آموزش و پرورش

در اجرای سند تحول بنیادین عملکردی متوسط داشته‌ایم
معاون پژوهشی ستاد همکاری‌های حوزه و آموزش‌وپرورش گفت: با توجه به امکاناتی که در اختیار هست و فرصت‌هایی که داریم می‌توانیم بگوییم در ارزیابی عملکرد نسبت به اجرای سند تحول بنیادین، عملکردی متوسط داشته‌ایم چرا که انتظاراتی که وجود دارد بیش از این‌هاست.
افزوده شدن 400 هزار نفر به جمعیت بیسوادان کشور در سالهای 86 تا 90
رئیس سازمان نهضت سواد آموزی کشور،تبدیل معلم کارمند به معلم راهبر را از راهکارهای ارائه شده درسند تحول بنیادین آموزش وپرورش دانست.
توضیح آموزش و پرورش درباره «ریزش سقف یک مدرسه در تهران»
روز گذشته اخباری مبنی بر فروریختن سقف مدرسه "آزادی" واقع در منطقه 14 خیابان پیروزی به دلیل فرسودگی و کهنگی مدرسه که قدمت 50 ساله دارد منتشر و عنوان شد که این اتفاق به دلیل عملیات ساخت و ساز خانه کناری در ساعت 12:20 روز 25 دی ماه در زمان حضور دانش آموزان رخ داده است.
جزئیات ساماندهی آموزشگاه‌های علمی آزاد- مجاز بودن آموزشگاه‌ها با ارسال پیامک مشخص می‌شود
مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه 12هزار آموزشگاه علمی آزاد، زبان خارجه و مراکز آزمونی مجوزدار داریم اما تخمینی از آموزشگاه‌های علمی غیرمجاز در دست نیست گفت: سامانه‌ای را در دست طراحی داریم که مردم بتوانند به آن مراجعه کرده و کدهایی که زیر تابلوی آموزشگاه‌های مجاز درج می‌شود را از طریق پیامکی ارسال و تاییدیه مرکز را دریافت کنند.
کاهش 1.5 میلیون نفری تعداد بی‌سوادان کشور
معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: آموزگاران در آموزش به دانش‌آموزان باید برخوردار از سرمایه حرفه‌ای باشند بدین معنا که در کار خود، آزادی عمل داشته باشند.
فرانسه در پی ممنوعیت استفاده از تلفن همراه در مدارس
استفاده از تلفن همراه در مدارس فرانسه به زودی ممنوع خواهد شد و دولت فرانسه در اقدامی با هدف حفاظت از سلامت عمومی به علت اثرات طولانی مدت این وسیله بر رشد ذهنی، این ممنوعیت را ضروری دانسته است.
بیش از ۵۰ درصد مدارس امسال را خیران ساختند
معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی گفت: از تمام تمام توان و ظرفیت سازمان نوسازی مدارس برای توسعه فضاهای آموزشی درکشور استفاده خواهیم کرد.
بطحایی: دچار تغییرات نسلی شده‌ایم - فاصله آموزش و پرورش با جامعه باید کاهش یابد
در نشست مقدماتی کارگروه صاحب نظران و اساتید علوم تربیتی با وزیر آموزش و پرورش، سیدمحمد بطحایی گفت: دچار تغییرات نسلی شده‌ایم و باید فاصله آموزش و پرورش با جامعه کاهش یابد.
مهلت 3 ماهه «پیش دبستانی»‌ها برای دریافت مجوز- آغاز ثبت‌نام‌ها از اسفند
رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش از اعلام فراخوان ثبت نام و دریافت مجوز مراکز پیش دبستانی از اول اسفند خبر داد و گفت: بیش از 5000 مرکز پیش دبستانی مجوز از سایر نهادها دارند که تا پایان اردیبهشت ماه سال 97 مهلت دارند برای دریافت مجوز از آموزش و پرورش اقدام کنند.
یک سوم مدارس کشور نیاز به تخریب و نوسازی دارند
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس با اشاره به بازسازی نیمی از مدارس کشور طی برنامه چهارم و پنجم توسعه با هزینه ۴۰ هزار میلیارد ریال، گفت: هم اینک یک سوم مدارس کشور ناایمن هستند و نیاز به تخریب و نوسازی دارند.
