از همه جا

مرگ فضل‌الله زاهدی
فضل‌الله زاهدی (بصیردیوان) ۱۱ شهریور ۱۳۴۲ در همان ویلایی که می‌گفتند پول خریدش را آمریکایی‌ها پرداخت کرده بودند، از دنیا رفت.
فیش‌هایی با خودروهای اشتباهی
صنعت خودروسازی اگر چه با مشکلات متعددی دست و پنجه نرم می‌کند اما فسخ یک‌طرفه قراردادها یا تغییر مفاد آن، یکی از مسائلی است که مردم نسبت به آن گله دارند.
پیشگیری بهتر از درمان
«فیفا هیچ کشوری را مجبور به انجام هیچ کاری نمی‌کند و اصولا قادر به انجام این کار هم نیست. این ما هستیم که پیشاپیش چنین شرایطی را پذیرفته‌ایم. فیفا یک نهاد بین‌المللی است که عضو آن شده‌ایم و مقررات آن را پذیرفته‌ایم.»
مرام ناطق نوری
«آن چه ما شاهدش هستیم عملا کینه‌توزی است و برای حل این معضل لازم است اخلاق کینه‌توزانه را نابود کنیم و به مرامی تن دهیم که نگارنده آن را «مرام ناطق‌ نوری» نام نهاده است. او بعد از شکست خود در رقابت با سیدمحمد خاتمی نه‌تنها به کینه‌توزی نپرداخت بلکه به او تبریک گفت و به حمایت از رییس‌جمهوری وقت پرداخت. جامعه ایران امروز به الگوسازی از ناطق‌ نوری نیازمند است.»
نفوذی‌ها را بشناسید
دیروز حدود ۱۰۰ نفر از اهالی رسانه در سطوح مختلف، مهمان معاونت ضدجاسوسی وزارت اطلاعات بودند؛ نمایشگاهی درباره نفوذ و جاسوسی برپا بود و چندتن از مدیران و کارشناسان، با مطرح کردن کیس‌های مختلف، روشهایی را که حریف‌های اطلاعاتی برای کسب اطلاعات استراتژیک و حتی معمولی از آنها بهره می‌گیرند توضیح دادند.
شبکه صرافان قلابی چگونه پول‎ ایرانیان را می‌دزدند؟
دستور تحریم بانکی ایران از فرسنگ‌ها آن سوتر صادر می‌شود. حالا نقل و انتقال پول از ایران به بانک‌های خارجی ممنوع است. صرافان امکان نقل و انتقال قانونی را ندارند و همین ماجرا، امکان نگارش سناریویی جذاب و نفس‌گیر را مهیا می‌کند. سررشته این ماجرا می‌رسد به مجرمان یقه سفید ایرانی در یک سو و تاجران ایرانی در سوی دیگر.
دنیای بی‌مرز،‌ از ظریف تا عراقچی
وزیر خارجه به خبرگزاری «برناما»ی مالزی گفته «ترامپ از میراث اوباما خوشش نمی‌آمد. او تنها به دلایل شخصی و نه دال بر دلایلی استوار از توافق هسته‌ای خارج شد.» معاون سیاسی او اما یک روز قبل‌تر در اختتامیه یک همایش گفته بود: «هر کس دیگری هم جای ترامپ در آمریکا بود، از برجام خارج می‌شد.» این تناقض یا تفاوت اما از کجا آب می‌خورد؟ این همه تناقض یا تفاوت اما از کجا می‌آید؟»
حل مشکلات روابط بین‌الملل با نذر زیباکلام؟
«این که یک استاد سرشناس دانشگاه آخرین راه برای گشودن گره در سیاست بین‌الملل کشور را «دعا و نذر» عنوان کند، استیصال طنزآلودی است.»
نذر سیاسی عجیب صادق زیباکلام!
صادق زیباکلام گفت: امید زیادی ندارم اما نذر می‌کنم ترامپ و روحانی با هم ملاقات کنند!
روایت «شرق» از پشت‌پرده حمله به شهردار قم
