اخبار علمی دانشگاهی

مهلت ثبت‌نام آزمون کارشناسی ناپیوسته تمدید شد
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از تمدید مهلت ثبت‌نام در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۹۷ تا روز پنج‌شنبه، سوم خرداد ماه خبر داد.
بررسی خوشه کهکشانی محلی با استفاده از تلسکوپ فضایی هابل
گروهی از ستاره‌شناسان، با استفاده از تلسکوپ فضایی هابل، بررسی جامعی را در مورد "خوشه کهکشانی محلی" ارائه داده‌اند.
انعکاس ˮزمینˮ روی کلاه فضانورد ناسا
دو تن از فضانوردان ایستگاه بین‌المللی فضایی طی یک راهپیمایی فضایی 6.5 ساعته اقدام به نصب تجهیزاتی جدید در این ایستگاه کردند و یکی از این فضانوردان، از فاصله‌ 400 کیلومتری بالای زمین، سلفی خیره‌ کننده‌ای گرفت.
ˮکنجکاویˮ احیا می‌شود
ناسا امیدوار است کاوشگر "کنجکاوی" که از سال 2016 به دلیل نقص مکانیکی از کار بازمانده، بتواند به لطف یک روش جدید که امروز تست می‌شود، به کار خود بازگردد.
ثبت نخستین تصویر توسط ماهواره ˮتسˮ ناسا
"ماهواره نقشه‌بردار فراخورشیدی گذران" یا ماهواره "تس" (TESS) ناسا، نخستین تصویر خود که بیش از 200 هزار ستاره در کهکشان را نشان می‌دهد، ثبت کرد. این تصویر توسط یکی از چهار دوربین تعبیه شده در این ماهواره گرفته شده است.
انرژی‌های تجدیدپذیر می‌توانند همه نیاز بشر به انرژی را تامین کنند
تصور عموم و حتی برخی کارشناسان بر این است که انرژی‌های تجدیدپذیر نمی‌توانند کاملا جایگزین منابع تامین انرژی فعلی شوند، اما تحقیق جدید نشان داد که این‌طور نیست.
فشار درونی پروتون‌ها، تریلیون‌ها برابر فشار اتمسفر زمین است
از سال‌های پیش تاکنون، دانشمندان به مطالعه "پروتون‌ها" پرداخته‌اند تا بتوانند عملکرد آن را بیابند تا اینکه توانستند فشار درونی این ذره بنیادی را اندازه‌گیری کنند.
چین ماهواره جدیدی را به فضا می‌فرستد
چین روز دوشنبه 21 مه، یک ماموریت جدید را آغاز خواهد کرد. در مرحله نخست این ماموریت، آنها یک ماهواره را به منظور مطالعه "سمت پنهان ماه"(far side of the Moon) پرتاب خواهند کرد.
ساخت کوچکترین خانه دنیا
محققان فرانسوی با استفاده از سیستم میکرورباتیک موفق به ساخت ساختارهای بسیار کوچکی شدند که می‌تواند بخش‌هایی از پزشکی را متحول کند.
بالگرد خودران برای ارسال تجهیزات به میدان جنگ
یک شرکت آمریکایی زیرمجموعه بوئینگ که در زمینه ساخت سیستم‌های مربوط به هوافضا فعالیت دارد، موفق شده است سیستمی برای رساندن تجهیزات مورد نیاز به میادین جنگ ابداع کند.
دستاوردهای بزرگی در حوزه تشخیص سرطان داشته‌ایم-پس از کسب مجوزهای لازم اطلاع‌رسانی می‌کنیم
دکتر محمدرضا صادقی گفت: پژوهشگاه ابن‌سینا جهاد دانشگاهی در حوزه تشخیص بیماری سرطان دستاوردهای مهمی را داشته است که پس از دریافت مجوزهای لازم از مجموعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور در خصوص آن اطلاع‌رسانی خواهد کرد.
دانشگاه‌ها در راستای تقویت بن‌مایه علمی صنعت گردشگری گام بردارند
