اقتصاد و انرژی

مخازن ذخیره آب خراسان شمالی 59 هزار مترمکعب افزایش می یابد
بجنورد-ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی گفت: توسعه مخازن، یکی از راهبردها است که در این راستا تا سال 1400، 59 هزار مترمکعب به ظرفیت مخازن ذخیره سازی آب در استان افزده شود.
شاخص بورس بر مدار افزایش
تهران- ایرنا- شاخص کل بازار بورس امروز (چهارشنبه) پس از چند روز تعدیل، 919 واحد رشد کرد و در جایگاه 203 هزار و 777 واحدی قرار گرفت.
جزییاتی که در مورد بارش های اخیر «نادر» بود
تهران- ایرنا- بارش ماه های گذشته از نظر حجم، زمان و پراکندگی جغرافیایی به گونه ای بود که مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران، آن را با ویژگی هایی مانند «نادر» و «عجیب» توصیف کرد.
شاخص گاز رسانی استان اردبیل به 97 درصد افزایش می یابد
اردبیل - ایرنا - معاون بهره برداری شرکت گاز استان اردبیل گفت: با بهره برداری از طرح های گازرسانی روستایی در حال اجرا ، شاخص برخورداری جمعیت روستایی این استان از گاز طبیعی به 97 درصد افزایش می یابد.
نیروگاه برق خرم آباد از پیشرفت فیزیکی قابل قبولی برخوردار است
خرم آباد - ایرنا - استاندار لرستان گفت: نیروگاه برق سیکل ترکیبی خرم آباد نسبت به گذشته از پیشرفت فیزیکی قابل قبولی برخوردار است.
رییس بنیاد مستضعفان از نیروگاه برق سیکل ترکیبی خرم آباد بازدید کرد
خرم آباد - ایرنا - محمد سعیدی کیا، رییس بنیاد مستضعفان کشور روز چهارشنبه در سفر به لرستان از نیروگاه برق سیکل ترکیبی خرم آباد بازدید کرد.
امسال نیروگاه برق خرم آباد وارد مدار می شود
خرم آباد - ایرنا - رییس بنیاد مستضعفان کشور گفت: امسال 2 واحد گازی از نیروگاه برق خرم آباد وارد مدار می شود.
70 درصد روستاهای سلماس به شبکه گاز طبیعی متصل است
ارومیه - ایرنا - مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان غربی با بیان اینکه عملیات گازرسانی به بیش از 650 روستای آذربایجان غربی در حال اجراست و 65 درصد روستاهای استان از این نعمت برخوردار است، گفت: در حال حاضر 70 درصد روستاهای سلماس متصل به شبکه گاز طبیعی متصل شده که روند افزایش در این حوزه ادامه دارد.
نیازی به مداخله فوری در بازار نفت نمی‌بینیم
وزیر انرژی عربستان سعودی در اظهاراتی گفت این کشور نیازی به اقدام فوری در بازار نفت نمی بیند با این حال به نیاز خریداران نفتی که از پایان معافیت‌های آمریکا برای واردات نفت ایران متأثر می‌شوند پاسخ خواهد داد.
افزایش تعرفه برق تمامی مشترکان از اول اردیبهشت‌ماه
مدیرعامل شرکت توانیر با اشاره به طرح‌های تشویقی وزارت نیرو برای کاهش میزان مصرف برق بخش خانگی در ایام پیک مصرف تابستان، گفت: در صورت صرفه‌جویی ۱۰ درصدی در میزان برق مصرفی، ۲۰ تا ۳۰ درصد از مبلغ صورتحساب مشترکان کاهش می‌یابد.
