صنعت ، تجارت و کشاورزی

یک واحد تولیدی با حضور معاون وزیر صنعت در آراسنج افتتاح شد
قزوین-ایرنا- یک واحد تولیدی روز دوشنبه در مراسمی با حضور معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در شهرک آراسنج افتتاح شد.
فعالیت شرکت خوراک دام هفت تپه از سر گرفته شد
دزفول - ایرنا - چرخ تولید در شرکت خوراک دام هفت تپه با حل مشکل قطع گاز این واحد تولیدی بار دیگر به چرخش در آمد.
58 واحد تولیدی در شهرک های صنعتی قزوین افتتاح می شود
قزوین-ایرنا-مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی قزوین گفت: 58 واحد تولیدی امسال در شهرک ها و نواحی صنعتی استان افتتاح و به بهره برداری می رسند.
30 واحد صنعتی سمنان به چرخه تولید بر می گردد
سمنان- ایرنا- رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان گفت: 30 واحد صنعتی این استان با ارایه تسهیلات رونق تولید و با رفع مشکلات بیمه ای و مالیاتی تا پایان سال جاری به چرخه تولید برمی گردد.
وزارت صنعت و اتاق بازرگانی درباره نظام پیمانکاری تفاهم کردند
تهران- ایرنا- تفاهمنامه همکاری مشترک سازمان صنایع کوچک و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با محور طرح ملی توسعه نظام مبادلات پیمانکاری فرعی ایران (آی.اس.پی.ایکس) امروز (یکشنبه) امضا شد.
معدن در سایه صنعت و تجارت - حسین عضدی فسا*
براساس تقویم سالانه کشور دهم تیرماه روز «صنعت و معدن» نام گرفته، اما بررسی برنامه تجلیل از فعالان صنعتی و معدنی نیز در سال های گذشته نشان می دهد فعالان معدنی همواره تحت تاثیر صنعت قرار گرفته و توجه کمتری به بخش معدن می شود.
مشکلات 2 واحد صنعتی مواد غذایی در ملارد و پاکدشت بررسی شد
تهران -ایرنا- مشکلات 2واحد صنعتی و تولیدی مواد غذایی شهرستان های ملارد و پاکدشت عصر امروز با حضور استاندار تهران مورد رسیدگی قرار گرفت.
همکاری دولت و بخش خصوصی اثر تحریم بر صنعت فولاد را کم می کند
تهران- ایرنا- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: همکاری دولت و بخش خصوصی در رفع مشکلات زنجیره فولاد، روند اجرای طرح ها را تسریع کرده و تاثیر تحریم ها را کاهش می دهد.
پساب همدان به چرخه صنعت راه می یابد
همدان- ایرنا- استاندار همدان گفت: پساب فاضلاب همدان برای استفاده در بخش صنعت به منطقه ویژه اقتصادی جهان آباد منتقل می شود تا استانی پیشگام در این عرصه باشیم.
رونق تولید و مدیریت منابع ارزی با ممنوعیت واردات خودرو
تهران- ایرنا- دولت با هدف جلوگیری از خروج ارز در حالی واردات خودروهای خارجی را به کشور ممنوع کرد که ورود قطعات منفصله برای مونتاژ خودرو در داخل همچنان ادامه دارد و می تواند رونقی به کسب و کار خودروسازان داخلی بدهد.
پروازهای اکتشافی در دو پهنه معدنی کردستان در حال انجام است
