آموزش و پرورش

گلایه ˮبطحائیˮ از بی‌انصافی‌ برخی رسانه‌ها
وزیرآموزش‌وپرورش گفت: مدارس باید از یک موسسه آموزشی به موسسه فرهنگی تربیتی تبدیل شوند زیرا فرهنگ مهم‌ترین مؤلفه نظام تعلیم و تربیت است.
مردم فلسطین از حقوق قانونی خود در بازپس‌گیری مناطق اشغالی و بازگشت آوارگان نخواهند گذشت
سازمان بسیج فرهنگیان به مناسبت روز قدس در بیانیه‌ای با دعوت از تمام هم‌وطنان عزیز و روزه‌دار جهت شرکت باشکوه در مراسم پرشور روز قدس حمایت خود را از مردم مظلوم فلسطین اعلام کرد.
روز قدس نماد حق طلبی، آزادی خواهی و ظلم ستیزی با مستکبران جهان است
وزیر آموزش و پرورش در پیامی به مناسبت روز قدس با دعوت از ملت روزه دار ایران، خصوصا فرهنگیان و دانش آموزان برای شرکت در این راهپیمایی بر محکومیت جنایات ددمنشانه و کشتار دانش آموزان و کودکان فلسطینی توسط رژیم غاصب صهیونیستی تاکید کرد.
ماجرای فیش‌های حقوقی فرهنگیان؛ از کسر مقرری اول ماه تا ترمیم حقوق‌ها
طی روزهای گذشته و پس از واریز حقوق اردیبهشت ماه معلمان و دانشجومعلمان، موجی از گلایه‌ها و پرسش‌ها پیرامون چرایی کسر مبالغ مختلفی از حقوق فرهنگیان به راه افتاد و بسیاری از آنها اقدام به انتشار فیش حقوقی خود کردند که حاکی از کسر مبالغ مختلفی از ۴۰۰ هزار تومان به بالا از حقوقشان داشت. عدم افزایش ۴۰۰ هزار تومانی حقوق دانشجومعلمان نیز یکی دیگر از مصادیق این اعتراضات بود.
مهمترین اقدامات وزارت آموزش‌وپرورش در سیل لرستان
مشاور وزیر آموزش‌وپرورش جزییات اقدامات انجام‌شده در راستای مدیریت بهینه خدمت‌رسانی به مناطق سیل‌زده استان لرستان را تشریح کرد.
اعتراض معلمان نیوزیلندی به بودجه رفاهی
معلمان نیوزیلند یک روز پیش از اعلام بودجه رفاهی، بزرگترین تظاهرات آموزشی را برگزار کردند.
ورود «تست بسندگی زبان فارسی» به سنجش سلامت نوآموزان در دستور کار
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد که با همکاری سازمان آموزش و پرورش استثنایی، اضافه کردن بررسی میزان آمادگی زبان فارسی در طرح سنجش سلامت در دستور کار قرار خواهد گرفت و روی آن کار می کنیم.
آغاز سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان بعد از رمضان - واکسیناسیون کودکان را کامل کنید
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور جزئیات طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان برای سال تحصیلی ۹۹-۹۸ را تشریح کرد.
انتقاد ˮبطحائیˮ از انتشار ناقص صحبت‌هایش درخصوص کلیپ‌های جنجالی
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به تجربیات سایر کشورهای دنیا، طبقه بندی مدارس را یکی از آسیب‌های نظام تعلیم و تربیت دانست و بر رفع آن تاکید کرد.
جزییات ثبت سفارش اینترنتی کتب درسی دانش‌آموزان استعدادهای درخشان
تقویم زمانی و شیوه سفارش کتاب‌های درسی دانش‌آموزان دوره‌های تحصیلی ابتدایی و دوم متوسطه (نظری، فنی و حرفه ای، کاردانش) و کتاب‌های درسی تکمیلی دوره اول متوسطه ویژه استعدادهای درخشان اعلام شد.
ممنوعیت جذب حق‌التدریس آزاد- پرداخت حقوق خریدخدماتی‌ها بدون وقفه
معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه حدود ۴۲ تا ۴۳ هزار بازنشسته در سال ۹۸ داریم، درباره جذب حق‌التدریس آزاد در سال ۹۸ گفت: طبق ضوابط اجرایی بودجه، مجاز نیستیم حق‌التدریس آزاد بگیریم. از ظرفیت موجود حق‌التدریسی که داریم تعدادی بر اساس قانون مجلس، جذب آموزش و پرورش می‌شوند و گروه دیگر کماکان به خدمت ادامه می‌دهند.
