اقتصاد و انرژی

روسیه و عربستان بر سر تمدید توافق اوپک توافق کردند
مسکو - ایرنا - آلکساندر نواک وزیر انرژی روسیه اعلام کرد: روسیه و عربستان بر سر تمدید توافق کاهش نفت اوپک برای مدت نامحدود به توافق رسیده اند.
چهارحلقه چاه به منابع آب دشتستان افزوده شد
بوشهر- ایرنا- مدیر امور آب و فاضلاب روستایی دشتستان استان بوشهر گفت: چهار حلقه چاه جدید به منابع تامین آب روستاهای این شهرستان افزوده شد و تا پایان تیر ماه 2 چاه دیگر نیز با احداث خط انتقال وارد مدار تولید می شود.
مازندران برای اصلاح شبکه برق سه هزارمیلیارد ریال نیازدارد
ساری – ایرنا – مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق مازندران گفت : شبکه برق مازندران ضعیف است و برای اصلاح و نوسازی آن به سه هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
دمای هوای چهارمحال و بختیاری خنک تر می شود
شهرکرد- ایرنا- معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری با اشاره به خنکی هوا در این استان گفت: این وضعیت تا پاپان هفته در استان حاکم است و دمای هوا تا یک درجه نیز خنک تر می شود.
300قنات چهارمحال و بختیاری خشک شد
شهرکرد- ایرنا- مدیر آب، خاک و امور اراضی سازمان جهادکشاورزی چهارمحال وبختیاری گفت: در پی تشدید خشکسالی 300 رشته قنات خشک و حدود 560 رشته از مجموع 840 قنات در این استان کم آب و فصلی شده است.
جوابیه شرکت پخش فرآورده های نفتی لرستان درخصوص یک گزارش
خرم آباد - ایرنا - در پی انتشار خبری با عنوان نبود گازوئیل و توقف برداشت گندم در پلدختر در خبرگزاری ایرنا، روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی لرستان جوابیه ای ارایه داد و بر این نکته تأکید کرد که این شرکت هیچ گونه مشکلی در زمینه ارائه خدمات سوختی ندارد.
تهدید غیرمنتظره چین برای صادرات انرژی آمریکا
پکن با تهدید برای اعمال تعرفه سنگین برای واردات نفت خام، گاز طبیعی و سایر محصولات انرژی از آمریکا آن هم زمانی که چین در صدر فهرست واردکنندگان نفت آمریکا قرار گرفته است، بازارهای نفت را غافلگیر کرد.
مصرف بهینه برق برای عبور از تابستان اجتناب ناپذیر است
شیراز - ایرنا - مدیر عامل شرکت برق منطقه ای فارس با تاکید بر اینکه ظرفیت تولید برق در تابستان امسال جوابگوی نیاز مصرفی استان فارس نیست گفت : در شرایط کنونی مصرف بهینه و صرفه جویی بیشتر برای عبور از تابستان پیش رو اجتناب ناپذیر و ضروری است.
خشکی چاه ها نفس کشاورزان را تنگ کرده است
بجنورد- ایرنا- کم آبی، خشک شدن چاه ها، رودها و چشمه ها واژه هایی است که به کابوس چندساله کشاورزان خراسان شمالی بدل شده، گویا خشکسالی کمین کرده تا این استان سرسبز را طعمه خود کند.
بورس برای میادین نفتی 300 هزار میلیارد ریال جذب می کند
تهران- ایرنا- مدیرعامل بورس انرژی گفت: برای طرح های نفتی از طریق بورس تا 30 هزار میلیارد تومان منابع مالی جدید جذب می شود.
