اخبار فرهنگی هنری

بانوی دشتستانی ساختمانی به ارزش 7 میلیارد ریال را وقف کرد
بوشهر- ایرنا- مادر شهید 'نصرالله فخرزاد' بانوی دشتستانی ساختمانی به ارزش هفت میلیارد ریال را در شهر برازجان مرکزاین شهرستان برای انجام امور قرآنی وقف کرد.
تیترهای 22 آبان روزنامه افکار مردم
یاسوج- ایرنا- روزنامه افکار مردم روز سه شنبه 22 آبان سال 1397 تیترهای متنوعی را با توجه به رویدادهای روز انتخاب کرده است.
مهربانی های بارانی
تهران- ایرنا- روزنامه ابتکارامروز(سه شنبه) درگزارشی ،برای اینکه باران زیبا باشد چه باید بکنیم به مهربانی های بارانی پرداخته است.
سرنوشت شهر مهم‌تر است یا میثاق‌نامه؟
تهران- روزنامه آرمان امروز (سه شنبه ) در گزارشی به موضوع انتخاب شهردار جدید تهران پرداخته است.
عناوین روزنامه های 22 آبان در خراسان رضوی
روزنامه های خراسان رضوی روزسه شنبه بیست و دوم آبان 1397 مطالب متنوعی منتشر کردند که عنوانهای برجسته آنها مرور می شود.
حماسه آفرینی زنان در دفاع مقدس بی نظیر بود
قزوین – ایرنا - دبیر کل کنگره سه هزار شهید استان قزوین گفت: زنان ایرانی در پی جنگ تحمیلی با پیروی از مکتب عاشورا و پیام رسان آن حضرت زینب کبری حماسه های فراموشی نشدنی آفریدند.
کتاب؛ ثروت اجتماعی
اراک - ایرنا - فرهنگ مطالعه یکی از شاخص های محوری در توسعه پایدار است و کشوری به رشد همگن فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی دست می یابد که به مطالعه و کتاب به عنوان ثروت پایه بیندیشد و کتابخوانی در سبد رفتارهای روزمره شهروندانش نهادینه شود.
حماسه آفرینی های زنان در دفاع مقدس فراموش نشدنی است
قزوین – ایرنا – استاندار قزوین گفت: حماسه آفرینی ها، رشادت ها و دلاوری های زنان در دوران دفاع مقدس و ایستادگی های آنها بعد از جنگ تحمیلی و مراقبت از همسران،برادران و فرزندان جانباز فراموش نشدنی است.
فقط سه درصد خوزستانی ها عضو کتابخانه هستند
اهواز – ایرنا – مدیر کل نهاد کتابخانه های عمومی خوزستان گفت: وضعیت عضویت در کتابخانه ها به میزان جمعیت استان مناسب نیست به طوری که در خوزستان تنها سه درصد جمعیت استان عضو کتابخانه هستند.
کتاب سرمایه فرهنگی و ثروت اجتماعی
اراک - ایرنا - فرهنگ مطالعه یکی از شاخص های محور در توسعه پایدار است و کشوری به رشد همگن فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی دست می یابد که به مطالعه و کتاب به عنوان ثروت پایه بیاندیشد و کتابخوانی در سبد رفتارهای روزمره شهروندانش نهادینه شود.
اجلاسیه جامعه زنان کنگره سه هزار شهید قزوین آغاز شد
قزوین – ایرنا - سومین روز از کنگره سه هزار شهید استان قزوین با محوریت اجلاسیه جامعه زنان صبح روز سه شنبه در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی قزوین آغاز به کار کرد.
برگزاری نشست کتابخوان در کتابخانه های عمومی دامغان
سمنان - ایرنا - رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان دامغان گفت: به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی، نشست کتابخوان در کلیه کتابخانه های عمومی شهرستان برگزار می شود.
فرهنگ و هنر نباید
شهرکرد - ایرنا- معاون حقوقی ، امور مجلس و استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بخش فرهنگ و هنر نباید 'جشنواره زده' شود و بهتر است برخی از جشنواره ها در استانها منسجم شود.
سالن‌ استاندارد برای فعالیت هنری به نفع مردم و هنرمندان است
تهران- ایرنا- مدیر سالن «رویال هال» هتل اسپیناس پالاس، گفت: وجود سالن‌های استاندارد فعالیت هنری در کشور به نفع مردم و هنرمندان است و به همین دلیل باید از افراد علاقمند به سرمایه‌ گذاری در داخل کشور حمایت کرد.
رئیس جدید سازمان سینمایی تا آخر هفته مشخص خواهد شد
تهران- ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد انتخاب رئیس جدید سازمان سینمایی گفت: تا پایان این هفته یعنی ٢٦آبان‌ماه تکلیف رئیس جدید این سازمان مشخص خواهد شد و سکان‌دار سینمای ایران را معرفی می‌کنیم.
گردشگری دریایی حلقه نامرئی جوان ترین بندر مازندران
ساری - ایرنا - فریدونکنار به عنوان یکی از شهرهای ساحلی مازندران با داشتن حدود 10 کیلومتر ساحل شنی و ماسه ای و برخورداری از بندر و اسکله های مستعد همچنان فاقد امکانات گردشگری دریایی و بهره گیری از این ظرفیت برای درآمدزایی است.
حسرت گردشگری دریایی بر دل جوان ترین بندر مازندران
ساری - ایرنا - فریدونکنار به عنوان یکی از شهرهای ساحلی مازندران با داشتن حدود 10 کیلومتر ساحل شنی و ماسه ای و برخورداری از بندر و اسکله های مستعد همچنان فاقد امکانات گردشگری دریایی و بهره گیری از این ظرفیت برای درآمدزایی است.
گلیم عنبران، از تالارهای اروپایی تا کوچه پس کوچه های نمین
اردبیل - ایرنا- هنوز مدت زمان زیادی از دلربایی 'گلیم' محصول دست بافت هنرمندان عنبرانی در تالارها و منازل لوکس اروپایی ها نگذشته، گفته می شود دیگر گلیم آن فروغ ودرخشش گذشته را ندارد واز آن سوی اقیانوس ها تا کوچه پس کوچه های نمین و عنبران در استان اردبیل عقب نشسته است.
گلیم عنبران، از تالارهای اروپایی تا کوچه پس کوچه های نمین
اردبیل - ایرنا - هنوز مدت زمان زیادی از دلربایی 'گلیم' محصول دست بافت هنرمندان عنبرانی در تالارها و منازل لوکس اروپایی ها نگذشته، گفته می شود دیگر گلیم آن فروغ و درخشش گذشته را ندارد و از آن سوی اقیانوس ها تا کوچه پس کوچه های نمین و عنبران در استان اردبیل عقب نشسته است.
بهسازی بافت عقدا نیاز به تامین اعتبار دارد
یزد - ایرنا - بخشدار عقدا گفت: با تأمین اعتبار لازم، بهسازی بافت تاریخی کم‌نظیر عقدا سرعت می‌گیرد و به سرانجام می رسد.
>> > 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... < << 