کاهش گرایش دانش‌آموزان به «ریاضی»
کارشنلس مسئول گروه ریاضی دفتر تالیف کتب درسی آموزش و پرورش گفت: گرایش به ریاضیات بین دانش آموزان کم شده است.
توضیحاتی درباره حادثه تنبیه بدنی دانش‌آموز جیرفتی- بازگشت «دانیال» به مدرسه و اخراج مدیر
اخیرا تصاویری از چهره دانش‌آموز جیرفتی که از سوی مدیر مدرسه‌اش مورد ضرب و شتم قرار گرفته، در فضای مجازی منتشر شد که بازتاب‌های فراوانی به همراه داشت.
هنرآموختگان هنرستان‌های دریایی در اولویت استخدام نیروی دریایی
معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش در همایش ملی آموزش جغرافیا در مدارس کشور گفت: هنرآموختگان هنرستان‌های دریایی در اولویت استخدام نیروی دریایی قرار می‌گیرند.
«آموزشگاه‌های علمی آزاد» و «مراکزآزمونی» شناسنامه‌دار می‌شوند-آغاز اعتبارسنجی از اسفند
مدیرکل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه از اسفند ماه اعتبار سنجی مراکز در راستای شناسنامه دار شدن آنها کلید می خورد گفت: 12هزار آموزشگاه علمی آزاد، زبان خارجه و مراکز آزمونی در کشور داریم که برای کیفیت بخشی و اعتبار سنجی آنها از اسفند ماه وارد عمل خواهیم شد.
تشکیل اتاق فکر نشاط افزایی در مدارس
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه مدیریت فضای تربیتی مأموریت اصلی معاونت پرورشی و فرهنگی است، گفت: به دنبال ایجاد روحیه نشاط و شادابی در فضای مدارس هستیم و اتاق فکرهایی در این زمینه تشکیل داده‌ایم.
پسربچه چینی با موهای یخ‌زده سر جلسه امتحان حاضر شد
یک پسربچه کلاس سومی در چین پس از طی مسافتی طولانی با مو و ابروهای قندیل بسته سر جلسه امتحان حاضر شد.
لزوم تدوین کلیات نظام آموزش و پرورش بر اساس چالش‌های موجود
مشاور رئیس دانشگاه فرهنگیان گفت: در پژوهش‌هایی که از پیش انجام شده ۱۱ چالش مطرح شده که باید در راستای این چالش‌ها کلیات نظام آموزش و پرورش را تدوین و تصویب کنیم.
افزایش سرانه دانش آموزی دربودجه97-سیاست آموزش و پرورش جذب نیرو از ˮبوم برای بومˮ
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش به افزایش سرانه دانش آموزی دربودجه97 اشاره کرد و گفت: سیاست آموزش و پرورش جذب نیرو از "بوم برای بوم" است و در آزمون استخدامی بهمن ماه توجه ویژه ای به جذب نیروی ماندگار در هر استان می شود.
نامه محیط‌زیستی‌ها به وزیر آموزش و پرورش
۶۰ تن از اعضای هیات علمی محیط زیست در دانشگاه‌های مختلف کشور و ۳۰۰۰ دانش آموخته محیط زیست در مقاطع مختلف تحصیلی در نامه‌ای به وزیر آموزش و پرورش خواستار سپردن تدریس کتاب انسان و محیط زیست به فارغ‌التحصیلان رشته محیط زیست شدند.
محاسن طرح «تعطیلات زمستانی» بیشتر از معایبش است
یک کارشناس آموزش و پرورش با بیان اینکه هیچ اصل و تابویی درباره‌ تعطیلات تابستانی نباید در ذهن تصمیم‌گیران وجود داشته باشد گفت: نه تنها شرایط کنونی با شرایط چند صد سال پیش تفاوت دارد، بلکه باید این ملاحظه را داشت که مناطق مختلف، شرایط جغرافیایی متفاوتی دارند. بوم یزد با بوم مازندران تفاوت دارد و ما باید در تصمیم‌گیری به این موضوع نیز توجه داشته باشیم.
>> > 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... < << 

