اقتصاد کلان

شرایط پرداخت 767 میلیارد تومان تسهیلات بانکی ارزان قیمت به زلزله‌زدگان اعلام شد
بانک مرکزی هفت بانک را به عنوان عامل پرداخت تسهیلات بانکی ارزان‌قیمت با مجموع رقم 767 میلیارد تومان به مناطق زلزله‌زده در استان کرمانشاه معرفی کرد.
بسته اخبار اقتصادی در روز شنبه
"جزئیات تسهیلات و کمک‌های بانکی و بودجه‌ای برای مناطق زلزله‌زده"، "چالش قیمت‌ لوازم خانگی از ماه آینده"، "قیمت انواع سکه و ارز در نخستین روز هفته"، "تکمیل خط انتقال آب قصر شیرین - سرپل ذهاب و شبکه آب شهری"، "تقلب در بازار سکه نداریم/ قانون وکیوم سکه از کجا آمده است؟"، "سازمان نظام مهندسی کارایی لازم را ندارد"، "عملکرد ۶.۱ میلیارد دلاری صنعت آب و برق در خارج از کشور"، "آلودگی ۶۰ درصدی "بن‌سای" و "لاکی‌بامبو"های چینی و تایلندی" و "برندگان غیرمنتظره افزایش قیمت نفت" از مهمترین عناوین اخبار و گزارش‌های امروز اداره اقتصادی ایسنا است.
تنها ۳ درصد خسارت ناشی از زلزله غرب کشور بیمه بود
عضو شورای راهبردی بیمه‌های زندگی بیمه ایران می‌گوید در حالت خوشبینانه حداکثر در حدود ۲ الی ۳ درصد خسارت وارده ناشی از زلزله اخیر غرب کشور تحت پوشش بیمه بوده است. او معتقد است شرکت‌های بیمه باید فارغ از هیجانات ناشی از حوادث همه گیر، در تمامی طول سال فرهنگسازی درست بیمه را مستمراً به بیمه‌گذاران یادآوری کنند چرا که این موضوع برای عامه مردم و حتی بیمه‌گران سود بیشتری خواهد داشت.
افت خودرویی ها در کنار رشد نفتی‌ها- آیفکس ۱۰۰۰ واحدی شد
در اولین روز معاملات بورس تهران در این هفته قیمت سهم‌های خودرویی عمدتا با افت مواجه شد، اما نفتی‌ها روند افزایش در قیمت را تجربه کردند. آیفکس نیز امروز توانست کانال ۱۰۰۰ واحدی را پشت سر بگذارد.
تحریم شعبه فرانکفورت بانک سپه دروغ است
رئیس اداره کل امور بین‌الملل بانک سپه ضمن رد ادعاهای صورت گرفته درخصوص تحریم بانک سپه از سوی آلمان گفت: ارتباط بانک سپه با آلمان با موافقت مسئولان دولتی بانک‌های آلمان رو به گسترش است و طی روز گذشته (جمعه ۲۶ آبان ماه) بالغ بر ۵۲ میلیون یورو نقل و انتقال ارزی در این شعبه انجام شده است.
ورود سرمایه به اقتصادهای نوظهور
بررسی‌ها نشان می‌دهد به رغم روند خروج سرمایه از اقتصادهای نوظهور در سال‌های گذشته اکنون ورود سرمایه به اقتصادهای نوظهور تقویت شده کارشناسان دلیل این امر را بهبود شرایط اقتصادی در اقتصادهای نوظهور می‌دانند.
۱۲ نکته برای سپرده‌گذاران فرشتگان
در جریان از سر گرفته شدن تعیین تکلیف سپرده‌گذاران فرشتگان و مشخص شدن وضعیت حساب‌ها برخی ابهامات برای آنها وجود دارد که قابل یادآوری است.
جزئیات تسهیلات و کمک‌های بانکی و بودجه‌ای برای مناطق زلزله‌زده
به دنبال تصمیمات اخذ شده در رابطه با تامین مالی به منظور کمک برای مناطق زلزله زده بسته‌ای از تسهیلات و کمک‌های بانکی و بودجه‌ای مصوب شده که به زودی اجرای آن در دستور کار قرار خواهد گرفت.
بسته اخبار اقتصادی در روز جمعه
"وعده‌های وزیر نیرو برای سرمایه‌گذاران داخلی"، "بازار آپارتمان‌های ۷۰ متری پایتخت"، "آخرین وضعیت گازرسانی به مناطق زلزله زده"، "بررسی عملکرد دستگاه های نظارتی در ساخت و ساز مسکن های مهر مناطق زلزله زده" و همچنین "بررسی وضعیت توان تولید و صادرات نرم افزارها در کشور از زبان رئیس کمیسیون نرم افزار سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران" از جمله مهمترین اخبار و گزارش های صفحه اقتصادی جمعه (۲۶ آبان ۱۳۹۶) خبرگزاری ایسنا هستند.
نیم میلیون بازنشسته به کار بازگشتند