اعلام نتایج رقابت‌های نوزدهمین فراخوان ملی پرسش مهر رئیس‌جمهور
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش‌وپرورش گفت: در این دوره از رقابت‌های فراخوان ملی پرسش مهر ۱۹ که با حضور بیش از ۲ میلیون نفر رشته شرکت‌کننده در سطح کشور برگزار شد، ۲۵۰ نفر از دانش‌آموزان و معلمان سراسر کشور به‌عنوان رتبه‌های برگزیده فراخوان انتخاب شدند. تعداد دانش‌آموزان منتخب ۱۲۰ نفر و تعداد فرهنگیان منتخب ۱۳۰ نفر است.
تبدیل مدل‌های مختلف مدیریت مدارس به شبکه‌ای از تبادل تجربه‌های آموزشی
نخستین جشنواره ملی «تجربه‌های موفق مدارس» با همکاری وزارت آموزش‌وپرورش و دانشگاه شهید رجایی برگزار می‌شود و در هفته اول مردادماه نتایج داوری آثار اعلام و در هفته اول شهریورماه جشنواره برگزار خواهد شد.
ماجرای برگزاری جشن در یک مدرسه مهاباد
آموزش و پرورش آذربایجان غربی اعلام کرد: با مسئولین یکی از مدارس غیر دولتی شهرستان مهاباد برای برپایی جشن بدون توجه به شعائر و ارزشهای اسلامی متناسب با وضعیت خدمتی هر یک از نیروهای شاغل در واحد آموزشی برخورد لازم انجام شده است.
انتشار سؤال‌های پرلز و پرلز لیترسی۲۰۱۶ توسط آموزش و پرورش
کتاب مجموعه داستان‌ها و سؤال‌های پرلز و پرلز لیترسی ۲۰۱۶ که توسط پژوهشگاه مطالعات آموزش‌وپرورش منتشر شده به ارائه خلاصه‌ای از نتایج مطالعات بین‌المللی پیشرفت سواد خواندن (پرلز) ۲۰۱۶ در طول سال (۲۰۰۱ تا ۲۰۱۶) به همراه کلید و درصد پاسخ‌های درست دانش آموزان ایرانی در مقایسه با میانگین بین‌المللی و نیز راهنمای تصحیح و نمره‌گذاری سؤالات پاسخ ساز می‌پردازد که مخاطب اصلی این مجموعه، معلمان دوره ابتدایی به‌ویژه معلمان پایه چهارم هستند.
کشف ۸۲۵۰ لیتر مواد شیمیایی پیش‌ساز در دریا
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گفت: با تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) و ماموران گمرکی ۸ هزار و ۲۵۰ لیتر مواد شیمیایی پیش‌ساز در استان بوشهر کشف شد.
تاثیر «بِرند» مدارس غیرانتفاعی بر شهریه‌ها
رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به الگوی شهریه مدارس غیر دولتی، گفت: متناسب با این الگو، هزینه شهریه مدارس غیردولتی متناسب با هزینه‌های تمام شده و بر اساس برنامه‌هایی که مدارس غیردولتی ارائه می دهند، مشخص می‌شود.
ثبت نام کلاس‌اولی ها در ۶۱ هزار مدرسه کلید خورد- شرایط و نحوه ثبت نام
ثبت نام کلاس اولی‌ها از ابتدای این هفته در ۶۱ هزار مدرسه ابتدایی شروع شده است؛ ثبت نام در مدارس دولتی براساس محدوده جغرافیایی صورت می‌گیرد و خانواده‌ها باید مدارک احراز محل سکونت خود را در موقع ثبت نام به مدرسه ارائه کنند.
حقوق دانشجو معلمان ترمیم می‌شود- اعمال افزایش حقوق‌ها در خرداد
معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش‌وپرورش گفت: با پیگیری‌های انجام‌شده از سوی وزیر آموزش‌وپرورش و نظر مساعد سازمان اداری و استخدامی کشور بند ۷ مصوبه افزایش حقوق سال جاری در خصوص دانشجو معلمان اعمال می‌شود.
کارتون - شکاف طبقاتی یعنی این!
روز گذشته روزنامه ایران در گزارشی از وجود برخی مدارس لاکچری در تهران خبر داد که دانش‌آموزان را به اردوی فرانسه و سوئد می‌برند.
>> > ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20  ... < << 

گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

محاکمه زنی که شوهرش را سلاخی کرد
زن معتاد که پس‌از قتل شوهر سابق اش قصد داشت جسد او را با تاکسی به محل دیگری منتقل کند بزودی در دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه می‌شود.
تصویر ماهواره‌ای از مکه
بیش از یک و نیم میلیون نفر از مسلمانان سراسر جهان، امسال در مراسم حج شرکت کرده‌اند.
