صنعت ، تجارت و کشاورزی

چشم انداز فلز سرخ؛ گذر از تحریم و مصون سازی صنایع وابسته
تهران- ایرنا- صنعت مس کشور با پشتوانه 21 میلیون تن ذخیره قطعی، از روندی رو به رشد در چارچوب برنامه های پنجساله توسعه برخوردار است؛ به گونه ای که پارسال فروش 80 هزار میلیارد ریالی را رقم زد و اکنون با انگیزه گذر از تحریم های آتی، مسیر افزایش تولید را دنبال می کند.
عملیات اجرایی واحد تولید اسید سولفوریک در  آزادشهر آغاز شد
گنبدکاووس - ایرنا - عملیات اجرایی کارخانه تولید اسید سولفوریک در شهرستان ازادشهر با حضور نماینده مردم منطقه در مجلس شورای اسلامی و مسدولان این شهرستان واقع در شرق گلستان آغاز شد.
21 واحد صنعتی و معدنی نمونه استان هرمزگان تجلیل شدند
بندرعباس - ایرنا - 21 واحد صنعتی و معدنی نمونه و برتر استان هرمزگان روز چهارشنبه در آیینی با حضور علی اصغر احمدی مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت و جمعی از مسوولان و تولید کنندگان این استان تجلیل شدند.
صنایع پایین دستی معادن در کردستان ایجاد شود
سنندج - ایرنا - رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور گفت: ضروری است صنایع پایین دستی و فرآوری در کنار معادن استان کردستان فعال شود تا از خام فروشی جلوگیری به عمل بیاید.
استاندار هرمزگان: تولید صنتعگران باید صادرات محور باشد
بندرعباس - ایرنا - استاندار هرمزگان گفت: تولید صنعتگران استان باید صادرات محور و با کیفیت بوده و قدرت رقابت پذیری بالایی برای عرضه در بازارهای جهانی داشته باشد.
رایزنی ها برای حل مشکلات فعالان اقتصادی قشم ادامه دارد
قشم - ایرنا - مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: برای حل مشکلات داخلی تولید کنندگان رایزنی ها با سازمان امور مالیاتی، گمرک جمهوری اسلامی ایران و سازمان تأمین اجتماعی ادامه دارد و پیشنهاد اختصاص ارز ویژه به تولید کنندگان جزیره ارائه شده است.
13 هزار میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی پرداخت می شود
شهرکرد- ایرنا- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از تصویب و پرداخت 13 هزار میلیارد تسهیلات در مجلس شورای اسلامی برای حمایت از واحدهای تولیدی صادرات محور در سال جاری خبر داد. میزان این تسهیلات در سال گذشته 2 هزار میلیارد ریال بود.
صنعتگران در خط مقدم مقابله با تحریم هستند
زنجان ایرنا - استاندار زنجان گقت: تولیدکننده ها و صنعتگران در صف نخست و خط مقدم مقابله با تحریم ها و مجری برنامه های ضد تحریمی هستند.
13هزار میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی کشور پرداخت می شود
شهرکرد-ایرنا- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از تصویب و پرداخت 13 هزار میلیارد تسهیلات در مجلس شورای اسلامی برای حمایت از واحدهای تولیدی صادرات محور در سال جاری خبر داد.
10 طرح صنعتی در چهارمحال و بختیاری بهره برداری شد
شهرکرد-ایرنا- 10طرح صنعتی و معدنی با حضور معاون وزیر و رئیس خانه صنعت ،معدن و تجارت کشور روز چهارشنبه در چهارمحال و بختیاری بهره برداری شد.
واحدهای تولیدی برای شرکت در نمایشگاه صنایع کوچک ثبت نام کنند
تبریز - ایرنا - مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی با اشاره به برگزاری نمایشگاه توانمندی های صنایع کوچک و متوسط در تهران از واحدهای تولیدی کوچک و متوسط استان برای ثبت نام و شرکت در این نمایشگاه دعوت کرد.
30 شهرک صنعتی اصفهان بدون مطالعه احداث شده است
اصفهان - ایرنا - مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان اصفهان گفت: احداث و راه اندازی 30 شهرک صنعتی این استان بدون مطالعه و پشتوانه فکری و بر اساس سلیقه سیاسی و فردی بوده است.
تسهیل و رفع موانع تولید، محرک چرخ اقتصاد کشور است
کرج - ایرنا - استاندار البرز گفت: بلاتکلیفی واحدهای تولیدی نتیجه مثبتی در بر نخواهد داشت چراکه با توقف تولید و نداشتن گردش مالی، بازپرداخت تسهیلات نیز با مشکل مواجه می شود، پس باید در جهت تسهیل و رفع موانع تولید تلاش کنیم تا چرخ اقتصاد کشور به حرکت درآید.
190 میلیارد ریال کالای قاچاق کشف شد
شهرکرد- ایرنا- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از کشف و ضبط 190 میلیارد ریال کالای قاچاق طی سه ماه نخست امسال در کشور خبر داد.
بازار صادراتی فرش را از تمرکز چند کشور خارج می کنیم
تهران- ایرنا- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با توجه به تحریم های آمریکا و از دست دادن بازار صادراتی این کشور و امارات متحده عربی، می توانیم بر سایر بازارها از جمله آلمان، روسیه، ژاپن و حتی عمان و کویت متمرکز شویم.
تکلیف طرح های ملی در قزوین باید سریع تر مشخص شود
قزوین-ایرنا-معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قزوین گفت: طرح های ملی در دست اجرای استان باید تا هفته آینده تعیین و تکلیف شوند.
لاریجانی از چهار واحد صنعتی در قم بازدید کرد
قم- ایرنا - رئیس مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه با حضور در شهرک صنعتی شکوهیه قم، از سه واحد صنعتی و غذایی فعال و مجتمع تخصصی آزمایشگاه صنعتی بازدید و از نزدیک با ظرفیت های صنعتی، موانع و مشکلات صنعتگران استان آشنا شد.
دولت برای ایجاد فرصت شغلی با تمام توان کار می کند
بندرعباس - ایرنا - مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تمام کشور متعلق به مردم است و هیات دولت و شخص رییس جمهوری نیز برای کمک به صنعت و ایجاد فرصت های شغلی با تمام توان و قوت کارها را دنبال می کنند.
مابه التفاوت گرانفروشی تلفن همراه بازگردانده می شود
ایرنا ـ تهران ـ رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران از انجام فراخوان برای بازگرداندن مابه التفاوت گرانفروشی گوشی های تلفن همراه به مشتریان که طی روزهای اخیر انجام شده بود، خبر داد.
بیشتر معادن غیر فلزی شاهرود نیمه فعال هستند
شاهرود- ایرنا- رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شاهرود گفت: معادن فلزی این شهرستان فعالند اما معادن غیر فلزی نیمه فعال هستند .
>> > ... 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100  ... < << 

