صنعت ، تجارت و کشاورزی

واگذاری ثبت سفارش کالا به استانها ناقص انجام شده است
زنجان- ایرنا- استاندار زنجان گفت: ثبت سفارش کالا به استان ها واگذار شده است که بسیار خوب است اما بانک مرکزی تفویض اختیار نکرده و این طرح ناقص مانده است.
واحدهای تولیدی موفق، از سیستم هوشمند استفاده می کنند
زنجان- ایرنا- استاندار زنجان گفت: استفاده از فناوری برتر و هوشمند سازی واحدهای تولیدی موجب افزایش کیفیت محصولات، پیشرفت و موفقیت آن ها به ویژه در صنعت نساجی می شود.
برداشت غیرمجاز از معادن اردبیل مشکلات زیست محیطی دارد
اردبیل - ایرنا - مدیرکل دفتر فنی، امور عمرانی، حمل و نقل و ترافیک استانداری اردبیل گفت: برداشت غیرمجاز و عمقی از معادن این استان موجب بروز مشکلات زیست محیطی شده است.
1300 واحد مستقر در شهرک های صنعتی ایران به چرخه تولید بازگشتند
سنندج - ایرنا - معاون وزیر صمت و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: از اواخر سال گذشته تاکنون یک هزار و 300 واحد مستقر در شهرک های صنعتی با حمایت دولت به چرخه تولید باز گشته اند.
20 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای تولید و اشتغال
تهران- ایرنا- وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ثبت نام برای اعطای تسهیلات نزدیک به 20 هزار میلیارد تومانی تولید و اشتغال براساس تفاهم انجام شده بین وزارت صنعت و سازمان برنامه و بودجه کشور آغاز شد.
نیروهای جوان در کلینیک های کسب و کار بکارگیری شوند
سنندج - ایرنا - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن تاکید بر بکارگیری نیروهای جوان و تحصیل کرده در کلینیک های کسب و کار گفت: استفاده از نیروی جوان بخاطر انگیزه بالای کار آنها منجر به حل بسیاری از مشکلات خواهد شد.
نیروهای جوان در کلینیک های کسب و کار بکارگیری شوند
سنندج - ایرنا - معاون وزیر صمت و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران ضمن تاکید بر بکارگیری نیروهای جوان و تحصیل کرده در کلینیک های کسب و کار گفت: استفاده از نیروی جوان بخاطر انگیزه بالای کار آنها منجر به حل بسیاری از مشکلات خواهد شد.
شبکه توزیع مناسب کالاهای اساسی در البرز شکل بگیرد
کرج - ایرنا - استاندار البرز با بیان اینکه تشکیل صف های مردمی برای تامین برخی اقلام و نیازهای اساسی خوشایند نیست، تشکیل شبکه های توزیع مناسب در استان را ضروری دانست.
حباب قیمت خودرو
روزنامه سبحان چاپ شیراز در شماره 4818 یادداشتی با عنوان 'پیش فروش برای ترکیدن حباب!' منتشر کرده است.
100 هزار دلار صنایع دستی خراسان شمالی صادر شد
بجنورد- ایرنا- معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت: 100 هزار دلار صنایع دستی این استان در 11 ماه سال جاری صادر شد.
تحریم یک فرصت مهندسی برای پیشرفت وتوسعه است
کرج - ایرنا - مدیر عامل شرکت مپنا لکوموتیو گفت: تحریم را یک فرصت مهندسی برای پیشرفت و توسعه بوده که باید از آن به خوبی استفاده کنیم.
بخشی از توسعه البرز نامتوازن است
کرج - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز ، بخشی از توسعه استان را نامتوازن توصیف کرد و گفت: چنین مشکلی در دیگر مناطق کشور به چشم می خورد.
دانشگاه به کمک بخش صنعت آمده است
کرج - ایرنا - رئیس دانشگاه خوارزمی گفت: دانشگاه برای توسعه اقتصاد کشور به کمک بخش صنعت و تولید آمده و به همین منظور نیاز است تا همکاری دانشگاه و صنعت به عنوان یک مبنا قرار داده شود.
اصناف در حرکت های خیرخواهانه و انقلابی پیشتاز هستند
کرج - ایرنا - رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان البرز گفت: در طول 40 سال گذشته تاکنون اصناف در حرکت های خیرخواهانه و انقلابی پیشتاز بوده اند.
بستنی عسل سنندج هفته آینده با 100 درصد ظرفیت کار می کند
سنندج - ایرنا - معاون وزیر صمت و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران روز چهارشنبه از کارخانه بستنی عسل کردستان بازدید کرد و در حاشیه این بازدید اعلام شد: این واحد تولیدی هفته آینده با ظرفیت کامل (100 درصد) کار می کند.
سفیر آفریقای جنوبی از شهرک صنعتی لیا بازدید کرد
قزوین – ایرنا – سفیر آفریقای جنوبی در جمهوری اسلامی ایران ظهر چهارشنبه از شهرک صنعتی لیا بازدید و با توانمندی واحدهای تولیدی آن آشنا شد.
صادرات فولاد 27 درصد رشد کرد
تهران-ایرنا- ارزش صادرات 10 ماهه 97 چدن، آهن و فولاد (بر اساس سرفصل های گمرک) به بیش از سه میلیارد و 220 میلیون دلار رسید که در مقایسه با دوره مشابه پارسال رشد 27 درصدی دارد.
کشف آوکادو و رامبوتان های قاچاق در میدان مرکزی پایتخت
تهران- ایرنا- معاون توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران گفت: 600 کیلوگرم انواع میوه های قاچاق از جمله آوکادو، رامبوتان، انگور، بلوبری، دراگون، لیموترش و .... در میدان مرکزی میوه و تره بار پایتخت کشف شد.
اصناف برای کم اثر شدن تحریم ها متحد شده اند
کرج - ایرنا - رئیس اتاق اصناف البرز با اشاره به اجرای طرح های نیکوکاری و حمایتی اصناف استان ، گفت: برای کم اثر کردن تحریم های ظالمانه دشمنان ، متحد و یکدل هستیم.
21 واحد صنعتی درخوزستان به چرخه تولید بازگشتند
اهواز - ایرنا - مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان گفت: 21 واحد صنعتی از ابتدای امسال تاکنون در شهرک ها و نواحی صنعتی خوزستان به چرخه تولید برگشتند.
>> > 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... < << 

گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمران و اشتغال
عمران و اشتغال

آخرین اخبار

برج میلاد به احترام زمین خاموش می شود
تهران- ایرنا- برج میلاد همزمان با اجرای طرح جهانی «ساعت زمین» 10 فروردین امسال به مدت یک ساعت خاموش می شود.
مشکل تامین آب استان تهران برطرف شد
تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران اعلام کرد: طبق گزارش های ارائه شده وضعیت سدها تا پایان سال آبی خیلی بهتر از سال گذشته و دیگر سال ها خواهد بود و دیگر با مشکل تامین آب مواجه نیستیم.
سد گلستان در نزدیکی مشهد پرآب شد
مشهد- ایرنا- فرماندار شهرستان طرقبه - شاندیز (بینالود) گفت: سد گلستان در بخش طرقبه این شهرستان در پی بارشهای اخیر پرآب شده است.
بارش های البرز از مرز 345 میلی متر گذشت
کرج - ایرنا - مدیر کل هواشناسی البرز با اشاره به بارش های خوب سال زراعی جاری اظهار داشت: میزان این بارش ها از مهر ماه 97 تا صبح امروز سه شنبه ششم فروردین ماه سال 98 به 345 میلی متر رسید.
بارش برف در جاده کرج - چالوس
کرج - ایرنا- رئیس پلیس راه البرز از بارش برف در جاده کرج - چالوس در محدوده این استان خبر داد.
2 محور روستایی بهشهر همچنان مسدود است
ساری- ایرنا- بخشدار یانه سر از توابع بهشهر از مسدود بودن 2 مسیر این بخش خبر داد و گفت: مسیر سرخگریوه به دیباج در استان سمنان و همچنین مسیر قریب محله به پرکلا و سمچول هم به دلیل رانش مسدود است.
سیلاب در مسجدسلیمان یک قربانی گرفت
اهواز-ایرنا-رییس جمعیت هلال احمر شهرستان مسجدسلیمان گفت: سیلاب بعد از ظهر روز سه شنبه در این شهرستان یک قربانی برجای گذاشت.
خبر تخلیه روستاهای تفت یزد به نقل از فرماندار، تکذیب شد
یزد- ایرنا- فرماندار تفت در استان یزد، خبرهای منتشره در برخی از کانالهای خبری و فضای مجازی این استان به نقل از وی مبنی بر تخلیه روستاهای این شهرستان به دلیل خطر سیل را تکذیب کرد.
تردد در جاده قم – گرمسار عادی است
تهران – ایرنا- فرماندار ورامین واقع در جنوب شرق استان تهران گفت: با وجود بارش شدید باران در این شهرستان تردد در محور قم – گرمسار عادی و هیچ موردی از آب گرفتگی در این مسیر مهم رخ نداده است.
برای جلوگیری از خسارت سیل به خوزستان در آماده باش هستیم
اهواز - ایرنا - معاون آب و آبفای وزیر نیرو با اشاره به آماده باش برای جلوگیری از خسارت های سیل احتمالی در خوزستان گفت: جانمایی برای پخش سیلاب احتمالی در حوزه کرخه و برنامه ریزی برای مخازن سدها در حال انجام است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

