صنعت ، تجارت و کشاورزی

اروپا به دنبال نگهداشتن کانال های مالی با ایران است
یزد- ایرنا- سفیر اتریش در جمهوری اسلامی ایران گفت: هدف اصلی اتحادیه اروپا، برقرار نگهداشتن کانالهای مالی و ارتباطی برای استفاده ایران از منافع معاهده بین المللی برجام است.
اروپا به دنبال نگهداشتن کانالهای مالی با ایران است
یزد- ایرنا- سفیر اتریش در جمهوری اسلامی ایران گفت: هدف اصلی اتحادیه اروپا، برقرار نگهداشتن کانالهای مالی و ارتباطی برای استفاده ایران از منافع معاهده بین المللی برجام است.
بیش از 100 واحد صنعتی در کرمانشاه به بهره برداری می رسد
کرمانشاه - ایرنا - سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت کرمانشاه گفت: امسال بیش از 100 واحد صنعتی با سرمایه گذاری بیش از 2 هزار میلیارد تومان و اشتغالزایی سه هزار نفر در استان به بهره برداری می رسد.
وزارت صنعت: مردم تخلفات را از طریق سامانه 124 گزارش کنند
تهران- ایرنا- مرکز حراست وزارت صنعت، معدن و تجارت از عموم مردم درخواست کرد چنانچه تخلفی در هر یک از بخش های این وزارتخانه مشاهده کردند، مراتب را از طریق سامانه 124 به این مرکز اعلام کنند .
ورود تعزیرات در موضوع احتکار به اعلام وزارت صنعت نیاز دارد
تهران- ایرنا- سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: وزیر صنعت، معدن، تجارت باید برای جلوگیری از احتکار کالاها، دستور «الزام به عرضه» را به فروشندگان کالاها اعلام کند تا تعزیرات بتواند برای مقابله با احتکار ورود کند.
رییس استاندارد: بسته حمایت از تولید داخل مدون می شود
تهران- ایرنا- رئیس سازمان ملی استاندارد ایران از تدوین بسته حمایت از تولید داخل و حمایت از واردات مواد اولیه مرتبط با تولید و کالاهای اساسی خبر داد.
طرح انتقال آب شهرک صنعتی دلیجان 80 درصد پیشرفت دارد
اراک - ایرنا- مدیرعامل شرکت شهرک های استان مرکزی گفت: طرح انتقال خط آب شهرستان دلیجان به میزان 30 لیتر برثانیه، بیش از 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و به زودی به بهره برداری می رسد.
مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی در اولویت تخصیص اعتبار قرار دارند
ایلام - ایرنا - رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ایلام گفت: مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی استان ردیف اعتباری ندارند اما در اولویت تخصیص اعتبار و اجرا هستند و مدیران دستگاه باید اجرای آنها را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دهند.
همدان با 30 غرفه در نمایشگاه صنایع کوچک کشور حضور دارد
همدان - ایرنا - معاون صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی همدان با اشاره به برپایی نمایشگاه توانمندی های صنایع کوچک ایران گفت: استان همدان در این نمایشگاه 30 غرفه دایر کرده است.
6800 واحد تولیدی از بهینه ساز مصرف برق استفاده می کنند
ارومیه- ایرنا- مخترع ارومیه ای دستگاه بهینه ساز مصرف برق با اشاره به اینکه 6 هزار و 800 واحد تولیدی در سطح کشور از دستگاه های بهینه ساز وی استفاده می کنند، گفت: این دستگاه برای نخستین بار در سطح کشور با هدف کاهش هشت تا 10 درصدی مصرف در ارومیه به تولید انبوه رسید.
معادن سمنان نیازمند برنامه ریزی و سرمایه گذاری