گروه های زیر مجموعه اقتصادی

امور زیر بنایی
امور زیر بنایی

آخرین اخبار

انصاریان: امروز کل ایران سرخِ سرخ است
پیشکسوت باشگاه پرسپولیس به خبرورزشی گفت: مطمئن باشید استادیوم سرخ سرخ است؛ یعنی کل ایران سرخ سرخ است.
ناظمی: همه داوران در همه رشته‌ها به فغانی افتخار می‌کنند
داور بین‌المللی کشورمان گفت:آمادگی جسمانی در فوتبال و فوتسال سخت است و وقتی وارد فصل سرما می‌شویم سختی‌ها بیشتر می‌شود، من سالهاست که در آسفالت تمرین می‌کنم.
بهبود ترانزیت منطقه مهمترین هدف موافقتنامه چابهار است
تهران- ایرنا- معاون وزیر حمل و نقل افغانستان گفت: بهبود ترانزیت و توسعه حمل و نقل در منطقه مهمترین هدف اجرای موافقتنامه چابهار است تا سه کشور ایران، هند و افغانستان بتوانند از این ظرفیت بزرگ اقتصادی استفاده کنند.
توصیه کاپیتان پرسپولیس به هواداران حاضر در آزادی
کاپیتان پرسپولیس از هواداران این تیم خواست تا انرژی خود را معطوف به زمان شروع بازی کنند تا عرصه بر حریف سخت شود.
درخواست حسن روحانی از رئیس کمیته‌ بین‌المللی المپیک
رئیس جمهور ایران از رئیس کمیته بین‌المللی المپیک خواست که موانع حضور زنان محجبه مسلمان و ایرانی را در میادین بین‌المللی بردارد.
مظلومی: امیدوارم پرسپولیسی‌ها هم فینال آسیا را ببینند
سرمربی اسبق استقلال می گوید شکست دادن سپاهان با قلعه‌نویی سخت‌تر است.
افتتاح نمایشگاه عکس «هیرکانی سبز ازلی»- تقدیر از «آقای هیرکانی»
مراسم افتتاحیه نمایشگاه عکس ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی با عنوان «هیرکانی سبز ازلی» با تقدیر از پروفسور«هانس دیتر کنپ» کارشناس جنگل‌های خزری در کاخ نیاوران برگزار شد.
سی‌وهفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر فراخوان داد
دبیرخانه سی‌وهفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر فراخوان این دوره از جشنواره را منتشر کرد.
السدی‌ها خرافاتی شدند!
اتفاق حیرت انگیزی قبل از دیدار السد مقابل پرسپولیس در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا رخ داد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

