صنعت ، تجارت و کشاورزی

امسال 1400 واحد صنعتی به چرخه تولید بازگشت
گچساران - ایرنا - وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: از ابتدای سال 1397 تاکنون یکهزار و 400 واحد صنعتی راکد به چرخه تولید بازگشته اند که ایجاد 25 هزار شغل را در پی داشته است.
1400 واحد صنعتی به چرخه تولید بازگشت
گچساران - ایرنا - وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: از ابتدای سال 1397 تاکنون یکهزار و 400 واحد صنعتی راکد به چرخه تولید بازگشته اند که ایجاد 25 هزار شغل را در پی داشته است.
2 پروژه مهم تایر هامون و بافت بلوچ نیازمند توجه ویژه هستند
زاهدان- ایرنا- استاندار سیستان و بلوچستان گفت: بهره برداری مطلوب از 2 پروژه مهم تایر هامون در حوزه سیستان و بافت بلوچ در حوزه بلوچستان از جمله پروژه های مهم نقش آفرین در ایجاد اشتغال نیازمند توجه ویژه هستند که امیدواریم وزارت صنعت و معدن این طرح ها در اولویت قرار دهد.
نگاه ویژه ای در حوزه صنعت ومعدن به سیستان وبلوچستان وجود دارد
زاهدان - ایرنا - معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: دولت تدبیر و امید بویژه این وزارتخانه نگاه ویژه ای به استان سیستان و بلوچستان دارد و بیشتر نگاهها به سمت شکوفایی ظرفیت ها و توانمندی صنعتی و معدنی این استان معطوف شده است.
تحقق سرفصل های گام دوم انقلاب در استفاده از ظرفیت داخلی است
سنندج - ایرنا - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: عمل به سرفصل ها و توصیه های مندرج در بیانیه راهبردری رهبر معظم انقلاب (گام دوم انقلاب) با استفاده بهینه از ظرفیت های و توانمندی های داخلی در هر استانی امکانپذیر است.
مطالعات جامع برای شناسایی ظرفیت های صنعتی استان انجام شود
گچساران - ایرنا - وزیر صنعت،معدن و تجارت گفت:مطالعات جامعی برای شناسایی ظرفیت های حوزه صنعت و معدن در استان کهگیلویه و بویراحمد انجام شود.
270 هزار شغل در بخش صنعت ایران هدفگذاری شد
گچساران - ایرنا - وزیر صنعت ،معدن و تجارت گفت: 270هزار شغل از محل تبصره 18 برای سال 1398 در بخش صنعت کشور هدفگذاری شده است.
هزار کانتینر قطعات خودرو آماده ترخیص از گمرک چابهار است
تهران- ایرنا- رئیس کل گمرک چابهار گفت: از سه هزار کانتینر قطعات خودرو باقی مانده در این گمرک که مهلت قانونی سه ماهه برای ترخیص آنها به اتمام رسیده بود، با اعلام فرصت 20 روزه دیگر، یک هزار کانتینر آماده ترخیص است.
مشکلات مالیاتی کارآفرینان پیگیری می شود
اصفهان- ایرنا- سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به حمایت از کسب و کار و کارآفرینان، گفت: کمیسیون اقتصادی مجلس دغدغه ها و مشکلات مالیاتی و لایحه مالیات بر ارزش افزوده این افراد را پیگیری می کند.
دوازدهمین تور شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان برگزار شد
زنجان- ایرنا- دانش‌آموزان دبستان ریحانه ناحیه 2 زنجان به همراه مادران و عوامل اجرایی این مدرسه و به همت شرکت شهرک‌های صنعتی استان در قالب تور صنعتی از شرکت‌های دادلی شهد شیرین‌کام زنگان و پوشاک نانو مهیار در شهرک صنعتی شماره یک (اشراق) زنجان دیدن کردند.
اعتبار 2 واحد تولیدی توسط سامانه کسب و کار تامین شد
