صنفی، فرهنگی

ضرورت حفظ گنجینه‌های هنری در دانشگاه‌ها-برپایی نشست‌های بین‌المللی در باغ موزه نگارستان
رییس دانشگاه تهران بر ضرورت حفظ گنجینه‌های هنری در دانشگاه‌ها تاکید کرد و گفت: اخیرا نشست‌های بین‌المللی دانشگاه تهران در باغ موزه نگارستان برگزار شد که افراد مختلفی از اروپا، روسیه، ایتالیا و ... از گنجینه باغ موزه دانشگاه لذت بردند.
دانشگاه آزاد میزبان سومین کنگره «کرسی‌های نظریه‌پردازی، نقد و مناظره»
سومین کنگره «کرسی‌های نظریه‌پردازی، نقد و مناظره در چهل سالگی انقلاب اسلامی» دوشنبه ۲۰ اسفند به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می‌شود.
تصویب بودجه دانشگاه آزاد ˮتشریفاتیˮ نیست-افزایش درآمدهای غیر شهریه‌ای
رؤسای استان‌های دانشگاه آزاد اسلامی با حضور در جلسات بودجه‌بندی استان‌ها که در سازمان مرکزی این دانشگاه برگزارشد، به بررسی و ارزیابی این جلسات پرداختند.
اصلاح آئین نامه انتخاب دانشجویان نمونه علمی کاربردی در سال ۹۸
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علمی کاربردی بر ضرورت اصلاح آئین نامه انتخاب دانشجوی نمونه در این دانشگاه اشاره کرد و گفت: با اصلاح این آئین نامه سه نفر از دانشجویان نمونه کشوری از سال آینده از بین دانشجویان مهارتی دو دانشگاه علمی و کاربردی و فنی و حرفه‌ای خواهد شد.
قطع همکاری دانشگاه بلژیک با دانشگاه تهران به‌دلیل بازداشت یک استاد
رئیس دانشگاه تهران از قطع ارتباط همکاری مشترک دانشگاه لوون بلژیک به‌دلیل بازداشت استاد ایرانی - بلژیکی این دانشگاه در ایران خبر داد.
پیکر دکتر فیض روز سه‌شنبه تشییع می‌شود
پیکر استاد دانشگاه تهران، دکتر علی‌رضا فیض روز سه‌شنبه ۱۴ اسفند، ساعت ۹ صبح از محل دانشکده الهیات دانشگاه تهران تشییع می‌شود.
استاد دانشگاه تهران و چهره ماندگار فقه و حقوق اسلامی درگذشت
دکتر علیرضا فیض، استاد پیشکسوت دانشگاه تهران ظهر امروز در سن ۹۳ سالگی درگذشت.
سال آینده برای کشور سال عبور از چالش‌های اقتصادی است
رئیس دانشگاه پیام نور سال آینده را برای کل کشور سال عبور از چالش های اقتصادی دانست و با اشاره به وظایف روابط عمومی ها در دانشگاه پیام نور گفت: در زمان وجود چالش اقتصادی، شکل مطالبات و حمایت ها باید تغییر کند و روابط عمومی ها باید بتوانند مباحث روانی را کاهش دهند.
ˮدرهای باز دانشگاهˮ اولین گام ارتقاء به دانشگاه نسل سوم
رئیس دانشگاه سمنان از ایجاد 70 غرفه نمایشگاهی همزمان با نخستین دوره روز درهای باز دانشگاه در مدت سه روز برگزاری این برنامه در دانشگاه سمنان خبر داد و گفت: "درهای باز دانشگاه" اولین گام ارتقاء به دانشگاه نسل سوم است
غیرانتفاعی‌ها نیاز به حمایت دارند
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت: دانشگاه‌های غیرانتفاعی با داشتن مشکلاتی مانند تامین فضا، نیاز به حمایت دارند؛ زیرا این نوع موسسه‌های آموزش عالی رانت دولتی ندارند.
تجمیع ساختمان‌های دانشگاه خواجه نصیر در انتظار تایید رهبری
