صنفی، فرهنگی

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان منصوب شد
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی دکتر ارسلان سالاری را به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان منصوب کرد.
از اعضای شورای انضباطی تا حجاب و عفاف
در جلسه شورای فرهنگی دانشگاه علامه طباطبایی موضوع انتخاب اعضای دانشجویی شورای انضباطی بدوی و تجدیدنظر، بررسی اساس‌نامه کانون جهادی دانشگاه و نیز ارائه راهکار به منظور ترویج و فرهنگ‌سازی حجاب و عفاف موردبررسی قرار گرفت و در خصوص آن‌ها تصمیم‌گیری شد.
ضرورت تقویت همکاری‌های مشترک بین دانشگاه‌ها برای خنثی‌سازی تحریم‌ها
رئیس دانشگاه لرستان بر تقویت همکاری‌های مشترک بین دانشگاه‌های کشور برای خنثی‌سازی تحریم‌های ظالمانه دشمن تاکید کرد.
فراخوان مشمولان کاردانی، دیپلم و زیردیپلم
سازمان وظیفه عمومی ناجا کلیه مشمولان دارای مدرک تحصیلی کاردانی، دیپلم و زیردیپلم که برگ آماده به خدمت به تاریخ تیر ماه سال جاری دریافت کرده اند را به خدمت سربازی فراخواند.
محکوم به کنکور
با وجود تمام تلاش‌های صورت گرفته برای حذف کنکور اما تاکنون این اتفاق رخ نداده و دانش‌آموزان ما همچنان برای رسیدن به موفقیت‌های بیشتر مجبور هستند در کنکور شرکت کنند و سرنوشت آینده خود را از طریق آن رقم بزنند.
نقش مؤثر دانشگاه‌ها برای برون رفت از بحران‌های ناشی از تحریم
رئیس دانشگاه علامه طباطبایی بر نقش مؤثر دانشگاه‌ها در برون رفت از بحران‌های ناشی از تحریم در جامعه تاکید کرد و گفت: دانشگاه‌ها علی رغم اینکه در وضعیت نامناسب بودجه‌ای به حیات خود ادامه می‌دهند می‌توانند با ارائه راهکارهای علمی، منطقی و مبتنی بر عقلانیت، مشکلات ناشی از تحریم را در کشور به حداقل برسانند.
مراکز و واحدهای پیام نور به سمت خودگردان حرکت کنند
معاون اداری، مالی و عمرانی دانشگاه پیام نور توانمندسازی و توسعه منابع انسانی را یکی از اهداف مهم برنامه راهبردی دانشگاه دانست و با اشاره به سند جامع منابع انسانی دانشگاه پیام نور گفت: این سند با محوریت آمایش نیروهای قراردادی بر اساس پست‌های موجود در سال ۹۸ اجرایی خواهد شد.
گام بزرگ دانشگاه پیام نور در تفویض اختیار به استان‌ها
رئیس دانشگاه پیام نور با عنوان اینکه این مرکز آموزشی یک دانشگاه متمرکز به تمام معنا است، افزود: تفویض اختیار امور به استان‌ها اقدام بزرگی است که در حال تحقق است و این مسئله موجب تسهیل در روند امور و استقلال مراکز دانشگاه پیام نور شده است.
یک جایگزین خوب برای کنکور
رئیس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: ممکن است در آینده پیشنهاد بدهند که هر دانشگاه در رشته‌های پرطرفدار امتحان ورودی برگزار کند و شاید این کار جایگزین خوبی برای کنکور باشد.
حرکت دانشگاه یزد به سمت تحقق اهداف دولت الکترونیک
طی سال‌های اخیر، دانشگاه یزد به سمت الکترونیک کردن تمام فعالیت‌ها حرکت کرده است و این امر، ماحصل سیاست‌گذاری صحیح دانشگاه برای تحقق اهداف دولت الکترونیک است.
تغییر در معاونت فرهنگی دانشگاه هنر-صالحی جانشین اربابی شد
