اخبار علمی دانشگاهی

تغییر هرم جمعیتی و ضرورت توجه بیشتر به رشته ˮطب سالمندیˮ
یک استادیار دانشگاه علوم پزشکی تهران با تاکید بر تغییر هرم جمعیتی و ضرورت توجه بیشتر به رشته "طب سالمندی" گفت: ابتلای اغلب سالمندان به چندین بیماری مزمن زمینه‌ای، نیاز به تسلط کامل برای تشخیص بیماری‌ها ( که تظاهر آن‌ها در سالمندان اغلب متفاوت با سایر گروه‌های سنی است)، لزوم آشنایی کافی با موارد تداخل‌ دارویی و همچنین نیاز به زمان طولانی برای ویزیت افراد سالمند از جمله دشواری‌های این رشته تحصیلی است.
هشدار نسبت به کمبود ویتامین D در کودکان
یافته‌های یک تحقیق نشان می‌دهد که میانگین سطح سرمی ویتامین D قبل و بعد از استفاده از روش‌های مداخله‌گر درمانی ارتباط معناداری با جنس، سن و شاخص توده بدنی کودک ندارد.
ارتقاء آموزش پزشکی با تکیه بر فناوری‌های آموزشی
دبیر کلان منطقه ۹ آمایشی وزارت بهداشت از پیشنهاد دو ماموریت جدید در راستای برنامه تحول و نوآوری آموزش از سوی وزارت بهداشت به منطقه 9 آمایشی خبر داد و گفت: با توجه به اقدامات مثبت منطقه در راستای اجرای برنامه تحول، ارتقاء آموزش پزشکی با تکیه بر فناوری های آموزشی، امنیت و سلامت غذایی نیز به این منطقه محول می شود.
اقتصاد پایدار با بهینه‌سازی مصرف هیدروژن
ژاپن قصد دارد با ارائه راهبردهایی برای بهینه‌سازی مصرف هیدروژن، به اقتصاد پایدار دست پیدا کند.
شیوع بالای دردهای عضلانی و اسکلتی در دندان‌پزشکان
نتایج پژوهش‌های دانشگاهی انجام شده نشان از آن دارد که حرفه دندانپزشکی با وجود درآمد بالایی که دارد، موجب وارد آمدن آسیب‌های سخت بدنی به شاغلین آن می‌شود.
هشدار محققان نسبت به کاربرد مصالح اشتعال‌پذیر در نما-نتایج تست آتش بر روی 11 مصالح نازک‌کاری
معاون مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی نبود "شبکه بارنده خودکار"، "لوله‌های آماده به کار آتش‌نشانی"، "عدم محافظت پلکان" و "عدم محافظت اسکلت فلزی در برابر" آتش را از دلایل ریزش ساختمان پلاسکو نام برد و گفت: اگر محصولات استفاده شده در نما ایمنی لازم در برابر آتش را داشته باشد، آتش از طریق نما نمی‌تواند به طبقات بالاتر سرایت کند، ولی از آنجایی که در نما از مواد قابل اشتعال استفاده می‌شود، این مواد در زمان آتش‌سوزی ذوب شده و به سمت پایین فرو می‌ریزد؛ از این رو پیشروی آتش در طبقات پایین نیز به راحتی صورت می‌گیرد.
ضرورت تشکیل ستاد حمایت علمی‌وفناورانه از جنگ اقتصادی
با توجه به شرایط حساس کشور و در راستای ایفای نقش فعال شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) در حمایت علمی و تحقیقاتی از برنامه‌ها و اقدامات مختلف وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها در مقابله با جنگ اقتصادی تحمیلی و همچنین با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر عدم غفلت نخبگان در شرایط حاضر و ارائه دیدگاه‌های نو برای مقابله با عملیات خصمانه دولت آمریکا؛ تشکیل ستاد حمایت علمی و فناورانه از جنگ اقتصادی بعنوان یکی از واحدهای زیر مجموعه شورای عالی عتف بسیار ضروری به نظر می‌رسد.
آغاز ثبت‌نام آزمون EPT دانشگاه آزاد
ثبت‌نام آزمون EPT مهر ماه دانشگاه آزاد اسلامی از امروز 7 مهر آغاز شد و تا ساعت 24 پنج‌شنبه 12 مهر ماه ادامه خواهد داشت.
ارتباط بین دانشگاه‌های مادر و صنعتی بیشتر شود-با ˮطرح آمایشˮمی‌توان به اهداف اقتصادمقاومتی رسید
