حقوقی قضایی

151 تن برنج احتکار شده در فارس کشف شد
تهران- ایرنا- سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی از کشف 151 تن برنج احتکارشده در یک انبار در استان فارس خبر داد.
محاکمه افراد صاحب نفوذ منجر به تقویت اعتماد عمومی می شود
کرمان - ایرنا - مدیر کانون بسیج حقوقدانان شهید بهشتی دادگستری کرمان گفت: محاکمه افراد صاحب نفوذ، صاحب منصب و نزدیکان مسئولان، منجر به تقویت اعتماد عمومی به نظام می شود.
حوادث کار در زنجان 6 درصد کاهش یافت
زنجان - ایرنا - مدیرکل پزشکی قانونی استان زنجان گفت: طی فروردین امسال 28 مورد حوادث ناشی از کار در این استان به ثبت رسید که این تعداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته با 30حادثه دیده، کاهش 6.67درصدی را نشان می دهد.
6.5 تن کالای اساسی در تبریز کشف شد
تبریز - ایرنا - مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان شرقی گفت: 6.5 تن کالای اساسی در گشت های مشترک برخورد با احتکار و گرانفروشی کشف شد.
خیران سراوانی چهار میلیارد ریال در جشن گلریزان کمک کردند
زاهدان- ایرنا- مدیر نمایندگی ستاد دیه سیستان و بلوچستان گفت: خیران سراوانی چهار میلیارد ریال برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد استان در جشن گلریزان اهدا کردند.
آثار و تبعات تصویب لایحه اعطای تابعیت به کودکان زنان ایرانی
تهران- ایرنا- تصویب لایحه اعطای تابعیت به کودکان زنان ایرانی اگرچه سبب شد آنها از مهمترین حقوق اجتماعی خود یعنی آموزش، بیمه و... برخوردار شوند اما کارشناسان معتقدند تصویب این لایحه درصورت عدم برخی احتیاط ها و پیش بینی های لازم ممکن است تبعات منفی نیز به همراه آورد.
تبلیغات تلویزیونی، از رویا تا واقعیت
تهران- ایرنا- تلویزیون را روشن می کنی تا کمی سرگرم شوی و خستگی روز پر مشغله و خسته کننده را به در کنی یا از بعضی برنامه های مفید آن استفاده کنی ولی امان از تبلیغات که پشت سر هم و از شبکه های مختلف، کلافه ات می کند.
عاملان قتل 2 تن از شهروندان رودباری خود را به دستگاه قضایی معرفی کردند
کرمان - ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب شهرستان رودبار جنوب گفت: عاملان قتل 2 تن از شهروندان رودباری در راستای اجرای میثاق نامه عدالت و امنیت پایدار و با رایزنی دادستانی با سران طوایف، صبح امروز تحویل این مرجع قضایی شدند.
چشم انتظاری زندانیان جرایم غیرعمد به دستان خَیران
شهرکرد-ایرنا- ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای کمک به نیازمندان از جمله زندانیان غیرعمد است که در زندان روزگار خود را سپری می کنند.
آذربایجان شرقی در مجازات جایگزین حبس رتبه اول کشور را دارد
تبریز - ایرنا - رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی گفت: این استان در صدور احکام مجازات جایگزین حبس در 2 سال پیاپی رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده است.
15 زندانی در همدان آزاد شدند
همدان- ایرنا- مدیرعامل ستاد دیه استان همدان گفت: 15 زندانی جرائم غیرعمد با مساعدت ستاد دیه و خیران نیک اندیش از ابتدای ماه مبارک رمضان تاکنون آزاد شدند.
رئیس قوه قضاییه:اصلاحات روند دادرسی بزودی به نتیجه می رسد
تهران-ایرنا-رئیس قوه قضاییه با اشاره به اینکه رسیدگی دو مرحله ای به بعضی پرونده هاموجب کند شدن روند قضایی می شود، بهترین نظردهندگان در این باره را «خود قضات» دانست و گفت: اصلاح برخی مواد در دستور کار کمیسیون قضایی مجلس قرار گرفته و انشاالله به زودی این اصلاحات به نتیجه می رسد.
