شهری

فقدان نشاط اجتماعی، عامل افسردگی و پرخاشگری دانش‌آموزان
وزیر کشور ضمن اشاره به محرمانه بودن اطلاعات آسیبهای اجتماعی دانش‌آموزان گفت: وقتی می‌گوییم افسردگی و پرخاشگری وجود دارد، همه این موارد به فقدان نشاط اجتماعی در مدرسه یا جامعه برمی‌گردد. وقتی در جامعه فقدان امید و نشاط اجتماعی داریم اینگونه خواهد شد؛ بنابراین اگر موضوع نشاط اجتماعی را حل کنیم حجم عظیمی از مشکلات را پوشش خواهیم داد.
شرط ماندگاری افشانی در شهرداری تهران با اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان
در صورت ابلاغ اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان، شهردار تهران ادامه فعالیتش را منوط به دریافت استفساریه از مجلس شورای اسلامی خواند.
ازمعلمان مشمول قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان نمی‌شوند تا فرصت از دست‌رفته در پرونده کیارستمی
معلمان مشمول قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان نمی‌شوند،تصویب برنامه مقابله با پدیده گرد و غبار استان تهران، تسهیل ترک سیگار در کلینیک‌های رایگان، اعلام آمارهای دقیق کودکان بازمانده از تحصیل تا سه هفته آینده و تصمیم‌های واتیکانی و فرصتی که در پرونده«کیارستمی»از دست رفت از جمله اخبار امروز اجتماعی ایسنا است.
ابلاغ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران ازسوی استاندار تهران به اعضای شورای اداری استان
قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران در قانون برنامه ششم توسعه از سوی استاندار تهران به فرمانداری ها،دستگاه‌های اجرایی،ادارات، نهادهای نظامی و دانشگاه‌های عضو شورای اداری استان ابلاغ شد.
ضرورت همکاری شورای عالی استانها با وزارت نیرو در قالب کمیته های مشترک
نائب رئیس شورای عالی استانها در دیدار با وزیر نیرو بر رفع مشکلات مردم با استفاده از ظرفیت قانونی شورای عالی استانها مبنی بر ارائه طرح و لایحه با تشکیل کمیته‌های مشترک بین این شورا و وزارت نیرو تاکید کرد.
تاکید بر حمایت از تولیدات داخلی و مصرف کالاهای ایرانی در بیانیه مشترک مجمع شهرداران کلانشهرها
در بیانیه مشترک مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران بر تحقق منویات مقام معظم رهبری در استفاده از ظرفیت تولیدات داخلی و مصرف کالاهای ایرانی تاکید شد.
توسعه خط ۳ مترو تسهیل کننده ترافیک شمال تهران
معاون حمل و نقل ترافیک شهردار منطقه اعلام کرد: توسعه خط سه مترو از میدان نوبنیاد تا تجریش و ادامه آن تا خیابان ولیعصر(عج)، مهمترین عامل تسهیل کننده ترافیک شمال تهران است که در اولویت برنامه‌های اجرایی منطقه قرار دارد.
شفافیت مالی اولویت اصلی فعالیت های ستاد سمن‌های شهر تهران است
رییس ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت سازمان های مردم نهاد شهر تهران گفت: بنا نداریم که ستاد توان افزایی در این دوره تبدیل به قلکی برای پخش پول شود. در دوره های گذشته بالغ بر 50 درصد بودجه سالانه ستاد به کمک های مالی تخصیص می یافت اما ما اکنون در پیش بینی خود این مقدار را به 10 درصد بودجه ستاد تقلیل داده ایم.
وقت تجربه شادی جمعی است
عضو شورای شهر تهران گفت: همانطور که مردم در ماههای محرم و صفر و ایام شهادت به صورت خودجوش به عزاداری می پردازند، باید بتوانند تجربه شادی دسته جمعی را در کنار همدیگر داشته باشند.