گروه های زیر مجموعه اجتماعی

شهری
شهری
رفاه و تعاون
رفاه و تعاون
دنیای ارتباطات
دنیای ارتباطات
حقوقی قضایی
حقوقی قضایی
خانواده
خانواده
حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی
محیط زیست
محیط زیست
جوانان و خانواده
جوانان و خانواده
عمومی
عمومی
سلامت
سلامت
آموزش و پرورش
آموزش و پرورش
باشگاه شبانه
باشگاه شبانه
خواندنی ها
خواندنی ها
زنان و جوانان
زنان و جوانان
رسانه
رسانه

آخرین اخبار

۲۶ دی ۱۳۵۷ چه اهمیتی در تاریخ معاصر ایران دارد؟
تشریفات مربوط به خروج شاه خصوصی و غیررسمی بود. مشایعت کنندگان، نخست وزیر، رؤسای مجلسین، وزیر دربار، رئیس ستاد ارتش و گروهی از مقامات وابسته به دربار بودند. فرودگاه مهرآباد در محاصره یگان های گارد شاهنشاهی بود...
۷۵ درصد ايرانيان نااميد از آينده
اینجا میدان انقلاب تهران است؛ میدانی که قبل از انقلاب با نام میدان مجسمه آن را می شناختند و بعد از انقلاب 57، «میدان انقلاب» شد. حالا اگر اجزای باقی مانده‌اش از قدیم لب به سخن باز کنند، چه حرف‌ها برای گفتن دارند. تمام عابران پیاده‌ای که هرروز در رفت‌و آمدهای روزمره‌شان از خیابان انقلاب می‌گذرند، حجم ناامیدی را در میان مردم می‌بینند.
از معدن چیان قلعه یورت تا دریانوردان کشتی سانچی
30 دی ماه 1395 آتش به جان ساختمان پلاسکو در تهران افتاد. یکی از قدیمی ترین بلندمرتبه ها ناگهان آتش گرفت و رفته رفته این آتش به تمام ساختمان سرایت کرد. اکثر کسبه این ساختمان تخلیه شدند اما 16 آتش نشان و پنج نفر از مردم هنوز در ساختمان بودند که ناگهان فروریخت.
آیا سال ٢٠١٨ سال زنان است؟
هنگامي كه مقالات پايان سال را در رسانه‌هاي آمريكايي مرور مي‌كنيد، بخشي هم براي زنان در نظر گرفته مي‌شود؛ زنان، جايگاهشان و تغييراتي كه در سال ٢٠١٧ رخ داده است.
فیلم: استفاده متفاوت از سنگ‌های کوچک
از سنگ های کوچکی که از ساحل جمع میکنید، میتوانید استفاده های تزئینی و غیرتزئینی زیادی بکنید که در این ویدیو به آنها اشاره شده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سوالات بی‌جواب درباره ˮسانچیˮ
"سانچی" که ۹ روز در دل آب با آتش جنگید در نهایت غرق شد و به زیر آب رفت اما ابهامات آن از قبیل چگونگی برخورد دو کشتی، دقایق پر التهابی که به دریانوردان گذشته است،‌ دلیل نجات نیافتن پرسنل و سئوال‌های دیگر همچنان در کانال های خبری رسمی و غیررسمی دست به دست می‌چرخد. سئوالات بی جوابی که این گزارش به دنبال یافتن پاسخی برای آن‌هاست.
لحظه برخورد کشتی چینی با نفتکش سانچی
ویدئویی از لحظات اولیه برخورد کشتی چینی با نفتکش سانچی و انفجار.
بطحایی: دچار تغییرات نسلی شده‌ایم - فاصله آموزش و پرورش با جامعه باید کاهش یابد
توضیحات معاون وزیر آموزش و پرورش درباره تغییر نام این وزارتخانه
پسربچه چینی با موهای یخ‌زده سر جلسه امتحان حاضر شد
وجود مدارس غیرانتفاعی به معنای خصوصی بودن آموزش نیست
ایجاد تحول بنیادی در نظام آموزشی کشور الزامی است
بیش از ۵۰ درصد مدارس امسال را خیران ساختند
کاهش 1.5 میلیون نفری تعداد بی‌سوادان کشور
ظرفیت حوزه‌های علمیه پاسخگوی نیازهای آموزش ‌و پرورش نیست
محاسن طرح «تعطیلات زمستانی» بیشتر از معایبش است
ابلاغ بخشنامه نحوه احتساب سنوات ارفاقی معلمان مدارس استثنایی