طی مراسمی که در دفتر معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه هنر و با حضور حسن سلطانی رئیس این دانشگاه برگزار شد، بیژن اربابی از این معاونت تودیع و مجید صالحی، جانشین وی شد.
دنبال راهکارهای قانونی برای دور زدن تحریم‌ها هستیم-تأثیر منفی تحریم‌ها را انکار نمی‌کنیم
رئیس دانشگاه ایلام با تاکید بر اینکه تأثیر منفی تحریم‌ها در فعالیت‌های دانشگاه‌ها اعم از خرید مواد اولیه، تجهیزات و مواد آزمایشگاهی را نمی‌توان انکار کرد، گفت: ما دنبال راهکارهای قانونی برای دور زدن این تحریم‌ها هستیم.
شتاب در روند رشد کشور با مدیریت اندیشمندان دانشگاهی
معاون منابع انسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: اگر سطوح مدیریتی در دست اندیشمندان دانشگاهی قرار بگیرد، روند رشد کشور با شتاب بیشتری طی خواهد شد.
دو پروژه ورزشی و تحقیقاتی در دانشگاه یاسوج افتتاح شد
قائم مقام وزیر علوم و رئیس مرکز هیات‌های امنا و هیات‌های ممیزه مرکزی، زمین چمن مصنوعی فوتبال و آزمایشگاه مرکزی دانشگاه یاسوج را افتتاح کرد.
حمایت از ایده‌های کارآفرینی دانشجویان اولویت دانشگاه پیام نور
مدیرکل فعالیت‌های فرهنگی و فوق‌برنامه دانشگاه پیام نور کشور با اشاره به توجه این دانشگاه به حوزه کارآفرینی دانشجویان گفت: کانون‌های کارآفرینی در قالب هسته‌های اولیه فعالیت خود را در این حوزه آغاز کرده‌اند و ما تلاش می‌کنیم از ایده‌های کارآفرینی دانشجویان حمایت کنیم.
جزئیات برگزاری اجلاس رؤسای دانشگاه‌ها از زبان وزیر علوم
وزیر علوم با اشاره به برگزاری اجلاس روسای دانشگاه‌ها گفت: ارتباط با جامعه،‌ مسائل اجتماعی، ارتباط با صنعت، اشتغال، تحریم و غیره از موضوعات مهم اجلاس امسال خواهد بود.
پیشرفت‌ کشور درسایه تقویت ˮفرهنگ مقاومتˮ محقق شده است-اساتید از افتخارات بزرگ نظام اسلامی هستند
معاون منابع و نیروی انسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور گفت: پیشرفت‌های کشور در سایه تقویت فرهنگ مقاومت و ایستادگی محقق شده است.
استفاده از ظروف پلاستیکی یک بار مصرف در دانشگاه تربیت مدرس محدود می‌شود
استاد فیزیولوژی دانشکده علوم پزشکی تربیت مدرس در بیست و ششمین شورای راهبری مدیریت سبز این دانشگاه، به مضرات استفاده از ظروف پلاستیکی و بطری‌های نوشیدنی اشاره و بر لزوم حذف تدریجی آن‌ها در دانشگاه تاکید کرد.
دانشگاه پیام نور امکان تحصیل و پرداخت هزینه آن را فراهم می‌کند
مدیرعامل صندوق قرض الحسنه دانشگاه پیام نور این دانشگاه را مردمی‌ترین دانشگاه کشور دانست که با فراهم کردن امکان تحصیل در محل زندگی دانشجویان به ویژه در مناطق محروم با دریافت کمترین شهریه، خدمات آموزشی را به شکلی گسترده در سراسر کشور ارائه می‌دهد و به دنبال برقراری عدالت آموزشی و همچنین ارائه تسهیلات به دانشجویان برای پرداخت شهریه تحصیلی است.
دانشجویان پیام نور دیگر دغدغه تأمین شهریه نخواهند داشت - اعطای وام تشویقی به حافظان قرآن
رئیس دانشگاه پیام نور از انعقاد تفاهم نامه با بانک‌های قرض الحسنه برای تأمین وام شهریه دانشجویان خبر داد و گفت: دانشجویان پیام نور دیگر دغدغه تأمین شهریه نخواهند داشت.
>> > 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... < << 

