از همه جا

جنجال یک خودکشی مشکوک سیاسی در آمریکا
از زمان اعلام خودکشی «جفری اپستین» میلیاردر و سرمایه‌گذار معروف آمریکایی در زندانی در نیویورک، جنجال سیاسی گسترده‌ای در صحنه سیاسی و رسانه‌ای آمریکا آغاز شده است. گویا برای طرفداران سریال معروف «هاوس آو کاردز» (خانه پوشالی) سوژه جدیدی برای مقایسه میزان واقعی بودن ماجراهای فسادانگیز تودرتوی حلقه قدرت سیاسی و اقتصادی در آمریکا، به وجود آمده است.
عکس یادگاری احمدشاه با اهل منزل
در تصویر زیر احمدشاه قاجار به همراه برادرش محمدحسن میرزا و خواهرش خدیجه خانم و باقی بستگانش را می‌بینید.
۵ ترفند ساده برای ترک سیگار
ترک سیگار نیازمند اراده‌ای قوی است. مغز خود را به‌گونه‌ای آموزش دهید که در پی توقف سیگار کشیدن باشد. همواره درباره عوارض ناخوشایند سیگار فکر کنید و به خود یادآوری کنید که ترک سیگار بهترین تصمیمی است که می‌توانید در زندگی خود بگیرید.
مرگ سالانه ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ کارگر ساختمانی در ایران
«اگر هر روز سری به صفحات حوادث خبرگزاری‌ها بزنید، خبرهایی از آسیب‌دیدن کارگران در محل کار به‌ویژه کارگران ساختمانی می‌بینید؛ یکی از روی داربست به زمین افتاده و قطع نخاع شده، دیگری موقع پرتاب آجر سرش شکسته و آن یکی زیر آوار ساختمان نیمه‌کاره مانده و مرده. به خاطر همین آمارهاست که ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را دارد.»
حاشیه‌ای بر محاکمه مدیران بانک مرکزی
چیزی از روز خبرنگار و یادآوری وظایف و رسالت خبرنگاری نمی‌گذرد؛ خبرنگار، عافیت‌طلب نیست و نمی‌تواند چشمش را به روی حقیقت ببندد؛ به طریق اولی نمی‌تواند خطایی را ببیند و ساکت باشد.
تخریب‌ها علیه قالیباف به ضد خود بدل خواهد شد
پیرهادی در پاسخ به این سؤال که نحوه حضور قالیباف و نزدیکان او در انتخابات مجلس چگونه خواهد بود و ماجرای ستاد فراخوان «مجلس نو» به چه سمتی خواهد رفت، اظهار کرد: «ستاد فراخوان مجلس نو، در جمعیت پیشرفت و عدالت تشکیل‌ شده است. این بدان معناست که ما اقدام به بررسی جوانان شایسته دانشگاهی و حوزوی که بعضاً سوابق موفق اجرایی هم داشته‌اند، خواهیم کرد.»
دانش‌آموزانی که مشق‌بنویس اجاره می‌کنند!
«معلمان برای دانش‌آموزان آن قدر تکلیف شب مشخص می‌کنند تا بالاخره او به درس‌گریزی یا درس‌ستیزی مجبور شود. در نهایت دانش‌آموز همانند دانشجویی که پایان‌نامه حاضری را می‌خرد به مراکز مشق‌بنویس پول می‌دهند یا در بهترین حالت خانواده را وادار به نوشتن تکالیفش می‌کند.»
تب پزشکی هنوز نخوابیده
محمود صادقی گفت‌: ایجاد مشوق و اعطای بورس تحصیلی ازجمله مواردی است که برای افزایش گرایش به رشته‌های پایه در دست بررسی است.
فاجعه در علوم پایه
آنها ریاضی می‌خوانند تا مهندس شوند و دانشگاه‌ها هر روز پر از پزشک می‌شود و دانشگاه آزاد هم ترم به ترم ظرفیت رشته پزشکی‌اش را بالا می‌برد تا کلاس‌های پزشکی و دندان‌پزشکی شلوغ‌تر و کلاس‌های ریاضی، ادبیات و جامعه‌شناسی خلوت‌تر شوند.
سیاست‌های کلیشه‌ای
