از همه جا

چه کسانی باید در انتخابات شرکت کنند؟
انتخابات یک مفهوم و پدیده جدید در تاریخ بشر است، ولی لزوما در قالب صفر و یک نمی‌توان آن را تحلیل کرد. به این معنا که ما یا یک انتخابات کامل و بی‌نقص داریم یا اصلا انتخابات نداریم. مثل گزاره‌های صفر و یکی نیست. یک فرآیند است. در غرب هم که خاستگاه انتخابات است به مرور زمان گسترش یافته و به وضعیت امروز رسیده است. چه در حد و حدود انتخاب‌کنندگان و چه در انتخاب‌شوندگان توسعه مفهومی پیدا کرده و در آینده نیز ممکن است دچار تحول شود. انتخابات ایران نیز مستثنا از این قاعده نیست.
تأثیر آلودگی هوا بر جسم و روان ایرانیان
آلودگی هوا دقیقا با آدم‌ها چه می‌کند؟ این سوالی است که متخصصان در گفت‌وگو با «شهروند» به آن پاسخ گفته‌اند؛ پاسخی درباره تأثیر آلودگی هوا بر عملکرد قلب، مغز، سیستم تنفسی، باروری، ‌جنین و روان ایرانی‌ها در گروه‌های خاص و جمعیت عمومی جامعه.
فروش خانه‌های نجومی در خلأ مالیات‌ستانی
هر چند گزارش‌های مرکز آمار و بانک مرکزی نشان می‌دهد که میانگین قیمت هر متر خانه در پایتخت به ۱۳ میلیون تومان رسیده اما در خیابان‌هایی از منطقه ۱۸ تهران، خانه‌هایی با قیمت ۴ میلیون تومان در هر متر آگهی شده‌اند و به این ترتیب فاصله میان ارزان‌ترین واحدها و گران‌ترین واحدها در تهران به بیش از ۴۵ برابر می‌رسد.
نقدی بر سخنان آیت‌الله مصباح
آیت‌الله مصباح یزدی از اساتید برجسته حوزه علمیه تعبیر جالبی از گرانی و بیکاری در جامعه دارند. نظر ایشان را بخوانید: «این گرانی‌ها و بیکاری‌ها یک امتحان الهی بوده و ما باید ببینم چه‌ وظیفه‌ای در قبال آن داریم. سختی‌هایی پیش روی ما وجود خواهد داشت که باید در این سختی‌ها از امتحان الهی پیروز بیرون بیاییم».
با اینها کریسمس را سر می‎کنم!
شنیده‎ها حاکی از آن است امسال درخت کاج و تزییناتش، گیر همه آمده غیر از خود ارامنه که کریسمس‎شان بعد از بقیه است.
پاداش بده، انگیزه بساز!
«این روزها ورزشکاران کشورمان در آستانه ورود به بازی‌های المپیک هستند و وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک باید از تمام ظرفیت خود استفاده کرده و زمینه پرداخت پاداش‌های مالی را مساعد کنند تا ورزش قهرمانی از این ناحیه گزیده نشود. این در حالی است که کشورهای همسایه ایران برای موفقیت ورزشکاران خود پاداش‌های نجومی در نظر می‌گیرند.»
من گردی بودم اما خودم تقصیری نداشتم
«یکی می‌گوید بچه‌ها توی کوچه اسمم را گذاشته بودند گردی، عصبانی می‌شدم و کتک‌شان می‌زدم. هر شب با لباس پاره و دست و صورت خونی به خانه برمی‌گشتم. من گردی بودم اما خودم تقصیری نداشتم. مادرم معتادم کرده بود...»
شیمی‌درمانی‌های دردآور اما پولساز!
«هر اندازه سرطان پیشرفته‌تر باشد، داروی شیمی درمانی هم بیشتر مصرف می‌شود و به تبع آن هزینه‌های درمان بالا می‌رود. چنانچه سرطان در مرحله اول تشخیص داده شود یعنی بیمار به جراحی نیاز دارد اما چون در ایران سرطان دیر و معمولاً در مرحله ۳ و ۴ بیماری تشخیص داده می‌شود بنابراین میزان مصرف داروی شیمی درمانی زیاد می‌شود.»
اضافه وزن و آثار منفی آن بر سلامت
اضافه‌وزن می‌تواند سطح شادی و طول عمر فرد را کاهش دهد. در ادامه با برخی مشکلات سلامت مرتبط با چاقی بیشتر آشنا می‌شویم.
روزهای برزخی قهرمان
سیمای این روزهای سرخپوشان به هیچ‌وجه دلگرم‌کننده و نویدبخش نیست. این تیم طوری در آتش حواشی می‌سوزد که انگار یک دهه بحران و تلخ‌کامی را تجربه کرده.
شکر با مغز انسان چه می‌کند؟