وزیر علوم با تاکید بر اینکه مقدمات تجمیع واحدهای دانشگاه خواجه صنعتی نصیرالدین طوسی در زمینی متعلق به ارتش آماده شده است،‌ گفت: نهایی شدن این پروژه نیازمند تایید مقام معظم رهبری است و در این زمینه مکاتباتی نیز انجام دادیم.
ارائه ۵۰ نوع غذای سنتی و فرنگی در رستوران‌های دانشگاه فردوسی
سرپرست اداره امور تغذیه دانشگاه فردوسی مشهد گفت: حدود ۴۰ الی ۵۰ نوع غذا در رستوران‌های این دانشگاه فردوسی سرو می‌شود و غذای بین المللی هم برای دانشجویان خارجی وجود دارد.
برای اعزام کاروان به یونیورسیاد با محدودیت‌های مالی مواجه هستیم-برای تامین بودجه باید دعا کنیم!
معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان این که برای اعزام کاروان ورزشی به رقابت‌های یونیورسیاد ایتالیا با محدودیت‌های مالی مواجه هستیم، در این رابطه گفت‌: مسئولان فدراسیون در اعزام به این رقابت‌ها نگاه حداقلی داشته باشند.
برای تقویت ورزش دانشگاهی کوتاهی نخواهیم کرد
وزیر علوم در مجمع سالیانه فدراسیون ورزش های دانشگاهی بر ضرورت تقویت ورزش در دانشگاه‌ها تاکید کرد و گفت: برای تقویت ورزش دانشگاهی کوتاهی نخواهیم کرد.
فرصتی دیگر برای بازماندگان از ثبت‌نام دانشگاه آزاد
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان اظهار کرد: دانشجویان بازمانده از ثبت‌نام می‌توانند با مراجعه به واحدها و مراکز آموزش عالی استان ثبت‌نام کنند .
سرپرست مرکز امور حقوقی و صیانت از دارایی‌های دانشگاه آزاد منصوب شد
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با صدور حکمی، سرپرست مرکز امور حقوقی و صیانت از دارایی‌های این دانشگاه را منصوب کرد.
فعالیت ۷۲ بنیاد خیّرین آموزش عالی در دانشگاه‌ها
مدیرکل دفتر نظارت بر طرح‌های عمرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در حال حاضر حدود ۷۲ بنیاد خیرین در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور فعال هستند.
شاخص‌های تخصیص بودجه به دانشگاه‌ها در سال ۹۸ اعلام شد
رئیس امور آموزش عالی، تحقیقات و فناوری سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: در بودجه ۹۸ بیشترین سهم به دانشگاه‌هایی تعلق می‌گیرد که قدمت طولانی‌تر، ساختاری قدیمی‌تر و همچنین تعداد دانشجو، هیئت علمی و کارکنان بیشتری دارند.
توجه به اقتضائات زمان، وظیفه جوانان در گام دوم انقلاب
مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه فرهنگیان خراسان‌جنوبی گفت: توجه به اقتضائات زمان وظیفه جوانان در گام دوم انقلاب است.
تلاش برای اجرای مطالبات گام دوم انقلاب وظیفه قشر دانشگاهی است
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها ضمن اشاره به انتشار بیانیه گام دوم انقلاب گفت: خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی سه محوری که در این بیانیه به آن اشاره شده و خودسازی مقدمه اجرای بیانیه گام دوم انقلاب است.
>> > 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... < << 

