اخبار علمی دانشگاهی

حمایت ۱۴۲ میلیاردی صندوق نوآوری از صندوق توسعه فناوری‌های نوین
مدیر عامل صندوق توسعه فناوری‌های نوین از انعقاد قراردادی با صندوق نوآوری و شکوفایی خبر داد و گفت: در این قرارداد گشایش خط اعتباری جدید برای این صندوق در نظر گرفته شد که این امر کمک بسزایی در جهت ارائه خدمات مالی به شرکت‌های دانش‌بنیان خواهد کرد.
آغاز ثبت نام نقل و انتقال دانشجویان علوم پزشکی از امروز
سامانه انتقال و میهمانی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی جهت نیمسال اول ۹۹-۹۸ از امروز یکشنبه ۱۵ اردیبهشت فعال می‌شود.
حال و هوای ایستگاه فضایی پس از نصب دوربین واقعیت مجازی 360 درجه
تاکنون کمتر از ۶۰۰ نفر به فضا رفته‌اند و افرادی مانند ما همیشه باید در حال حدس و گمان باشند که فضا چگونه می‌تواند باشد.
اعزام دائم دانشجویان علوم پزشکی به خارج متوقف شد
مشاور معاون آموزشی وزارت بهداشت از قطع اعزام دائم دانشجو در رشته‌های تخصصی علوم پزشکی به خارج از کشور خبر داد و گفت: اعزام به صورت کوتاه مدت با وجود محدودیت‌های ارزی همچنان ادامه دارد.
مشاهده هلال ˮجوانˮرمضان در آسمان شامگاهی امشب-ماه ˮبحرانیˮ رصدگران را به چالش می‌کشد
مدیر انجمن نجوم آماتوری ایران رؤیت هلال ماه رمضان ۱۴۴۰ را در شامگاه روز یکشنبه ۱۵ اردیبهشت دانست و گفت: مجموع پارامترهای علمی رؤیت هلال شامگاهی رمضان ۱۴۴۰ خبر از مواجهه با یک هلال "بحرانی" دارد؛ چراکه برخی پارامترها خاص و پایین‌تر از حد تجربی هستند و از این نظر هلال ماه رمضان امسال برای رصدگران مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد، ضمن آنکه آغاز ماه رمضان مقارن با آغاز هفته جهانی ستاره‌شناسی خواهد بود.
گسترش همکاری علمی پژوهشگاه مواد و انرژی با شورای عالی تحقیقات علمی اسپانیا
پژوهشگاه مواد و انرژی و شورای عالی تحقیقات علمی اسپانیا (CSIC) در راستای گسترش تعاملات علمی بین‌المللی، تفاهم‌نامه همکاری امضاء کردند.
طرح تحول آموزش، پژوهش و خدمات فناوری حوزه کشاورزی از برنامه‌های اصلی دانشگاه آزاد
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان این‌که تحول کشاورزی در دانشگاه آزاد اسلامی جدی گرفته خواهد شد، گفت: اگر دانشگاه می‌خواهد جامعیت خود را حفظ کند، باید در تحول اقتصاد، اجتماع و فناوری نقش ویژه داشته باشد.
برگزیدگان اولین مسابقه ملی میکروگلایدر معرفی و تقدیر شدند
نخستین مسابقه ملی میکروگلایدر به همت انجمن علمی دانشجویی مهندسی مکانیک دانشگاه الزهرا در دوبخش دانشجویی و دانش‌آموزی برگزار شد.
ضرورت ایجاد دانشکده خانواده-۱۶۰ رشته هنری اصیل در حال از بین رفتن است
معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی با بیان این‌که ۱۶۰ رشته هنری اصیل در ایران در حال از بین رفتن است، گفت: در آینده‌ای نزدیک در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی هیأت عالی اندیشه‌ورز با حضور اساتید حوزه علوم انسانی و هنر جهت نیازسنجی و حل مسئله هر منطقه تشکیل می‌شود.
کارگاه آموزشی اتصال به شبکه مزارع بادی برگزار شد
کارگاه آموزشی "اتصال به شبکه مزارع بادی" توسط معاون پژوهشی و عضو هیأت علمی سازمان جهاددانشگاهی خواجه نصیرالدین طوسی برگزار شد.
نتایج اولیه آزمون استخدامی فراگیر دستگاه‌های اجرایی
