ادبیات

اهالی قلم در بیمارستان آیت الله یثربی کاشان رایگان درمان می شوند
تهران- ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، از امضای تفاهم نامه با بیمارستان فوق تخصصی آیت الله یثربی کاشان به منظور درمان رایگان اهالی قلم خبر داد.
خمین قطب خوشنویسی استان مرکزی است
خمین - ایرنا - رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی خمین گفت: این شهرستان قطب خوشنویسی استان محسوب می شود و تاکنون بیش از 2 هزار هنرجوی خوشنویسی آموزش دیدند.
جامعه امروز نیاز به معرفی الگوهای پسندیده دارد
اردبیل - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: سامانه تربیتی جامعه امروز بیش از هر زمان دیگر نیازمند معرفی الگوهای پسندیده و مناسب به نسل جوان است.
کاشان باید شاهد رویدادهایی در تراز ظرفیت هایش باشد
کاشان - ایرنا - نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی گفت: این خطه به عنوان مهد هنر و فرهنگ از نظر میراثی و هویتی پربار است و باید شاهد رویدادهایی در تراز این ظرفیت ها باشد.
کتاب های درسی تا 1400 تغییر نمی یابد
بجنورد- ایرنا- قائم مقام دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، کتاب های درسی دانش آموزان تا سال 1400 تغییر نخواهد داشت.
سهم فرهنگ و هنر از بودجه کشور همواره اندک بوده است
اصفهان- ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: سهم حوزه فرهنگ و هنر از بودجه کشور در فضایی که طی شده همواره کمتر از 2.5 درصد و بسیار اندک بوده است.
کتاب حمایل خونین گل سرخ وارد بازار نشر شد
یاسوج-ایرنا-کتاب «حمایل خونین گل سرخ» خاطرات خودنوشت علیداد انصاری‌نیک است که با حمایت دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری استان کهگیلویه و بویراحمد راهی بازار نشر شد.
2 کتاب با موضوع کشاورزی و رایانه در جهرم منتشر شد
شیراز-ایرنا- 2کتاب، یکی با عنوان 'بیماری های مهم ویروسی و شبه ویروسی گیاهان زراعی ایران' در حوزه کشاورزی و دیگری با نام 'محاسبات ابری و توزیع شده' در زمینه رایانه از سوی انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی واحد جهرم منتشر شد.
جلوگیری از آلزایمر شهرها ضروری است
کاشان- ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: جلوگیری از آلزایمر شهرها بیش از آلزایمر انسان ها اهمیت دارد چرا که بی توجهی به این امر می تواند بر آگاهی نسل آینده از داشته هایشان اثرگذار باشد.
معاون قوه قضاییه: شالوده فرهنگ غرب گذشت نکردن است
بجنورد- ایرنا- معاون فرهنگی قوه قضائیه گفت: شالوده فرهنگ وارداتی غرب برای کشور ما گذشت نکردن اشخاص در مسائل حقوقی و انسانی است که موجب از بین رفتن محبت و معرفت می شود.
جشنواره قصه ‌گویی ودست سازه ها در کرمان برگزار می‌ شود