نماینده وزیر علوم در آذربایجان غربی با تاکید بر گسترش ارتباط میان دانشگاه‌های مادر و صنعتی، گفت: طرح آمایش سبب ارتباط میان دانشگاه‌های مادر و سایر دانشگاه‌ها می‌شود و می‌توان با این طرح به اهداف اقتصاد مقاومتی رسید.
تاثیر منفی طلاق بر محیط زیست!
نتایج مطالعات نشان می‌دهد که حتی نرخ بالای طلاق هم برای سیاره زمین خوب نیست.
اقدام به تاسیس ˮمرکز مطالعات نوآوری صنایع خلاقˮ
جهاددانشگاهی واحد علم و صنعت اقدام به تاسیس "مرکز مطالعات نوآوری صنایع خلاق" کرده است.
مسمومیت، سه دانشجوی علوم پزشکی یاسوج را روانه بیمارستان کرد
استفاده از مشروبات الکلی مسموم، سه دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج را به بیمارستان امام سجاد (ع) این شهرستان کشاند که وضعیت عمومی یکی از این دانشجویان وخیم گزارش شده است.
پذیرش 300 دانشجوی جدید در خوابگاه‌های علوم پزشکی مشهد
مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از پذیرش 300 دانشجوی جدید در خوابگاه‌های دانشجویی، همزمان با آغاز سال تحصیلی خبرداد.
دبیـر بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی منصوب شد
مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، "امین مختاری" را به عنوان دبیر بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی منصوب کرد.
حل بسیاری از مشکلات خوابگاهی دانشجویان Ph.D- شورای صنفی محق‌ترین مسئول پیگیری مطالبات دانشجویی
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در نخستین نشست مجمع شورای صنفی دانشجویان دانشگاه ضمن معرفی دبیران سومین دوره شورای صنفی دانشجویان در دانشکده‌ها و خوابگاه‌ها، با بیان اینکه شورای صنفی دانشجویان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، گفت: شورای صنفی محق‌ترین گروهی است که مسئول پیگیری مطالبات صحیح دانشجویان از طریق مسیرهای قانونی است.
برنامه دانشگاه صنعتی ارومیه برای تربیت دانشجویان با اخلاق و با سواد
سرپرست جدید دانشگاه صنعتی ارومیه در خصوص محور های فعالیت این دانشگاه تاکید کرد: با همکاری کارمندان و اساتید دانشگاه و مسئولین استانی دانش محوری، پژوهش محوری، تربیت محوری برای تربیت دانشجویان با اخلاق و با سواد از محورهای اصلی فعالیت دانشگاه است.
مهلت ثبت نام در فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه‌ها تمدید شد
رییس مرکز جذب وزارت علوم از تمدید مهلت ثبت نام در جذب اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها تا سه شنبه دهم مهر ماه خبر داد.
استفاده از گلوکز بدن برای ساخت پیل سوختی
ایمپلنت‌های الکترونیکی پزشکی معمولا با باتری‌هایی که دارای عمر محدودی هستند و فضای بسیار زیادی را می‌گیرند، عمل می‌کنند اما اکنون پژوهشگران در حال تلاشند تا با استفاده از گلوکز بدن یک دستگاه پیل سوختی مناسب برای ایمپلنت‌های پزشکی توسعه دهند.
بارش شهابی ˮجباریˮ را از دست ندهید-مقارنه ماه با ستاره ˮدبرانˮ
عضو کمیته علمی مرکز نجوم ادیب اصفهان گفت: علاقه مندان به نجوم می‌توانند در بامداد بیست و نهم مهرماه اوج بارش شهابی جباری را مشاهده کنند.
تخفیف 50 درصدی شهریه دانشگاه آزاد در سیستان و بلوچستان
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به نگاه ویژه مدیریت جدید این دانشگاه به مناطق محروم شهریه دانشجویان دانشگاه آزاد در تمامی مراکز سیستان و بلوچستان امسال شامل 50 درصد تخفیف می شود .
>> > ... 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730  ... < << 