«تحقیقات نشان می‌دهد موش‌هایی که از رژیم‌های غذایی شیرین استفاده کردند، قادر به یادآوری اشیایی که قبلا دیده بودند، نبودند. تغییرات ناشی از قند در هیپوکامپوس منجر به کاهش تولید نورون‌ها که نقش اساسی در کدگذاری خاطرات دارند و همچنین افزایش تولید مواد شیمیایی ایجاد کننده التهاب می‌شود.»
بار ١٢ هزار میلیاردی کـامـیـون‌هـای فرسوده
ناوگان جاده‌ای خسارت سنگینی به اقتصاد و محیط‌ زیست ایران وارد می‌کند. ۵.۷‏‎ ‎میلیارد دلار رقم خسارت ناشی از آلودگی هوا در کل کشور اگر در آخرین نرخ دلار که در بازار آزاد ١٣‏هزار و ١٠٠ تومان قیمت خورد ضرب شود، رقم ٧٤‌هزار و ٦٧٠‌میلیارد تومان را به دست می‌دهد. جالب ‏آن که بزرگی این میزان خسارت وقتی مشخص می‌شود که بدانیم کل مبلغ یارانه نقدی مصوب بودجه‌ سال‌ ‏جاری برای ٧٦‌میلیون ایرانی ٤١هزار و ٤٩٦‌میلیارد تومان است و با خسارت اقتصادی حاصل از آلودگی ‏هوای کشور می‌توان برای نزدیک به دوسال یارانه ٧٦‌میلیون ایرانی را پرداخت کرد.
رد سوختگی بر تن «بیتا»
«بر اساس شواهد و گزارش‌های اورژانس اجتماعی، احتمالا پدر این دختر با انگیزه‌های مالی این کودک را ‌آزار داده است. این دختر بعد از فوت مادر تنها وارث قانونی اوست و ظاهرا همین مسأله دلیل کودک‌آزاری بوده است. آدرس دقیقی از پدر او نداریم اما دستور جلب او صادر شده است تا بازجویی شود.»
سوریه و یمنِ جنگ‌زده عضو FATF هستند اما ما ...
در دو سال گذشته همواره این سوال مطرح بوده است که چرا اجرای درخواست‌های FATF این گونه مورد مخالفت برخی از گروه‌های سیاسی قرار گرفته است؛ آن هم در حالی که فرآیند اجرای این توصیه‌ها در دولتی اصولگرا آغاز شده است؟
استقلال و پرسپولیس را به مردم بازگردانید!
اگر وزارت ورزش و صداوسیما که حق پخش مسابقات را نمی‌پردازد دست از سر این دو تیم بردارند، دو هیأت‌مدیره منتخب مردم می‌توانند این تیم‌ها را نجات دهند و هزینه‌های آنها را با حق پخش تلویزیونی، بلیت‌فروشی، جذب اسپانسر، کمک‌های مردمی و مانند اینها تأمین کنند.
مساله FATF نیست!
وقتی از صدر تا ذیل دستگاه‌های مختلف بر آن می‌شوند تا ساده‌ترین کار در دنیای امروز را که پرداخت دستمزد یک مربی خارجی است، انجام دهند و موانع بانکی این امر را به کاری بس محال مبدل می‌کند و برای چند هفته این فرآیند با هزینه‌ای گزاف به طول می‌انجامد، مشخص است که تحریم‌ها چگونه روابط بانکی و تجاری یک مملکت ۸۵ میلیون نفری را به سطح نازلی کشانده است. مساله آن چه محقق می‌شود نیست. مساله ظرفیت‌هایی است که به‌خاطر عدم رابطه بانکی معمول از دست می‌رود. ظرفیت‌هایی که حداقل می‌توانست بیکاری و درآمد سرانه کشور را در سطح کشورهای مشابه ما حفظ کند.
اطلاعات: با رویگردانی ملت، هیچ نظامی دوام نمی‌آورد
۱۰ سال از حضور حماسی مردم در راهپیمایی عظیم ۹ دی ۸۸ گذشته و حال ۱۰ دی تا ۱۹ دی، دهه بصیرت نامگذاری شده است.
شهرداری مسکو به برف مصنوعی متوسل شد!
شهرداری مسکو در خیابان‌های مرکزی این شهر برف مصنوعی ریخته تا حال و هوای شهر برای جشن‌ سال نو میلادی، زمستانی شود!
اعتماد: مخالفان دولت، نجابت به خرج ندادند
رییس‌جمهوری روز گذشته در اظهاراتی به وعده‌های انتخاباتی خود اشاره و تاکید کرد که آنها در شرایط به‌اصطلاح صلح بیان شده ولی امروز فضای جنگ است؛ اظهاراتی که با نظرگیری شرایط امروز ایران و تحریم‌های اعمال شده علیه جمهوری اسلامی و اقدامات خصمانه ایالات‌متحده امریکا، موضوعی صحیح تلقی می‌شود.
۲۰۱۹ سال توفیق پوپولیسم در جهان
۲۰۱۹ میلادی، سال گسترش اعتراضات مردمی در بسیاری از نقاط جهان و در عین حال، سال توفیق برای آموزه‌های پوپولیستی بود.
>> > 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... < << 

