آموزش

فرآیند زمانی جذب اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها اعلام شد-ثبت درخواست متقاضیان از۲۱ شهریور
براساس جدول زمانی فراخوان جذب اعضای هیات علمی دانشگاهها و مراکز آموزش عالی، متقاضیان می توانند از تاریخ ۲۱ شهریور الی ۶ مهرماه نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند.
رئیس دانشگاه اصفهان ابقا شد
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حکمی دکتر هوشنگ طالبی را به مدت چهار سال در سمت ریاست دانشگاه اصفهان ابقا کرد.
مهلت ویرایش و انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد تمدید شد
ویرایش رشته محل‌های انتخابی داوطلبان کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از فردا چهارشنبه ۳ مرداد آغاز می‌شود و تا ساعت ۲۴ روز جمعه ۵ مرداد ادامه خواهد داشت.
رونمایی از نقشه‌ راه متمایز دانشگاه تا چند ماه آینده
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از رونمایی نقشه راه متمایز دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تا چند ماه آینده خبر داد و گفت: براساس این نقشه چارچوب‌های دانشگاه در سطح ملی، منطقه‌ای و بین المللی مشخص خواهد شد. از سوی دیگر، نقشه توسعه رشته‌ها در مقاطع مختلف دانشگاه مشخص خواهد شد تا بیانگر مسیر ما از نظر توسعه علمی در سال های آینده باشد.
جزئیات برگزاری آزمون کارشناسی ناپیوسته اعلام شد
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور ضمن تشریح جزئیات آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال 97، گفت: کارت شرکت در این آزمون از 9 تا 11 مرداد ماه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور قابل دریافت است.
صرفه جویی در تمامی هزینه‌ها را جدی بگیریم
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به اینکه صرفه جویی در تمامی هزینه ها را باید جدی بگیریم، اظهار کرد: به این شکل می‌توانیم در کاهش تکانه‌ها و کاهش فشارهای اقتصادی کشور مشارکت داشته باشیم.
ضرورت نگاه جدی‌تر به علوم پایه
معاون آموزشی وزیر علوم در جلسه شورای دانشگاه دامغان، خواستار نگاه جدی‌تر به علوم پایه شد و گفت: علوم پایه در ایران مغفول مانده است در حالی که می‌تواند بسترساز سایر حوزه‌های علمی محسوب شود.
سرپرست دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی منصوب شد
دکتر" امیرمسعود عرب لو دریچه " با حکم وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، به سمت سرپرست دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی منصوب شد.
زمان برگزاری آزمون ارزشیابی دانش آموختگان داروسازی خارج از کشور اعلام شد
پانزدهمین دوره آزمون ارزشیابی دانش آموختگان داروسازی خارج از کشور روز پنجشنبه (چهارم مرداد ۹۷) برگزار می‌شود.
بررسی ˮطراحی و اجرای رشته‌ها و برنامه‌های جدید درسیˮ
معاون آموزشی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی یکی از دغدغه مهم دانشگاه‌های سطح یک را آزادی عمل بیشتر در "طراحی و اجرای رشته‌ها و برنامه‌های جدید درسی"عنوان و ابراز امیدواری کرد که نحوه اجرای این مهم در نهمین گردهمایی معاونان آموزشی دانشگاه‌های سطح یک با حضور نمایندگان سیزده دانشگاه سطح یک کشور به میزبانی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی، به بهترین نحوی بررسی شود.
سرفصل‌های بازنگری شده 13 رشته دانشگاه آزاد ابلاغ شد
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی با ابلاغ بخشنامه‌هایی، سرفصل‌های بازنگری شده 13 رشته در مقاطع دکتری، کارشناسی ارشد و کارشناسی را اعلام کرد.
آخرین مهلت تایید متقاضیان سهمیه‌ای آزمون ارشد علوم پزشکی اعلام شد
داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی که متقاضی استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگران (۲۵درصد و ۵درصد) هستند حداکتر تا تاریخ هفتم مرداد ماه فرصت دارند، تایید نهایی را از سازمان یا ارگان ذیربط دریافت کرده و به مرکز سنجش آموزش پزشکی ارسال کنند.
بهره‌برداری سیاسی مانع اجرای طرح ˮساماندهی آموزش عالیˮ-راهکارهای نجات دانشگاه‌ها از کمی‌گرایی
طی سال‌های اخیر پدیده مدرک‌گرایی روزبه‌روز در جامعه ما شیوع پیدا کرده، بطوریکه رشد قارچ گونه مراکز و واحدهای دانشگاهی که از آنها به عنوان کارخانه تولید مدرک یاد می‌شود، در کشور ما بسیار مشهود بوده است. همه اینها در حالی است که آمار بالای بیکاری در بین فارغ التحصیلان طی این سال‌ها نشان داده افزایش تعداد دانشگاه‌ها کمکی به حل معضل اشتغال در کشور نکرده است.
خیران مهم‌ترین پشتیبانان دانشگاه‌ها هستند
رئیس دانشگاه پیام نور چهارمحال و بختیاری حضور خیران در دانشگاه را ارزشمند و نیکو دانست و افزود: خیران می‌توانند مهم‌ترین پشتیبانان در دانشگاه‌ها باشند.
انتشار دفترچه سئوالات آزمون علوم آزمایشگاهی و پیش کارورزی
دفترچه سئوالات آزمون‌های تکمیلی علوم آزمایشگاهی سال ۹۷ و میان دوره پیش کارورزی در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به آدرس www.sanjeshp.ir منتشر شد.
آغاز ویرایش رشته‌محل‌های آزمون ارشد دانشگاه آزاد
ویرایش رشته محل‌های انتخابی داوطلبان کارشناسی ارشد سال ۹۷ دانشگاه آزاد اسلامی از روز گذشته ۳۰ تیر آغاز شده و تا ساعت ۲۴ روز دوشنبه اول مرداد ادامه خواهد داشت.
صنعت باید خریدار علم دانشگاه باشد
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: صنعت باید خریدار علم دانشگاه باشد، دانشگاه هم باید علمش را به سمت و سوی فناوری هایی که در نهایت به تولید ثروت تبدیل می شود، سوق دهد.
ظرفیت استخدام دستگاه‌های اجرایی کاهش یافت
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از تغییر ظرفیت استخدام دستگاه ها در پنجمین دوره آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور خبر داد و گفت: تعداد ۱۸ هزار و ۱۹۸ داوطلب در این آزمون پذیرفته می‌شوند.
تاثیر 30 درصد معدل در کنکور، موضوع عدالت آموزشی را به چالش می‌کشد
عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی گفت: اگر 30 درصد تاثیر معدل در کنکور برای تمام دانش‌آموزان در نظر گرفته شود چه آن افرادی که از امکانات مطلوب برخوردار هستند و چه آنانی که برخوردار نیستند، موضوع عدالت آموزشی را به چالش می‌کشاند.
اختیارات آموزشی دانشکده‌های علم و صنعت افزایش می‌یابد-شفاف سازی شاخص‌های ارزیابی اساتید
معاون آموزشی دانشگاه علم و صنعت تمرکز زدایی و مکانیزه کردن فعالیت‌ها را دو اولویت آموزشی این دانشگاه در سال جاری عنوان کرد و گفت: بر اساس اصل تمرکز زدایی اختیارات دانشکده‌های دانشگاه علم و صنعت در حیطه آموزشی افزایش می‌یابد.
>> > 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... < << 