شعار نویسی و نقاشی‌های اعتراضی در کرج
سرپرست سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج گفت: عده‌ای برای نشان دادن اعتراضات و بیان خواسته‌های خود دست به شعار نویسی و نقاشی‌های دیواری در گوشه و کنار شهر می‌زنند که این نتیجه‌ای جز آلودگی سیمای کرج ندارد.
ساماندهی کودکان کار و خیابان اتباع بیگانه اولویت وزارت کشور
معاون مشارکت های اجتماعی وزارت کشور گفت:اولویت وزارت کشور ساماندهی کودکان کارو خیابان از جمله کودکان کار دارای تابعیت کشورهای دیگر است.
تولید هریک کیلو زباله، ۲۱هزارتومان خسارت زیست محیطی برای طبیعت دارد
شهردار منطقه 22 گفت: تولید هریک کیلو زباله، ۲۱هزارتومان خسارت زیست محیطی به طبیعت وارد می‌کند و برای تسویه ۱ لیتر شیرآبه تولید شده مبلغ 4۰۰هزار تومان هزینه می‌شود. همچنین برای هر یک متر مکعب گاز گلخانه‌ای تولید شده مبلغ ۱۰ دلار هزینه برای جبران اثرات تخریبی آن هزینه می‌شود.
ابلاغ ضوابط جدید استقرار واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی به استان تهران
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: در جهت اجرای ماده ۱۱ قانون هوای پاک، ضوابط جدید استقرار واحدهای تولیدی،صنعتی و معدنی به ادارات حفاظت محیط زیست و دستگاه‌های اجرایی متولی صدور جواز تاسیس و بهره‌برداری اینگونه واحدها ابلاغ شد.
اولویت بندی پروژه‌های پایتخت-تعیین تکلیف پروژه‌های بدون اولویت تهران
معاون نظارت شورای شهر تهران از اولویت بندی پروژه‌های عمرانی پایتخت خبر داد.
افزایش موقتی غلظت ذرات معلق در تهران
مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از افزایش موقتی غلظت ذرات معلق در هوای تهران طی امروز (۱۳ مرداد ماه) در پی وزش باد خبر داد.
گلایه از نحوه اجرای طرح‌ هادی ˮوردهˮ ساوجبلاغ
دهیار روستای ورده در شهرستان ساوجبلاغ گفت: یکی از مشکلات "ورده" این است که طرح‌ هادی در روستا خیلی محدود بسته شده و بسیاری از خانه‌ها در اطراف باغ‌ها، خارج از محدوده بافت روستایی قرار گرفته‌اند و خدمات آب و برق به‌ آن‌ها تعلق نگرفته است.
آلوده‌ترین و پاک‌ترین شهرهای جهان
دو سوم جمعیت جهان در مناطقی زندگی می‌کنند که دارای آلودگی هوا ناشی از دود اگزوز، صنعت و سوزاندن چوب است.
تصویب برنامه مقابله با پدیده گرد و غبار استان تهران- تجهیز ایستگاه‌های پایش گرد و غبار تهران
معاون فنی اداره محیط زیست استان تهران ضمن اشاره به تصویب برنامه مقابله با پدیده گرد و غبار استان در کارگروه کاهش آلودگی هوا، گفت: تجهیز ایستگاه‌های پایش گرد و غبار و تشخیص وضعیت جوی و شناسایی و مقابله با کانون‌های داخلی گرد و غبار از جمله اولویت‌های این برنامه است.
از تبدیل خانه ˮمستوفی الممالکˮ به پاتوق ˮمشاغل نوینˮ تا بلاتکلیفی بودجه‌ای احیای قنات‌ها
مسجدجامعی به همراه تیم تهرانگردی این هفته از خانه‌های قدیمی منطقه 12 و همچنین تصفیه خانه‌های آب بازدید کرد.
ویدئو- آتش‌سوزی گسترده در یک انبار کالا در تهران
یک انبار کالا در خیابان فدائیان اسلام تهران، صبح جمعه (۱۲ مرداد) دچار آتش‌سوزی گسترده شد و دود غلیظی را روانه آسمان پایتخت کرد. با وقوع این حادثه، هفت ایستگاه آتش‌نشانی به همراه چندین دستگاه تانکر آب و خودروی حامل تجهیزات تنفسی در محل حاضر شدند و تا لحظه انتشار این ویدئو، عملیات اطفاء حریق ادامه دارد.