گروه های زیر مجموعه علمی دانشگاهی

علم و فناوری ایران
علم و فناوری ایران

آخرین اخبار

چگونه امر به معروف در امر حجاب انجام دهیم؟
امر به معروف و نهی از منکر جایگاهی کلیدی در زیست تمام جوامع بشری دارد. اهمیت این اصل تا بدانجاست که می‌توان گفت: اگر این اصل تعریف نشده بود، ما هیچ وقت در هیچ دین و آیین و قوم و ملتی، قهرمان نداشتیم.
پیکر آیت‌الله حقانی در حرم حضرت معصومه (س) به خاک سپرده شد
آیت‌الله حسین حقانی پس از تحمل یک دوره بیماری دارفانی را وداع گفت و صبح امروز پنجشنبه ۲۷ تیرماه تشییع و در جوار حرم حضرت معصومه (س) به خاک سپرده شد.
جدیدترین جزئیات از تاک شو مهران مدیری
اگرچه تاکنون شایعات زیادی برای پخش «دورهمی» مطرح شده بود اما روز گذشته خبری از کار جدید مهران مدیری به نام «شب نشینی» منتشر شد.
نیما شاهرخ شاهی و متفاوت‌ترین نقشش- عکس
نیما شاهرخ شاهی عکس زیر را در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد.
سالگرد ازدواج محسن کیایی- عکس
محسن کیایی عکس زیر را در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد.
هلاکت شرور مسلح در فنوج
ظهر روز گذشته مامورین پلیس فنوج در استان سیستان و بلوچستان برابر دستور مقام قضایی برای دستگیری متهمی که باعث شرارت های مختلف اعم از تیراندازی در سطح شهر بود اقدام می کند.
چگونگی حمل اصولی دوچرخه با خودرو
رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور پایتخت چگونگی حمل اصولی دوچرخه با خودرو را تشریح کرد.
خواسته ملت یمن در مورد امارات
«علی القحوم» از رهبران جنبش انصار الله یمن تأکید کرد که حضور نظامیان متجاوز امارات عربی متحده، خطری برای یمن است.
آرژانتین حزب‌الله را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داد
کشور آرژانتین در اقدامی عجولانه حزب‌الله را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داد.
مذاکره‌کننده‌های انگلیسی مثل احمق‌ها دور خودشان می‌چرخند
«فرانس تیمرمنس» معاون کمیسیون اروپا، گفت فکر می‌کرده است که مذاکره‌کنندگان انگلیسی بسیار باهوش هستند، اما بعدا متوجه شده آن‌ها هیچ برنامه‌ای ندارند و «مانند احمق‌ها دور خودشان می‌چرخند.»

پر بازدید ترین اخبار امروز

تمهیدات شهرداری تهران برای برگزاری مراسم اربعین حسینی
مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری و رئیس ستاد اربعین شهرداری تهران به همراه هیأتی برای بررسی و حل مشکلات مربوط به اربعین به عراق سفر کرد.
برخورد پلیس با برگزار کنندگان عروسی‌های مختلط
معاون نظارت بر اماکن پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ گفت: با برگزار کنندگان عروسی‌ها مختلط در تهران برخورد جدی داریم چراکه بارها جلسات توجیهی برای این افراد برگزار کردیم.
سردار آزمون در لیست خرید تیم ایتالیایی
رسانه های روسی اعلام کردند تیم لاتزیو ایتالیا علاقه‌مندی دوباره خود را برای جذب سردار آزمون، مهاجم ایرانی تیم زنیت سن‌پترزبورگ ابراز کرده ست.
پیکر آیت‌الله حقانی در حرم حضرت معصومه (س) به خاک سپرده شد
آیت‌الله حسین حقانی پس از تحمل یک دوره بیماری دارفانی را وداع گفت و صبح امروز پنجشنبه ۲۷ تیرماه تشییع و در جوار حرم حضرت معصومه (س) به خاک سپرده شد.
جدیدترین جزئیات از تاک شو مهران مدیری
اگرچه تاکنون شایعات زیادی برای پخش «دورهمی» مطرح شده بود اما روز گذشته خبری از کار جدید مهران مدیری به نام «شب نشینی» منتشر شد.