ارومیه - ایرنا - سرپرست معاونت صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه سامانه جامع حمایتی برای نخستین بار در کشور در نیمه نخست امسال به عنوان آزمونه /پایلوت/ در ارومیه رونمایی شده است، گفت: تاکنون 660 میلیون ریال اعتبار مورد نیاز برای 2 واحد تولیدی ثبت نام کننده در سامانه سککوک /سامانه کشوری کسب و کار/ این استان تامین شده است.
استمرار تولید از مهمترین نکات اقتصادی بیانیه گام دوم انقلاب است
سنندج - ایرنا - معاون وزیر صمت و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: استمرار تولید و رسیدن واحدهای تولیدی داخلی به ظرفیت اقتصادی از مهمترین نکات موجود در بیانیه راهبردی گام دوم انقلاب است.
سرمایه‌گذاران گردشگری روستایی ابرکوه حمایت می‌شوند
یزد - ایرنا - فرماندار ابرکوه با اشاره به معرفی 14 شهر نمونه گردشگری کشور ازجمله مرکز این شهرستان، شناسایی 400 اثر تاریخی و طبیعی شاخص منطقه تاکنون گفت: مجموعه مدیریت، کارشناسان و متصدیان به جد از فعالان وسرمایه‌ گذاران طرح‌های صنعت گردشگری روستایی حمایت می‌کنند.
موانع سرمایه گذاری، از دلایل عقب افتادگی است
ساری - ایرنا - استاندار مازندران بار دیگر به دستگاه های اجرایی برای ورود جدی به سرمایه گذاری تاکید کرد و گفت: موانع سرمایه گذاری، یکی از دلایل عقب افتادگی است و مازندران نیز از این قاعده مستثنی نیست.
تولید بیش از 33 میلیون حلقه تایر تا پایان دی ماه
تهران- ایرنا- سخنگوی انجمن صنعت تایر ایران از تولید بیش از 33 میلیون حلقه تایر با وزن تقریبی 208 هزار تن در 10 ماهه نخست امسال در کشور خبر داد.
اختصاص 3 هزار میلیارد ریالی بنیاد برکت به طرح های اشتغالزا
شهرکرد- ایرنا- استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: بنیاد برکت 3 هزار و 160 میلیارد ریال تسهیلات برای اشتغالزایی در چهارمحال و بختیاری اختصاص داده است.
کارگران پیشقراولان جبهه اقتصادی
ساوه - ایرنا - ایرانی ها مرد روزهای سخت همچون دوران دفاع مقدس هستند و به یقین از گردنه پرپیچ و خم اقتصادی این روزهای کشور نیز عبور خواهند کرد و در این میان کارگران به عنوان پیشقروالان جبهه اقتصادی، نقش برجسته تری دارند.
ساخت شهرک صنعتی مرزی آستارا در سفر رئیس جمهوری پیگیری می شود
آستارا - ایرنا - مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان گفت: ساخت شهرک صنعتی مرزی آستارا در گذشته تصویب شده بود و عملیات اجرایی آن، هم زمان با سفر رئیس جمهوری به گیلان در اواسط اسفند ماه پیگیری و اجرا خواهد شد.
حدود 40 هزار میلیارد تومان به بخش صنعت تزریق می شود
ساری – ایرنا – معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت از دستور 40 هزار میلیارد تومانی دولت برای تامین نقدینگی و کمک به واحدهای تولیدی خبر داد و گقت که این موضوع از هفته اینده با کمک بانک های کشور اجرایی می شود.
فردا پالایشگاه شهرک صنعتی خان احمد کلنگ زنی می شود
یاسوج- ایرنا- کلنگ « زیست پالایشگاه اتانول و کنجاله تخمیری» در شهرک صنعتی خان احمد باشت با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت فردا پنجشنبه در شهرک صنعتی خان احمد باشت در کهگیلویه و بویراحمد به زمین زده می شود.
>> > 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... < << 

گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمران و اشتغال
عمران و اشتغال

آخرین اخبار

برج میلاد به احترام زمین خاموش می شود
تهران- ایرنا- برج میلاد همزمان با اجرای طرح جهانی «ساعت زمین» 10 فروردین امسال به مدت یک ساعت خاموش می شود.
مشکل تامین آب استان تهران برطرف شد
تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران اعلام کرد: طبق گزارش های ارائه شده وضعیت سدها تا پایان سال آبی خیلی بهتر از سال گذشته و دیگر سال ها خواهد بود و دیگر با مشکل تامین آب مواجه نیستیم.
سد گلستان در نزدیکی مشهد پرآب شد
مشهد- ایرنا- فرماندار شهرستان طرقبه - شاندیز (بینالود) گفت: سد گلستان در بخش طرقبه این شهرستان در پی بارشهای اخیر پرآب شده است.
بارش های البرز از مرز 345 میلی متر گذشت
کرج - ایرنا - مدیر کل هواشناسی البرز با اشاره به بارش های خوب سال زراعی جاری اظهار داشت: میزان این بارش ها از مهر ماه 97 تا صبح امروز سه شنبه ششم فروردین ماه سال 98 به 345 میلی متر رسید.
بارش برف در جاده کرج - چالوس
کرج - ایرنا- رئیس پلیس راه البرز از بارش برف در جاده کرج - چالوس در محدوده این استان خبر داد.
2 محور روستایی بهشهر همچنان مسدود است
ساری- ایرنا- بخشدار یانه سر از توابع بهشهر از مسدود بودن 2 مسیر این بخش خبر داد و گفت: مسیر سرخگریوه به دیباج در استان سمنان و همچنین مسیر قریب محله به پرکلا و سمچول هم به دلیل رانش مسدود است.
سیلاب در مسجدسلیمان یک قربانی گرفت
اهواز-ایرنا-رییس جمعیت هلال احمر شهرستان مسجدسلیمان گفت: سیلاب بعد از ظهر روز سه شنبه در این شهرستان یک قربانی برجای گذاشت.
خبر تخلیه روستاهای تفت یزد به نقل از فرماندار، تکذیب شد
یزد- ایرنا- فرماندار تفت در استان یزد، خبرهای منتشره در برخی از کانالهای خبری و فضای مجازی این استان به نقل از وی مبنی بر تخلیه روستاهای این شهرستان به دلیل خطر سیل را تکذیب کرد.
تردد در جاده قم – گرمسار عادی است
تهران – ایرنا- فرماندار ورامین واقع در جنوب شرق استان تهران گفت: با وجود بارش شدید باران در این شهرستان تردد در محور قم – گرمسار عادی و هیچ موردی از آب گرفتگی در این مسیر مهم رخ نداده است.
برای جلوگیری از خسارت سیل به خوزستان در آماده باش هستیم
اهواز - ایرنا - معاون آب و آبفای وزیر نیرو با اشاره به آماده باش برای جلوگیری از خسارت های سیل احتمالی در خوزستان گفت: جانمایی برای پخش سیلاب احتمالی در حوزه کرخه و برنامه ریزی برای مخازن سدها در حال انجام است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

اسامی برخی جانباختگان حادثه سیل شیراز اعلام شد
شیراز- ایرنا- اداره کل پزشکی قانونی استان فارس اسامی برخی جانباختگان حادثه سیل شیراز را اعلام کرد.
رانش زمین روستای «آبیدک زیلایی» را در بویراحمد بلعید
یاسوج- ایرنا- فرماندار بویراحمد گفت: پس از بارندگی های سیل آسا در کهگیلویه و بویراحمد ،روستای «آبیدک» دهستان زیلایی در شهرستان بویراحمد بر اثر رانش زمین محو شد و هیچ اثری از آن وجود ندارد.
معاون رئیس جمهوری از مصدومان سیل شیراز عیادت کرد
شیراز- ایرنا- معاون رئیس جمهوری امروز سه شنبه با حضور در بیمارستان های نمازی و شهید رجایی شیراز از مصدومان سیل روز گذشته این شهر عیادت و دلجویی کرد.
تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره های هنری در آذربایجان غربی
ارومیه - ایرنا - رییس حوزه هنری آذربایجان غربی گفت: مهلت ارسال اثر به چهار جشنواره حوزه هنری استان در رشته های شعر، تئاتر و تصویرسازی به درخواست هنرمندان تا 20 فروردین سال جاری تمدید شد.
آماده باش دستگاه‌های مسئول در پایتخت برای مواجهه با سیل احتمالی
استاندار تهران تاکید کرد: با توجه به اعلام هواشناسی مبنی بر احتمال بارش شدید در عصر روز سه شنبه، همه دستگاه‌های مسئول استان تهران تا عصر روز چهارشنبه در آماده باش کامل خواهند بود.
مردم، مسئولان و تولیدکنندگان مولفه های تحقق شعار سال هستند
مردم، مسئولان و تولیدکنندگان مولفه های تحقق شعار سال هستند
سیلاب خانمان سوز و ضرورت تکمیل تصفیه خانه  گروه الف مازندران
4 تُن گوشت در مهاباد توزیع شد
تمهیدات برای جلوگیری از تکرار سیل در شهرک صنعتی اشتهارد صورت گرفت
طرح های افتتاحی ایمیدرو پارسال 2.1 میلیارد دلار ارزش داشت
جوانان ایرانی گفتمان تولید را سکه رایج کنند
418 تُن شکر در خوی توزیع شد
واردات بخش معدن وصنایع معدنی از لحاظ ارزش 33 درصد کاهش یافت
واگذاری 120 هکتار از اراضی شهرک صنعتی خرمدشت به مجموعه خودروسازی