دستگاه قضایی برای حمایت از سرمایه گذاران واقعی مصمم است
یاسوج- ایرنا- رئیس کل دادگستری کهگیلویه وبویراحمد تاکید کرد: دستگاه قضایی استان بر ضرورت ایجاد امنیت و حمایت و پشتیبانی از سرمایه گذاران واقعی همچنان مصمم است.
557 زندانی جرائم غیرعمد چشم انتظار کمک خیران هستند
یاسوج- ایرنا- مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کهگیلویه و بویراحمد گفت: 557 زندانی غیرعمد در این استان منتظر کمک خیرین و افراد نیکوکار هستند.
امام جمعه قشم: ناتوانی مالی جرم نیست
قشم - ایرنا - امام جمعه قشم گفت: افرادی که به دلیل جریمه‌های مالی و ناتوانی در پرداخت تعهدات خود گرفتار زندان شده اند را نباید مجرم دانست.
در حوزه حقوق عامه به صورت جدی فعال خواهیم شد
تهران- ایرنا- رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه با بیان اینکه این مرکز خانه وکلا، مشاوران و کارشناسان است، گفت: اختیار اداره را به کارشناسان و وکلا خواهیم داد و کمک کار آنها خواهیم بود.
900 میلیون ریال در جشن گلریزان قشم جمع آوری شد
قشم - ایرنا - مدیر نمایندگی ستاد دیه استان هرمزگان گفت: 900 میلیون ریال به صورت نقد و تعهد در جشن گلریزان برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد شهرستان قشم جمع آوری شد.
حذف نمک از سفره غذایی 30 درصد از موارد پرفشاری خون را می کاهد
شیراز - ایرنا- دبیر ستاد اجرایی بسیج ملی کنترل فشار خون بالا در دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: مطالعات نشان می دهد که کاهش نمک در سفره غذایی در کاهش 30 درصد از موارد بروز پرفشاری خون موثر است.
عامل قاچاق لباس در قزوین جریمه شد
قزوین - ایرنا -مدیر کل تعزیرات حکومتی استان قزوین گفت:عامل قاچاق لباس در قزوین به پرداخت بیش از 260 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.
بیش از 16 هزار لیتر سوخت قاچاق در آوج کشف شد
قزوین - ایرنا- فرمانده انتظامی آوج گفت:16 هزار و 300 لیتر سوخت قاچاق به ارزش 390 میلیون ریال در این شهرستان کشف شد.
>> > 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... < << 

گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

سدخیرآباد در آستانه سرریز شدن؛ نجات نیکشهر از خشکسالی
چابهار- ایرنا- رحمت الهی شهرستان نیکشهر را از خشکسالی نجات داد و سد خیرآباد این شهرستان با حجم 27 میلیون و 300 هزار مترمکعب هم اینک بر اثر بارندگی ها و سیلاب های اخیر حدود 25 میلیون مترمکعب آبگیری شده و در آستانه سرریز شدن است.
مشکلات بهداشتی؛ دغدغه سیل زدگان گلستان
گرگان - ایرنا - ساده انگارانه است که باور کنیم سیل گلستان با فروکش کردن آب تمام شده است؛ این ویرانگر آنقدر لایه های پنهان و پیدا دارد که بعید است به این زودی کم اثر شود؛ نمونه اش مشکلات بهداشتی که با گرم شدن هوا بروز کرده و در حال تبدیل شدن به معضلی برای مردم منطقه است.
قیمت کاغذ و آثار آن بر صنعت چاپ و نشریات
دزفول - ایرنا - قیمت افسارگسیخته کاغذ در ماه های اخیر مشکلات فراوانی در زمینه چاپ، روزنامه و وضعیت فرهنگی جامعه ایجاد کرده است که اگر به این موضوع رسیدگی نشود به یک بحران در حوزه فرهنگ تبدیل خواهد شد.
هفتمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده شرکت پدیده برگزار شد
مشهد - ایرنا - هفتمین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده شرکت پدیده روز یکشنبه در دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران نظام اقتصادی در دادسرای مشهد برگزار شد و کیفر خواست متهم ردیف اول پرونده در این جلسه قرائت شد.