«آن چه نگران‌کننده است، این است که اصولگرایان هنوز به کلیشه‌های قدیمی دل بسته‌اند. آنان درصددند انتخابات مجلس را سکوی پرتاب خویش قرار دهند و با استفاده از سیاست‌های «شخص‌محور» که مبتنی بر جایگاه و نفوذ فردی است، به مجلس راه یابند تا بعد از آن به سراغ انتخابات ۱۴۰۰ بروند. این به خودی خود چندان عیب نیست اما این کار نادیده‌انگاشتن شرایط کنونی کشور است که بیش از هر چیز به یک اجماع ملی نیاز دارد؛ اجماعی که مردم را به این باور برساند که این بار صندوق رأی برای تغییر در سیاست‌های کلان است نه تکرار سیاست‌های کلیشه‌ای.»
۴ دلیل برای شستن لباس نو پیش از پوشیدن
رنگ های مصنوعی معمولا در پس واکنش های آلرژیک قرار دارند. آنها بیشتر در پارچه های مصنوعی مانند پلی استر و نایلون وجود دارند و یک لباس نوی شسته نشده حاوی میزان بیشتری از این رنگ هاست.
دلار چگونه رام شد؟
بازار ارز چند ماهی هست که به اخبار بی‌اعتنا بوده و شرایط پایداری دارد. اما دلیل این پایداری و آرامش چیست و دلار سرکش ماه‌های میانه سال گذشته چگونه رام شده است؟
بدن‌سازی، غذا، طلوع بدریخت‌انگاری
مطالعات نشان می‌دهد در سال‌های گذشته تصویر بدن مرد ایده‌آل بزرگ‌تر شده است.
فرمول ۱۰ ماده‌ای برای گشودن گره فوتبال
با لحاظ کردن این ۱۰ نکته کابوس تعلیق از سر فوتبال ایران دور می‌شود و چون همه این اتفاقات ذیل نهادهایی در جمهوری اسلامی ایران رخ می‌دهد قاعدتا به لحاظ شرعی هم نباید نگرانی خاصی به وجود آید. چون وقتی پلیس در کوچه و خیابان مراقب رفتار خانم‌هاست داخل ورزشگاه که اسم و صندلی مشخص است هم طبعا کنترل می‌کنند.»
با تغییر داستان زندگی می‌توان فرد شادتری شد
پژوهشگران می‌گویند روایتی که از زندگی خود داریم نقشی عمیق در شکل‌گیری شخصیت ما دارد و با تغییر روایتی زندگی‌مان، می‌توانیم شخصیت خودمان را هم عوض کنیم.
سرنوشت چهره‌های دولتی در میراث فرهنگی
نگاهی به ۱۰ رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شاید کمی بیشتر فضای حیاط خلوت دولت‌ها را روشن کند؛ جایی که روحانی سه ماه فرصت دارد وزیری برای آن به مجلس معرفی کند.
هزینه سبد خانوار با عینک ۱۲۴‌
با رونمایی از مرجع رسمی اطلاع‌رسانی قیمت کالا و خدمات کشور(سامانه ۱۲۴)، قیمت کالاها شفاف شد و هر خانوار ایرانی می‌داند که ارزان‌ترین و گران‌ترین قیمت کالا برای او چند تمام می‌شود. البته چالش‌هایی در مرجع اطلاع‌رسانی قیمت کالا وجود دارد که در گزارش پیش رو به آن پرداخته شده است.
کسی در تهران خانه نمی‌خرد
افزایش حدودا ۱۰۰ درصدی قیمت‌ها در بازه زمانی کوتاه یک‌ساله، قدرت خرید اقشار کم‌درآمد جامعه را به شکلی جدی پایین آورد و وقتی راه‌حل مشخصی از سوی وزارت راه و شهرسازی برای مقابله با شرایط جدید ارایه نشد، عملا رکود تنها نتیجه اتفاقات اخیر بود.
صد سالگی قرارداد ننگین ۱۹۱۹
هفدهم مرداد امسال صدمین سال امضای قرارداد میان ایران و بریتانیا مشهور به قرارداد ۱۹۱۹ بود.
۳۰ دلیل ناکامی دیپلماسی یک کشور
محمود سریع القلم، ۳۰ دلیل ناکامی دیپلماسی یک کشور از نگاه خود را برشمرد.
>> > 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... < << 