عضو هیأت علمی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری گفت: دانشگاه‌ها و نظام آموزش عالی باید در راستای تقویت بن‌مایه علمی صنعت گردشگری گام بردارند.
بیش از ۹۰۰۰ دانشجو در نوبت دریافت ارز- پرداخت سومین دوره ارز دانشجویی از ۸ خرداد
رییس سامان امور دانشجویان وزارت علوم از قرار گرفتن بیش از ۹۰۰۰ دانشجو در نوبت دریافت ارز مورد نیاز خبر داد و گفت: مشکل تامین ارز دانشجویان دوره کارشناسی مشغول به تحصیل در خارج از کشور نیز به زودی رفع خواهد شد.
افزایش ۲۰درصدی سقف وام‌های دانشجویی دانشگاه آزاد
در جلسه هیات امنای صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی، افزایش ۲۰درصدی سقف وام های اعطایی صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی با نرخ کارمزد ۲/۵ درصد به تصویب رسید.
برنامه استراتژیک دانشگاه علوم پزشکی آزاد برای پیاده سازی نظام ارزشیابی
رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران گفت: به زودی برنامه استراتژیک دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران برای پیاده سازی نظام ارزشیابی ارائه می‌شود که یکی از اهداف این نظام قانونمند، احقاق حقوق افراد شایسته و مذاکره با همکارانی است که نیاز به تجدید نظر در ارائه خدمات دارند.
امروز آخرین مهلت ثبت‌نام آزمون کارشناسی ناپیوسته
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه ثبت‌نام در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته امروز پایان می‌پذیرد، گفت: این آزمون ۱۲ مرداد ماه امسال برگزار می‌شود.
مهلت انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد فردا پایان می‌پذیرد
سامانه مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی تا ساعت۲۴ فردا (یکشنبه ۳۰ اردیبهشت‌) برای انتخاب رشته داوطلبان آزمون دکتری فعال خواهد بود.
الکترونیکی شدن ثبت پایان‌نامه‌های پیام‌نور-اجرای طرح‌جابه‌جایی رشته‌ها به مناطق مورد تقاضا
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور گفت: راهبرد اصلی آموزش دانشگاه پیام نور ایجاد محیط جذاب تر برای دانشجویان این دانشگاه است که در این راستا : طرح آموزش مداوم اعضای هیئت علمی و طرح‌جابه جایی رشته محل ها به مناطق مورد تقاضا در دستور کار قرار گرفته است.
افزایش دانشکده‌های دانشگاه دریانوردی چابهار
رئیس دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار گفت: بر پایه نیازسنجی‌های موجود و توسعه کمی و کیفی رشته‌های دانشگاه دریانوردی چابهار، دو دانشکده جدید به این دانشگاه اضافه می‌شود .
سایه سنگین بیماری‌های ژنتیکی در پی افزایش ازدواج‌ فامیلی
رئیس انجمن علمی ژنتیک پزشکی ایران گفت: ازدواج‌های فامیلی در میان ایرانیان به شدت در حال افزایش است که به دنبال آن احتمال ابتلا به بیماری‌های ژنتیکی بیشتر می‌شود.
>> > 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... < << 