معاون سازمان برنامه و بودجه:مقاومت مدنظر رهبری باید عملیاتی شود
بیرجند - ایرنا - معاون توسعه منابع انسانی و هماهنگی استان های سازمان برنامه و بودجه گفت: با توجه به محدودیت منابع مالی در سال جدید و مضاعف شدن فشارهای بیرونی، همه باید در کنار هم با عزم ملی و قاطعیت مقاومتی را که مقام معظم رهبری از همه انتظار دارند، عملیاتی کنیم.
موسسه مد طراحان، گامی نو در ارائه کارگاه‌های تخصصی مد و لباس در گیلان
طراحی لباس و مد از رشته‌های خیلی مهم و اثرگذار و پررونق در دنیا است. در سال‌های اخیر به این موضوع در داخل کشور توجه شده تا بر اساس ریشه‌های ایرانی و اسلامی و فرهنگ غنی ایران از نظر تنوع رنگ و لباس طراحی و دوخت شود.
قربانیان نادیده گرفتن قوانین دریا
رشت - ایرنا - آغاز روزهای گرم سال و نزدیک شدن به فصل تابستان، زمینه ساز حضور مسافران بسیاری در استان های شمالی است تا از دریا به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری طبیعی استفاده کنند اما ضرورت آشنایی با قوانین، موضوعی است که کمتر مورد توجه قرار می گیرد.
«کی سفر» آینده روشنی دارد
مدیر بازرگانی هدلینگ گردشگری تک ستاره ضمن تشریح فعالیت‌های این مجموعه، استقبال از محصول جدید این هلدینگ تحت عنوان «کی سفر» را فراتر از انتظار توصیف کرد.
جاده فنوج - اسپکه در سیستان و بلوچستان بازگشایی شد
زاهدان - ایرنا - مدیرکل دفترمدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: مسیر فنوج - اسپکه که در اثر طغیان رودخانه های محلی بسته شده بود ظهر یکشنبه بازگشایی شد.
بهبود و آسان‌سازی ارتباطات تلفنی با پاناسونیک
تقریبا می‌توان گفت این روزها کمتر مکانی را می‌توان یافت که فاقد تلفن ثابت باشد. شما در هر مکانی که هستید اگر به اطرافتان بنگرید یک تلفن را خواهید یافت. همین امر نشانگر این است که تلفن جزوی از زندگی انسان شده و نبود آن ممکن است هر شخصی را دچار مشکل کند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

پاکدل: تا آخر رمضان نواب رییس هندبال مشخص می شوند
رییس فدراسیون هندبال گفت: تا پایان ماه مبارک رمضان نایب رییسان (نایب رییس فدراسیون و نایب رییس بانوان) را معرفی می‌کنیم.
ˮآزادیˮ ایستگاه پایانی ژاوی
دیدار برابر تیم فوتبال پرسپولیس در ورزشگاه آزادی آخرین بازی ژاوی در مستطیل سبز خواهد بود.
برگزاری ویژه برنامه‌های ماه مبارک رمضان در ندامتگاه شهرری
رییس ندامتگاه شهرری از اجرای ویژه برنامه‌های ماه مبارک رمضان در بخش های مختلف فرهنگی و تربیتی در ندامتگاه شهرری خبر داد.
پیوس: پرسپولیس تقویت نشود، به مشکل می‌خورد
فرشاد پیوس، مهاجم پیشین تیم فوتبال پرسپولیس معتقد است که این تیم برای فصل آینده نیاز به تقویت دارد.
چگونه در خواب هم وزن کم کنیم؟
آیا همچنان در تلاشید تا وزنتان کم شود؟ برای شما راهکار‌هایی داریم تا حتی وقتی که در خواب هستید هم وزن کم کنید.
151 تن برنج احتکار شده در فارس کشف شد
محاکمه افراد صاحب نفوذ منجر به تقویت اعتماد عمومی می شود
حوادث کار در زنجان 6 درصد کاهش یافت
6.5 تن کالای اساسی در تبریز کشف شد
خیران سراوانی چهار میلیارد ریال در جشن گلریزان کمک کردند
آثار و تبعات تصویب لایحه اعطای تابعیت به کودکان زنان ایرانی
تبلیغات تلویزیونی، از رویا تا واقعیت
عاملان قتل 2 تن از شهروندان رودباری خود را به دستگاه قضایی معرفی کردند
چشم انتظاری زندانیان جرایم غیرعمد به دستان خَیران
آذربایجان شرقی در مجازات جایگزین حبس رتبه اول کشور را دارد