کرمان- ایرنا- مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمان از برگزاری دو جشنواره قصه‌ گویی و دست‌ سازه‌ ها از سوی کمیته کودک و نوجوان کنگره 6500شهید این استان در بهمن ماه سالجاری خبر داد.
جشنواره بین المللی کتاب کودک و نوجوان کاشان گشایش یافت
کاشان - ایرنا - نخستین جشنواره بین المللی کتاب کودک و نوجوان کاشان روز پنجشنبه در آیینی با حضور سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مسئولان و هنرمندان در میدان فرهنگ و هنر کمال الملک این شهر آغاز شد.
هنرمند سمنانی برگزیده جشنواره «جوان سوره» شد
سمنان- ایرنا- رئیس حوزه هنری استان سمنان گفت: حسن قربانی از هنرمندان حوزه هنری این استان، برگزیده «جشنواره سراسری جوان سوره» شد.
مهارت برقراری ارتباط نقش موثری در دعوت به نماز دارد
قزوین – ایرنا – استاندار قزوین گفت: قبل از دعوت به نماز باید چند مهارت را آموخت که مهمترین آنها نحوه برقراری ارتباط با مخاطبان است.
یک منتقد ادبی: جایزه شاملو یک امیدواری برای شعر نو ایران است
تهران-ایرنا- یک منتقد ادبی، برگزاری جایزه شعر شاملو را نشانگر وجود امیدواری در شعر نو ایران توصیف کرد و گفت: سبک شعری شاملو به شاعران نامدار جهانی چون پابلو نرودا و نظام حکمت شباهت دارد.
تمامی ظرفیت ها برای ارتقای نماز به کار گرفته شود
قزوین – ایرنا - نماینده رییس جمهوری در امر نماز گفت: باید تمامی ظرفیت ها از پول، جایگاه، امکانات، روابط اجتماعی و... برای نماز و ارتقای جایگاه آن صرف شود.
خانه ادبیات کرمان گشایش یافت
کرمان - ایرنا - موسسه فرهنگی و هنری خانه ادبیات کرمان با عنوان (دیار کریمان) امروز (پنجشنبه) با حضور جمعی از اهالی ادب و هنر در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان افتتاح شد.
گذر فرهنگ و هنر در کاشان به بهره برداری رسید
کاشان - ایرنا - دومین گذر فرهنگ و هنر کشور به منظور استقرار هنرمندان صنایع دستی و رونق کسب و کار فرهنگی روز پنجشنبه حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بافت تاریخی شهر کاشان به بهره برداری رسید.
همه ابعاد زندگی انسان ها با نماز ساماندهی می شود
قزوین – ایرنا – نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر قزوین گفت: همه دین و تمام ابعاد زندگانی انسان ها با نماز ساماندهی می شود و نمی توان به راحتی از این نکته بسیار مهم و برجسته گذشت.
                  این کتاب‌های دفاع‌مقدس را باید خواند
به خواست شماری از دوستداران این نوع از ادبیات -که به جرأت یکی از بومی‌ترین ژانر‌های ادبی است که می‌توان با آن مواجه شد- باعث شد فهرستی از کتاب‌های دفاع‌مقدس را ترتیب دهیم که هر ایرانی باید آن‌ها را بخواند.
>> > 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... < << 

گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

ساير حوزه ها
ساير حوزه ها

آخرین اخبار

تورم بیشترین فشار را به قشر کارگر وارد کرده است
دزفول - ایرنا - دبیرکل خانه کارگر کشور و رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات اقتصادی کارگران گفت: تورم موثر در کشور اکنون بالای 50 درصد است و کارگران در این شرایط با مشکلات فراوانی مواجه هستند.
برابر صنعت نفت آبادان خوب بازی نکردیم
آبادان - ایرنا - سرمربی تیم فوتبال سایپا تهران گفت: در حالی نتیجه را به صنعت نفت آبادان واگذار کردیم که همانند هفته قبل خوب بازی نکردیم.
شمارقربانیان حمله استراسبورگ به 4 تن رسید
تهران- ایرنا- با جان باختن یکی از زخمی های حمله سه شنبه شب در استراسبورگ، تعداد کشته های این حادثه به 4 تن رسید.
پروشنکو بازداشت ملوانان اوکراینی را اعلان جنگ خواند
مسکو - ایرنا - رئیس جمهوری اوکراین توقیف سه شناور و بازداشت 24 ملوان این کشور در دریای سیاه توسط روسیه را اعلان جنگ این کشور علیه اوکراین خواند.
دمشق مصمم به شکست متجاوزان است
تهران - ایرنا - نماینده دائم سوریه در سازمان ملل گفت که دمشق بیش از هر زمان دیگری مصمم به رویارویی با عناصر باقیمانده گروه های تروریستی در ادلب و دیگر نقاط کشور و نیز استفاه از حق قانونی خود برای بیرون راندن نیروهای متجاوز خارجی از خاک سوریه است.
پارلمان عربی نسبت به توطئه بین المللی تقسیم سوریه هشدار داد
تهران - ایرنا - پارلمان عربی با تاکید برایستادگی در کنار مردم سوریه در بحران این کشور، بر ضرورت بیداری نسبت به توطئه های بین المللی و منطقه ای درخصوص تقسیم سوریه هشدار داد.
عربستان از توافق طرف های یمنی در مذاکرات سوئد استقبال کرد
تهران- ایرنا-عربستان ضمن استقبال از توافق اخیر طرف های یمنی در مذاکرات سوئد ادعا کرد که به راه حل سیاسی و تضمین امنیت و ثبات در این کشور پایبند است.
28 فلسطینی در شرق غزه زخمی شدند
تهران-ایرنا- 28 فلسطینی از جمله یک خبرنگار در راهپیمایی های بازگشت و رفع محاصره با عنوان' جمعه همبستگی با مردم فلسطین' امروز در شرق نوار غزه زخمی شدند .
سازمان همکاری اقتصادی دریای سیاه نباید میدان مناقشات شود
باکو –ایرنا – وزیر امور خارجه روسیه گفت : سازمان همکاری اقتصادی دریای سیاه نباید میدان مناقشات سیاسی و درگیری های لفظی شود .
اسد بیش از 16 هزار نظامی فراری از خدمت را عفو کرد
تهران- ایرنا- 'محمد گنجو حسن 'رئیس اداره قضایی نظامی سوریه گفت: 'بشار اسد' رئیس جمهوری سوریه بیش از 16 هزار نظامی سوری را که یگان های خود را به صورت غیرقانونی در جنگ رها کرده بودند،عفو کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

انتقادات تُند صادق خرازی از دولت
دبیرکل حزب ندای ایرانیان ضمن انتقاد از دولت،‌ گفت: مطالبات مردم آن چیزی نیست که اکنون در کشور می‌بینید.
انتقادات تُند صادق خرازی از دولت
دبیرکل حزب ندای ایرانیان ضمن انتقاد از دولت،‌ گفت: مطالبات مردم آن چیزی نیست که اکنون در کشور می‌بینید.
۵ پرواز فرودگاه اهواز لغو شدند
مرکز اطلاعات پرواز فرودگاه بین المللی اهواز از لغو پنج پرواز به مبدأ و مقصد این فرودگاه خبر داد.
داعش، تیراندازی در استراسبورگ را به عهده گرفت
گروه تروریستی داعش مسئولیت تیراندازی سه‌شنبه شب در شهر استراسبورگ فرانسه را به عهده گرفت.
گفت و گوی آوای کرمانشاه با نماینده شرق استان کرمانشاه
هفته نامه آوای کرمانشاه در شماره روز سه شنبه بیستم آذر ماه 96 مصاحبه خبرنگار این نشریه محلی را با حسن سلیمانی نماینده مردم شهرستانهای کنگاور، هرسین و صحنه در مجلس شورای اسلامی با عنوان «روزگارِ شیخ نمایندگان» منتشر کرده است.
اهالی قلم در بیمارستان آیت الله یثربی کاشان رایگان درمان می شوند
خمین قطب خوشنویسی استان مرکزی است
جامعه امروز نیاز به معرفی الگوهای پسندیده دارد
کاشان باید شاهد رویدادهایی در تراز ظرفیت هایش باشد
کتاب های درسی تا 1400 تغییر نمی یابد
سهم فرهنگ و هنر از بودجه کشور همواره اندک بوده است
کتاب حمایل خونین گل سرخ وارد بازار نشر شد
2 کتاب با موضوع کشاورزی و رایانه در جهرم منتشر شد
جلوگیری از آلزایمر شهرها ضروری است
معاون قوه قضاییه: شالوده فرهنگ غرب گذشت نکردن است