اقتصاد و انرژی

تصمیمات خوبی برای کنترل مصرف آب در یزد اجرایی می شود
یزد- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان یزد گفت: برنامه هایی برای نوع کشت و نوع آبیاری در بخش کشاورزی و همچنین بازیافت آب در بخش صنعت در کمیته سازگاری با کم آبی اتخاذ شده است.
هشت درصد مشترکان صنعتی بالای هفت مگاوات در یزد مستقر هستند
یزد - ایرنا - مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای یزد گفت: حدود هشت درصد از مشترکان صنعتی بیش از هفت مگاوات انرژی الکتریکی کشور یعنی 26 مشترک صنعتی فعال در این استان مستقر هستند.
شرکت برق کهگیلویه و بویراحمد 920 میلیارد ریال طلب دارد
یاسوج- ایرنا- مدیرعامل توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد گفت: میزان مطالبات این شرکت از مشترکان در پنج بخش عمومی، خانگی، صنعتی، کشاورزی و سایر مصارف 920 میلیارد ریال است.
6700 متر خطوط آبرسانی گناوه نوسازی شد
گناوه- ایرنا- مدیر شرکت آب وفاضلاب گناوه گفت: به منظور صرفه جویی و جلوگیری از هدررفت آب، 6700 متر خطوط شبکه آبرسانی در این شهرستان در سال گذشته با اعتبار 25 میلیارد ریال نوسازی شد.
77 درصد از روستاییان خراسان شمالی از آب سالم بهره مندند
بجنورد- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان شمالی گفت: هم اکنون با اقدامات انجام شده در سال های گذشته، میزان بهره مندی روستاییان استان از آب آشامیدنی سالم به 77 درصد رسیده است.
کم آبی واقعیتی که باور نشده
بوشهر- ایرنا- با وجود حجم گسترده اخبار و اطلاعات که شبانه روز در زمینه کم آبی در کشور پخش می شود و مشکلاتی که این مساله در مناطق مختلف ایجاد کرده اما عده زیادی آن را بصورت واقعی باور نکرده اند و هنوز این مایه زندگی، امنیت و سلامتی را بی رحمانه هدر می دهند.
عربستان: مصرف کنندگان خیالشان از بابت وجود نفت راحت باشد
تهران- ایرنا- وزیر انرژی عربستان ضمن وعده کنترل قیمت نفت، اعلام کرد: مصرف کنندگان خیالشان از بابت وجود نفت برای خرید و نظارت سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) بر بازار راحت باشد.
احتمال خاموشی برق در مازندران
نوشهر- ایرنا - کاهش نزولات آسمانی، بروز پدیده خشکسالی و کاهش 50 درصدی تولید برق در نیروگاههای کشور نسبت به سال گذشته احتمال خاموشی در مازندران بخصوص در شهرهای غرب استان را بیش از گذشته محتمل کرده است.
کاهش تولید و احتمال خاموشی برق در مازندران
نوشهر- ایرنا - کاهش نزولات آسمانی، بروز پدیده خشکسالی و کاهش 50 درصدی تولید برق در نیروگاههای کشور نسبت به سال گذشته احتمال خاموشی در مازندران بخصوص در شهرهای غرب استان را بیش از گذشته محتمل کرده است.
492 روستای زنجان از نعمت گاز بهره مند شدند
زنجان - ایرنا - مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان گفت: با اقدامات دولت تاکنون 492 روستای این استان (معادل 77 درصد) از نعمت گاز طبیعی بهره مند شده اند.
گرما، کم آبی و مسئولیت اجتماعی