اسامی برخی جانباختگان حادثه سیل شیراز اعلام شد
شیراز- ایرنا- اداره کل پزشکی قانونی استان فارس اسامی برخی جانباختگان حادثه سیل شیراز را اعلام کرد.
رانش زمین روستای «آبیدک زیلایی» را در بویراحمد بلعید
یاسوج- ایرنا- فرماندار بویراحمد گفت: پس از بارندگی های سیل آسا در کهگیلویه و بویراحمد ،روستای «آبیدک» دهستان زیلایی در شهرستان بویراحمد بر اثر رانش زمین محو شد و هیچ اثری از آن وجود ندارد.
معاون رئیس جمهوری از مصدومان سیل شیراز عیادت کرد
شیراز- ایرنا- معاون رئیس جمهوری امروز سه شنبه با حضور در بیمارستان های نمازی و شهید رجایی شیراز از مصدومان سیل روز گذشته این شهر عیادت و دلجویی کرد.
تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره های هنری در آذربایجان غربی
ارومیه - ایرنا - رییس حوزه هنری آذربایجان غربی گفت: مهلت ارسال اثر به چهار جشنواره حوزه هنری استان در رشته های شعر، تئاتر و تصویرسازی به درخواست هنرمندان تا 20 فروردین سال جاری تمدید شد.
آماده باش دستگاه‌های مسئول در پایتخت برای مواجهه با سیل احتمالی
استاندار تهران تاکید کرد: با توجه به اعلام هواشناسی مبنی بر احتمال بارش شدید در عصر روز سه شنبه، همه دستگاه‌های مسئول استان تهران تا عصر روز چهارشنبه در آماده باش کامل خواهند بود.
مردم، مسئولان و تولیدکنندگان مولفه های تحقق شعار سال هستند
مردم، مسئولان و تولیدکنندگان مولفه های تحقق شعار سال هستند
سیلاب خانمان سوز و ضرورت تکمیل تصفیه خانه  گروه الف مازندران
4 تُن گوشت در مهاباد توزیع شد
تمهیدات برای جلوگیری از تکرار سیل در شهرک صنعتی اشتهارد صورت گرفت
طرح های افتتاحی ایمیدرو پارسال 2.1 میلیارد دلار ارزش داشت
جوانان ایرانی گفتمان تولید را سکه رایج کنند
418 تُن شکر در خوی توزیع شد
واردات بخش معدن وصنایع معدنی از لحاظ ارزش 33 درصد کاهش یافت
واگذاری 120 هکتار از اراضی شهرک صنعتی خرمدشت به مجموعه خودروسازی