مشکل قرارداد کارگران اخراجی شرکت اویکو دهلران برطرف می شود
ایلام- ایرنا- مدیر شرکت اویک پتروشیمی دهلران گفت: با رفع مشکلات قراردادی شرکت اویکو کارگران اخراجی این پیمانکار مشغول بکار خواهند شد.
چرا آب برخی نقاط پایتخت یک روز قطع بود؟
تهران- ایرنا- آبفا شهر تهران علت قطعی آب در برخی مناطق جنوب غرب پایتخت طی روز گذشته را نشست زمین در نتیجه بارش ها اعلام کرد.
10 محموله سوخت ازخوزستان به نیروگاههای کرمانشاه وسنندج ارسال شد
اهواز - ایرنا - مدیر شرکت ملی پخش فراورده های نفتی منطقه خوزستان(اهواز) گفت: 10 محموله سوخت (گازوییل) از انبارهای نظامیه اهواز و اندیمشک به صورت اضطراری برای نیروگاه های برق کرمانشاه و سنندج ارسال شد.
بهای جهانی نفت کاهش یافت
تهران - ایرنا - بر اساس جدیدترین گزارش ها، امروز چهارشنبه بهای هر بشکه نفت برنت با 33 سنت کاهش نسبت به رقم پایانی روز قبل به 74 دلار و 18 سنت رسید.
3102 انشعاب غیردائم برق در نواحی منفصل شهری سنندج واگذار شد
سنندج - ایرنا - مدیر توزیع برق سنندج گفت: سال گذشته با هدف کاهش انشعاب های غیرمجاز و تلفات ناشی از برق گرفتگی، سه هزار و 102 فقره انشعاب غیردائم در مناطق حاشیه ای و نواحی منفصل شهری این شهرستان واگذار شد.
مدیرعامل آبفا استان: تنش آبی در سمنان و شاهرود کاهش یافت
سمنان- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان سمنان گفت: بارش های اخیر تنش آبی در بخش های مصرف خانگی و صنعتی در شهرهای سمنان و شاهرود را تا حدودی کاهش داد.
چگونه صورتحساب برق را تا 30 درصد کاهش دهیم؟
تهران-ایرنا- مدیرعامل شرکت توانیر با اشاره به طرح‌های تشویقی وزارت نیرو برای کاهش میزان مصرف برق بخش خانگی در ایام اوج مصرف تابستان، گفت: در صورت صرفه‌جویی 10 درصدی در میزان برق مصرفی، 20 تا 30 درصد از مبلغ صورتحساب مشترکان کاهش می‌یابد.
اوپک و روسیه دیگر حرف اول را نمی‌زنند
مدیر آژانس بین‌المللی انرژی اظهار کرد: روزهایی که در آن بازارهای نفت، تحولات و قیمت‌ها توسط قطعنامه‌ها و مذاکرات تعیین می‌شدند به سر آمده و اکنون تحت تأثیر انقلاب شیل آمریکا، عوامل بسیار قوی‌تری وجود دارند.
واردات نفت سینوپک از آمریکا از سرگرفته شد
سینوپک که بزرگترین پالایشگاه آسیا است، قرار است پس از شش ماه توقف، نخستین محموله نفت خام آمریکا را دریافت کند.
آماده افزایش تولید نفت هستیم
منابع آگاه در اوپک و منابع صنعتی اظهار کردند تولیدکنندگان عضو اوپک در منطقه خلیج فارس در پی تصمیم آمریکا برای پایان معافیت‌ها برای نفت ایران می‌توانند قدم پیش گذاشته و هر گونه کمبود عرضه را جبران کنند اما اول باید وجود تقاضا را بررسی کنند.
>> > 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... < << 

گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمران و اشتغال
عمران و اشتغال

آخرین اخبار

یک نفر در تیراندازی اشرار مسلح در کامیاران به شهادت رسید
سنندج - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: در تیراندازی اشرار مسلح ضد انقلاب به سمت نیروهای نظامی در ارتفاعات شاهوی کامیاران یک نفر به شهادت رسید.
سرمربی تیم استقلال خوزستان:هنوز هم به بقا در لیگ امید داریم
اهواز - ایرنا - سرمربی تیم فوتبال استقلال خوزستان گفت: بازی برابر تیم نساجی برای ما بسیار اهمیت دارد چرا که هنوز به بقا در لیگ برتر امیدوار هستیم.
مقام وزارت نیرو: طراحی سیستم فاضلاب اهواز بازنگری می شود
تهران- ایرنا- معاون راهبری و نظارت بهره‌برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور تاکید کرد با توجه به مشکلات فاضلاب شهر اهواز که در سیل اخیر نمایان شد، «طراحی این سیستم به بازنگری نیاز دارد و بعد از فروکش سیلاب در این زمینه اقدام می شود.
بوی نامطبوع جنوب پایتخت تا 2 سال آینده برطرف می شود
شهرری- ایرنا- معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: تمامی کانون های انتشار بوی نامطبوع جنوب پایتخت و اطراف فرودگاه امام (ره) شناساِیی شده و این کانون ها تا 2 سال آینده ساماندهی می شوند.
کمیته امداد سال گذشته 5 هزار شغل در تهران ایجاد کرد
تهران- ایرنا- معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان تهران از ایجاد 5153 فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت خبر داد و گفت: این مددجویان در سال 97 از طریق دریافت تسهیلات اشتغال و معرفی به کاریابی ها مشغول به کار شدند.
استاندار تهران خواستار راه اندازی اطلس مبارزه با قاچاق شد
تهران ـ ایرنا ـ استاندار تهران خواستار راه اندازی سامانه ای با عنوان اطلس مبارزه با قاچاق کالا و ارز با هدف ایجاد نگاه روشن تر و دقیق تر و توسعه اقدامات فرهنگی در این مقوله شد.
امسال 90 درصد واحدهای مسکونی سیل زدگان کشور بازسازی می شود
کرج - ایرنا - معاون عمران و توسعه امورشهری و روستایی وزارت کشور با بیان اینکه حدود 180 هزار خانه در سیل اخیر آسیب دیدند، گفت: طبق پیش بینی ها 90 درصد واحدهای مسکونی آسیب دیده از سیل تا پایان امسال نوسازی و مرمت می شود.
حقوق های زیر 2 میلیون تومان، 44 درصد افزایش می یابد
گچساران- ایرنا- نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: آن گروه از کارکنان دولت که زیر 2 میلیون ریال حقوق دریافت می کنند ،بیش از 44 درصد درسال جاری به حقوق آنان افزوده می شود.
نرخ بیکاری در خراسان جنوبی 3 درصد کاهش یافت
بیرجند - ایرنا - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی از کاهش سه درصدی نرخ بیکاری در استان خبر داد و گفت: سال 96 نرخ بیکاری استان 11.5 درصد و سال گذشته این رقم به 8.5 درصد کاهش یافت.
همدلی دولت و نیروهای مسلح در کاهش مخاطرات مردم موثر است
اهواز - ایرنا - رییس پلیس پیشگیری ناجا نقش محوری مردم در کاهش مخاطرات سیل را بی بدیل دانست و گفت: تقویت همدلی دولت با نیروهای مسلح و سایر بخش های خدمت رسان در کاهش مخاطرات مردم ضروری است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

آلبوم موسیقی «پرواز پرنده» منتشر می‌شود
آلبوم موسیقی «پرواز پرنده» با آهنگسازی و تنظیم مهدی عطاریان و خوانندگی مهدی قربانی، امیر محسنی و مهدی عطاریان در دسترس مخاطبان قرار خواهد گرفت.
گاز ادارات مازندران قطع شد- رانش زمین ادامه دارد
بارش برف در بالادست و باران در پایین دست مازندران طی دو روز گذشته، باز هم دردسرساز شده و خسارت‌های زیادی به بار آورده است به طوری که پل روستای منگل به عنوان مسیر ارتباطی بین محور سوادکوه با جاده نظامی قائمشهر فروریخت و برخی از منازل روستایی در فریدونکنار با مشکل آبگرفتگی رو به رو هستند و نیز باران به بسیاری از اراضی کشاورزی و بانک نشای کشاورزان آسیب جدی وارد کرده است.
واکنش سخنگوی ذوب آهن به پرسپولیسی شدن مظاهری
جمشیدی گفت: در مورد مظاهری هم هنوز هیچ صحبتی نشده، ولی این بازیکن قراردادش در پایان فصل تمام می‌شود و می‌تواند به هر تیمی برود.
ایستاده در گرای صفر نفتی
بر اساس آخرین گزارش آژانس بین‌المللی انرژی در مورد وضعیت بازار انرژی جهان، آمار مربوط به صادرات نفت ایران در ماه گذشته بالغ بر ۱.۸ میلیون بشکه بوده است.
استاندار فارس: واحدهای صنعتی غیر فعال به چرخه تولید بازگردند
شیراز- ایرنا- استاندار فارس گفت: آن دسته از واحدهای صنعتی که بنا به دلایلی غیر فعال هستند باید با همکاری بانک صنعت و معدن به چرخه تولید بازگردند.
مخازن ذخیره آب خراسان شمالی 59 هزار مترمکعب افزایش می یابد
شاخص بورس بر مدار افزایش
جزییاتی که در مورد بارش های اخیر «نادر» بود
شاخص گاز رسانی استان اردبیل به 97 درصد افزایش می یابد
نیروگاه برق خرم آباد از پیشرفت فیزیکی قابل قبولی برخوردار است
رییس بنیاد مستضعفان از نیروگاه برق سیکل ترکیبی خرم آباد بازدید کرد
امسال نیروگاه برق خرم آباد وارد مدار می شود
70 درصد روستاهای سلماس به شبکه گاز طبیعی متصل است
نیازی به مداخله فوری در بازار نفت نمی‌بینیم
افزایش تعرفه برق تمامی مشترکان از اول اردیبهشت‌ماه