آموزش

ایجاد ۷ رشته کارشناسی ارشد ناپیوسته در دانشگاه یزد
شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با ایجاد هفت رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته در دانشگاه یزد موافقت کرد.
آموزش عالی از رشد پرشتاب و کمی عبور کرده است
وزیر سابق علوم با تاکید بر اینکه آموزش عالی بعد از رشد پرشتاب و کمی به یک عقلانیت رسیده است، گفت: امیدواریم آئین‌نامه ارتقای اعضای هیأت علمی بتواند به دستیابی به این عقلانیت و ثبات در آموزش عالی کمک کند.
با پدیده گرایش به سمت رشته‌های تجربی در دانشگاه‌ها مواجهیم-باید این وضعیت اصلاح شود
رئیس دانشگاه شریف با تاکید بر این‌که امروزه با پدیده گرایش به سمت رشته‌های تجربی در دانشگاه‌ها مواجهیم، گفت: این اتفاق به دلیل هدایت غلط و اشتباه آموزش و پرورش رخ می‌دهد و باید این وضعیت اصلاح شود.
بازنگری دستورالعمل انتخاب استاد نمونه کشوری-تشریح روند انتخاب
معاون آموزشی وزیر علوم از بازنگری دستورالعمل انتخاب اعضای هیات علمی نمونه کشوری خبر داد و گفت: براین اساس اعضای هیات علمی در عرصه آموزشی باید ۲۰۰ تا ۲۸۵ و در عرصه پژوهشی باید ۱۵۰ تا ۲۰۰ امتیاز کسب کنند.
۱۳ استاد برتر نمونه کشوری تقدیر شدند
صبح امروز با حضور وزیر علوم و مسؤولان آموزش عالی از ۱۳ استاد برتر دانشگاه‌های کشور و ۷ استاد سرآمد آموزشی کشور تقدیر و تجلیل شد.
ضرورت ایجاد تحول گسترده در عرصه آموزش دانشگاه‌های کشور
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بر ضرورت ایجاد تحولی گسترده در عرصه آموزش دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور تاکید کرد و گفت: دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی باید علاوه بر تربیت نیروی انسانی به مسائل جامعه نگاه پژوهشگرانه داشته و همچنین به تحولات جهانی توجه داشته باشند و نباید از تغییر و تحولات این عرصه که با شتاب بیشتری روی می‌دهد، غافل شوند.
چهارمین همایش ملی آموزش عالی آغاز به کار کرد
چهارمین همایش ملی آموزش عالی با محوریت "دانشگاه و جامعه" و با حضور شخصیت‌های مختلف این عرصه در دانشگاه شریف آغاز به کار کرد.
انتخاب رشته بیش از ۷۲ درصد داوطلبان آزمون دکتری-اعلام نتایج نهایی دهه اول شهریور
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از انتخاب رشته بیش از ۷۲ درصد داوطلبان در آزمون دکتری ۹۸ خبر داد و گفت: نتایج نهایی این آزمون دهه اول شهریور ماه اعلام می‌شود.
جزئیات ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی اعلام شد
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر اینکه ثبت نام برای شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۳۹۸ از ۱۰ اردیبهشت ماه آغاز می‌شود، گفت: این آزمون روز جمعه ۱۱ مرداد ماه برگزار خواهد شد.
ˮنوآوریˮ شاه کلید حل چالش‌های دانشگاه
رئیس دانشگاه یزد نوآوری را به عنوان یک شاه کلید حل چالش‌ها برای دانشگاه دانست و با اشاره به تقویت عملکرد اقتصادی، گفت: حل چالش‌های جهانی و محلی مقدمه‌ای برای گسترش روابط دانشگاهی در سطح بین الملل است.
انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد تا ۱۶ اردیبهشت ادامه دارد-ثبت‌نام بیش از ۱۹ هزار نفر
انتخاب رشته دوره دکترای تخصصی سال ۹۸ دانشگاه آزاد اسلامی تا روز دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ادامه خواهد شد.
امشب آخرین مهلت انتخاب رشته دکتری-انتخاب رشته بیش از ۶۸ درصد داوطلبان