سمنان- ایرنا- جایگاه سمنان از لحاظ ذخایر معدنی در کشور کم نظیر است،از 70 نوع ماده معدنی شناسایی شده 42 ماده در این استان وجود دارد، ظرفیتی که تاکنون آن طور باید برای رونق اقتصادی منطقه بکار گرفته نشده است.
دستاورد دولت برای رونق صنعت سمنان ماندگار است
سمنان- ایرنا- رییس اتاق بزرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان گفت : دستاورد دولت تدبیر و امید با ارایه تسهیلات برای رونق واحدهای صنعتی این استان رضایت بخش و ماندگار است.
معادن سمنان نیازمند برنامه ریزی و سرمایه گذاری
سمنان - ایرنا - سمنان از لحاظ ذخایر معدنی در کشور کم نظیر است، از 70 نوع ماده معدنی شناسایی شده 42 ماده در این استان وجود دارد، ظرفیتی که تاکنون آنطور باید برای رونق اقتصادی منطقه بکار گرفته نشده است.
خودروسازان دارنده برنامه استانداردهای 85 گانه مهلت می گیرند
تهران - ایرنا - رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: خودروسازانی که برنامه برای گذراندن استانداردهای 85 گانه داشته باشند به منظور کمک به فضای تولیدی کشور در شرایط کنونی و مواجهه با تحریم‌ها برایشان مهلت پیش بینی می شود.
دستگاه ها بر معادن نابود کننده محیط زیست، نظارت جدی کنند
یزد- ایرنا- رئیس مجمع نمایندگان استان یزد بر لزوم نظارت جدی بر معادن نابودکننده محیط زیست و طبیعت تاکید کرد و گفت: باید دستگاههای ناظر گزارشی از این وضعیت ارائه کرده و با متخلفان برخورد کنند.
چشم امید صنایع کوچک به گام های بزرگ
شیراز-ایرنا- برخی صنعتگران همزمان با هفته صنایع کوچک در میزگرد تخصصی خبرگزاری جمهوری اسلامی استان فارس به بیان مشکلات و فرصت های فراروی این صنایع پرداختند و ضمن قدردانی از تلاش های دولت برای رونق تولید تاکید کردند که گره گشایی از مسائل نیازمند گام های بزرگ همه قوا است.
چشم امید صنایع کوچک به گام های بزرگ
شیراز-ایرنا- صنعتگران و متولیان امر همزمان با هفته صنایع کوچک در میزگرد تخصصی خبرگزاری جمهوری اسلامی استان فارس به بیان مشکلات و فرصت های فراروی این صنایع پرداختند و ضمن قدردانی از تلاش های دولت برای رونق تولید بر این نکته تاکید کردند که گره گشایی از این مسائل نیازمند گام های بزرگ و عزمی همگانی از سوی همه قوا است.
کارکرد صنعت در استفاده از ظرفیت های دانشگاهی ضعیف است
تهران- ایرنا- استاد اقتصاد دانشگاه تهران از کارکرد ضعیف صنعت در استفاده از ظرفیت های دانشگاهی انتقاد کرد و گفت: بی توجهی به این ظرفیت ها از عوامل مهاجرت دانشجویان به خارج از کشور به شمار می رود.
هفت ناحیه صنعتی روستایی در البرز ایجاد می شود
کرج –ایرنا- سرپرست شرکت شهرک های صنعتی البرز گفت: هفت ناحیه صنعتی روستایی با هدف رونق هرچه بیشتر بخش تولید داخلی دراین استان ایجاد می شود.
رشد صادرات سرب و روی با وجود مشکل تامین مواد اولیه
تهران- ایرنا- صنعت سرب و روی ایران براساس برخی تاریخ نگاری ها، بیش از هفت قرن قدمت دارد و امروز بر پایه داده های غیررسمی پس از چین، قزاقستان و هند چهارمین تولیدکننده جهانی به شمار می رود که با وجود مشکل کمبود مواد اولیه، به روند افزایشی صادرات خود شدت داده است.
>> > 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... < << 

گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمران و اشتغال
عمران و اشتغال

آخرین اخبار

یزدانی و کریمی فینالیست شدند
نمایندگان اوزان 86 و 97 کیلوگرم کشتی آزاد کشورمان در بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا با پیروزی مقابل حریفانشان جواز حضور در فینال را کسب کردند.
مدال‌های نقره سلحشوری و بختیار در پومسه
پومسه روهای ایران با کسب دو مدال نقره در بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا، به کار خود در این رقابت‌ها پایان دادند.
نماز حسن یزدانی پیش از دیدار فینال
دارنده مدال‌های طلای جهان و المپیک در حالی که باید تا دقایقی دیگر برای کسب مدال طلای بازی‌های آسیایی به مصاف حریف لبنانی برود، نماز خود را در سالن رقابت‌ها به جا آورد.
الهه منصوریان به یک چهارم نهایی رسید
ملی پوش تیم ووشوی بانوان ایران با برتری مقابل حریفی قدرتمند زز هند به مرحله یک چهارم نهایی بازی های آسیایی 2018 راه یافت.
یزدانی: فکر نمی‌کنم حریف فینالم اصالتا لبنانی باشد
نماینده وزن 86 کیلوگرم کشتی آزاد کشورمان در بازی‌های آسیایی جاکارتا گفت: شناختی از حریف فینالم ندارم، اما فکر نمی‌کنم اصالتا لبنانی باشد و به نظرم از کشورهای دیگر تغییر تابعیت داده است.
۴ تقابل به یاد ماندنی نمایندگان ایران و قطر
سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا، به چهار دیدار به یادماندنی از بازی‌های تیم‌های ایرانی و قطری اشاره کرد.
نصرتی: شاید به فکر خداحافظی از فوتبال باشم
بازیکن سابق تیم فوتبال نفت گفت: به خاطر سوء مدیریتی که وجود داشت قابل پیش‌بینی بود که تیم نفت تهران از بین می رود.
قهر سیدحسین حسینی باز کار دستش داد!
سید حسین حسینی برای دومین بار در سه ماهه اخیر با رفتارش کار دست خودش داد و حالا باید بیشتر روی نیمکت بنشیند!
آل کثیر: می‌خواهم هرسال بهتر شوم
مهاجم این فصل پیکان از فرصت کمی که در اختیارش قرار گرفت نهایت استفاده را برد و با یک گل حساس تیمش را از شکست نجات داد.
بوناچیچ قربانی ۱۰ تایی شدن مقابل رقیب استقلال
سرمربی کروات العربی به خاطر باخت سنگین مقابل السد در آستانه اخراج از این تیم قرار دارد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

زلزله ۸ ریشتری «فیجی» و «تونگا» را لرزاند
مرکز بررسی های زمین شناسی آمریکا یکشنبه اعلام کرد که زلزله ای به قدرت 8.2 درجه در امواج درونی زمین (ریشتر) حوالی کشورهای فیجی و تونگا در اقیانوس آرام را لرزاند.
گرجستان، هتک حجاب به مسافران ایرانی را رد کرد
وزارت خارجه گرجستان در پی اعتراض سفارت ایران در تفلیس، با صدور بیانیه ای هتک حجاب به مسافران ایرانی در پایتخت گرجستان را رد کرد.
مراسم تشییع پیکر عزت‌الله انتظامی با حضور هنرمندان-عکس
مراسم تشییع پیکر عزت‌الله انتظامی تا ساعتی دیگر از مقابل تالار وحدت آغاز می‌شود.
وزیر دفاع: یک جنگنده در ۳۱ مرداد رونمایی می‌کنیم
امیر حاتمی درباره صنعت هوایی و قولی که برای دادن خبر خوب در این حوزه داده بود، گفت: شاهد پرواز یک هواپیمای جنگنده خوب که مراحل مختلف تست را گذرانده، در روز صنعت دفاعی خواهیم بود.
اهدای عضو سرباز گچسارانی به سه هموطن زندگی دوباره بخشید
کیش - ایرنا - سرباز وظیفه احسان کمالی فر جوان 21 ساله اهل گچساران با اهدای اعضا بدن خود به سه هموطن زندگی دوباره بخشید.
خودرو سازها موظف به رعایت استانداردهای 85 گانه خودرو هستند
تاکید معاون استاندار بر ایجاد پایانه صادراتی قم
32 هزار و 500 قلم کالا در کشور استاندارد است
32 هزار و 500 قلم کالای تولیدی در کشور استاندارد است
118 طرح عمرانی هفته دولت در ملایر بهره برداری می شود
دومین نمایشگاه تخصصی لیزینگ در اصفهان برپا می شود
رفع مشکلات معادن موجب اشتغالزایی در استان می شود
44 درصد مصوبات ستاد تسهیل مسایل بانکی است
دادگستری زنجان از تولید کنندگان حمایت می کند
سامانه الکترونیکی خدمات رسانی شهرک صنعتی شیراز راه اندازی شد