آموزش

تسهیل پذیرش دانشجو از کردستان عراق
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با وعده تسهیل در روند پذیرش دانشجو از کردستان عراق، گفت: مجتمع دانشگاه آزاد بانه مرکز گسترش علم و دانش، تربیت نیروی متخصص و کادر فنی برای کردستان است و با پذیرش دانشجو از اقلیم برای کردستان عراق هم این امر تحقق خواهد یافت.
نفرات برتر کنکور ۹۷ معرفی شدند-تهرانی‌ها در صدر
سازمان سنجش آموزش کشور اسامی نفرات برتر پنج گروه آزمایشی آزمون سراسری سال ۹۷ شامل گروه‌های آزمایشی علوم انسانی، علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، هنر و زبان‌های خارجی را اعلام کرد و بر این اساس داوطلبان تهرانی بیشترین رتبه‌های برتر را کسب کردند.
نتایج اولیه کنکور ۹۷ فردا اعلام می‌شود
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد: نتایج نهایی آزمون سراسری ۹۷ فردا چهارشنبه ۱۰ مرداد اعلام می‌شود و داوطلبان از ۱۵ تا ۲۰ مرداد می‌توانند نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.
آغاز توزیع کارت آزمون کارشناسی ناپیوسته از امروز
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه کارت شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته از امروز ۹ مرداد ماه از طریق سایت این سازمان قابل دریافت است، گفت: این آزمون روز جمعه ۱۲ مرداد ماه برگزار خواهد شد.
مدرک‌گرایی صرف مطالبات دانش‌آموختگان را عقب انداخت-۸۵ درصدجمعیت دانشجویی با پول درس می‌خوانند
معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تأکید کرد: با مدرک‌گرایی صرف، مطالبات جوانان و دانش‌آموختگان عقب افتاده است؛این در حالی است که توانمندی و استعداد در قابلیت‌های اجتماعی است، نه مدرک تحصیلی.
صدور مجوز فعالیت چهار کانون در دانشگاه علوم پزشکی تهران
چهار کانون فرهنگی، دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی تهران توسط مدیریت امور هنری این دانشگاه مجوز فعالیت دریافت کردند.
آغاز توزیع کارت آزمون کارشناسی ناپیوسته از فردا
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه کارت شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته از فردا ۹ مرداد ماه از طریق سایت این سازمان قابل دریافت است، گفت: این آزمون روز جمعه ۱۲ مرداد ماه برگزار خواهد شد.
جذب دانشجوی خارجی در دانشگاه آزاد مشهد ۳ برابر شده است
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی گفت: با تلاش‌های صورت‌گرفته خوشبختانه اقبال دانشجویان عراقی برای تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی نسبت به دانشگاه فردوسی و دانشگاه امام رضا(ع) بیشتر شده است، به گونه‌ای که سال گذشته میزان پذیرش دانشجویان خارجی در دانشگاه آزاد اسلامی مشهد بیش از سه برابر افزایش یافت.
راه اندازی مرکز بین‌المللی آموزش مهارتی در تهران- افزایش ۱۰ درصدی شهریه دانشجویان علمی کاربردی
رئیس دانشگاه علمی کاربردی از راه اندازی یک مرکز بین‌المللی آموزش مهارتی در تهران خبر داد و گفت: در حال حاضر محل و سایر تسهیلات لازم برای راه اندازی این مرکز مشخص شده و قرار است مرکز بین‌المللی آموزش مهارتی در زمینه‌های تخصصی و به صورت خاص دانشجو پذیرش کند.
تحصیل ۴۰ درصد دانشجویان ایرانی در هند-ضرورت اتخاذ سیاست‌ مشخص برای دیپلماسی علمی در شرایط تحریم
رایزن علمی سفارت جمهوری اسلامی ایران در هند و شبه قاره از تحصیل ۴۰ درصد دانشجوی ایرانی در هند خبر داد و گفت: حدود ۱۰۰۰ نفر این دانشجویان در دوره دکتری مشغول تحصیل هستند.