گروه های زیر مجموعه علمی دانشگاهی

صنفی، فرهنگی
صنفی، فرهنگی

آخرین اخبار

شهرداری تهران مکلف به مناسب سازی معابر برای معلولان شد
تهران- ایرنا- اعضای شورای اسلامی شهر تهران، شهرداری را مکلف به اختصاص بودجه ای ویژه ای برای مناسب سازی فضاهای شهری برای توان یابان، سالمندان، کودکان و سایر اقشار آسیب‌ پذیر جسمی، حرکتی و ذهنی کردند.
ماجرای «رها» و مددکاری که قربانی شد
تهران-ایرناپلاس-چند روز پیش خبری با عنوان اخراج فاطمه کمرخانی، کارمند یک مراکز وابسته به سازمان بهزیستی ایلام به دلیل افشاگری و رسانه‌ای کردن موضوع ازدواج «رها»، دختر 11ساله ایلامی با مرد 50ساله در فضای مجازی منتشرشد؛ خبری که حساسیت افکار عمومی را برانگیخت و واکنش‌های زیادی داشت.
نخبه گرایی،جمهوریت و افزایش مشارکت  رویکرد لایحه جامع انتخابات
اصفهان- ایرنا - نخبه گرایی، جمهوریت و تجمیع قوانین و مردمی کردن رقابت از ویژگی های لایحه جامع انتخابات است که به اعتقاد کارشناسان حاضر در میزگرد ایرنا اصفهان، این رویکرد موجب افزایش مشارکت مردم و تثبیت و اقتدار بیش از پیش جمهوری اسلامی می شود.
برگزاری رقابت های ورزش کارگری در کشور افزایش یافته است
یاسوج- ایرنا- رئیس فدراسیون ورزش کارگری گفت: برگزاری رقابت های ورزشی کارگری در کشور با 70 مورد رقابت نسبت به سال های گذشته افزایش و رکورد شکنی داشته است.
ظرفیت پتروشیمی کشور به 90 میلیون تن افزایش می یابد
گچساران- ایرنا- معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران گفت: با بهره برداری از واحدهای در حال ساخت ، ظرفیت تولیدات پتروشیمی کشور تا پایان دولت دوازدهم به 90 میلیون تن می رسد.
بیانیه گام دوم انقلاب راهکار مقابله با جنگ نرم است
تبریز- ایرنا - رئیس ستاد مشترک و معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه هدف دشمنان از جنگ نرم، تسلط بر مغز جوانان کشور است؛ گفت: بیانیه گام دوم انقلاب که توسط رهبر معظم انقلاب صادر شده راهکار مقابله با جنگ نرم است.
مدیریت منابع، شاه کلید بهره وری آب در مازندران
ساری - ایرنا - مدیریت منابع، مصرف و بهره وری بهینه آب با فرهنگ سازی و نیز استفاده از مبانی علمی، شاه کلید خروج از کم آبی در کشور و مازندران اعلام شد، مقوله ای که امروز بار دیگر اساتید دانشگاه ها در همایش راهبردهای مصرف بهینه آب در بخش کشاورزی در ساری مورد توجه قرار دادند.
تعلیق پروازهای تابان به بجنورد تا 3 ماه دیگر ادامه می یابد
بجنورد - ایرنا- مدیر روابط عمومی فرودگاه بجنورد گفت: تعلیق پروازهای شرکت هواپیمایی تابان به فرودگاه مرکز استان خراسان شمالی ممکن است تا سه ماه دیگر ادامه یابد.
تشکیل جبهه مشترک بین ادیان ابراهیمی ضروری است
مشهد - ایرنا - مدیر حوزه های علمیه کشور گفت: تشکیل جبهه مشترک ایمانی، فرهنگی و علمی میان ادیان ابراهیمی برای پیوند بین پیروان آنها ضروری است.
مراکز معاینه فنی تهران در ایام نوروز نوبتی دایر است
تهران- ایرنا- مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران اعلام کرد: مراکز معاینه فنی در ایام نوروز (به جز روزهای تعطیل اول و سیزدهم فروردین) به صورت نوبتی دایر است و در سایر روزهای عادی طبق ساعات اداری در صبح و عصر فعالیت خواهد داشت.