از همه جا

هکر‌های ایرانی به یک سایت دولتی آمریکا نفوذ کردند
بنابر اعلام خبرگزاری فرانسه، هکر‌های ایرانی با نفوذ به یک سایت دولتی آمریکا، پیام‌هایی را منتشر کرده‌اند مبنی بر این که انتقام سردار سلیمانی را از آمریکا خواهند گرفت.
شاهکار جوانان ایرانی؛ به خدمت درآوردن آدم‌های مصنوعی برای بهبود سطح زندگی
همه آنها متولد دهه ۷۰ هستند، آنها توانسته‌‌اند در آزمایشگاه تعامل انسان با ربات با فعالیت گروهی دستاوردهای قابل ملاحظه‌ای را به دست آورند، توانسته‌اند ربات‌هایی را بسازند تا نیاز صنایع مختلف را در افزایش کیفیت و افزایش محصولات برطرف کنند.
این وداع، پایان داستان سلیمانی نخواهد بود
«قاسم سلیمانی تا وقتی بود معادلات منطقه را رقم می‌زد و حالا هم که نیست باز هم معادلات منطقه حول او می‌چرخد. او تنها ساعاتی در میان ما نبود و حالا با قدرتی بیشتر بازگشته است.»
ترور سردار سلیمانی و فاشیسم اینستاگرام
«اگر شما تروری را که عامل آن امریکا بوده با انتشار عکسی از قربانی آن ترور منتشر کنید، به عنوان حامی تروریسم سانسور می‌شوید و نه افشاگر آن! صرف‌ نظر از موافقان و مخالفان مشی اینستاگرام در اینجا و هر جای دنیا، یک پرسش اساسی در این میان مطرح می‌شود و آن این که نسبت این رویکرد حذفی با آن چه امریکایی‌ها «گردش آزاد اطلاعات» می‌خوانند و منادی آنند، چیست؟ حد این آزادی را چه کسی تعیین می‌کند؟»
سردار سلیمانی، نماد موفق مدیریت بحران طبیعی
«در هنگام گذر از جاده شادگان به آبادان، سردار سلیمانی خودروی به‌گل‌نشسته و در حال فرورفتن او و خانواده‌اش را در جاده دیده و به خودروی خود و همراهانش دستور توقف داده و شخصا کمک کرده تا خودروی این هم‌وطن از گل بیرون کشیده شود و خود و خانواده‌اش از مخمصه نجات یابند. هم‌وطن شادگانی من عنوان می‌کرد که در آن هنگام تصورش هم برایم مشکل بود که شخص سردار سلیمانی را در جلوی خودروی خودم ببینم که شخصا برای کمک پیاده شده و به همکارانش دستور دهد تا به نجات او و خانواده‌اش بشتابند.»
سلیمانی، داعش، ترامپ
تا دیروز هر جا سخن از جریان منحط و انحرافی داعش بود، نام «سلیمانی» در خاطرات زنده می‌شد و امروز نامی که در مقابل «سلیمانی» قرار می­‌گیرد، کسی نیست جز رئیس جمهور کنونی امریکا یعنی «ترامپ». چون طبق یک قاعده منطقی هر چیزی با ضد خودش شناخته می‌­شود؛ «تعرف الاشیاء باضدادها».
قهرمان اخلاق و جهاد
گمشده امروز جامعه ما اخلاق است؛ همان چیزی که قاسم سلیمانی هرگز آن را گم نکرده بود. او خودِ اخلاق بود و با همین ویژگی‌ بود که توانست قهرمان جهاد شود و دل‌ها را تسخیر کند.
شما چه جوابی به ترامپ می‌دهید؟
رئیس جمهوری ایالات متحده بامداد یکشنبه در رشته توییتی ضمن تهدید ایران به حمله‌ی نظامی «سریع و سخت»، در اظهاراتی شگفت‌آور و احمقانه که تا کنون در تاریخ سیاست سابقه‌ نداشته، ایران را تهدید کرد که در صورت اقدام متقابل در پاسخ به حمله‌ی تروریستی پریشب که منجر به شهادت «سرداران مقاومت» شد، ۵۲ نقطه‌ی مهم ایران که شامل «اماکن فرهنگی مهم برای ایرانیان» نیز می‌شود را هدف قرار می‌دهد.
