آموزش

ظرفیت ۱۲ موسسه غیر انتفاعی در سال جاری ˮصفرˮ شد-خالی ماندن ۵۰ درصد ظرفیت مراکز
رئیس اتحادیه دانشگاه‌ها و موسسات غیر انتفاعی از به صفر رسیدن ظرفیت ۱۲ مرکز غیر انتفاعی در سال جاری به دلیل عدم رعایت استانداردهای آموزشی خبر داد.
اعتلای آموزش پزشکی مستلزم همراهی مسئولین و مشارکت اعضای هیات علمی است
معاون آموزشی وزارت بهداشت در جمع روسای دانشگاههای علوم پزشکی کشور، با بیان دستاوردهای بسته های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی گفت: رسالت اصلی دانشگاهها آموزش است مسئولین دانشگاهها لازم است توجه بیشتری به ارتقای این حوزه داشته باشند.
هیچ تغییر در استانداردهای انتقال دانشجو از خارج به داخل ایجاد نشده- افراد به شایعات توجه نکنند
معاون آموزشی وزارت بهداشت در اجلاس روسای دانشگاه های علوم پزشکی با بیان اینکه هیچ تغییری در استاندارهای انتقال دانشجو از خارج به داخل صورت نگرفته گفت: شرایط ارزیابی کیفی این افراد سخت گیرانه تر شده و چنانچه دانشجویی از آغاز سال ۲۰۱۹ تحصیل خود را در دانشگاه های خارجی آغاز کند تا پایان دوره باید تحصیلات خود را در خارج از کشور ادامه دهد.
سیستم آموزش رشته دامپزشکی نسبت به 40 سال گذشته تغییر نکرده‌ است
عضو هیئت علمی گروه دامپزشکی دانشگاه فردوسی مشهد در خصوص پیشرفت رشته دامپزشکی در ایران نسبت به سایر نقاط دنیا افزود: دامپزشکی در دنیا از نظر علمی و روش‌های تدریس بسیار پیشرفت کرده‌است ولی متاسفانه در ایران نحوه آموزش دامپزشکی نسبت به 40 سال گذشته تغییر چندانی نکرده‌ است.
بسیاری رشته‌های دانشگاهی به رشته‌های ˮفرعیˮ تبدیل شده‌اند
دانشیار گروه علوم باغبانی دانشگاه شهید باهنر کرمان گفت: رشته‌های پزشکی و تخصص‌های زیاد آن، درآمد خوبی دارند و همین دلیلی بر انحراف مسیر دانش شده که بسیاری از رشته‌های دانشگاهی به رشته‌های فرعی تبدیل شده و دانشجویان رغبتی برای تحصیل در این زمینه‌ها ندارند.
بررسی علل گرایش دانشجویان به رشته‌های پردرآمد
معاون سابق آموزشی دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: عدم بازار کار و وضعیت اقتصادی کشور در برخی از رشته های پزشکی موجب شده موضوع انتخاب رشته در بین دانشجویان اهمیت پیدا کند چرا که سرنوشت آنان را متحول می کند.
دانشجوی مطالبه‌گر باید خواسته صنفی خود را منطقی بیان کند
رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز با بیان اینکه ما با سیاست و مسائل اجتماعی مخالفتی نداریم، گفت: دانشجوی مطالبه گر باید خواسته صنفی خود را منطقی بیان کند.
کاهش سطح کمی و کیفی دانشجویان رشته‌های علوم پایه-رایزنی برای تاسیس آزمایشگاه مجازی
معاون آموزشی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی با بیان اینکه بازار داغ اشتغال رشته‌های علوم تجربی باعث شده است که دانشجویان کمتری رشته‌های علوم پایه و فنی و مهندسی را انتخاب کنند، گفت: سطح کمی و کیفی دانشجویان ورودی رشته‌های علوم پایه و فنی و مهندسی پایین آمده است.
اختیار پذیرش دانشجوی انتقالی به دانشکده‌ها واگذار شد-برند و اعتبار دانشگاه فدای شهریه نمی‌شود
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به جزییات انتقال دانشجو از دانشگاه های خارج کشور در این دانشگاه، عنوان کرد: دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بر اساس مصوبه اخیر  شورای عالی برنامه ریزی وزارت بهداشت در حال مصاحبه از دانشجویان متقاضی انتقال است، البته هنوز پذیرشی صورت نگرفته، چراکه دانشگاه شهید بهشتی با توجه به رتبه و سطح علمی خود، متقاضیان دارای معدل بالا و واجد شرایط را در صورت وجود ظرفیت مازاد پذیرش می کند و با توجه به شروع ترم تحصیلی جاری، در این ترم برای دانشگاه متقاضی وجود نداشته و برای ترم های آینده نیز اختیار پذیرش به خود دانشکده ها واگذار شده است.
امشب، آخرین مهلت ثبت‌نام دوره‌های بدون آزمون دانشگاه آزاد
مهلت تمدید شده ثبت‌نام مجدد همه گروه‌های آزمایشی در دوره‌های کارشناسی و کاردانی، پذیرش براساس سوابق تحصیلی امشب پایان می‌یابد.