پیمانکار خاطی عزل شد
از صبح امروز تصاویری از مرگ دلخراش تعدادی از سگ‌هایی که قرار بوده است صرفا توسط پیمانکاران عقیم شوند در شبکه های مجازی منتشر شد.
اشپیگل: شمار نظامیان ترکیه در قطر به ۵ هزار نفر افزایش می‌یابد
ترکیه در نظر دارد به طور چشمگیری حضور نظامی خود را در قطر افزایش دهد.
تعویق جشن استقلال افغانستان در پی حمله خونین انتحاری
در پی وقوع حمله خونین انتحاری در مراسم عروسی در غرب شهر کابل، دولت افغانستان مراسم جشن صدمین سالروز استقلال این کشور را به تعویق انداخت.
هنیه: آماده گفت‌وگوی غیر مستقیم با رژیم صهیونیستی هستیم
«اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس روز یکشنبه در دیدار با سرشناسان و اهالی شهر دیرالبلح واقع در مرکز غزه، بر آمادگی جنبش مزبور برای مذاکره با رژیم صهیونیستی تاکید کرد.
نتانیاهو: ضرورت داشته باشد علمیات گسترده‌ای علیه غزه انجام می‌دهیم
«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز یکشنبه برای دیداری دو روزه راهی اوکراین شد.
مرکل: آماده مقابله با پیامدهای ناشی از برگزیت هستیم
صدراعظم آلمان یکشنبه با بیان دیدار هفته جاری خود (چهارشنبه) با «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس و رایزنی در مورد «برگزیت» (خروج انگلیس از اتحادیه اروپا) اظهار داشت که برلین آماده مقابله با هرگونه اختلال ناشی از برگزیت است.
آغاز مسابقات دوومیدانی قهرمانی باشگاه‌های ایران با شکست یک رکورد ملی
در پایان روز نخست مسابقات دوومیدانی قهرمانی ایران در بخش مردان یک رکورد ملی رده سنی جوانان شکسته شد و تیم های آسان‌پرداخت، مس سونگون و فولاد مبارکه سپاهان پیشتاز شدند.
کشته شدن 45 تروریست در ریف جنوبی
نیروهای ارتش سوریه طی ساعات گذشته، 45 تروریست را در ریف جنوبی ادلب از پای درآورده‌اند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

محاکمه زنی که شوهرش را سلاخی کرد
زن معتاد که پس‌از قتل شوهر سابق اش قصد داشت جسد او را با تاکسی به محل دیگری منتقل کند بزودی در دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه می‌شود.
هنیه: آماده گفت‌وگوی غیر مستقیم با رژیم صهیونیستی هستیم
«اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس روز یکشنبه در دیدار با سرشناسان و اهالی شهر دیرالبلح واقع در مرکز غزه، بر آمادگی جنبش مزبور برای مذاکره با رژیم صهیونیستی تاکید کرد.
اشپیگل: شمار نظامیان ترکیه در قطر به ۵ هزار نفر افزایش می‌یابد
ترکیه در نظر دارد به طور چشمگیری حضور نظامی خود را در قطر افزایش دهد.
تعویق جشن استقلال افغانستان در پی حمله خونین انتحاری
در پی وقوع حمله خونین انتحاری در مراسم عروسی در غرب شهر کابل، دولت افغانستان مراسم جشن صدمین سالروز استقلال این کشور را به تعویق انداخت.
قهرمانی بحرین در غرب آسیا و غفلت کادرفنی تیم ملی فوتبال ایران
بحرین با قهرمانی در مسابقات فوتبال غرب آسیا در خاک عراق، آمادگی خود را برای مصاف با ایران نشان داد اما هیچ عضوی از کادرفنی تیم ملی برای تحلیل این دیدار در محل برگزاری بازی حضور نداشت.
چند آرزو و یک حسرت زیر سقف یک مدرسه سه در چهار
از تامین نشدن غذای ˮزیارت اولیˮ ها تا صادر نشدن مجوز هنرستان موسیقی در مشهد
توجه به آموزش‌های دوره ابتدایی؛ رمز توسعه در آموزش و پرورش
جامعه پذیر کردن دانش‌آموزان روشی برای تحقق رونق تولید
ماجرای تردد معلمان خصوصی با آمبولانس در پایتخت
ویرانه‌ای در یزد که 200 دانش‎آموز دارد!
شرکت ۴ میلیون دانش‌آموز در جشنواره جابربن حیان
کارشکنی مدارس انگلیس با اجباری کردن لباس‌های فرمِ گرانقیمت برای دانش‌آموزان
جزئیات برچیده شدن مدارس خشت و گلی در کشور
برگزاری جشن پایان مدارس خشت و گلی در سیستان و بلوچستان تا آخر آبان