مدیر مرکز آزمون جهاد دانشگاهی از اعلام نتایج اولیه آزمون استخدامی فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور در روز یکشنبه ۱۵ اردیبهشت خبر داد و تأکید کرد: داوطلبان می‌توانند با استفاده از کد ملی و کد رهگیری، پس از ورود به قسمت پروفایل، به کارنامه خود دسترسی داشته باشند و از ورود به سایت‌های متفرقه خودداری کنند.
اعلام آمادگی برای تاسیس دپارتمان بین المللی خلیج فارس
رئیس دانشگاه علم و فرهنگ گفت: دانشگاه علم و فرهنگ به عنوان دانشگاه جهاد دانشگاهی با رویکرد عمق بخشیدن به پژوهش‌های حوزه خلیج فارس، آمادگی خود را جهت تأسیس «دپارتمان بین المللی خلیج فارس» و انتشار نتایج مطالعات به زبان انگلیسی در این دانشگاه اعلام می‌کند
درک بهتر تکامل پرواز با ساخت ربات دایناسور نما
محققان با تولید یک ربات دایناسورنما، به درک بهتری از تکامل پرواز پرنده‌ها رسیدند.
افراد زیادی دلشان برای کشور می‌سوزد، اما دیده نمی‌شوند
رئیس پارک علم و فناوری خراسان رضوی گفت: افراد زیادی دلشان برای کشور می‌سوزد، اما متاسفانه دیده نمی‌شوند.
لزوم بهره‌گیری از فناوری‌های نوین برای پیشگیری از بحران-پارک‌ها برای رشد فناوری تلاش کنند
رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با تاکید بر لزوم بهره‌گیری از فناوری‌های نوین برای پیشگیری از بحران، گفت: پارک‌های علم و فناوری باید برای رشد فناوری تلاش کنند و بتوان در این زمینه رشد کرد.
سطح‌بندی جدید پارک‌های فناوری بر اساس تحقق شاخص‌های توسعه
سی و هشتمین نشست رؤسای پارک‌های علم و فناوری کشور با حضور دکتر باقری قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر کشمیری سرپرست دفتر سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی و امور فناوری و رؤسای پارک‌های علم و فناوری کشور در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران برگزار شد.
تامین مالی شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه تعاونی تسریع می‌شود
رییس صندوق نوآوری و شکوفایی کوتاه کردن زمان اعطای خدمات را از برنامه‌های جدید این صندوق نام برد و گفت: تامین منابع مالی شرکت‌های تعاونی یکی از برنامه‌های ما است که این امر از طریق صندوق‌های پژوهش و فناوری تسهیل خواهد شد.
مشارکت بیش از ۴۰ دانشگاه علوم پزشکی در ˮپویش ملی بهار همدلیˮ
بیش از ۴۰ دانشگاه به همراه رؤسا و اعضای هیئت رئیسه دانشگاه و تعداد بسیار زیادی از دبیران کانون‌های فرهنگی، انجمن‌های علمی، مسؤولان تشکل‌های مختلف دانشجویی، برگزیدگان جشنواره‌های قرآنی، المپیادهای ورزشی، دبیران مجامع تخصصی کانون‌های فرهنگی وزارت بهداشت، نمایندگان قطب‌های خانه نشریات وزارت بهداشت و … به «پویش ملی بهار همدلی» پیوسته و دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی در حال باز کردن شماره حساب برای واریز کمک‌های نقدی دانشگاهیان علوم پزشکی جهت ساخت خانه برای سیل زدگان شده‌اند.
ساعت کاری دانشگاه آزاد در ماه مبارک رمضان اعلام شد
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی بخشنامه کاهش ساعت کاری در ماه مبارک رمضان سال ۱۳۹۸ را ابلاغ کرد.
وظیفه مضاعفی نسبت به سایر کانون‌های فرهنگی داریم
دبیر مجمع تخصصی کانون‌های اخلاق حرفه‌ای وزارت بهداشت گفت: کانون‌های اخلاق حرفه‌ای وزارت بهداشت وظیفه مضاعفی در پویش بهار همدلی برای خود متصور هستند چراکه معتقدیم دانشجویانی که در حوزه کانون‌های اخلاق حضور دارند تعهدشان بر رفتار حرفه‌ای و کاهش آلام حرفه‌ای بیشتر است.
>> > ... 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730  ... < << 