دنیا نمی‌داند در سر این املاکی نیویورکی چه می‌گذرد
بعد از گذشت تقریباً ۳ سال که طی آن ترامپ هم‌پیمانانِ ناتو را سر مسائلی مانند هزینه‌های دفاع تحت فشار گذاشت؛ رئیس جمهورِ ترکیه، رجب طیب اردوغان را تحسین کرد و گفت: «عاشقِ» کیم جونگ اون شده است، رهبران جهان دیگر فکر می‌کردند می‌دانند در سر این املاکیِ سابقِ نیویورکی چه می‌گذرد. همه این باورها دیگر بر باد رفته است، احتمالاً برای همیشه.
ایرانیزه می‌شویم؟
«ظاهرا مشکلات مالی و کم‌حوصلگی و ناکارآمدی سیستم مدیریتی باعث‌شده دوباره در مسیر بازگشت به مربیان ایرانی گام برداریم. فعلا که شواهد در مورد محبوب‌ترین نیمکت‌های فوتبال ایران، همین مساله را نشان می‌دهد.»
فانوس انزلی پیدا نیست
مردم شهر بندرانزلی نگران شهرشان هستند، همان طور که مردم رشت نگران نمادهای شهری‌شان هستند. آنها می‌گویند اغلب مسئولان این نگرانی‌ها را جدی نمی‌گیرند.
«قاسم» مدت‌ها بود که رفته بود
«حاج قاسم باید می‌رفت. بیش از این نمی‌توانست بماند. به شمعی می‌ماند که رفته‌رفته آب می‌شد... باور کنید از حاج قاسم چیزی باقی نمانده بود که بخواهد در این خاکستان بماند. آب آب شده ‌بود... می‌دانست که دیگر نمی‌تواند بماند و توانی برای ماندن ندارد و خدا هم دعای مکررش را مستجاب کرد و او را به سوی خود خواند در جمع مقربین و پاک‌باختگان. پای طلب انسان که راه بیفتد به مقصد می‌رسد و او رسید. با بدنی تکه‌تکه شده، سوخته و با دستان و پاهایی قطع شده از بدن که یعنی معشوق او را شرحه شرحه می‌خواست. قاسم مدت‌ها بود که رفته بود و جسم خودش را به سختی به دنبال روح رفته و بی‌قرارش برای وصال یار می‌کشید.»
شرم و سیاست
سیاستی که فاقد حداقلی از شرم باشد تا چه حد می‌تواند خیر عمومی و جهانی را تامین کند. اگر سیاست بوش در حمله به منطقه توانست چنین خیری را ایجاد کند، سیاست ترامپ نیز خواهد توانست ولی اگر آن سیاست منشأ خسارت و زیان بود، این فقدان شرم سیاسی که به نهایت رسیده زیان بیشتری را ایجاد خواهد کرد.
سپاه قدس چگونه تشکیل شد؟
«تشکیلات نیروی قدس سپاه پاسداران به‌ عنوان یکی از نیروهای پنج‌گانه سپاه در سال خاتمه جنگ تحمیلی سازمان پیدا کرد. سردار احمد وحیدی، اولین فرمانده نیروی قدس بود که از سال ۱۳۶۷ تا ۱۳۷۶ این مسئولیت را بر عهده داشت.»
قاآنی کیست؟
«از وقتی حاج قاسم با داعش وارد جنگ شدند، خود مردم در فضای مجازی مدام از او یاد می‌کردند. سردار قاآنی هم همین‌طور است و در تمام این سال‌ها تلاش شده که رسانه‌ای نشوند. ایشان هم در تمام این ۲۷، ۲۸ سالی که در سپاه قدس حضور داشته‌اند، هیچ گفت‌وگوی رسانه‌ای نداشته‌اند و به هر حال این فرهنگ خاص سپاه است که فرماندهانش کمتر دیده شوند.»