گروه های زیر مجموعه از همه جا

بازار
بازار

آخرین اخبار

4 فیلم جدید روی پرده سینماها- از «شاه کش» تا «کروکودیل»
سخنگوی شورای صنفی نمایش با اشاره به اینکه از این هفته ۴ فیلم جدید در سینماها اکران می شود، تاکید کرد نمایش «زهر مار» در سینماها به پایان رسید.
۶ فیلمنامه جدید پروانه ساخت گرفت
شورای صدور پروانه ساخت، با تولید ۶ فیلمنامه موافقت کرد.
ماجرای دختر شیرازی در «باغ قصرالدشت»
نویسنده سریال «باغ قصرالدشت» از جزئیات این قصه که در شهر شیراز می گذرد و درباره دختری است که از ایتالیا به ایران آمده است، سخن گفت.
شروط از سرگیری عمرده مفرده
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اگر عربستان شرایط ایران را برای ازسرگیری مجدد عمره پذیرفت باید شأن و شخصیت و امنیت زایران ایران حفظ و تامین شود.
توضیحات فرماندار تهران درباره ورود بانوان به ورزشگاه‌ها
فرهادی در خصوص ورود بانوان به ورزشگاه‌ها توضیحاتی داد.
ضرورت بازآفرینی سیره و روش زندگی آیت الله طالقانی برای روحانیون
رئیس شورای شهر تهران گفت: اگر نهاد روحانیت می خواهد جایگاه گذشته خود در اثرگذاری بر نسل جوان و نخبگان را احیا کند، باید سیره و روش زندگی و نگاه آیت الله طالقانی را بازآفرینی کند.
تذکر دوباره شورایی ها به حناچی
عضو شورای شهر تهران با اشاره به ضرورت ارسال لایحه سازمان گردشگری از سوی شهرداری به شورای شهر گفت: توجه به این موضوع سبب رونق صنعت گردشگری در پایتخت می‌شود.
راهکارهای ساده برای افزایش طول عمر
به گفته متخصصان کالج پزشکی آلبرت اینشتین در نیویورک، تنها 25 درصد از عوامل تعیین کننده طول عمر، مرتبط با ژنتیک است و مابقی به انتخاب شیوه زندگی بازمی گردد.
راه‌اندازی 22 خط سرویس مدرسه همزمان با بازگشایی مدارس
مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران از تقویت خطوط 10 گانه اتوبوس‌های تندرو و راه‌اندازی 22 خط سرویس مدرسه همزمان با بازگشایی مدارس خبر داد.
اسباب بازی های جدید و مشکلات فرهنگی
در دنیای مدرن و پست مدرن مسایل فرهنگی آمیخته با بازی کودکان هم شده است و شاهد این هستیم که کودکان ما با اسباب‌بازی‌هایی بازی می‌کنند که به نوعی مسایل فرهنگی به ویژه فرهنگ غرب را دارد و ظاهری غربی دارد . در زمان حاضر ما با پدیده بازی‌های رایانه‌ای و عروسک‌هایی با شخصیت هالیوودی مواجهیم که دارای ابعاد مختلف هستند .

پر بازدید ترین اخبار امروز

معاون روحانی: آثار برجام در کشور غیرقابل انکار است
معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری گفت: آثار برجام در زمینه‌های مختلف برای کشور هنوز پابرجا بوده و غیرقابل انکار است.
4 فیلم جدید روی پرده سینماها- از «شاه کش» تا «کروکودیل»
سخنگوی شورای صنفی نمایش با اشاره به اینکه از این هفته ۴ فیلم جدید در سینماها اکران می شود، تاکید کرد نمایش «زهر مار» در سینماها به پایان رسید.
۶ فیلمنامه جدید پروانه ساخت گرفت
شورای صدور پروانه ساخت، با تولید ۶ فیلمنامه موافقت کرد.
ماجرای دختر شیرازی در «باغ قصرالدشت»
نویسنده سریال «باغ قصرالدشت» از جزئیات این قصه که در شهر شیراز می گذرد و درباره دختری است که از ایتالیا به ایران آمده است، سخن گفت.
شروط از سرگیری عمرده مفرده
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اگر عربستان شرایط ایران را برای ازسرگیری مجدد عمره پذیرفت باید شأن و شخصیت و امنیت زایران ایران حفظ و تامین شود.