گروه های زیر مجموعه اخبار علمی دانشگاهی

آموزش
آموزش

آخرین اخبار

مسئول شورای تجارت خارجی وزارت صمت منصوب شد
سرپرست وزارت صمت، رییس کل سازمان توسعه تجارت را به عنوان مسئول شورای تجارت خارجی این وزارتخانه منصوب کرد.
رشد مطلوب صادرات در اردیبهشت ۹۹
سازمان توسعه تجارت اعلام کرده که صادرات این ماه در قیاس با فروردین رشد مطلوبی را تجربه کرده است.
آخرین خبر از باز شدن مرز مسافری ترکیه
طبق اعلام مسئولان گمرک ایران با وجود رایزنی‌های صورت گرفته در رابطه با گشایش مرزهای مسافری فعلا زمان دقیقی برای آن قابل پیش بینی نیست و بسته به نظر آنکارا دارد.
صعود ۴۰ هزار واحدی شاخص بورس
بازار سرمایه نخستین روز معاملاتی را با چراغ سبز آغاز کرد و شاخص کل بورس بیش از ۴۰ هزار واحد افزایش یافت.
قیمت دلار در اولین روز هفته
در جریان معاملات امروز بازار ارز، قیمت دلار با ۹۰ تومان کاهش قیمت وارد کانال ۱۶ هزار تومان شد و یورو نیز تغییر قیمتی نداشته است.
آرای جایگزین حبس در جهت کمک به حفظ محیط زیست گلستان
رئیس کل دادگستری گلستان از آمادگی دادگستری استان برای صدور آرای جایگزین زندان در راستای کمک به حفظ محیط زیست خبر داد.
یک میلیون هکتار از اراضی نیروهای مسلح جانمایی شده است
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: نزدیک به یک میلیون هکتار از اراضی نیروهای مسلح در راستای قانون جامع حدنگاری جانمایی شده است و باید در راستای ثبت آن‌ها اقدام شود.
سردار جلالی: تهدید اول صنعت برق، سایبری است
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه تاب آوری در مکتب انقلابی به معنای فرصت سازی از تهدیدات است، گفت: امروز تهدید اول صنعت برق، تهدید سایبری است.
مستند سازی، تثبیت مالکیت و اجرای قانون حد نگار اراضی نیروهای مسلح تا پایان ۱۴۰۰ نهایی می‌شود
تفاهم نامه همکاری فی ما بین وزارت دفاع و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با هدف تثبیت مالکیت اراضی و املاک نیروهای مسلح ومدیریت بهینه بر دارایی‌های دولت با حضور علی اکبر سلیمانی معاون مهندسی و پدافند غیر عامل وزارت دفاع و ذبیح‌الله خداییان رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به امضاء رسید.
بدهی ۲۰ میلیارد تومانی سازمان جنگل‌ها برای اطفای حریق هوایی
در پی تخصیص بودجه از سوی سازمان برنامه و بودجه برای تامین تجهیزات و خدمات پرداختی به منظور اطفای حریق جنگل‌ها، فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری گفت: با وجود تخصیص اعتبارات جدید به سازمان جنگل‌ها ما همچنان ۲۰ میلیارد تومان به وزارت دفاع برای اطفای هوایی حریق بدهکار هستیم.

پر بازدید ترین اخبار امروز

این ۸ غذا را نخورید تا همواره جوان بمانید!
در این مطلب به هشت ماده غذایی اشاره خواهیم کرد که باید برای جلوگیری از پیری زودرس و ابتلا به بیماری، از مصرف آن‌ها خودداری کنید.
ˮتناقض‌های آشکارˮ در آمار صعود به دماوند و درآمدهای فدراسیون کوهنوردی
فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی در حالی برای اولین بار آمار و ارقام صعودها و درآمدهای حاصل شده از این صعودها به قله دماوند را اعلام کرده است که در این موارد ابهامات و تناقضات فراوانی دیده می‌شود.
کدام داروها از فهرست دریافت ارز دولتی خارج شدند؟
مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: اقلامی که از فهرست دریافت ارز دولتی خارج شده‌اند، عمدتاً شامل مکمل‌ها و داروهای بدون نسخه (OTC) هستند.
تحلیل اجرای آزمایشی طرح ترافیک پایتخت از شنبه- بازنگری در اجرای طرح در صورت گسترش کرونا
فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان‌شهر تهران از افزایش مراجعات و بستری‌های کرونایی در تهران خبر داد و در عین حال گفت: از امروز (شنبه) برنامه فاز آزمایشی طرح ترافیک اجرا خواهد شد اما این موضوع حتماً مورد تحلیل قرار خواهد گرفت و اگر استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی مشکلاتی در زمینه گسترش بیماری به وجود آورد، طبیعتاً با تصویب ستاد ملی کرونا، ممکن است درباره بازنگری آن تصمیماتی جدیدی اتخاذ شود.
ارز واردات کامیون‌های دست دوم را خرج تولید در شرکت‌های داخلی کنید
به اعتقاد یک کارشناس صنعت خودرو، در شرایط تحریمی و کمبود منابع ارزی کشور، اختصاص ارز برای واردات کامیون‌های دست دوم چندان منطقی به نظر نمی‌رسد؛ لذا بهتر است این هزینه صرف تامین نیازهای شرکت‌های دولتی و خصوصی داخلی که زیرساخت تولید اتوبوس‌های برقی در آن‌ها فراهم است شود تا علاوه براینکه بر کاهش آلودگی هوا کمک شود، شرکت‌های خودروساز داخلی هم بهره‌مند شوند.
ˮبیل گیتسˮ مجددا اتهامات سوءاستفاده از واکسن کووید-۱۹ را احمقانه خواند
عروسکی که به همراه فضانوردان دراگون به فضا رفت، نایاب شد
پرورش گوش‌ شبیه به گوش انسان با چاپ ۳بعدی در بدن موش‌ها
تعبیه اولین تب‌سنج در گوشی هوشمند
ستاره‌شناسان ساختار میدان مغناطیسی تاج خورشیدی را اندازه‌گیری کردند
نابودی بیماری قارچی گیاهان با یک ربات
ناسا همچنان از فضاپیمای روس‌ها استفاده خواهد کرد
ثبت ویدئوی آهسته از حرکات مولکول‌ها با سرعت ۱۶۰۰ فریم بر ثانیه
استفاده از پهپاد برای ضدعفونی محیط از کرونا ویروس
تولید واکسن کرونا برای کشورهای کم‌درآمد دنیا