افزایش دو برابری تعداد دانشجویان خارجی دانشگاه امیرکبیر
رییس دانشگاه امیرکبیر از افزایش دوبرابری تعداد دانشجویان خارجی این دانشگاه خبر داد و گفت: درحال حاضر حدود ۲۳۰ دانشجوی خارجی در دانشگاه امیرکبیر تحصیل می‌کنند و افزایش تعداد این دانشجویان در برنامه دانشگاه قرار دارد.
نتایج آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی اعلام شد
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج پنجمین آزمون استخدامی ۹ دستگاه اجرایی کشور خبر داد.
تحصیل بیش از ۱۰ درصد دانشجویان خارجی در دوره دکتری-تاسیس ۱۱ مرکز کنسولی دانشجویان خارجی در کشور
رئیس سازمان امور دانشجویان از تحصیل بیش از ۲۶ هزار دانشجوی غیر ایرانی در وزارت علوم خبر داد و گفت: ۴۰ درصد این دانشجویان در دوره کارشناسی، ۵۰ درصد در دوره کارشناسی ارشد و ۱۰ درصد نیز در دوره تحصیلات تکمیلی مشغول به تحصیل هستند.
مهلت ثبت نام دوره‌های کاردانی به کارشناسی تمدید شد
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد: ثبت نام در دوره‌های کاردانی به کارشناسی که پذیرش در آنها بر اساس سوابق تحصیلی صورت می‌گیرد از ۸ تا ۱۲ مرداد ماه مجددا انجام می‌شود.
جزئیات ماموریت و انتقال اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اعلام شد
معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی آئین نامه طرح تعاون استانی، ماموریت و انتقال اعضای هیات علمی این دانشگاه را به واحدها، مراکز آموزشی و سازمان سما دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ کرد.
کارگاه‌های مهارت‌محور و تولیدی دانشگاه حمایت می‌شوند
با انعقاد تفاهم‌نامه مشترک بین صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم و دانشگاه‌ فنی و حرفه‌ای از کارگاه‌های مهارت‌محور و تولیدی دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه فنی و حرفه‌ای حمایت می‌شود.
3000 دانشجوی خارجی در دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران تحصیل می‌کنند
معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر 3000 دانشجوی خارجی در دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران تحصیل می‌کنند و می‌توانیم ظرفیت پذیرش دانشجویان خارجی در این دانشگاه‌ها به ویژه در دوره‌های تخصصی و PHD را افزایش دهیم.
تبادل استاد و دانشجو بین دانشگاه‌های علامه و وارنا بلغارستان
دانشگاه علامه طباطبائی در قالب برنامه اراسموس پلاس با دانشگاه وارنا بلغارستان قرارداد تبادل استاد و دانشجو امضا کرد.
برنامه‌ای برای انحلال دانشگاه‌های غیرانتفاعی تا شهریور نداریم
نایب رئیس اتحادیه‌ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی اعلام کرد: تا شهریورماه فعلا هیچ برنامه‌ای مبنی بر انحلال دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی نداریم.
تسهیل شرایط ورود دانشجویان ایرانی به داخل کشور-تقلیل واحدهای گذرانده شده از 72 به 36 واحد
وزیر بهداشت با بیان اینکه شرایط ورود دانشجویان ایرانی خارج از کشور به داخل کشور تسهیل شده است، گفت: خبر خوب این است که شرایط ورود دانشجویان خارج از کشور به داخل کشور تسهیل شده و تعداد واحدهای گذرانده شده که 72 واحد بود به 36 واحد تقلیل پیدا کرده است.
>> > 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... < << 