قراردادهای نفت در حمایت از سازندگان داخلی تعدیل شود
تهران- ایرنا- رییس انجمن سازندگان تجهیزات نفتی با استقبال از برنامه وزارت نفت برای «تعدیل» قراردادها با هدف حمایت از سازندگان در مقابل نوسان نرخ ارز، گفت: در صورت تضعیف سازندگان داخلی، این صنعت در آینده برای تامین تجهیزات مورد نیاز دچار چالش می شود.
45 هزار مشترک آب در استان مرکزی پرمصرف هستند
اراک - ایرنا - معاون خدمات مشترکان و درآمد شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی گفت: 45 هزار مشترک آب در این استان پر مصرف هستند و هر ماه 2 برابر الگو استاندارد، آب مصرف می کنند.
آب، ابزار چانه‌زنی سیاسی و کالای تجاری برای ترکیه شده است
یک پژوهشگر ارشد پژوهشکده مطالعات استراتژیک خاورمیانه با تاکید بر اینکه ترکیه از آب هم به عنوان ابزار چانه‌زنی سیاسی و هم به عنوان یک کالای تجاری استفاده می‌کند، گفت : ترک‌ها در رابطه با سوریه و عراق از آب به عنوان ابزار سیاسی و هژمونیک بهره می‌برند.
اجرای آبرسانی بجنورد 110میلیارد ریال اعتبار دارد
بجنورد- ایرنا - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی با اشاره به اینکه اجرای رینگ شمالی خط انتقال آبرسانی آب سد شیرین دره به بجنورد به این شرکت واگذار می شود گفت: اجرای این پروژه امسال 110 میلیارد ریال اعتبار دارد.
شرکت برق بوشهر 1500 میلیارد ریال طلبکار است
بوشهر-ایرنا-مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر گفت: سازمان‌ها و مشترکین خانگی یکهزار و 500 میلیارد ریال به این شرکت بدهی دارند.
برنامه عربستان برای میزبانی نشست رهبران اوپک و غیراوپک
منابع آگاه به رویترز گفتند عربستان سعودی قصد دارد میزان یک نشست نفتی رهبران کشورهای عضو و غیرعضو اوپک شود که در توافق محدودیت عرضه مشارکت کرده اند.
تشکیل اتحاد خریداران نفت ضد اوپک
دو تن از بزرگترین خریداران نفت آسیا سرگرم بررسی تشکیل تیمی برای خرید نفت از آمریکا و مقابله با نفوذ اوپک در بزرگترین بازار نفت دنیا هستند.
تقلای بی‌نتیجه طلای سیاه در برابر کاهش قیمت
بهای معاملات نفت روز جمعه با انتظارات فزاینده برای توافق اوپک و متحدانش با افزایش تولید، افت چشمگیری یافت و یک کاهش هفتگی دیگر را رقم زد.
واردات نفت کره جنوبی از ایران کاهش یافت
واردات نفت کره جنوبی از ایران در ماه مه کاهش یافت و به پایین‌ترین میزان از ژانویه سال ۲۰۱۶ رسید.
مدیریت مصرف، راه‌نجات کوتاه‌مدت یا اساسی؟
یکی از مهم‌ترین شعارهایی که از ابتدای دولت دوازدهم برای حل بحران آب و برق مطرح می‌شود این است که مدیریت مصرف می‌تواند مشکل کم آبی و خاموشی کشور را برطرف کند، این در شرایطی است که درکنار این موضوع، هنوز کارهای اجرایی آبی و برقی بسیاری در کشور نیمه کاره باقی مانده و لازم است که دولت به این طرح‌ها نیز توجه کند.
>> > 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... < << 