ویرایش کتاب‌های پیام نور از اولویت‌های کاری است
سرپرست دانشگاه جامع پیام نور خراسان شمالی با اشاره به برنامه های آتی خود گفت: ویرایش کتاب‌های پیام نور از اولویت‌های کاری است.
نتایج جدید برای رشته محل‌های زیرگروه پزشکی دانشگاه آزاد
رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی گفت: با توجه به اعلام نتایج آزمون سراسری دانشگاه آزاد اسلامی در تاریخ 25 شهریور ماه، برخی از داوطلبانی که در رشته های گروه پزشکی برای آنها نتیجه اعلام شد، در دانشگاه دولتی پذیرفته شدند و ثبت نام کردند؛ در نتیجه بخشی از ظرفیت زیر گروه پزشکی خالی ماند و ما اعلام دیگری امروز چهارشنبه 11 مهر ماه داشتیم تا این باقی مانده ظرفیت زیر گروه پزشکی را کامل کنیم.
فردا، آخرین مهلت ثبت‌نام دوره‌های کارشناسی و کاردانی دانشگاه آزاد
مهلت ثبت‌نام مجدد همه گروه‌های آزمایشی در دوره‌های کارشناسی و کاردانی (پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی) دانشگاه آزاد اسلامی فردا، (پنجشنبه ۱۲ مهر) پایان می‌یابد.
ممنوعیت انتقال متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌های علوم‌پزشکی به داخل کشور از ۱۰ دی
قائم مقام معاون آموزشی وزیر بهداشت گفت: انتقال افرادی که از ۱۰ دی ماه سال جاری (اول ژانویه ۲۰۱۹) برای تحصیل در رشته‌های گروه پزشکی به دانشگاه‌های خارج از کشور اقدام می‌کنند، ممنوع است و باید تا انتهای دوره در دانشگاه خارج از کشور تحصیل کنند.
امیدواریم مشکلی برای ادامه تحصیل دانشجویان بازداشتی ایجاد نشود
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به آخرین وضعیت دانشجویان بازداشتی اظهار کرد: دانشجویانی که پرونده‌شان بررسی شده در حال تحصیل هستند و با صحبت‌هایی که انجام شده، امیدواریم مشکلی برای ادامه تحصیل آنها پیش نیاید.
ناظران مجلس در دو شورای بورس و سنجش دانشجو مشخص شدند
نمایندگان مجلس ناظران در شورای عالی بورس و اوراق بهادار و شورای سنجش و پذیرش دانشجو را تعیین کردند.
منابع آموزشی رشته‌های کارشناسی دانشگاه تهران بازنگری می‌شود
معاون آموزشی دانشگاه تهران از بازنگری منابع آموزشی رشته‌های کارشناسی این دانشگاه خبر داد و گفت: با بازنگری برنامه‌های آموزشی قدرت انتخابی فراهم می‌شود تا دانشجویان علاوه بر درس‌های پایه و تخصصی خود بتوانند مجموعه واحدهای گروه‌های دیگر را در اختیار بگیرند و از این طریق به اشتغال‌پذیری و مهارت‌آموزی آن‌ها کمک شود.
اعتبار نتیجه آزمون جامع پذیرفته‌شدگان دانشگاه آزاد تا پایان دوره جدید کلاس‌های زبان
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی از اعتبار نتیجه آزمون جامع پذیرفته‌شدگان تا پایان دوره جدید کلاس‌های زبان خبر داد و گفت: زمان برگزاری امتحان جامع بعدی دانشگاه آزاد اسلامی متناسب با زمان پایان کلاس‌های زبان مشخص می‌شود.
ویدئو - کدام مجرمان حق تحصیل ندارند؟
بعد از سال‌ها تلاش فعالان دانشجویی برای به دست آوردن حق تحصیل، معاونت حقوقی ریاست جمهوری ۱۸ شهریور لایحه‌ای را تصویب کرد تا به‌واسطه آن، فعالیت‌های صنفی، سیاسی، عقاید مذهبی و در مجموع هر موضوعی به جز صلاحیت آموزشی، مانع از ادامه تحصیل نشود، اما این لایحه درخصوص محکومیت قطعی به برخی جرایم بسیار مهم، محدودیت‌هایی قائل شده که طبق نظر برخی حقوقدانان، این محدودیت‌ها نقض قانون اساسی است.
الگوی‌های موجود آموزش پزشکی چقدر پاسخگوی نیازهای دانشجویان است؟
عمده فعالیت دانشگاه‌ها پس ازپیروزی انقلاب اسلامی به دلیل کمبود نیرو درحوزه‌های مختلف علوم پزشکی، به آموزش نیروی انسانی معطوف بود به طوریکه تا اواسط دهه هفتاد با افزایش ظرفیت‌های پذیرش این کمبود برطرف شد؛ اما با گذشت بیش از 30 سال دانشجویان نسل سوم انقلاب معتقدند روشهای آموزشی و ارزشیابی دانشجویان از لحاظ سازماندهی محتوا نیازمند بازنگری اساسی است.
>> > 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... < << 

