انرژی هسته ایی

سنا در حال بررسی اختیارات هسته‌ای ترامپ است
خبرگزاری بلومبرگ گزارش داد که اختیارات دونالد ترامپ برای پرتاب موشک‌های هسته‌ای، توسط دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات سنا آمریکا به دلیل خطر حمله هسته‌ای به کره شمالی در حال بررسی است.
اردن از ˮرولز رویسˮ راکتور هسته‌ای کوچک می‌خرد
بنا به توافق انجام شده شرکت مهندسی رولز رویس در حال انجام مطالعات اولیه برای ساخت راکتور هسته‌ای کوچک SMR برای اردن است.
وقتی از گزارش آژانس درباره اجرای برجام در ایران هیچ چیز دستگیر  دیوید آلبرایت نمی‌شود!
رییس موسسه علوم و امنیت بین‌الملل به همراه آندره استریکر یکی از کارشناسان ارشد این اندیشکده آمریکایی بار دیگر در گزارشی درباره جدیدترین گزارش فصلی یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از اجرای برجام گفت که این گزارش باز هم در جزئیات آن به قدری پراکنده است که نمی‌توان نتیجه گرفت ایران به طور کامل به تعهداتش عمل می‌کند.
همکاری چین و ویتنام در حوزه ایمنی هسته‌ای
نهادهای نظارت بر ایمنی هسته‌ای چین و ویتنام تفاهم‌نامه‌ای مشترک را در مورد همکاری در زمینه ایمنی هسته‌ای به امضا رساندند.
نجفی: آژانس در گزارش جدید خود تایید کرد اقدامات ایران منطبق با برجام است
نماینده ایران در آژانس گفت: گزارش جدید آژانس بر خلاف ادعاهای آمریکا بار دیگر تایید می‌کند که اقدامات و فعالیتهای هسته‌ای ایران کاملا منطبق با برجام است.
نماینده ایران در آژانس: گزارش جدید آژانس بار دیگر تایید می‌کند که فعالیتهای هسته‌ای ایران منطبق با برجام است
رضا نجفی اظهار داشت: گزارش جدید آژانس که نهمین گزارش از روز اجرای برجام و هشتمین گزارش فصلی به شورای حکام در مورد راستی آزمایی اجرای برجام به شمار می‌رود، بر خلاف ادعاهای آمریکا بار دیگر تایید می‌کند که اقدامات و فعالیتهای هسته ای ایران کاملا منطبق با برجام است.
متن کامل گزارش آژانس درباره اجرای برجام-