گروه های زیر مجموعه اخبار فرهنگی هنری

دین و اندیشه
دین و اندیشه

آخرین اخبار

آقایان از همسر خود چه می‌خواهند؟
شک نداریم که رابطه جنسی برای مرد‌ها فوق العاده مهم است. بیشتر وقت‌ها مرد‌ها خودشان هم تائید می‌کنند که رابطه جنسی در صدر لیست چیز‌هایی است که از ازدواج می‌خواهند. اما همین آقایان نیاز‌های عاطفی دیگری نیز دارند.
چگونه از پس شیطنت‌های کودکان و دانش‌آموزان برآییم؟
امروزه با افزایش کار‌های روزمره و فشاری که روی والدین است، گاه تاب تحمل شیطنت‌های کودکان از بین می‌رود که انگ بیش‌فعالی یکی از عواقب این شرایط است.
زنان بایکوت شدند، ۹۰ هفته بعد هم یک ساعته!
رسانه ملی بر اساس سیاست های روزهای اخیرش باز اشاره ای به حضور بانوان در بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا نکرد.
روایت دختری که پشت در‌های نیمه‌باز آزادی ماند
ماجرای حضور بانوان در فینال لیگ قهرمانان آسیا، برای همه دخترانی که به ورزشگاه آزادی رفتند پایان خوشی نداشت.
تصویری که مرز‌های کُری خوانی را جابه جا کرد!
تعدادی از کسانی که از قهرمانی کاشیما در فینال آسیا خوشحال بودند برای کری خوانی با پرسپولیسی ها دست به کار عجیبی زدند.
مهدی تاج دنبال استقلال فدراسیون فوتبال نرفت؟!
یک خبر جدید درباره راهکاری که مهدی تاج و همکارانش در فدراسیون فوتبال به دنبالش هستند، در یک خبرگزاری رسمی می‌تواند بار دیگر به چالشی بزرگ برای فوتبالی‌ها بدل شود.
AFC این بار چقدر پرسپولیس را جریمه می‌کند؟
خطر محرومیت پرسپولیس را برای تعداد زیاد طرفدارانش در روز فینال تهدید می کند.
شیری: تعطیلات لیگ برتر به ما ضربه زد
بازیکن تیم فوتبال پیکان گفت: ما نتایج خوبی گرفته بودیم،‌ اما تعطیلی مسابقات لیگ برتر به ما ضربه زد.
هایلند: بازی سختی مقابل ایران داریم
کاپیتان ترینیداد و توباگو پیش از دیدار با ایران گفت: ما خیلی خوب از توانایی و سطح عالی تیم ملی ایران با خبر هستیم.
زلاتان ابراهیموویچ مهاجم سال فوتبال سوئد شد
زلاتان ابراهیموویچ در رقابت با ۲ مهاجم ایرانی و سوئدی جایزه بهترین مهاجم سال فوتبال این کشور پیروز شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

فتحی: اخراج چشمی و اسماعیلی؟ قصد خودزنی نداریم
اوضاع استقلال چندان مساعد نیست؛ یا به قول هواداران حال تیم آبی‌پوش پایتخت خوب نیست و باید با تدبیر و البته امید دوباره این تیم را به روزهای خوش گذشته بازگرداند.
ادامه جدال توییتری وزرای خارجه ایران و آمریکا - ظریف، سند رو کرد
وزیر امور خارجه ایران با انتشار توییتی به یاوه‌گویی‌های همتای آمریکایی خود واکنش نشان داد.
آخرین قیمت نرخ ارزهای دولتی در 22 آبان 97
بانک مرکزی امروز نرخ ۳۹ ارز عمده در برابر ریال را اعلام کرد که بر این اساس نرخ ۲۴ ارز کاهش، ۸ ارز افزایش و ۷ ارز ثابت مانده است.
جزئیات اسنادی که ظریف برای پامپئو رو کرد
وزیر امور خارجه ایران ساعاتی پیش با انتشار توییتی ضمن واکنش به اظهاراتی که اخیراً از سوی همتای آمریکایی خود مطرح شده است، مستنداتی را منتشر کرد.