گروه های زیر مجموعه علمی دانشگاهی

صنفی، فرهنگی
صنفی، فرهنگی

آخرین اخبار

ششمی ایران در کشتی آزاد قهرمانی جهان
در پایان رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان ۲۰۱۸ روسیه، آمریکا و گرجستان اول تا سوم شدند و ایران نیز با سه برنز و ۶۵ امتیاز و نمایشی ضعیف در جایگاه ششم قرار گرفت.
درگیری کادر فنی دو تیم در شب جنجالی خبرنگاران
کادر فنی دوتیم پرسپولیس و السد قطر بر سر حرکات توپ جمع کن بازی درگیری لفظی پیدا کردند.
آلکاسر: در بارسلونا وقتم را تلف نکردم
پاکو آلکاسر، مهاجم اسپانیایی پس از دو سال ناموفق در بارسا به صورت قرضی راهی دورتموند شده و در این تیم به روزهای اوجش در والنسیا بازگشته است.
تقابل پرسپولیس و السد به روایت آمار
آمار دیدار تیم‌های فوتبال پرسپولیس و السد قطر نشان می‌دهد که نماینده قطر، برتری نسبی نسبت به سرخپوشان داشته است.
بیرانوند، بهترین بازیکن دیدار پرسپولیس - السد
علیرضا بیرانوند به عنوان بهترین بازیکن دیدار تیم‌های فوتبال پرسپولیس و السد قطر انتخاب شد.
اشک‌های بازیکنان پرسپولیس پس از صعود
بازیکنان تیم فوتبال پرسپولیس پس از برتری برابر السد اشک شوق ریختند.
حضور تاج و گرشاسبی در رختکن سرخ‌پوشان
مهدی تاج و حمیدرضا گرشاسبی در رختکن تیم فوتبال پرسپولیس حاضر شدند.
پیام تبریک سلطانی‌فر برای صعود پرسپولیس
وزیر ورزش و جوانان راهیابی تیم فوتبال پرسپولیس به دیدار فینال لیگ قهرمانان آسیا را موفقیت ملی و پیروزی بزرگ ورزشی برای ملت ایران دانست.
واکنش AFC به صعود پرسپولیس به فینال
صفحه رسمی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا به صعود تیم فوتبال پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا واکنش نشان داد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

آخوندی متن استعفای خود را منتشر کرد
تهران- ایرنا - عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی متن استعفای خود از مقام وزارت را که دهم شهریورماه سال جاری نوشته شد امروز (شنبه) منتشر کرد و در آن آورده است با توجه به اختلاف نظر در شیوه بازآفرینی شهری خواهان کناره گیری از همراهی با هیات دولت دوازدهم است.
6 راهکار کلیدی پیامبر(ص) برای داشتن دنیا و آخرت-از افزایش روزی تا عمر طولانی
حجه الاسلام والمسلمین علیرضا توحیدلو، چند حدیث و روایت خواندنی را نقل کرده اند، که در ادامه می خوانید.
ادامه کری خوانی تیلور برای حسن یزدانی
با برگزاری مراسم قرعه کشی ۴ وزن نخست کشتی آزاد قهرمانی جهان ۲۰۱۸ در بوداپست مجارستان، همه نگاه‌ها به مصاف حساس حسن یزدانی مقابل دیوید تیلور و حسین خانی مقابل جردن باروز، ۲ چهره شاخص کشتی آمریکا خواهد بود.
به یاد مرتضی کیوان و پوری سلطانی
«زن عزیزم یادت باشد که عمو تیغ‌تیغی تو راه را تا به آخر طی کرد». این آخرین جملات وصیت‌نامه مرتضی کیوان در ساعت ۳:۳۰ بامداد ۲۷ مهرماه ۱۳۳۳ بود که خطاب به همسرش، پوری سلطانی، نوشت. اگرچه فقط مرتضی کیوان نبود که در سحرگاه ۲۷ مهرماه اعدام شد؛ به همراه او ۲۶ نفر دیگر از افسران هم اعدام شدند.
قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز ۹۷-۰۷-۲۵
قیمت سکه تمام بهار آزادی در بازار تهران به ۴ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان کاهش یافت.
دانشگاه علامه مسابقه ˮموت کورتˮ دیوان عدالت اداری را برگزار می‌کند
فرصت مجدد انتخاب رشته برای داوطلبان علوم‌پزشکی دانشگاه آزاد
«ریاضی» ششمین رشته درآمدزا در کشورهای خارجی
فراخوان جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد تمدید شد
مهلت ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی آغاز شد
راه‌اندازی رشته «آمار صنعتی» در دانشگاه فردوسی
تبدیل وضعیت تعدادی از اعضای هیات علمی-حفظ حداکثری اعضای علمی، مهم‌ترین اولویت دانشگاه پیام نور
سرنوشت قربانیان تخلف بزرگ آموزش عالی برای مسئولان چقدر اهمیت دارد؟
دانشگاه هنرهای اسلامی - ایرانی استاد فرشچیان افتتاح شد
ضرورت سرمایه‌گذاری دولت در آموزش عالی خصوصی-برخی موسسات غیرانتفاعی بی کیفیت هستند