ایران راکتور تحقیقاتی جدید می‌سازد
بر اساس گزارش جدید آژانس درباره اجرای برجام ایران در نامه‌ای اعلام کرده است که تصمیم گرفته تا یک راکتور آب سبک کوچک جدید (یک کیلو وات) با هدف تحقیقات در محل فعلی سازمان انرژی اتمی طراحی کرده و بسازد.
در مراسم پنجاهمین سالگرد فعالیت راکتور تحقیقاتی تهران: صالحی: اگر برجام به‌هم بخورد برهم‌زنندگان آن را حیرت زده خواهیم کرد
رئیس سازمان انرژی اتمی ایران اظهار داشت: اگر برجام بهم بخورد هیچ کنوانسیونی نمی‌تواند از استحکام لازم برخوردار باشد. امیدواریم این اتفاق پیش نیاید. ولی اگر برجام بهم بخورد ما آنها را حیرت‌زده خواهیم کرد.
آماده سازی ساخت نخستین نیروگاه هسته‌ای بنگلادش
نهاد نظارتی انرژی اتمی بنگلادش (BAERA) مجوز ساخت نخستین نیروگاه هسته‌ای بنگلادش را در ماه جاری با همکاری روسیه صادر کرده است.
نشنال اینترست: پاکستان احتمالا تا 130 سلاح هسته‌ای در اختیار دارد
نشریه نشنال اینترست گزارش داد که زرادخانه هسته‌ای پاکستان به طور مداوم در حال توسعه است و هم‌اکنون این کشور از 110 تا 130 سلاح هسته‌ای را در اختیار دارد.
راکتور تهران پنجاه ساله شد
مراسم پنجاهمین سال فعالیت راکتور تحقیقاتی تهران با حضور رییس سازمان انرژی اتمی و کارکنان و مدیران این سازمان و راکتور برگزار شد.
خوشرو: هر گونه درخواست برای دائمی کردن اقدامات اعتمادساز ایران غیر
خوشرو گفت: آژانس تنها مرجع صالحِ راستی‌آزمایی تعهدات هسته‌ای ایران تحت برجام است.
نماینده دائم ایران در سازمان ملل: آژانس تنها مرجع صالح راستی‌آزمایی تعهدات هسته‌ای ایران تحت برجام است
غلامعلی خوشرو گفت: ایران تاکنون به برجام پای بند بوده و مادامی که کلیه اعضای دیگر برجام نیز به‌موقع و بطور کامل به کلیه تعهدات خود تحت این سند پای بند باشند، ایران هم به آن پایبند خواهد بود.
تاکید سئول و واشنگتن بر لزوم توقف توسعه هسته‌ای در کره شمالی
رئیس‌جمهور کره جنوبی تاکید کرد که این کشور به همراه آمریکا خواستار توقف هر چه سریع‌تر توسعه هسته‌ای کره شمالی و نیز بازگشت این کشور به میز مذاکره هستند.
شمخانی در مراسم اختتامیه بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات : رسانه ها محور و پیشران اصلی ایجاد فضای گفتگو و زمینه ساز انسجام اجتماعی/ زبان رسانه برای مبارزه با فساد نباید دچار لکنت شود
شمخانی با بیان اینکه زبان رسانه به عنوان نماینده افکار عمومی برای مبارزه با فساد اثبات شده با رعایت قانون و اخلاق نباید دچار لکنت شود، گفت: همه باید به تیز شدن تیغ رسانه ها برای مقابله با فساد کمک کنیم.
پیشنهاد موسویان درباره همکاری اقتصادی - هسته‌ای میان ایران و آمریکا
سیدحسین موسویان در مقاله‌ای که توسط دانشگاه هاروارد آمریکا منتشر شده است پیشنهاد داد ایران و آمریکا با یکدیگر همکاری اقتصادی - هسته‌ای برقرار کنند.
تسلیحات هسته‌ای آمریکا برای به روز رسانی به 1.2 تریلیون دلار نیاز خواهد داشت
بنا بر اعلام دفتر بودجه کنگره آمریکا هزینه برنامه به روز رسانی تسلیحات هسته‌ای این کشور که دولت اوباما آن را آغاز کرد در سه دهه آینده 1.2 تریلیون دلار خواهد بود.
رییس‌جمهور کره جنوبی: هرگز کره شمالی را به عنوان یک کشور هسته‌ای نمی‌پذیریم
رئیس‌جمهور کره جنوبی با تاکید بر این‌که کشورش کره شمالی را به عنوان یک کشور هسته‌ای به رسمیت نمی‌شناسد، گفت: سئول هرگز به دنبال دستیابی به تسلیحات هسته‌ای نخواهد بود.
توافق روسیه و نیجریه برای ساخت نیروگاه هسته‌ای
نیجریه و روسیه توافق‌نامه‌هایی را برای ساخت و اداره نیروگاه هسته‌ای و یک مرکز تحقیقاتی هسته‌ای از جمله یک راکتور تحقیقاتی چند منظوره در این کشور آفریقایی امضا کردند.
حمایت بوسنی و هرزگوین از تداوم اجرای برجام
عضو شورای ریاست جمهوری بوسنی و هرزگوین در دیدار با سفیر ایران در این کشور از استمرار توافق هسته‌ای دفاع و آن‌را به نفع همه کشورها دانست.
>> > 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... < << 

گروه های زیر مجموعه سیاسی

عمومی
عمومی
احزاب و تشکل‌ها
احزاب و تشکل‌ها
برنامه‌های ویژه خبری
برنامه‌های ویژه خبری
دفاعی امنیتی
دفاعی امنیتی
فقه و حقوق
فقه و حقوق
اندیشه امام و رهبری
اندیشه امام و رهبری
مجلس
مجلس
دولت
دولت
سیاست خارجی
سیاست خارجی
سایر حوزه‌ها
سایر حوزه‌ها
سیاست داخلی
سیاست داخلی
انرژی هسته ایی
انرژی هسته ایی
وزارت کشور
وزارت کشور
شخصیت ها
شخصیت ها
موگرینی: ترامپ با خروج از برجام، اعتماد به آمریکا را مخدوش می‌کند
انجمن اسلامی فارغ التحصیلان فیلیپین در بیانیه‌ای : ترامپ سراغ زور بازوی فرزندان ایران را از تن لرزان ملوانان اسیرش در خلیج فارس بگیرد
آمانو: ایران به تعهداتش پایبند بوده/ همه طرف‌ها تعهداتشان را انجام دهند
سفرای جدید فنلاند، سریلانکا و فیلیپین رونوشت استوارنامه های خود را تقدیم ظریف کردند
متن کامل هفتمین گزارش وزارت خارجه به مجلس از اجرای برجام
دیدار اعضای گروه پارلمانی ایالت بلوچستان پاکستان با سرمدی
همکاری چین و ویتنام در حوزه ایمنی هسته‌ای
سفر رئیس سازمان انرژی اتمی ایران به ایتالیا و انگلستان
نجفی: آژانس در گزارش جدید خود تایید کرد اقدامات ایران منطبق با برجام است
رئیس روس اتم در مراسم گودبرداری واحد دو نیروگاه بوشهر : نیروگاه اول بوشهر سمبلی از همکاری تهران و مسکو/آماده همکاری در زمینه نیروگاهای غیرهسته ای با ایران هستیم