گروه های زیر مجموعه از همه جا

بازار
بازار

آخرین اخبار

چند نکته مهم در خرید کیسه‌زباله و کیسه‌فریزر
شاید خرید کیسه زباله یا کیسه فریزر بسیار ساده به نظر برسد و شما تا به حال هنگام خرید این محصول به تنها چیزی که فکر نکرده‌اید انتخاب محصولی با ویژگی‌های خاص باشد.
کیف زنانه، بازیگر مکمل نقش اول خانم ها
در دنیای امروز کیف زنانه نقش پررنگی در شکل گرفتن استایل یک خانم دارد.
قصد خرید فرش برای عید نوروز را دارید؟
به ماه‌های آخر سال که نزدیک می‌شویم، فکر خرید رفتن و نو کردن وسایل خانه به ذهن همه می‌رسد.
ویدئو - ابعاد تازه‌ خسارت سیل در هرمزگان و سیستان و بلوچستان
با پایان یافتن بارش‌های سیل‌آسا در استان‌های کرمان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، بوشهر و بخش‌هایی از فارس، ابعاد تازه‌ای از خسارت‌ها مشخص شده است. این بارش‌ها که از ۲۰ دی ماه آغاز شد، و تقریبا تا اواسط هفته پیش ادامه داشت، میلیاردها تومان به زمین‌های کشاورزی، زیرساخت‌ها و منازل مسکونی خسارت وارد کرده است.
ترکیب تیم ملی دوچرخه سواری کوهستان ایران در قهرمانی آسیا
کادر فنی تیم ملی کوهستان اسامی نفرات اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۲۰ تایلند را اعلام کرد.
زبردست پس از پایان همکاری با فدراسیون والیبال : برایم شرط گذاشتند
سرپرست نایب رئیسی بانوان فدراسیون والیبال بانوان پس از کناره‌گیری از سمت خود گفت: برایم شرط گذاشتند که یا در هیات تهران کار کنم یا اینکه در فدراسیون باشم.
بازتاب پیوستن گرامی‌پور به لیگ بسکتبال آرژانتین در سایت FIBA
خبر پیوستن سنتر دو رگه تیم ملی ایران به لیگ بسکتبال آرژانتین، در سایت فدراسیون جهانی نیز بازتاب داشت.
شکست نزدیک هندبال ایران مقابل بحرین- صعود به عنوان تیم دوم
تیم ملی هندبال ایران با شکست در دومین بازی خود از رقابت‌های قهرمانی آسیا به عنوان تیم دوم به یک چهارم نهایی مسابقات صعود کرد.
عکس روز- پرتاب ۳ امتیازی آتشفشان!
خبرگزاری دانشجویان ایران - ایسنا
حذف احسان‌پور و امامی از تورنمنت ایتالیا- پایان کار آزادکاران ایران با ۲ طلا
با حذف احسان‌پور و امامی از تورنمنت کشتی آزاد ایتالیا، تیم ۴ نفره ایران با کسب ۲ مدال طلا به کار خود پایان داد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

استیلی بیشتر «بازنده» بوده تا «ناجی»
چرا یک «اخراجی» در رأس کادر فنی تیم امید قرار گرفت؟ واژه‌ «اخراج» در کنار نام استیلی به‌عنوان سرمربی نهادینه شده و انتصاب یک «اخراجی» برای تیم امید، فقط باعث شد تا حسرت ۴۴ ساله به ۴۸ ساله افزایش پیدا کند. اما آیا این نتیجه ضعیف باعث می‌شود تا استیلی نیز تصمیم به بازنشستگی بگیرد یا خیر؟»
۴ توصیه برای خرید تور ارزان کیش
جزیره زیبای کیش یکی از سه مقصد گردشگری اول کشور است.
رکورد فوق‌العاده بنفیکا در لیگ پرتغال
تیم فوتبال بنفیکا یک سال است که تمام دیدارهای خارج از خانه خود در لیگ پرتغال را با برد به پایان رسانده است.
انصاری‌فرد: به خاطر حیثیت و آبروی ایران زیر بار بازی در کشور ثالث نمی‌رویم
مدیرعامل پرسپولیس می‌گوید اگر الان با خواسته AFC مبنی بر سلب حق میزبانی تیم‌های ایرانی مخالفت نکنند، زمینه اعمال محرومیت‌ در سایر رشته‌های دیگر فراهم می‌شود.
حمیدوای: تبعات انصراف از لیگ قهرمانان را پیش‌بینی کرده‌ایم- ۹۰ دقیقه در بوشهر فحش شنیدیم
مالک باشگاه شهرخودرو نتیجه جلسه با مدیران نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا درباره سلب میزبانی از تیم‌های ایرانی را اعلام کرد.
انتقاد شدید مسیح مهاجری از چند «بلندگودار»
همه مدعیان تقویت شدند به جز استقلال!
مهاجرت داروخانه‌ها به مناطق مرفه شهرها
ویلاسازی با مجوز مرغداری!
استیلی بیشتر «بازنده» بوده تا «ناجی»
تحلیل شرط عجیب برای سرمربی تیم ملی
ای کاش پلاسکو جعبه سیاه داشت
شورای نگهبان پاسخی‌ دارد؟
چرا انتخاب رئیس فدراسیون فوتبال مهم است؟
پاسخ علی ربیعی به کدخدایی