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از انتخاب رشته بیش از ۶۸ درصد داوطلبان در آزمون دکتری سال ۹۸ خبر داد و گفت: مهلت ثبت نام تا ساعت ۲۴امشب یکشنبه هشتم اردیبهشت ماه ادامه دارد.
مفهوم ˮآموزش مهندسی در دانشگاه نسل سومˮ از نگاه اساتید
میزگرد « آموزش مهندسی در دانشگاه نسل سوم؛ چالش‌ها، الزامات و دستاوردها » در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.
برگزاری ۴۰ درصد آزمون‌های وزارت بهداشت به روش سنتی
معاون آموزشی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه بر ضرورت برگزاری آزمون‌های علوم پزشکی به روش الکترونیکی تاکید کرد و گفت: در سال‌های اخیر به سمت الکترونیکی کردن آزمون‌ها پیش رفته ایم و در حال حاضر تنها ۴۰ درصد آزمون‌ها به روش سنتی برگزار می‌شود .
برای جذب دانشجویان خارجی با چالش‌هایی مواجه هستیم
قائم مقام وزیر علوم با بیان این که بیش از ۳۶ هزار دانشجوی خارجی در دانشگاه‌های داخلی مشغول تحصیل هستند، گفت: در حال حاضر از نظر قوانین داخلی، تعداد خوابگاه‌ها و زیرساخت‌ها و غیره با چالش‌های در جذب دانشجویان خارجی مواجهیم که امیدواریم این موضوعات رفع شود تا بتوانیم به تقویت دیپلماسی علمی بپردازیم.
جزئیات انتقال دانشجویان پزشکی خارجی به دانشگاه‌های داخلی اعلام شد
وزارت بهداشت اعلام کرد که دانشجویان رشته‌های علوم پزشکی که از دی ماه سال ۹۷ در دانشگاه‌های خارج از کشور مشغول به تحصیل شدند امکان انتقال به دانشگاه‌های داخلی را ندارند.
گروه‌های منتخب جشنواره آموزشی، برای انجام طرح‌های آتی اعتبار می‌گیرند
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره تفاوت‌ چهاردهمین جشنواره آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نسبت به سال‌های گذشته توضیح داد: امسال به افراد منتخب جایزه نقدی اعطا نمی‌شود، بلکه یک اعتبار مالی را برای فعالیت‌هایی که در آینده انجام خواهند در نظر گرفته ایم.
تفاوتی میان جذب اعضای هیأت علمی زن و مرد وجود ندارد-جایگاه مطلوب دانشگاه در رتبه‌بندی‌ها
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به جایگاه مطلوب دانشگاه در رتبه‌بندی‌ها گفت: این دانشگاه در ۴ رتبه بندی مورد تأیید وزارت علوم در میان دانشگاه‌های صنعتی کشور در سه رتبه بندی جایگاه اول و در یک رتبه بندی جایگاه دوم را به خود اختصاص داده است.
تخفیف ۲۰ درصدی کتب دانشگاه پیام نور در نمایشگاه کتاب
مدیرکل روابط عمومی دانشگاه پیام نور از تخفیف ۲۰ درصدی فروش اینترنتی کلیه کتب دانشگاه پیام نور تا پایان سال همزمان با برگزاری نمایشگاه کتاب و تا ۱۴ اردیبهشت خبر داد و گفت: نمایشگاه بین المللی کتاب تهران امسال با شعار خواندن توانستن است، در مصلی تهران برگزار می‌شود و دانشگاه پیام نور نیز به عنوان بزرگ‌ترین دانشگاه دولتی و کتاب محور کشور در این نمایشگاه حضور فعال خواهد داشت.
تعیین تکلیف طرح ممنوعیت ادامه تحصیل پزشکان عمومی در هفته جاری
در پی انتشار اخباری مبنی بر ممنوعیت سه ساله ادامه تحصیل پزشکان عمومی و بیان اظهار نظرهایی از سوی برخی نمایندگان مجلس، رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت از تعیین تکلیف این طرح طی هفته جاری خبر داد و گفت: تاکنون خبری در این خصوص به مرکز سنجش اعلام نشده و این موضوع طبیعتاً در هفته جاری از سوی وزیر بهداشت تعیین تکلیف خواهد شد.
>> > 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... < << 