ماجرا فقط تقابل رئیس سابق دولت با خاندان لاریجانی نبود. همان خطی که در آن یکشنبه معروف مجلس در زمستان ۹۱ شدیدترین تقابل بین محمود احمدی‌نژاد و برادران لاریجانی را رقم زد، نه‌تنها با خروج رئیس سابق دولت و نزدیکانش از قدرت ماجرا را رها نکرد، بلکه با نزدیک‌ترشدن به زمان انتخابات مجلس آتی و ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰، حملاتش را گازانبری‌تر کرد.
معرفت کتابفروش
«برای من مراسم گوناگون زیاد گرفته‌اند. سپاس و تقدیر زیاد کرده و جوایزی داده‌اند اما هیچ‌کدام برایم به اندازه این هدیه ارزنده و دلچسب نبوده است...»
سرنوشت امام موسی صدر همچنان در هاله‌ای از ابهام
۴۱ سال گذشته اما خانواده امام موسی صدر تا به امروز منتظر خبری از او هستند.
انتقاد ظریف از «انقلابیون زیرکولرنشین»
وزیر خارجه ایران در حالی که به واسطه موفقیت دیپلماسی تأثیرگذارش در فهرست تحریم‌های امریکایی قرار گرفته است، همچنان یکی از سوژه‌ها و بهانه‌های طیف‌های منتقد و مخالف دولت و نظام است. کسانی که سعی دارند با طرح این ادعا که مسئولان دیپلماسی در تحقق بخشیدن به منافع ملی ناکام مانده‌اند، در محافل سیاسی ترک‌تازی کنند.
تاج‌آباد؛ روستایی با نام شاهکارهای ادبی جهان
روحانی دِه گفته بود اسم جاده ورودی را بگذارند «شکسپیر». با این نام، مسافران برای دیدن آبادی عجیب کنجکاو می‌شدند. یکی دیگر گفته بود بگذاریم «قرآن» و ریش‌سفیدها برای ‏جلوگیری از اهانت به کتاب آسمانی، مخالفت کرده بودند. یک عضو شورای دِه «هملت» را پیشنهاد کرده بود، ‏یکی دیگر «مادر» و یکی «مسیر سبز».
راز طعنه به آزادی محمدعلی نجفی
«چه اتفاقی افتاده که برخی به آزادی محمدعلی نجفی طعنه می‌زنند؟ منتظر اعدام بودند یا دوست دارند با وجود بخشش اولیای دم یکی، دو سالی در زندان بماند یا هیچ یک نیست و تنها زیر لب زمزمه می‌کنند: مشکوکم، مشکوک!»
جزئیات دستگیری مداحان اسرائیلی در ایران
رئیس سازمان بسیج مداحان کشور گفت: در اسرائیل مداحانی برای تخریب عاشورا تربیت می‌شوند که عده‌ای از آن‌ها در کشور دستگیر شده‌اند.
قتل شبانه یک مرد جلوی چشم زن و بچه‌اش
قضات دیوان حکم قصاص مردی را که قاتل همسایه اش شناخته شده است نپذیرفتند. احمد متهم است نیمه شب وارد خانه همسایه اش شده و دست به قتل زده است.
راز باغ‌وحش شگفت‌انگیز جاده کرج
من دوست ندارم درباره حیوانات اینجا توضیح بدهم. اصلا نیازی ندارم به شما پاسخ بدهم. ما آن‌قدر قدرتمند هستیم که نیازی نداریم به کسی پاسخ بدهیم.
ویلموتس همچنان غایب بازی‌های لیگ برتر
با وجود این که فصل جدید لیگ برتر از امروز وارد هفته دوم خود می شود اما هنوز خبری از سرمربی بلژیکی و دستیاران خارجی برای زیر نظر گرفتن بازی های باشگاهی نیست.
خطر استفاده از نرم کننده‌های پارچه
بیشتر نرم کننده های پارچه حاوی عناصر مضری هستند که در نگاه نخست همانند دیگر مواد شیمیایی مورد استفاده در محصولات پاک کننده و شوینده خانگی مورد توجه قرار نمی گیرند.
>> > 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... < << 