ترامپ، داعشیِ مُدرن با موهای بور و کت‌وشلوار
ترامپ هر چند ادای آدم‌های متمدن را درمی‌آورد یک داعشی است در لباس رییس جمهور آمریکا. نه داعشی‌ها می‌دانستند تاریخ و تمدن چیست و نه ترامپ می‌داند. کجا را می‌خواهی هدف قرار بدهی آقای رییس جمهور؟ تخت جمشید؟ عالی قاپو، چهلستون، حافظیه، باغ ارم؟ ۳۳ پل؟ مسجد شاه؟ کاخ گلستان؟ بازار تبریز؟ میدان آزادی؟ بازار وکیل؟ امیر چمخماق؟ باغ فین؟
برای ایران، برای حاج قاسم
«البته ایران جایی است که خیلی از آنها که به هردلیل ترکش کرده‌اند یا به آن پشت کرده‌اند هنوز هم شب‌ها چشم‌های بی‌خوابشان را به یادش و در غربتش‌ تر می‌کنند، حتی اگر صبحش معدودی از آنها امثال مرا متهم به سازش یا ابتلا به سندروم استکهلم کرده باشند! که البته متهم شدن به سندروم استکهلم را با جان و دل می‌پذیرم و بر سر اعتقادم می‌مانم تا خدای نکرده به سندروم واشینگتن یا بدتر از آن سرطانِ بی‌وطنی مبتلا نشوم.»
چند روایت معتبر از زندگی خصوصی فرمانده
ساکنان روستای محل تولد قاسم سلیمانی از گذشته و امروز فرمانده سپاه قدس می‌گویند.
چرا ترور سردار سلیمانی با ترورهای قبل فرق دارد؟
«قبلا هم برخی از اتفاقات به آمریکا نسبت داده می‌شد اما در این سطح و به فرمان رییس‌جمهوری آمریکا بی‌سابقه است.»
یادداشت عماد افروغ در سوگ سردار سلیمانی
«سردار شهید سلیمانی دارای ویژگی‌های اخلاقی بی‌شماری بود. به اعتقاد من ایشان تمایز بخش مردان بی‌ادعا و اهل عمل از حرافان بی‌عمل است. امام علی(ع) در عبارتی زیبا خطاب به همه آزاد اندیشان و احرار عالم می‌فرمایند: «از هر چه می ترسید باید واردش بشوید»، این شهید بزرگوار بدون ترس وارد میدان کارزار و مقاومت شد و مزد خود را که شهادت بود، دریافت کرد.»
>> > 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... < << 

گروه های زیر مجموعه از همه جا

بازار
بازار

آخرین اخبار

چند نکته مهم در خرید کیسه‌زباله و کیسه‌فریزر
شاید خرید کیسه زباله یا کیسه فریزر بسیار ساده به نظر برسد و شما تا به حال هنگام خرید این محصول به تنها چیزی که فکر نکرده‌اید انتخاب محصولی با ویژگی‌های خاص باشد.
کیف زنانه، بازیگر مکمل نقش اول خانم ها
در دنیای امروز کیف زنانه نقش پررنگی در شکل گرفتن استایل یک خانم دارد.
قصد خرید فرش برای عید نوروز را دارید؟
به ماه‌های آخر سال که نزدیک می‌شویم، فکر خرید رفتن و نو کردن وسایل خانه به ذهن همه می‌رسد.
ویدئو - ابعاد تازه‌ خسارت سیل در هرمزگان و سیستان و بلوچستان
با پایان یافتن بارش‌های سیل‌آسا در استان‌های کرمان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، بوشهر و بخش‌هایی از فارس، ابعاد تازه‌ای از خسارت‌ها مشخص شده است. این بارش‌ها که از ۲۰ دی ماه آغاز شد، و تقریبا تا اواسط هفته پیش ادامه داشت، میلیاردها تومان به زمین‌های کشاورزی، زیرساخت‌ها و منازل مسکونی خسارت وارد کرده است.