گروه های زیر مجموعه علمی دانشگاهی

صنفی، فرهنگی
صنفی، فرهنگی

آخرین اخبار

گام بلند در حوزه زیرساختی خراسان جنوبی
بیرجند - ایرنا - 20 طرح حوزه راه و مسکن در سفر وزیر راه و شهرسازی به خراسان جنوبی با اعتبار 706 میلیارد تومان افتتاح و کلنگ زنی شد که گامی بلند در حوزه زیرساختی این استان مرزی به شمار می رود.
فتح خرمشهر، درس عبرت تاریخی رزمندگان اسلام به دشمنان
قزوین - ایرنا - فتح و آزادسازی خرمشهر که با سلاح ایمان و جانفشانی رزمندگان اسلام علیه دشمن تا بن دندان مسلح رقم خورد را باید یک درس عبرت تاریخی به دشمنان و بدخواهان نظام جمهوری اسلامی ایران یاد کرد.
راه اندازی بازارچه سومار تدبیری برای خروج گیلانغرب از بن بست
قصرشیرین- ایرنا- راه اندازی بازارچه مرزی سومار گیلانغرب یکی از مصوبه های دولت، تدبیری برای برون رفت این شهرستان از بن بست، روزنه ای برای رونق اقتصادی و عاملی برای اشتغال پایدار مرزنشینان و بخصوص جوانان این خطه است.
عطر و طعم رمضان در کهن سفره خانه اصفهان
اصفهان- ایرنا- کهن دیار نصف جهان در روزهای پر رمز و راز رمضان، به سفره خانه ای بی بدیل می ماند که طعم های اصیل آن لذت مهمانی خدا را دو چندان کرده است.
سارق طلافروشی همدان اعدام شد
همدان- ایرنا- «مهدی چراغی فر» که به جرم «محاربه از طریق سرقت مسلحانه» به اعدام محکوم شده بود صبح امروز /پنجشنبه/ در بلوار آیت الله نجفی شهر همدان به دار مجازات آویخته شد.
تقویت اقتصاد هنر، عامل قوام و دوام هنر قرآنی
مشهد- ایرنا- هنر قرآنی ریشه در خاک ایران زمین دارد که قوام و دوام آن نیاز به فرهنگ سازی برای شناخت بیشتر و بازارسازی برای تصمیم های درست و حمایتگرانه دارد.
افزون بر 11 میلیارد ریال پروژه در قلعه گنج افتتاح شد
جیرفت - ایرنا - 11 میلیارد و 620 میلیون ریال پروژه اقتصادی و عمرانی با حضور رئیس بنیاد مستضعفان کشور، مسئولان محلی و مردم در شهر نمونه اقتصاد مقاومتی (قلعه گنج) به بهره برداری رسید.
طرح نژادپرستانه «معامله قرن» مدفون خواهد شد
تهران- ایرنا- بسیاری از تحلیلگران عرب می گویند طرح معامله قرن با واسطه گری «جرد کوشنر» به دلیل حمایت های یکجانبه و بی چون و چرا از تجاوزگری و زورگویی صهیونیست ها عملا راهی برای موافقت فلسطینیان باقی نگذاشته است.
دو کشتی آمریکایی از تنگه تایوان گذشتند
پکن- ایرنا- رسانه های چینی از عبور دو کشتی آمریکایی از تنگه تایوان خبر دادند موضوعی که پیش بینی می شود واکنش شدید پکن را به دنبال داشته باشد.
12 دانشگاه مالزی به دانشجویان فلسطینی بورس تحصیلی می دهند
تهران- ایرنا - دولت مالزی به رهبری ماهاتیر محمد که سیاست حمایت آشکار از فلسطینی ها را در دستور کار خود قرار داده است، اعلام کرد که 12 دانشگاه ملی این کشور به دانشجویان فلسطینی بورس تحصیلی در سطوح مختلف کارشناسی تا دکترا به ارزش 11.47 میلیون رینگیت (واحد پول مالزی) ارائه می کنند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

آب روی ماست را دور نریزید
آبی که در سطح روی ماست قرار می‌گیرد ماده‌ای پر خاصیت است که اغلب دور ریخته می‌شود.
راه اندازی بازارچه سومار تدبیری برای خروج گیلانغرب از بن بست
قصرشیرین- ایرنا- راه اندازی بازارچه مرزی سومار گیلانغرب یکی از مصوبه های دولت، تدبیری برای برون رفت این شهرستان از بن بست، روزنه ای برای رونق اقتصادی و عاملی برای اشتغال پایدار مرزنشینان و بخصوص جوانان این خطه است.
عطر و طعم رمضان در کهن سفره خانه اصفهان
اصفهان- ایرنا- کهن دیار نصف جهان در روزهای پر رمز و راز رمضان، به سفره خانه ای بی بدیل می ماند که طعم های اصیل آن لذت مهمانی خدا را دو چندان کرده است.
افزایش 77 درصدی قصور پزشکی در خراسان شمالی
بجنورد- ایرنا- مدیرکل پزشکی قانونی خراسان شمالی گفت: قصور پزشکی و شکایت از کادر درمان و پزشکان استان در سال گذشته نسبت به سال ماقبل آن 77 درصد افزایش داشته است.
جشن اشک و لبخند در رمضان
بندرعباس- ایرنا- نسیم رمضان چه زیبا می وزد و دستان مهربانش چه سخاوتمدانه یتیمان و گرفتاران در بند را نوازش می کند و جشنی از اشک و لبخند را رقم می زند.
کارنامه انتخاب رشته داوطلبان دکتری منتشر شد
کارنامه داوطلبان دکتری امروز منتشر می‌شود-۴۷ هزار داوطلب به دانشگاه‌ها معرفی شدند
اعلام رشته‌های جدید در مرحله پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی
آغاز ثبت نام آزمون EPT و آزمون فراگیر مهارتهای عربی دانشگاه آزاد
تخصیص بودجه خاص به علوم پایه-در زمینه انطباق علم با نیازهای جامعه نتوانسته‌ایم شایسته عمل کنیم
مهلت ثبت نام آزمون ارتقاء دندانپزشکی امشب پایان می‌یابد
زمان برگزاری کنکور ۹۸ به هیچ‌عنوان تغییر نخواهد نکرد
موارد نقص مدارک و اطلاعات ثبت‌نامی آزمون ارشد علوم پزشکی اعلام شد-۷ خرداد آخرین مهلت ویرایش
امکان افزایش ظرفیت پذیرش تحصیلات تکمیلی پزشکی در مناطق محروم
حذف سهمیه بدون آزمون برای رشته‌های فاقد رشته همنام در آزمون ارشد علوم پزشکی