گروه های زیر مجموعه اقتصادی

ارتباطات و فناوری اطلاعات
ارتباطات و فناوری اطلاعات

آخرین اخبار

ایران مدیون رشادت‌های ایثارگران است
در مراسمی با حضور مدیرعامل بانک دی، استخر آسایشگاه جانبازان ثارالله افتتاح شد.
بانک تجارت در فرودگاه اصفهان ارز مسافرتی پرداخت می‌کند
به منظور تسهیل مسافرت‌های خارجی هموطنان، بانک تجارت در فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان نیز نسبت به پرداخت ارز مسافرتی به متقاضیان اقدام می‌کند.
چگونه یک سایت بی‌نقص طراحی کنیم؟
یکی از برترین شرکت‌های موفق در طراحی سایت ایران با انتشار یادداشتی به بررسی موضوع جشنواره وب و موبایل ایران و فعالیت در زمینه طراحی سایت پرداخت.
هزینه میلیاردی برای دعوت از کارشناسان خارجی؟
یک سایت با انتشار گزارشی مدعی شد که هزینه دعوت از سه مهمان برای کارشناسی بازی‌های تیم ملی ایران، دو میلیارد تومان بوده است.
سیاست جدید ترامپ: جدا کردن بچه‌ها از مادرانشان!
آوریل امسال، «جف سشن»، دادستان کل آمریکا، اعمال مقرراتی با «تحمل صفر» درباره‌ی مهاجران غیرقانونی در مرزهای این کشور را اعلام کرد. طبق این مقررات جدید که دولت ترامپ اجرایی کرده، همه‌ مهاجرانی که به طور غیرقانونی از مرزهای آمریکا عبور می‌کنند، «مجرم» محسوب می‌شوند و تحت پیگرد کیفری قرار می‌گیرند؛ حتی افرادی که به دنبال پناهندگی در این کشور هستند.
معرفی کمانداران اعزامی به مرحله سوم کاپ آسیا چین تایپه
پس از پایان رکوردگیری تیم ملی تیروکمان، کمانداران اعزامی به مرحله سوم کاپ آسیا در رشته های ریکرو و کامپوند زنان و مردان مشخص شدند.
اورسجی: هدف‌گذاری برای کبدی کسب دو طلای جاکارتا است- تیم‌های حریف را آنالیز می‌کنیم
رییس فدراسیون کبدی گفت: تمام تلاش ما این است که تیم بانوان و آقایان در فینال بازی‌های آسیایی جاکارتا حضور داشته باشند، هدفگذاری ما کسب مدال طلا است.
معظمی‌گودرزی: بیشتر از یک ساعت نمی‌توانم تمرین کنم
رکابزن ملی‌پوش بخش جاده که در اردوی رشت مصدوم شده، می‌گوید تمرین‌هایش را شروع کرده است.
ولی‌پور: امکانات اردوی باکو در حد استاندارد جهانی بود
ملی‌پوش شیرجه‌ی ایران معتقد است، امکانات کمپ تیم ملی در اردوی ۱۰ روزه‌ی باکو در حد استانداردهای جهانی بوده است.
بشنوید؛ اخبار روز ششم جام جهانی
اخبار و حواشی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه را هر روز در ایسنا دنبال کنید.

پر بازدید ترین اخبار امروز

ذکری که عذاب قبر را 10 سال از اموات دور می کند
یکی از دغدغه‌هایی که ممکن است ذهن مومنان را درگیر خود کند، در امان بودن از عذاب قبر پس از مرگ است، چیزی که شاید گریبانگیر برخی بندگان شود.
«افسانه روزگار» جدیدترین آلبوم سالار عقیلی منتشر شد
آلبوم موسیقی «افسانه روزگار» با خوانندگی سالار عقیلی منتشر شد.
آیا تجربه تلخ برجام بس نبود که دم از مذاکره بی‌قید و شرط با آمریکا می‌زنند؟
دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر با اشاره درخواست برخی از اصلاح‌طلبان برای مذاکره با آمریکا، گفت: آیا برای این افراد تجربه تلخ برجام، و اثبات مجدد بدعهدی امریکا بس نبود؟
آغاز داوری سومین جشنواره «بچه‌های محراب»
مرحله داوری سومین جشنواره «بچه‌های محراب» در رشته‌های مکبری و مؤذنی با حضور ۵ هزار و ۳۳۲ کودک و نوجوان شهر تهران از ۲۹ خرداد در مساجد محوری مناطق ۲۲گانه شهر تهران آغاز می‌شود.
دروغ‌های خانم وکیل کار دستش داد
زینب طاهری که در یکی آخرین مراحل رسیدگی به پرونده راننده جنایتکار ادعای وکالت وی را مطرح کرده بود بازداشت شد.
روسیه خواهان پایان توافق نفتی با اوپک شد
صعود نفت با کاهش ذخایر آمریکا
زنگنه: در نشست اوپک توافقی در کار نخواهد بود
طرح های تشویقی برای کاهش مصرف برق در شیراز درحال اجراست
مدیریت مصرف ضامن تامین پایدار برق تابستان 97 است
زنگنه: احتمال توافق اوپک برای افزایش تولید اندک است
40 درصد شبکه آبرسانی چابهار فرسوده و نیازمند بازسازی است
اوپک به ساز آمریکا می‌رقصد؟
باد برق مناطقی از دزفول را قطع کرد
اهالی روستاهای مینوشهر خواستار اصلاح شبکه برق هستند