ترکیب تیم ملی دوچرخه سواری کوهستان ایران در قهرمانی آسیا
کادر فنی تیم ملی کوهستان اسامی نفرات اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۲۰ تایلند را اعلام کرد.
زبردست پس از پایان همکاری با فدراسیون والیبال : برایم شرط گذاشتند
سرپرست نایب رئیسی بانوان فدراسیون والیبال بانوان پس از کناره‌گیری از سمت خود گفت: برایم شرط گذاشتند که یا در هیات تهران کار کنم یا اینکه در فدراسیون باشم.
بازتاب پیوستن گرامی‌پور به لیگ بسکتبال آرژانتین در سایت FIBA
خبر پیوستن سنتر دو رگه تیم ملی ایران به لیگ بسکتبال آرژانتین، در سایت فدراسیون جهانی نیز بازتاب داشت.
شکست نزدیک هندبال ایران مقابل بحرین- صعود به عنوان تیم دوم
تیم ملی هندبال ایران با شکست در دومین بازی خود از رقابت‌های قهرمانی آسیا به عنوان تیم دوم به یک چهارم نهایی مسابقات صعود کرد.
عکس روز- پرتاب ۳ امتیازی آتشفشان!
خبرگزاری دانشجویان ایران - ایسنا
حذف احسان‌پور و امامی از تورنمنت ایتالیا- پایان کار آزادکاران ایران با ۲ طلا
با حذف احسان‌پور و امامی از تورنمنت کشتی آزاد ایتالیا، تیم ۴ نفره ایران با کسب ۲ مدال طلا به کار خود پایان داد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

استیلی بیشتر «بازنده» بوده تا «ناجی»
چرا یک «اخراجی» در رأس کادر فنی تیم امید قرار گرفت؟ واژه‌ «اخراج» در کنار نام استیلی به‌عنوان سرمربی نهادینه شده و انتصاب یک «اخراجی» برای تیم امید، فقط باعث شد تا حسرت ۴۴ ساله به ۴۸ ساله افزایش پیدا کند. اما آیا این نتیجه ضعیف باعث می‌شود تا استیلی نیز تصمیم به بازنشستگی بگیرد یا خیر؟»
۴ توصیه برای خرید تور ارزان کیش
جزیره زیبای کیش یکی از سه مقصد گردشگری اول کشور است.
رکورد فوق‌العاده بنفیکا در لیگ پرتغال
تیم فوتبال بنفیکا یک سال است که تمام دیدارهای خارج از خانه خود در لیگ پرتغال را با برد به پایان رسانده است.
انصاری‌فرد: به خاطر حیثیت و آبروی ایران زیر بار بازی در کشور ثالث نمی‌رویم
مدیرعامل پرسپولیس می‌گوید اگر الان با خواسته AFC مبنی بر سلب حق میزبانی تیم‌های ایرانی مخالفت نکنند، زمینه اعمال محرومیت‌ در سایر رشته‌های دیگر فراهم می‌شود.
حمیدوای: تبعات انصراف از لیگ قهرمانان را پیش‌بینی کرده‌ایم- ۹۰ دقیقه در بوشهر فحش شنیدیم
مالک باشگاه شهرخودرو نتیجه جلسه با مدیران نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا درباره سلب میزبانی از تیم‌های ایرانی را اعلام کرد.
انتقاد شدید مسیح مهاجری از چند «بلندگودار»
همه مدعیان تقویت شدند به جز استقلال!
مهاجرت داروخانه‌ها به مناطق مرفه شهرها
ویلاسازی با مجوز مرغداری!
استیلی بیشتر «بازنده» بوده تا «ناجی»
تحلیل شرط عجیب برای سرمربی تیم ملی
ای کاش پلاسکو جعبه سیاه داشت
شورای نگهبان پاسخی‌ دارد؟
چرا انتخاب رئیس فدراسیون فوتبال مهم است؟
پاسخ علی ربیعی به کدخدایی