کرج - ایرنا- روزهای داغ تابستان فرا رسیده و با افزایش تبخیر آب، موضوع کم آبی بیش از گذشته خودنمایی می کند و یادآوری دوباره مسئولیت اجتماعی همه ما در قبال این مشکل و مصرف بهینه منابع آبی ضرورتی انکارناپذیر است.
گرما، کم آبی و مسئولیت اجتماعی
کرج - ایرنا- روزهای داغ تابستان فرا رسیده و با افزایش تبخیر آب، موضوع کم آبی بیش از گذشته خودنمایی می کند و یادآوری دوباره مسئولیت اجتماعی همه ما در قبال این مشکل و مصرف بهینه منابع آبی ضرورتی انکارناپذیر است.
خبر توزیع آب بسته بندی شده در لرستان تکذیب شد
خرم آباد - ایرنا - خبر جیره بندی و توزیع آب بسته بندی شده در لرستان که اخیرا در برخی از سایت های فضای مجازی اعلام شده بود از سوی مسئولان شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی این استان تکذیب شد.
اهوازی ها توصیه ها برای پایداری شبکه برق را جدی بگیرند
اهواز - ایرنا - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز گفت: شهروندان اهوازی با توجه به پیش بینی سازمان هواشناسی درخصوص افزایش دمای کلانشهر اهواز در روزهای آینده، باید توصیه های کارشناسان برق را در راستای صرفه جویی و پایداری شبکه به ویژه در ساعت های اوج مصرف جدی بگیرند.
احتمال افت فشار و قطع آب در شرق اهواز وجود دارد
اهواز- ایرنا -شرکت آبفا اهواز با صدور اطلاعیه ای از احتمال افت فشار و قطعی احتمالی آب در منطقه شرق اهواز خبر داد.
98 درصد آب شرب گلستانی ها ازمنابع زیرزمینی تامین می شود
گرگان - ایرنا - معاون برنامه ریزی و بهبود مدیریت شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: 98 درصد آب شرب ساکنان استان گلستان از طریق منابع زیرزمینی و تنها حدود 2 درصد از چشمه ها تامین می شود.
زنگنه: ملاک عمل، قطعنامه اوپک است
تهران- ایرنا- وزیر نفت گفت: برخی کشورها می‌خواهند علایم مثبتی به بازار یا آمریکا بدهند که این موضوع به مصوبه نشست آخر اوپک ربطی ندارد و ملاک عمل، قطعنامه امضا شده 14 عضو است.
رسانه ها مصرف بهینه آب را فرهنگسازی کنند
شهرکرد- ایرنا- استاندار چهارمحال و بختیاری با تاکید بر لزوم توجه بیش از پیش به موضوع صرفه جویی و مدیریت مصرف گفت: رسانه ها نقش اثرگذاری در فرهنگسازی مصرف بهینه آب دارند.
صرفه جویی 500 میلیون مترمکعب آب با اجرای 250 طرح آبخیزداری
تهران- ایرنا- طرح های آبخیزداری امسال با بودجه 700 میلیارد تومانی صندوق توسعه ملی برای مدیریت منابع طبیعی، کشاورزی، اقتصادی و انسانی در حوزه‌های آبریز، می تواند به صرفه جویی 500 میلیون مترمکعب آب بینجامد.
1346حلقه چاه غیرمجاز در حریم منابع آب شرب خراسان شمالی است
بجنورد- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی با اشاره به کاهش بارندگی ها و تاثیر آن در تامین آب گفت: یکهزار و 346 حلقه چاه غیرمجاز در حریم چاه های آب شرب استان شناسایی شده است که در اولویت انسداد قرار دارد.
>> > 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... < << 

گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمران و اشتغال
عمران و اشتغال

آخرین اخبار

دستیابی به ظرفیت 190 هزار سو قابل تحقق است
کاشان-ایرنا- وزیر اطلاعات در بازدید از مجتمع هسته ای نطنز گفت: دستیابی به ظرفیت 190 هزار سو غنی سازی مورد نظر رهبر معظم انقلاب قابل تحقق است.
بانوان کبدی کار ایران به دنبال قهرمانی در جاکارتا
ارومیه- ایرنا- سرمربی هندی تیم ملی کبدی بانوان با اشاره به پیش رو بودن بازی های آسیایی 2018، گفت: بانوان کبدی کار ایران به دنبال قهرمانی در جاکارتا هستند.
طرح آمایش اتباع خارجی در استان تهران آغاز شد
تهران ـ ایرنا ـ مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری تهران گفت: اجرای طرح آمایش 13 ویژه اتباع افغانستانی و 12 ویژه اتباع عراقی در 49 دفتر خدماتی استان تهران آغاز شد.
کار سختی برای تکرار قهرمانی بسکتبال آسیا داریم
رشت - ایرنا - سرپرست تیم ملی بسکتال جوانان گفت: کار سختی برای تکرار و دفاع از عنوان قهرمانی خود در آسیا داریم.
کارشناسان اتریشی از زیستگاه های حیات وحش گلستان دیدن کردند
گرگان – ایرنا - معاون و کارشناسان وزارت محیط زیست و توسعه پایدار کشور اتریش در قالب گروه 10 نفره ای به گلستان سفر کرده و از برخی زیستگاه های حیات وحش در نقاط مختلف این استان دیدن کردند.
یک واحد تولیدی در قزوین بازگشایی شد
قزوین-ایرنا- یک واحد تولیدی در شهرک صنعتی کاسپین قزوین روز دوشنبه با حضور معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت و رییس سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران بازگشایی شد.
گزارش ایرنا از وضعیت بازار تهران
تهران - ایرنا - گروهی که گفته می شود از کسبه و بازاریان تهران هستند، امروز - دوشنبه - مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی در میدان بهارستان تجمع کرده و خواستار رفع برخی مشکلات صنفی و اقتصادی خود شدند.
نگاه فدراسیون کوهنوردی به المپیک 2024 پاریس است
زنجان - ایرنا - رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی کشور گفت: نگاه این فدراسیون به بازی های المپیک 2024پاریس است و برای حضور توانمندتر در این بازی ها باید برنامه ریزی لازم صورت گیرد.
گازگرفتگی در فریمان چهار قربانی گرفت
مشهد - ایرنا - رئیس اداره حوادث و مدیریت بحران دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: چهار نفر بر اثر مسمومیت با گاز منوکسید کربن داخل چاه در یکی از روستاهای شهرستان فریمان جان باختند.
همراهان نیرومند ترامپ و آینده مبهم اتحادیه – حسین ضیایی*
کمتر کسی می پنداشت که جذابیت ایدئولوژی راستگرایانه ونژاد پرستانه دونالد ترامپ در امریکا بر پایه ساختن'أمریکای سفید'به این سرعت در درون کشورهای اروپایی همراهان وهواداران جدی و نیرومندی را حتی در درون هیات های حاکمه اتحادیه اروپایی پیدا کند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

خوشگذرانی خانم بازیگر در خارج از کشور
خاطره اسدی؛ بازیگر سینما و تلویزیون، که برای تماشای بازی های جام جهانی به روسیه رفته است، تصویر زیر را از سفر خود به این کشور منتشر کرد.
مصرف غیرقانونی جوش شیرین و جوهر قند در برخی نان‌های سنتی
عضو هیئت مدیره سندیکای خمیرمایه ایران گفت: در فرآیند تولید برخی نان های سنتی به صورت غیرقانونی از جوش شیرین و جوهر قند استفاده می شود.
عکس ˮممنوعهˮ بهاره افشاری پخش شد!
بهاره افشاری در سریال ویژه شبکه نمایش خانگی «ممنوعه» به ایفای نقش می‌پردازد.
خارج گردی ˮکمند امیرسلیمانیˮ با تیپی خاص-عکس
کمند امیرسلیمانی عکس زیر را در صفحه اش منتشر کرد.
تیپ کابویی بازیگر محبوب ˮپایتختˮ -عکس
مهران احمدی این پست را در اینستاگرامش منتشر کرد.
30 درصد از شبکه آب شهرهای خراسان شمالی فرسوده است
پالایشگاه ستاره خلیج فارس مانع خروج 5.4 میلیارد دلار شد
طرح انتقال آب ارس به تبریز در مرحله مناقصه است
تانکر 10 هزار لیتری آب شرب به آبادان اعزام شد
ایمن سازی شبکه برق بازار تهران آغاز شد
700هزار بشکه به ظرفیت صادرات نفت خارک اضافه می شود
کلانشهر مشهد در شرایط تنش آبی است
قطعی 5 ساعته برق شهر و روستاهای چابهار مرتفع شد
6.4درصد سطح استان زنجان دچار خشکسالی بسیار شدید است
مدیریت سیستم های سرمایشی، گرمابخش انرژی کشور