گروه های زیر مجموعه علمی دانشگاهی

صنفی، فرهنگی
صنفی، فرهنگی

آخرین اخبار

گفتگو با عبدالله رئیسی؛ فتح قله کنکور از قعر محرومیت
عبدالله رئیسی رتبه ۲ کنکور، آقازاده واقعی ایران؛ از یک روستای بی نام و نشان سراوانِ سیستان و بلوچستان، که آب و غذا برایشان کمیاب است و قلم و دفتر نایاب … هزاران سلام به تو و پشتکارت.
سربلندانِ پر غرور؛ فرماندهانی که به جنگ تحمیلی پایان دادند
تا لمسش نکرده باشی، نمی‌دانی چیست، تفاوت دارد با تمام قصه‌ها و غصه ها، گلوله‌های داغ شوخی ندارند، موشک‌ها و خمپاره‌ها فرق نمی‌گذارند بین سربازان با زنان و بچه ها، بمب‌های لعنتی، یکسان می‌بارند روی سر همه و جانبازِ شیمیایی، یادگاری می‌گذارند برای همسران شان، نمی‌توانی خودت را بتکانی، جِر بزنی و بگویی از اول!
برترین‌ها پلاس؛ از دریای خزر تا #فرزندت_کجاست؟
«برترین‌ها پلاس» یک ویژه برنامه ویدئویی است که سه شنبه هر هفته از مجله اینترنتی برترین‌ها پخش می‌شود. در این برنامه، خبر‌های داغ و متنوع از سراسر دنیا مطرح می‌شود و همه افراد با هر سلیقه و یا هر سن و سالی می‌توانند برنامه مورد علاقه خودشان را در «برترین‌ها پلاس» ببینند.
تاثیر «فریدا کالو» بر صنعت مد و فشن امروز
فریدا کالو، نقاش مکزیکی و یکی از زنان نامدار تاریخ هنر معاصر می باشد که به‌ خاطر خودنگاره‌ های هنرمندانه ‌اش، مشهور شده است. ما با تابلوهای نقاشی او می توانیم به سبک لباس پوشیدن اش پی ببریم. او معمولا تل های سر گلدار، موهایی گیس کرده، لباسی گلدار، جواهراتی منحصر بفرد و زیبا و پیراهن هایی گلدوزی شده به تن می کند.
بهترین رژگونه‌ها برای رنگ پوست شما
رژگونه نقش تکمیل کننده آرایش صورت را دارد و وقتی مقدار کمی رژگونه روی سیب گونه می زنیم اعتماد به نفس مان بیشتر می شود. اما نکته مهم در استفاده از رژگونه این است که رنگ رژگونه مناسب رنگ پوست مان انتخاب کنیم.
دادن شانس دوباره به همسر خیانت‌کار؟
شاید این خیانت توسط یک پارتنر جدی در زندگی‌تان که به او اعتماد کرده بودید انجام شده باشد. شاید هم همسرتان به خیانت‌های خود در روابط قبل از شما اعتراف کرده باشد. حسابی شوکه شده‌اید و قلبتان شکسته است و این کلیشه مدام در ذهنتان تکرار می‌شود، «کسی که یک‌بار خیانت کند باز هم مرتکب خیانت خواهد شد.»
زهرا کیانی در تالو بانوان ایران تاریخ ساز شد
زهرا کیانی با کسب مدال نقره بازی های آسیایی جاکارتا به نخستین بانوی تالوکار ایران تبدیل شد که در این رویداد مهم به مدال دست می یابد.
بدشانسی رکابزن ایران با پارگی زنجیر
پاره شدن زنجیر دوچرخه سوار ایرانی، مانع از رسیدن وی به مدال بازی های آسیایی شد.
شجاعی: در روئینگ ۴ نفره منتظر مدال باشید
ملی‌پوش روئینگ ایران گفت: رقابت سختی در ماده تک نفره داشتم اما در روئینگ 4 نفره منتظر مدال خوشرنگ باشید.
زهرا نعمتی در مرحله مقدماتی سی‌و یکم شد
در نخستین روز از رقابت‌های تیروکمان بازیهای آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا و در مرحله مقدماتی ریکرو انفرادی زنان، زهرا نعمتی تنها نماینده ایران در جدول رده‌بندی مرحله مقدماتی سی و یکم شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

آشکار شدن محل شکافته شدن خانه کعبه
مجید یراق بافان مجری شبکه قرآن با انتشار این عکس در صفحه اش نوشت: نقابش را ز کعبه باد برداشت.
تاجزاده: با آنهایی که رأی نمی‌دهند، موافقم!- «رضا کیانیان» در ۶۶ سالگی آلزایمر گرفت
یک فعال اصلاح‌طلب گفت: حمایت از روحانی به جایگاه ما خدشه زد.
مربی‌ تیم ملی کشتی فرنگی: کسب دو یا سه طلا دور از دسترس نیست
مربی تیم‌ ‌ملی کشتی فرنگی درباره قرعه فرنگی‌کاران، گفت: کشتی‌گیری که مدال طلا می‌خواهد نباید دنبال قرعه آسان باشد.
مهیار صداقت فینالیست تفنگ سه وضعیت شد
مهیار صداقت در ماده تفنگ سه وضعیت مردان بازی های آسیایی ۲۰۱۸ به فینال رسید.
امروز، آخرین مهلت انتخاب رشته استعدادهای درخشان آزمون ارشد علوم پزشکی
ظرفیت پذیرش در آزمون ارشد پزشکی افزایش می‌یابد
فعالیت ۱۱ شعبه آموزش زبان فارسی دانشگاه فردوسی در خارج کشور
زمان اعلام نتایج نهایی آزمون دستیاری مشخص شد-305 رشته بدون متقاضی
آغاز پذیرش دوره‌های مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه‌ای علمی کاربردی از امروز
دانشگاه پیام نور در انتظار تدوین سند راهبردی آموزشی جدید
مهلت ثبت نام دوره‌های کاردانی علمی کاربردی تمدید شد
از سود بانکی پرهیز خواهیم کرد-حرکت دانشگاه آزاد به سمت اشتغال دانش‌بنیان
در مراسم معارفه سرپرست دانشگاه آزاد چه گذشت؟ +تصاویر
ساماندهی اساتید حق‌التدریسی دانشگاه‌-لزوم تقویت روحیه امید در جامعه