یک کارشناس امور اقتصادی می‌گوید به دلیل مشکلات مربوط به کفایت صندوق‌های بازنشستگی و تامین اجتماعی بسیاری از مستمری افرادی که بازنشسته می‌شوند کفاف زندگی آنها را نمی‌دهد و آنها مجبورند دوباره به کار بازگردند.
کاش صندوق‌ها جاده صاف کن مشکلات اقتصادی نمی‌شدند
محمد ستاری فر می‌گوید چه قبل و چه بعد از انقلاب در نگاه به صندوق‌ها دچار اشکال بوده‌ایم، این صندوق‌ها بعضا جاده صاف کن مشکلات اقتصادی کشور بوده‌اند، در حالی که آنها می‌بایست فقط به افراد تحت پوشش خود متعهد باشند و همین هزینه‌های نابجا، امروز صندوق‌ها را با مشکلاتی روبرو کرده‌ است.
رواج فرهنگ بیمه برای کاستن فشار مالی به مردم در شرایط بحرانی
مدیرعامل بیمه ایران معین با اشاره به حادثه زلزله در غرب ایران می گوید صنعت بیمه باید بیش از پبش فرهنگ بیمه گری و بیمه گذاری را در بین عامه مردم رواج دهد، چرا که ایجاد فرهنگ بیمه در بین اقشار مختلف جامعه سبب می شود که در چنین حادثه‌هایی فشارهای مالی بر مردم کاسته شود او معتقد است با اهمیت به صنعت بیمه می توان به پیشرفت اقتصاد ایران کمک کرد.
فرشاد مومنی: غیرمولدها سهم مولدهای اقتصاد را می‌خورند
فرشاد مومنی می‌گوید از سال‌های بعد از جنگ تحمیلی هر چه زمان گذشت سهم مولدهای اقتصاد از عامه مردم و فرودست‌ها در منافع توسعه اقتصادی کشور روبه کاهش رفت و سهم غیرمولدها به شکل غیرعادلانه‌ای افزایش یافت.
یارانه آبان در حساب‌هاست
یارانه نقدی آبان‌ماه ساعت ٢٤ شب گذشته(٢٥ آبان ماه) به حساب سرپرستان خانوار واریز شد. تا این مرحله دریافتی هر نفر به بیش از سه میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسیده است.
۱۹۷ هزار میلیارد تسهیلات بانکی روانه سرمایه در گردش شد
از مجموع تسهیلاتی که بانک‌ها در هفت ماهه امسال پرداخت کرده‌اند بیش از ۶۲.۸ درصد یعنی ۱۹۷هزار میلیارد تومان آن به تأمین سرمایه در گردش بنگاه‌های اقتصادی اختصاص یافته است.
شاخص بورس در کانال ۸۸ هزارتایی
در پنج روز کاری بورس تهران در این هفته نماگر بازار سرمایه ۱۰۸ واحد رشد کرد و وارد کانال ۸۸ هزار واحدی شد. در این مدت شاخص صنعت نیز توانست با ۱۱۹ واحد رشد مواجه شود.
جزئیات بدهی۲۳۷ هزار میلیاردی دولت به بانک‌ها
با وجود ادامه روند رو به رشد بدهکاری دولت به سیستم بانکی از سرعت افزایش این بدهی کاسته شده است. در این بین کندی رشد بدهی دولت به بانک مرکزی قابل توجه بود.
بسته اخبار اقتصادی ایسنا در روز پنجشنبه
«افزایش قیمت نان پیش از موعد تخلف است»،«علاقه‌مندی روس‌ها برای فروش هواپیما به ایران»،«قفل پیش‌فروش ساختمان بعد از ۷ سال می‌شکند؟»،«540 میلیارد تومان برآورد اولیه خسارت زلزله به کشاورزی کرمانشاه»،«پارسال کالاهای انباشت شده صادر شد»،«با افزایش غیر منطقی قیمت لوازم خانگی برخورد می‌کنیم»،«چاه‌های روستایی مناطق زلزله‌زده برق‌دار شد»،«شرایط وام‌ ۴۰ و ۸۰میلیون تومانی با سود ۴درصد!» و «گزارش ایسنا از وضعیت بازار بلیت مشهد» از مهمترین عناوین اخبار و گزارش‌های امروز اداره اقتصادی ایسناست.
مسکن‌های مهر بیمه‌نامه کیفیت ساخت نداشتند
در حالی که گفته می‌شود در حادثه زلزله استان‌های غربی ایران بیشترین تخریب‌ها مربوط به ساختمان‌های مسکن مهر بوده گزارش‌ها حاکی از این است که این ساختمان‌ها هیچ گونه بیمه مهندسی از جمله بیمه‌نامه کیفیت ساخت نداشتند.
حباب بیش از ۲۶۰ هزار تومانی قیمت سکه!
قیمت انواع سکه در حالی در بازار آزاد صعودی شده است که بخش قابل توجهی از این قیمت، حباب ناشی از فضای روانی است که به دلیل افزایش نرخ ارز ایجاد شده است.
>> > 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... < << 