>> > 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... < << 

گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

سرمربی برایتون: این پیروزی چیزی را تغییر نداده
کریس هیتن، سرمربی برایتون، تاکید کرد که پیروزی 3-2 مقابل منچستریونایتد، چیزی را برای تیمش تغییر نداده و برایتون آماده یک فصل دشوار است.
اصلاح فرهنگ ورزشگاه با گل و شیرینی
اگر گل و شیرینی چاره بروز برخی بی‌فرهنگی‌ها در باشگاه‌ها بود، قطعاً تا کنون با توزیع مقادیر قابل توجهی گل و شیرینی در ورزشگاه‌های سطح کشور، مشکل ریشه‌کن می‌شد.
برتری آسان رئال مادرید در دربی کوچک پایتخت
قهرمان اروپا گام اول را در فصل جاری لالیگا محکم برداشت.
اونای امری همانی است که آرسنال می‌خواهد
با وجود دومین باخت متوالی در آغاز فصل 2019-2018 لیگ برتر، این بار به دست چلسی، تیم مربی اسپانیایی نشانه‌هایی از کیفیت هجومی و شجاعتی که مطمئنا در ادامه فصل بیشتر می‌شود را به نمایش گذاشت.
مورینیو به جایِ حواشی باید نگران تیم خودش باشد
برایتون موفق شد با ارائه یک نمایش خوب، منچستریونایتد سردرگم را با نتیجه ۳-۲ شکست دهد تا اولین باخت فصل را به تیم مورینیو تحمیل کند.
حسینی: انتقادات علیه برانکو را قبول ندارم
جلال حسینی گفت: من حتی درصد کوچکی از این انتقادها را قبول ندارم. چون می‌بینم برانکو تلاش می‌کند و صبح و بعدازظهر وقت می‌گذارد تا تیم به بهترین شکل ممکن آماده شود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سرمربی برایتون: این پیروزی چیزی را تغییر نداده
کریس هیتن، سرمربی برایتون، تاکید کرد که پیروزی 3-2 مقابل منچستریونایتد، چیزی را برای تیمش تغییر نداده و برایتون آماده یک فصل دشوار است.
اصلاح فرهنگ ورزشگاه با گل و شیرینی
اگر گل و شیرینی چاره بروز برخی بی‌فرهنگی‌ها در باشگاه‌ها بود، قطعاً تا کنون با توزیع مقادیر قابل توجهی گل و شیرینی در ورزشگاه‌های سطح کشور، مشکل ریشه‌کن می‌شد.
برتری آسان رئال مادرید در دربی کوچک پایتخت
قهرمان اروپا گام اول را در فصل جاری لالیگا محکم برداشت.
بررسی ˮطرح حمایت از اتباعˮ در مجلس- فراهم شدن خدمات بیمه‌ای اتباع
مطالعات طرح جامع شهر تهران از طریق یک شخصیت حقوقی پیگیری شود
افزایش سهم شهرداری‌ از محل مالیات بر ارزش افزوده به میزان ۵۵ درصد
اینفوگرافی - میزان تلفات حوادث ترافیکی در ایران و جهان
از واکنش‌ها به دریاچه مصنوعی تبریز تا سرانجام حکم پزشک کیارستمی
لزوم وجه به آموزش همگانی برای آمادگی جامعه در مقابله با حوادث
اینجا شهردار یافت می‌نشود!
نوسانات اقتصادی و تغییر منابع شهرداری-لزوم تدابیر ویژه‌ برای مقابله با بحران‌های مالی شهری
اعلام شرایط رانندگان سرویس مدارس-حذف راننده از سامانه سپند در صورت عدم کسب امتیاز لازم
اعضای شورای شهر یک نفر را برای مجمع عمومی مترو انتخاب کردند