سنندج - ایرنا - معاون معدن سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: هم اکنون پروازهای ژئو فیزیک هوایی برای اکتشاف و شناسایی ظرفیت های معدنی این استان در قالب دو پهنه در حال انجام است.
95 درصد معادن آذربایجان شرقی در دست افراد غیرمتخصص است
تبریز - ایرنا - رییس سازمان نظام مهندسی معدن آذربایجان شرقی گفت: 95 درصد از معادن استان در دست افراد غیرمتخصص و ناآشنا به علوم معدن و زمین شناسی است.
حمایت از تولید با شعار ممکن نیست
قزوین-ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین گفت: حمایت از تولید با شعار ممکن نیست بلکه در این حوزه به عمل و اقدام جدی دستگاه ها و مسئولان نیازمندیم.
مشاوره 63 واحد صنعتی خراسان رضوی را به تولید بازگرداند
مشهد – ایرنا – مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان رضوی گفت: 63 واحد صنعتی مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی این استان، که دچار رکود و تعطیلی شده بود تنها با ارائه خدمات و کمک های مشاوره ای به چرخه تولید بازگشت.
اعتراض شدید به یک انفجار بدون هماهنگی در دماوند
تهران – ایرنا – فرماندار شهرستان دماوند ضمن اعتراض شدید به مسئولان پروژه « شهرک آویشن» شهر دماوند به علت انفجار هنگام فعالیت عمرانی بدون هماهنگی و اطلاع رسانی در این شهرک گفت: هیچ معدن یا پروژه عمرانی بدون هماهنگی با نهادهای مربوط، اخذ مجوز لازم و اطلاع رسانی حق انفجار ندارد.
گیلان مقام نخست پرداخت تسهیلات رونق تولید را دارد
رشت - ایرنا - استاندار گیلان از مقام نخست کشوری این استان در تعداد پرداخت تسهیلات رونق تولید خبر داد.
29 واحد صنایع معدنی در ایلام فعال است
ایلام - ایرنا - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت ایلام گفت: 29 واحد صنایع معدنی در این استان فعال است که در آنها نزدیک به یک هزار و 700 نفر مشغول به کار هستند.
55 پروانه بهره برداری صنعتی در شهرستان ری صادر شد
شهرری - ایرنا - رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ری گفت: 55 فقره پروانه بهره برداری در حوزه صنایع از ابتدای سال گذشته تاکنون در این شهرستان صادر شد.
خام فروشی مواد به سود اقتصاد سمنان نیست
سمنان- ایرنا- نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی گفت: خام فروشی در بخش کشاورزی و معدن به اقتصاد استان سمنان در میان و بلند مدت آسیب جدی وارد می کند.
تحریم، نارسایی و مشکلات ساختاری اقتصاد ایران را آشکارتر کرد
تهران- ایرنا- رئیس اتاق بازگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: اقتصاد ما دچار نارسایی های اساسی و ساختاری است که ایجاد تنش های سیاسی و تحریم ها در چند سال اخیر تنها این وضعیت را آشکارتر کرد.
>> > 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... < << 

گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمران و اشتغال
عمران و اشتغال

آخرین اخبار

دستیابی به ظرفیت 190 هزار سو قابل تحقق است
کاشان-ایرنا- وزیر اطلاعات در بازدید از مجتمع هسته ای نطنز گفت: دستیابی به ظرفیت 190 هزار سو غنی سازی مورد نظر رهبر معظم انقلاب قابل تحقق است.
بانوان کبدی کار ایران به دنبال قهرمانی در جاکارتا
ارومیه- ایرنا- سرمربی هندی تیم ملی کبدی بانوان با اشاره به پیش رو بودن بازی های آسیایی 2018، گفت: بانوان کبدی کار ایران به دنبال قهرمانی در جاکارتا هستند.
طرح آمایش اتباع خارجی در استان تهران آغاز شد
تهران ـ ایرنا ـ مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری تهران گفت: اجرای طرح آمایش 13 ویژه اتباع افغانستانی و 12 ویژه اتباع عراقی در 49 دفتر خدماتی استان تهران آغاز شد.
کار سختی برای تکرار قهرمانی بسکتبال آسیا داریم
رشت - ایرنا - سرپرست تیم ملی بسکتال جوانان گفت: کار سختی برای تکرار و دفاع از عنوان قهرمانی خود در آسیا داریم.
کارشناسان اتریشی از زیستگاه های حیات وحش گلستان دیدن کردند
گرگان – ایرنا - معاون و کارشناسان وزارت محیط زیست و توسعه پایدار کشور اتریش در قالب گروه 10 نفره ای به گلستان سفر کرده و از برخی زیستگاه های حیات وحش در نقاط مختلف این استان دیدن کردند.
یک واحد تولیدی در قزوین بازگشایی شد
قزوین-ایرنا- یک واحد تولیدی در شهرک صنعتی کاسپین قزوین روز دوشنبه با حضور معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت و رییس سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران بازگشایی شد.
گزارش ایرنا از وضعیت بازار تهران
تهران - ایرنا - گروهی که گفته می شود از کسبه و بازاریان تهران هستند، امروز - دوشنبه - مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی در میدان بهارستان تجمع کرده و خواستار رفع برخی مشکلات صنفی و اقتصادی خود شدند.
نگاه فدراسیون کوهنوردی به المپیک 2024 پاریس است
زنجان - ایرنا - رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی کشور گفت: نگاه این فدراسیون به بازی های المپیک 2024پاریس است و برای حضور توانمندتر در این بازی ها باید برنامه ریزی لازم صورت گیرد.
گازگرفتگی در فریمان چهار قربانی گرفت
مشهد - ایرنا - رئیس اداره حوادث و مدیریت بحران دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: چهار نفر بر اثر مسمومیت با گاز منوکسید کربن داخل چاه در یکی از روستاهای شهرستان فریمان جان باختند.
همراهان نیرومند ترامپ و آینده مبهم اتحادیه – حسین ضیایی*
کمتر کسی می پنداشت که جذابیت ایدئولوژی راستگرایانه ونژاد پرستانه دونالد ترامپ در امریکا بر پایه ساختن'أمریکای سفید'به این سرعت در درون کشورهای اروپایی همراهان وهواداران جدی و نیرومندی را حتی در درون هیات های حاکمه اتحادیه اروپایی پیدا کند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

خوشگذرانی خانم بازیگر در خارج از کشور
خاطره اسدی؛ بازیگر سینما و تلویزیون، که برای تماشای بازی های جام جهانی به روسیه رفته است، تصویر زیر را از سفر خود به این کشور منتشر کرد.
مصرف غیرقانونی جوش شیرین و جوهر قند در برخی نان‌های سنتی
عضو هیئت مدیره سندیکای خمیرمایه ایران گفت: در فرآیند تولید برخی نان های سنتی به صورت غیرقانونی از جوش شیرین و جوهر قند استفاده می شود.
عکس ˮممنوعهˮ بهاره افشاری پخش شد!
بهاره افشاری در سریال ویژه شبکه نمایش خانگی «ممنوعه» به ایفای نقش می‌پردازد.
خارج گردی ˮکمند امیرسلیمانیˮ با تیپی خاص-عکس
کمند امیرسلیمانی عکس زیر را در صفحه اش منتشر کرد.
تیپ کابویی بازیگر محبوب ˮپایتختˮ -عکس
مهران احمدی این پست را در اینستاگرامش منتشر کرد.
نظارت بر نانوایی ها نیازمند بانک اطلاعاتی دقیق است
مجمع کارآفرینان: اولویت امروز شتابدهی به اقتصاد مقاومتی است
حقوق معوق کارکنان گروه ملی فولاد خوزستان پرداخت شد
سامانه «سینا» سیاستگذاری استاندارد را هدفمند کرد
واحد اسید نیتریک پتروشیمی کارون از مدار خارج شد
معاون وزیر از نمایشگاه شهرک های صنعتی قزوین بازدید کرد
19 هزار واحد در شهرک های صنعتی در حال ساخت است
19 هزار واحد در شهرک های صنعتی در حال ساخت است
رئیس اصناف بجنورد: شرایط خوبی بر بازار حاکم است
مقام صنفی: کنترل ارز و بهبود تولید، ابزار مقابله اقتصادی است