شهری

خلاء حضور تشکل‌های مردمی در برنامه‌ریزی‌ها و تصمیم‌گیری‌های کشور
رییس سازمان امور اجتماعی کشور گفت: نهادهای سیاست گذار در کشور به اندازه کافی از تخصص، دانش و تجربه سمن‌ها استفاده نمی‌کنند. به عبارت دیگر در حوزه برنامه‌ریزی خلاء حضور تشکل‌های مردمی وجود دارد و در حوزه تصمیم گیری نهادهای مهم و اصلی تصمیم گیر کشور با این نقطه ضعف مواجه هستند.
ماجرای انتشار فیلم پیرزن فقیر ماکویی در فضای مجازی چه بود؟
چند روزی است که فیلمی از پیر زن تنها در شهرستان ماکو در یکی از کانالهای فضای مجازی دست به دست می شود که نشان می‌دهد نامبرده در شرایط زندگی سخت در خانه‌ای مخروبه و بدون امکانات زندگی می‌کند و اینکه این پیرزن تنها با کمک چند همشهری روزگار می‌گذراند و از کمترین امکانات از جمله آب و برق و حمایت هیچ نهادی برخوردار نیست.
کارتن‌خواب‌ها در ایستگاه گورستان
انگار با مردگان قبرستان‌ها انس گرفته‌اند و با آنها همزیستی مسالمت‌آمیز دارند، آنها این مکان را امن‌تر از هر جایی برای چند ساعت آرمیدن خود می‌دانند، چون به قول معروف «مردگان دستشان از دنیا کوتاه شده» و آزار و اذیتی برای آنها ندارند.
جایگزینی ۲۰۰۰ کالای ایرانی با اقلام خارجی در شهروند
مدیرعامل شرکت شهروند با تاکید بر تلاش برای حمایت از تولید کنندگان و کالاهای داخلی از جایگزینی ۲۰۰۰ کالای داخلی با اقلام خارجی خبر داد.
حادثه پله برقی متروی میرداماد بخیر گذشت
مدیر روابط عمومی شرکت بهره برداری متروی تهران در مورد جزئیات حادثه صبح امروز ایستگاه متروی میرداماد توضیحاتی را ارائه کرد.
اجرای پروژه ملی بهینه‌سازی مصرف انرژی و محیط زیست در ساختمان‌های منتخب شهرداری تهران
رئیس مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران گفت:راهکارهای منتخب بهینه سازی مصرف انرژی و بررسی کاهش میزان مصرف به صورت پایلوت در ساختمان مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران اجرا می شود.
بنیاد مستعفان هنوز اسناد مالکیت و نقشه‌های پلاسکو را ارائه نکرده است
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران از تحویل نقشه سازه نگهبان و تجهیز کارگاه پلاسکو از سوی بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی خبر داد.
لزوم ساماندهی ˮون کافه‌هاˮ در شهر تهران
رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران از لزوم ساماندهی "ون کافه‌ها" در شهر تهران خبرداد.
بررسی راهکارهای کاهش برداشت از حوزه آبریز دریاچه ارومیه
نشست بررسی راهکارهای اجرایی برای جلوگیری از روند افزایش برداشت از منابع آب و توسعه سطح زیر کشت آبی در حوزه آبریز دریاچه ارومیه با مشارکت دستگاههای اجرای ذیربط ملی و استانی و همچنین دستگاه قضایی با حضور معاون اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور برگزار شد.
بارش باران در شمال تهران- کاهش کیفیت هوای برخی مناطق در اثر گرد و غبار
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از احتمال بارش باران در شمال تهران و تعدادی از استان‌های دیگر خبر داد و افزود: همچنان گرد و خاک در برخی مناطق کشور از جمله زابل تداوم دارد.
حمایت وزارت کشور از طرح‌های سمن‌های فعال حوزه کودکان کار و خیابان
معاون مشارکت‌های اجتماعی وزارت کشور گفت: در سطح کشور بیش از 800 سازمان مردم نهاد فعال در حوزه کودکان کار و خیابان وجود دارد که حمایت‌های تحصیلی،مالی و ... از این کودکان دارند.
ضرورت انتقال ارزش‌های دفاع مقدس به نسل جوان
شهردار پایتخت بر ضرورت انتقال ارزش‌های دفاع مقدس به نسل جوان و نیز ایفای تعهدات شهرداری تهران در خصوص موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تاکید کرد.
بخشی از پایتخت روی گسل است- مهیا و با برنامه باشیم
شهردار تهران، سرعت در عملیات امداد و نجات در زمان وقوع بحران ها را یکی از ملاک های میزان توسعه یافتگی کشورها دانست و گفت: مسئولان نهادهای عضو مکلفند تا یک ماه آینده، برآورد دقیقی از میزان آمادگی و سرعت خود در مقابله با بحران ها ارائه دهند.
آرامش و امید بر تابلوهای شهری نقش بندد
یک عضو شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه تابلوهای شهری به عنوان پیشانی شهر تهران قلمداد می‌شوند، افزود: شرکت‌های تبلیغاتی باید تلاش کنند آرامش، امید و رضایت را بر تابلوهای شهری جاری کنند.
۴میلیون و ۳۰۰ هزار حاشیه نشین و ساکن بافت فرسوده در استان تهران
استاندار تهران با تاکید بر اینکه طرح بازآفرینی بافت‌های فرسوده تنها یک پروژه ساختمان‌سازی نیست و به عنوان پروژه‌ای اجتماعی شناخته می‌شود، افزود: در استان تهران ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر حاشیه نشین و ساکن بافت فرسوده وجود دارد که از این تعداد ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در شهر تهران قرار گرفته‌اند.
شرط ادامه فعالیت شهردار تهران-حذف بیمه رایگانِ چند بیمه‌ای‌ها
تمهید وزارت بهداشت برای جلوگیری از احتکار دارو، تهیه لیست ۹۱ نفره از بازنشستگان شهرداری تهران، پوشش۷۰۰هزار سالمند در بهزیستی، سردرگمی برای حل ورشکستگی آب و... و. از جمله مهم‌ترین خبرهای تحریریه اجتماعی ایسنا در چهاردهم مرداد ماه است.
برگزاری پویش مردمی ˮدود بدرودˮ در ایستگاه‌های منتخب متروی تهران
مدیر ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه از برگزاری پویش مردمی " دود بدورد" در ایستگاه های منتخب متروی تهران خبر داد.
پیشنهاد پلیس راهور برای رفع مشکلات ترافیکی شهر جهانی یزد
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان یزد، با اشاره به وجود ترافیک در محورهای مختلف شهر یزد، گفت:‌ یک طرفه کردن برخی از خیابان‌های شهر جهانی یزد نقش مهمی در کاهش بار ترافیکی در معابر مختلف ایفا می‌کند.
شهرداری یزد شیشه‌ای شد
رییس کمیسیون شهر هوشمند شورای اسلامی یزد، گفت: همزمان با راه‌اندازی پورتال شفافیت در شهرداری یزد،‌ تمام قردادهای این سازمان منتشر و در معرض دید مردم قرار می‌گیرد و شهرداری یزد را شیشیه‌ای کرده است.
از مسکوت ماندن 130 پرونده برج باغ تا ساخت 70 مال جدید در منطقه یک
قائم مقام شهردار منطقه یک درباره آخرین اقدامات شهرداری توضیحاتی را ارائه کرد.
>> > 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... < << 

گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

سرمربی برایتون: این پیروزی چیزی را تغییر نداده
کریس هیتن، سرمربی برایتون، تاکید کرد که پیروزی 3-2 مقابل منچستریونایتد، چیزی را برای تیمش تغییر نداده و برایتون آماده یک فصل دشوار است.
اصلاح فرهنگ ورزشگاه با گل و شیرینی
اگر گل و شیرینی چاره بروز برخی بی‌فرهنگی‌ها در باشگاه‌ها بود، قطعاً تا کنون با توزیع مقادیر قابل توجهی گل و شیرینی در ورزشگاه‌های سطح کشور، مشکل ریشه‌کن می‌شد.
برتری آسان رئال مادرید در دربی کوچک پایتخت
قهرمان اروپا گام اول را در فصل جاری لالیگا محکم برداشت.
اونای امری همانی است که آرسنال می‌خواهد
با وجود دومین باخت متوالی در آغاز فصل 2019-2018 لیگ برتر، این بار به دست چلسی، تیم مربی اسپانیایی نشانه‌هایی از کیفیت هجومی و شجاعتی که مطمئنا در ادامه فصل بیشتر می‌شود را به نمایش گذاشت.
مورینیو به جایِ حواشی باید نگران تیم خودش باشد
برایتون موفق شد با ارائه یک نمایش خوب، منچستریونایتد سردرگم را با نتیجه ۳-۲ شکست دهد تا اولین باخت فصل را به تیم مورینیو تحمیل کند.
حسینی: انتقادات علیه برانکو را قبول ندارم
جلال حسینی گفت: من حتی درصد کوچکی از این انتقادها را قبول ندارم. چون می‌بینم برانکو تلاش می‌کند و صبح و بعدازظهر وقت می‌گذارد تا تیم به بهترین شکل ممکن آماده شود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سرمربی برایتون: این پیروزی چیزی را تغییر نداده
کریس هیتن، سرمربی برایتون، تاکید کرد که پیروزی 3-2 مقابل منچستریونایتد، چیزی را برای تیمش تغییر نداده و برایتون آماده یک فصل دشوار است.
اصلاح فرهنگ ورزشگاه با گل و شیرینی
اگر گل و شیرینی چاره بروز برخی بی‌فرهنگی‌ها در باشگاه‌ها بود، قطعاً تا کنون با توزیع مقادیر قابل توجهی گل و شیرینی در ورزشگاه‌های سطح کشور، مشکل ریشه‌کن می‌شد.
برتری آسان رئال مادرید در دربی کوچک پایتخت
قهرمان اروپا گام اول را در فصل جاری لالیگا محکم برداشت.
بررسی ˮطرح حمایت از اتباعˮ در مجلس- فراهم شدن خدمات بیمه‌ای اتباع
مطالعات طرح جامع شهر تهران از طریق یک شخصیت حقوقی پیگیری شود
افزایش سهم شهرداری‌ از محل مالیات بر ارزش افزوده به میزان ۵۵ درصد
اینفوگرافی - میزان تلفات حوادث ترافیکی در ایران و جهان
از واکنش‌ها به دریاچه مصنوعی تبریز تا سرانجام حکم پزشک کیارستمی
لزوم وجه به آموزش همگانی برای آمادگی جامعه در مقابله با حوادث
اینجا شهردار یافت می‌نشود!
نوسانات اقتصادی و تغییر منابع شهرداری-لزوم تدابیر ویژه‌ برای مقابله با بحران‌های مالی شهری
اعلام شرایط رانندگان سرویس مدارس-حذف راننده از سامانه سپند در صورت عدم کسب امتیاز لازم
اعضای شورای شهر یک نفر را برای مجمع عمومی مترو انتخاب کردند