گروه های زیر مجموعه از همه جا

بازار
بازار

آخرین اخبار

ملکی:شیوه توزیع کالاهای اساسی رانت ایجاد می‌کند
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است دولت کوپنی شدن توزیع کالاها را خوشایند نمی‌داند به همین دلیل نمی‌خواهد استفاده از کالابرگ الکترونیکی به نامش تمام شود.
کاهش سهم بانک مسکن در ارائه تسهیلات غیرتخصصی
دژپسند گفت: بنابراین باید به گونه ای عمل کنیم که سهم تسهیلات این بانک تخصصی در بخش های غیر از مسکن به کمترین میزان برسد.
زمان واریز یارانه نقدی شهریور 98
یارانه نقدی شهریور ۹۸ بامداد روز سه‌شنبه ۲۶ شهریور به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.
۶۸۸ هزار فقره چک برگشت خورد
طبق اعلام بانک مرکزی، در تیر ماه ۱۳۹۸ در کل کشور بالغ بر ۶۸۸ هزار فقره چک به ارزشی بالغ بر ۱۰۴ هزارمیلیارد ریال به دلایل کسری یا فقدان موجودی برگشت داده شده است.
رونمایی از تغییر جدید دولت در طرح ملی مسکن
سرپرست معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه از برنامه‌ای خبر داده که بر اساس آن واحدهای طرح ملی مسکن به متقاضیان واقعی خواهد رسید.
طلا مجددا ارزان شد-قیمت طلا و سکه در 24 شهریور 98
سکه تمام‌بهار آزادی در بازار تهران امروز به ۴میلیون و ۴ هزار تومان، طلای ۱۸عیار هم ۴۰۵ هزار و ۴۰۰ تومان و قیمت دلار در صرافی‌های بانکی ۱۱ هزار و ۳۰۰ تومان ارزش‌گذاری شده است.
اساسنامه صندوق بازنشستگی نفت باطل شد
با رای دیوان عدالت عداری اساسنامه صندوق بازنشستگی صنعت نفت باطل شد؛ کارشناسان می‌گویند با اساسنامه جدید این صندوق ماهیت حقوقی خود را از دست داده بود و تبدیل به یک مجموعه خصوصی شده بود.
بازگشت آرامکو به خط تولید هفته‌ها طول می‌کشد
رویترز اعلام کرد بازگشت آرامکو به خط تولید هفته‌ها طول خواهد کشید.
صدور احکام معلم تمام وقت از اول مهر
معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش از صدور احکام معلم تمام وقت از اول مهر امسال خبر داد.
نشست ویژه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس درباره گرانی خودرو
عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی از جلسه ویژه این کمیسیون درباره گرانی خودرو و کاهش نیافتن قابل توجه قیمت آن در بازار، با وجود کاهش قابل ملاحظه نرخ ارز خبر داد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

معاون روحانی: آثار برجام در کشور غیرقابل انکار است
معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری گفت: آثار برجام در زمینه‌های مختلف برای کشور هنوز پابرجا بوده و غیرقابل انکار است.
ملکی:شیوه توزیع کالاهای اساسی رانت ایجاد می‌کند
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است دولت کوپنی شدن توزیع کالاها را خوشایند نمی‌داند به همین دلیل نمی‌خواهد استفاده از کالابرگ الکترونیکی به نامش تمام شود.
کاهش سهم بانک مسکن در ارائه تسهیلات غیرتخصصی
دژپسند گفت: بنابراین باید به گونه ای عمل کنیم که سهم تسهیلات این بانک تخصصی در بخش های غیر از مسکن به کمترین میزان برسد.
زمان واریز یارانه نقدی شهریور 98
یارانه نقدی شهریور ۹۸ بامداد روز سه‌شنبه ۲۶ شهریور به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.
۶۸۸ هزار فقره چک برگشت خورد
طبق اعلام بانک مرکزی، در تیر ماه ۱۳۹۸ در کل کشور بالغ بر ۶۸۸ هزار فقره چک به ارزشی بالغ بر ۱۰۴ هزارمیلیارد ریال به دلایل کسری یا فقدان موجودی برگشت داده شده است.