به یاد مرتضی کیوان و پوری سلطانی
«زن عزیزم یادت باشد که عمو تیغ‌تیغی تو راه را تا به آخر طی کرد». این آخرین جملات وصیت‌نامه مرتضی کیوان در ساعت ۳:۳۰ بامداد ۲۷ مهرماه ۱۳۳۳ بود که خطاب به همسرش، پوری سلطانی، نوشت. اگرچه فقط مرتضی کیوان نبود که در سحرگاه ۲۷ مهرماه اعدام شد؛ به همراه او ۲۶ نفر دیگر از افسران هم اعدام شدند.
زندگی جنسی سالمندان را جدی بگیرید!
همچنان که سنتان افزایش پیدا می‌کند، تغییراتی در وضعیت جنسی‌تان ایجاد می‌شود، اما این تغییرات نباید مانع زندگی جنسی رضایت‌بخش شما شود. سالمندی طبیعی هم در مردان و هم در زنان تغییراتی طبیعی ایجاد می‌کند. این تغییرات گاهی بر زندگی جنسی افراد تاثیر می‌گذارد
وحید رجبلو؛ نابغه‌ای که مغلوب معلولیت‌اش نشد
وحید رجبلو، معلول و مبتلا به بیماری ژنتیکی SMA یا همان «تحلیل عضلانی پیشرفته» است. البته این بیماری ممکن است همه افراد را مبتلا نکند و شاید بعضی افراد تنها ناقل بیماری باشند و خودشان علائمی از بیماری نداشته باشند. وحید جوان کوشایی است که با پیداکردن استعدادش، در زمینه‌ای که دوست داشته، قدم برداشته و توانسته به نقطه‌ای که می‌خواهد، برسد.
سلمان: کار السد سخت است
نایب‌رئیس تیم فوتبال السد قطر ابراز امیدواری کرد تیمش با پیروزی برابر پرسپولیس جواز صعود به فینال لیگ قهرمانان آسیا را به دست آورد.
فرماندار شهرستان ویژه زابل منصوب شد
زاهدان - ایرنا - وزیر کشور در حکمی غلامرضا گنجی را به سمت معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه زابل منصوب کرد.
گوشت گرم و منجمد عادلانه توزیع می شود
رحمانی: تصمیم های مهم با مشورت اتاق های فکر اتخاذ می شود
بخش خصوصی چه خواسته هایی از وزیر پیشنهادی صنعت دارد
72 هکتار زمین صنعتی قزوین به سرمایه گذاران واگذار شد
حدود 40 درصد از ماشین آلات کشاورزی شیروان فرسوده است
ایجاد نگرانی در مردم، روش سوداگران برای دردست گرفتن بازار خودرو
نگاهی به برنامه های وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت
412 فقره استعلام معدن در منابع طبیعی کردستان وصول شد
38 انبار احتکار و قاچاق کالا در اصفهان کشف شد
طرح تکمیلی مجتمع فولاد اسفراین 90 درصد پیش رفته است