسم عروسی در غرب شهر کابل، دولت افغانستان مراسم جشن صدمین سالروز استقلال این کشور را به تعویق انداخت.
قهرمانی بحرین در غرب آسیا و غفلت کادرفنی تیم ملی فوتبال ایران
بحرین با قهرمانی در مسابقات فوتبال غرب آسیا در خاک عراق، آمادگی خود را برای مصاف با ایران نشان داد اما هیچ عضوی از کادرفنی تیم ملی برای تحلیل این دیدار در محل برگزاری بازی حضور نداشت.
تاکید بر تقویت رویدادهای کتابخوانی
بزرگداشتی برای نوش‌آفرین انصاری
چرخشی در کار نیست
آغاز ضبط فصل جدید «کتاب‌ باز» با اجرای سروش صحت
معرفی نامزدهای داستان بلند و رمان جایزه «شهید اندرزگو»
«ویکو و هردر» و «رمانتیسم آلمانی» منتشر شد
انتشار کتاب‌هایی درباره تربیت جنسی و محیط‌ زیست
فراموش کرده‌اند کودکان لالایی می‌خواهند
«فهمِ شعر» به چاپ رسید
بررسی «حصار و سگ‌های پدرم»