گروه های زیر مجموعه اقتصادی

اقتصاد کلان
اقتصاد کلان
عمومی
عمومی
تولید و تجارت
تولید و تجارت
ارتباطات و فناوری اطلاعات
ارتباطات و فناوری اطلاعات
اقتصاد و انرژی
اقتصاد و انرژی
راه و شهرسازی
راه و شهرسازی
اقتصاد بین الملل
اقتصاد بین الملل
بورس‌،‌بانک و بیمه
بورس‌،‌بانک و بیمه
عمران و اشتغال
عمران و اشتغال
صنعت ، تجارت و کشاورزی
صنعت ، تجارت و کشاورزی
نبض بازار
نبض بازار
امور زیر بنایی
امور زیر بنایی

پر بازدید ترین اخبار امروز

بسته اخبار اقتصادی ایسنا در روز پنجشنبه
مهمترین اخبار اقتصادی روز یکشنبه ایسنا
به چه حقی به حساب‌های مردم سرکشی می‌کنند؟!
شرایط پرداخت 767 میلیارد تومان تسهیلات بانکی ارزان قیمت به زلزله‌زدگان اعلام شد
تلاش برای ایجاد تسهیلات بانکی بیشتر در کشور عراق
زمانبندی مراجعه سپرده‌گذاران فرشتگان لغو شد
ˮفسادˮ سازمان‌یافته شده است- با وصله و پینه اقتصاد درست نمی‌شود
دستور ویژه مدیرعامل بیمه ایران برای رسیدگی به آسیب‌دیدگان تحت پوشش
بهبود ˮمحیط کسب‌وکارˮ هم روی کاغذ ماند، هم افت کرد!
از لزوم تدوین سند مدیریت آب تهران تا برخورد سلیقه‌ای شهرداران مناطق با طرح شبکه فاضلاب