گروه های زیر مجموعه اخبار علمی دانشگاهی

صنفی، فرهنگی
صنفی، فرهنگی

آخرین اخبار

خرید لوازم التحریر به قیمت عمده
لوازم التحریر یک واژه عربی بوده و ما به دلیل استفاده از دو کلمه لوازم و التحریر در فارسی از واژه لوازم‌التحریر نیز استفاده می‌کنیم.
معرفی تجهیزات نوین پخت کباب برای رستوران‌ها یا آشپزخانه صنعتی
امروزه تکنولوژی همانطور که به کمک بسیاری از صنعت‌ها آمده و آن‌ها را مدرن کرده، به صنعت آشپزی نیز راه یافته است. محصولاتی را در حوزه تجهیزات رستوران مشاهده می‌کنیم که می‌تواند آشپزخانه‌ها را مدرن کند.
افتتاح مدرسه بانک تجارت درشهرستان ایذه
با مشارکت بانک تجارت مدرسه دو کلاسه "امید تجارت" در روستای مورد فل شهرستان ایذه استان خوزستان به بهره‌برداری رسید.
چگونه فروش محصولات خود را افزایش دهیم
طی سال‌های اخیر با ورود موبایل‌های هوشمند حضور شبکه‌های اجتماعی رونق فراوانی یافته و باعث شده بخش زیادی از کسب و کارها محصولات خود را در این رسانه‌ها بنا کنند.
یون منفی چیست؟
یون‌های منفی به طور طبیعی در هوا و بدن انسان وجود دارد. یون‌های منفی به علت داشتن اتم‌های منفی بیشتر به این نام خوانده می‌شود. وجود یون‌های منفی برای از بین بردن آثار مضر یون‌های مثبت لازم است.
بررسی قابلیت‌های دوربین SuperSensing Cine گوشی Huawei Mate30 Pro
هوآوی بامعرفی گوشی Huawei Mate 30 Pro باعث تحولی اساسی در دوربین‌های حرفه‌ای شد.
پرداخت عوارضی، بدون عوارض
حتما برای شما هم پیش آمده ‌است که مدت‌ زیادی در صفوف طولانی ایستگاه‌های عوارضی منتظر بمانید تا نوبت خودروی شما برای پرداخت عوارض جاده‌ای شود. این شرایط به خصوص در تعطیلات، به بحرانی‌ترین حالت ممکن می‌رسد.
تنظیم رنگ در تلویزیون
مهم‌ترین نکته‌ای که در هنگام خرید یک تلویزیون به آن توجه می‌کنیم وضوح و کیفیت تصویر است.
نگاهی به فعالیت‌های مسئولیت اجتماعی سامسونگ در روز بزرگداشت نابینایان
پانزدهم اکتبر هر سال به عنوان روز بزرگداشت نابینایان شناخته می‌شود.
ویدئو - حال و هوای نجف در آستانه اربعین
بسیاری از زائران اربعین حسینی در مسیر رسیدن به کربلا از نجف عبور می‌کنند و دقایق و ساعاتی را در حرم نخستین امام شیعیان به عبادت می‌پردازند. ویدئوی پیش رو، لحظاتی از حال و هوای حرم حضرت امام علی (ع) در آستانه اربعین حسینی را به تصویر کشیده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

هاکان شوکور مخالف حمله نظامی ترکیه به شمال سوریه
ستاره سابق تیم ملی فوتبال ترکیه مخالفت خود را با حمله نظامی ارتش ترکیه به شمال سوریه اعلام کرد.
۱۲ تمرین برای پیشگیری از پیچ خوردن مچ پا+ عکس
مفصل مچ پا بیش از هر مفصل دیگری در بدن پیچ می خورد و اهمیت درمان آن برای جلوگیری از تکراری شدن آن، بی ثباتی و لق شدن آن مفصل است. این پیچ خوردگی در جوانان و افراد میانسال بیشتر دیده می شود و در دو طرف مفصل مچ پا لیگامان هایی قرار دارند که باعث می شوند مفصل با وجود حرکت در فعالیت های روزانه دارای ثبات مناسب هم باشد.
آمار و ارقام تقابل‌های استقلال و فجر سپاسی- گربه سیاه آبی‌ها
استقلال و فجر سپاسی پنجشنبه این هفته برای سی‌ و هفتمین بار به مصاف هم می‌روند. در مجموع ۳۶ دیدار گذشته استقلال بیشتر به پیروزی رسیده اما فجر سپاسی هم بردهای به یاد ماندنی مقابل آبی‌های پایتخت داشته است.
صدور مجوز سفر اربعین برای بیش از ۱۲۰هزار مشمول سربازی
رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا از صدور مجوز سفر به عراق در ایام اربعین برای بیش از ۱۲۰ هزار نفر از مشمولان سربازی خبر داد.
جزئیات تولید اپلیکیشن‌های جدید و کیف الکترونیکی دانش‌آموزی
مشاور فناوری و خدمات فضای مجازی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی به اعلام برنامه‌های سازمان پژوهش در حیطه توزیع بر خط کتب درسی و تولید کیف الکترونیکی و بسته‌های آموزشی و یاددهی - یادگیری پرداخت.
تنها راه حذف دلالان از روش رحم جایگزین
برگزاری مسابقات دفاع ۳ دقیقه‌ای پایان‌نامه در استان مرکزی
افزایش احتمال ناباروری با استفاده از گوجه‌های کال در تهیه رب
اجرای طرح ملی«داناب» در هرمزگان آغاز شد
جای خالی آموزش‌های مناسب در برنامه‌های تحصیلی
انتصاب مجری طرح ملّی توسعه مشاغل خانگی در بوشهر
کارگاه آموزشی تکنیک‌های کاربردی مقدماتی در آزمایشگاه تشخیص طبی
عدم بازیافت ۱۷ میلیارد لیتر آب خاکستری-اینکه بگوئیم تمام موجودات رودخانه‌ای مرده‌اند،اغراق است
برگزاری دوره‌ مدیریت زخم با همکاری آلمان
دانشگاه‌ها در عرصه کارآفرینی کار چندانی نکرده‌اند