گروه های زیر مجموعه اخبار علمی دانشگاهی

صنفی، فرهنگی
صنفی، فرهنگی

آخرین اخبار

93 زندانی جرایم غیر عمد داراب در انتظار رهایی از حبس هستند
شیراز- ایرنا- رئیس اداره زندان شهرستان داراب گفت: 93 زندانی جرایم غیر عمد این شهرستان با 40 میلیارد ریال بدهی در انتظار حمایت مالی خیران و نیک اندیشان برای رهایی از حبس در این ماه مبارک رمضان هستند.
ادامه ماجرای دوتابعیتی‌ها-واکنش‌های برجامی-فروش یک زندان و ...
تکذیب گزارش از وجود ۲۱۰ یا ۱۹۸ مدیر دو تابعیتی از سوی وزارت اطلاعات، خواست مردم تحقق آرمان‌های دوم خرداد، ۱۲ پاسخ موسویان به ۱۲ شرط وزیر خارجه آمریکا، قبل و بعد از برجام به روایت «صالحی»، حکم محکومیت حبس برای برخی از متهمان کانال های تلگرامی و... از جمله گزیده اخبار سیاسی ایسنا در روز چهار شنبه، دوم خرداد ماه ۱۳۹۷ است.
بیش از 4400 فرصت شغلی در سبزوار هدفگذاری شد
سبزوار- ایرنا- معاون برنامه ریزی فرماندار سبزوار گفت: ایجاد چهار هزار و 456 فرصت شغلی امسال توسط دستگاههای دولتی برای این شهرستان هدفگذاری شده است.
تقویم پیشنهادی مسابقات لیگ برتر هجدهم +جدول
در نشست هم اندیشی مربیان لیگ برتری در مورد تقویم پیشنهادی مسابقات در فصل ۹۸-۹۷ بحث و گفت و گو شد.‏
چند درصد زعفران جهان در ایران تولید می‌شود؟
معاون بازرگانی وزیر جهاد کشاورزی گفت: سالانه در کشور ۳۳۶ تن زعفران تولید می‌شود که از این حجم ۲۳۶ تن صادر شده که این بدین معنی است ایران ۹۰ درصد زعفران مصرفی جهان را تامین می‌کند.
تشکل‌های تخصصی کشاورزی کشور به 141 مورد می رسد
سنندج - ایرنا - عضو هیات مدیره سازمان تعاون روستایی ایران گفت: تعداد تشکل های تخصصی محصولی کشور در سال جاری با 20 مورد افزایش به 141 تشکل می رسد.
آزادسازی خرمشهر درسی برای همیشه تاریخ ایران
فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان با تأکید بر اینکه آزادسازی خرمشهر درسی برای همیشه تاریخ ایران است، گفت: آزادسازی خرمشهر درس مقاومت و حماسه برای مردم ایران بود و باید به جوانان امروز بگوییم درمقابل دشمن باید ایستاد.
سامانه نیما مانع تامین مالی کالای قاچاق می‌شود
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اثرات مثبت استقرار نظام یکپارچه معاملات ارزی گفت: شفافیت ارزی ناشی از سامانه نیما موجب کاهش قیمت دلار در بازار ثانویه و آشکار شدن تخلفات ارزی شد.
تصمیم ستاره استقلال برای جدایی؟
مدافع تیم استقلال که این روزها با خط خوردن از لیست نهایی تیم ملی به شدت خبرساز شده اولویتش حضور در یکی از لیگ‌های معتبر خارجی است.
795 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در آذربایجان شرقی پرداخت شد
تبریز- ایرنا- مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری آذربایجان شرقی گفت: سال گذشته از محل تسهیلات رونق تولید و منابع مستقیم بانک ها برای یک هزار و 119 متقاضی در استان 795 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

خانم بازیگر در یک نمایشگاه اتومبیل لاکچری-عکس
عکسی از مریم معصومی و سگش در یک نمایشگاه خودروهای لوکس را مشاهده می کنید.
عکس متفاوت و پراز عشق ˮالنازشاکردوستˮ با پوششی خاص-عکس
"الناز شاکردوست" ، سوپراستار سینمای ایران ؛ با انتشار عکسی از سفرش به چابهار صفحه شخصی خود را به روز کرد.
خبرخوش نوربخش برای مستمری بگیران تامین اجتماعی
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی بابیان اینکه این سازمان اقدامات مؤثری درزمینه فرهنگ‌سازی خرید کالای ایرانی انجام داده است،گفت:٦٠٠ میلیارد تومان تسهیلات برای مستمری بگیران در نظر گرفته شده است.
حماسه غلط‌های املایی ˮبهاره رهنماˮ ادامه دارد -عکس
رهنما در یکی از توئیت های حمایتی خود از آشوبگران دی ماه 96 به جای کلمه اغتشاش از عبارت اختشاش در توییت‌هایش استفاده کرد.
سناتور جمهوری‌خواه: کره شمالی بازی درآورد، آمریکا حمله می‌کند
یک سناتور جمهوری‌خواه اظهار کرد، در صورتی که کره شمالی توافق با آمریکا را نپذیرد، ترامپ گزینه‌ای به جز ورود به جنگ با این کشور نخواهد داشت.
امشب آخرین مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ناپیوسته
ضرورت آسیب‌شناسی بحث مدرک‌گرایی در کشور
وضعیت هرم هیات علمی در خوزستان مطلوب نیست-آموزش عالی مسئول اشتغالزایی نیست
آمار نهایی شرکت کنندگان آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی اعلام شد
رئیس دانشگاه تربیت مدرس ابقا شد
دانشگاه‌ها استاد تمام‌ها را حفظ می‌کنند
تغییرات کلید نهایی آزمون دستیار تخصصی پزشکی اعلام شد
آغاز ویرایش رشته محل‌های دکتری دانشگاه آزاد از ساعت ۲۴ امشب
توسعه آموزش مجازی جهت تحقق اجتماعی شدن سلامت در گیلان
دانشگاه‌های فاقد استاندارد ناچار به کناره‌گیری از چرخه آموزش عالی‌ هستند