گروه های زیر مجموعه علمی دانشگاهی

علم و فناوری ایران
علم و فناوری ایران

آخرین اخبار

چیز‌های عجیبی که فقط در آسیا می‌توانید ببینید
آسیا بخشی از جهان با جوی منحصر به فرد است که از نظر آداب و رسوم، تمایلات و نگرش به زندگی با بقیه دنیا کاملا فرق دارد.
جایزه‌های میلیونی محمدرضا گلزار به چه کسانی می‌رسد؟
رسانه ملی که درحال قدرت‌نمایی در برابر سایر رسانه‌های اجتماعی است، این روز‌ها بخت‌آزمایی خود را در برگزاری انواع مسابقه‌های تلویزیونی و البته میلیونی دیده است؛ آن هم در روز‌های سخت اقتصادی.
جلوه‌های ویژه پرهزینه‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما
حتی امروزه در عصر تکنولوژی دیجیتال، بعضی کارگردان‌ها هنوز ترجیح می‌دهند در فیلم‌های خود از دکور‌های مینیاتوری و ماکت استفاده کنند. اگرچه این شیوه هزینه‌ی بیشتری دارد، اما اغلب بر پرده‌ی سینما واقعی‌تر به نظر می‌رسد. در ادامه مروری داریم بر جلوه‌های ویژه تعدادی از مشهورترین و پر هزینه‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما.
درمان افتادگی پلک با پلکسر پلاسماجت
افتادگی پلک‌ها چهره شما را غم انگیز و خسته نشان می‌دهد و زاویه داشتن چشم‌ها چند سال به سن شما اضافه خواهد کرد. روش‌های درمانی از جمله پلکسر پلاسماجت وجود دارد که برای زیبایی ابداع شده اند که بدون سوزن و زخم و ناراحتی شما را به خواسته مورد نظرتان می‌رساند.
کیست واژن؛ از پیشگیری تا درمان
کیست واژن کیسه بسته‌ای از هوا، مایع یا چرک است که روی سلول پوششی واژن یا روی آن قرار گرفته است. چند نوع کیست واژن وجود دارد. این ضایعه می‌تواند بوسیله زخم ایجاد شده به هنگام زایمان، تجمع مایع در غدد لنفاوی یا تومورهای خوش خیم (غیر سرطانی)، ایجاد شود.
صبحانه‌های چاق کننده برای شما که لاغر هستید
در این مطلب، قصد داریم شما را با طرز تهیه صبحانه‌های چاق کننده آشنا کنیم. برای شما ۹ دستور صبحانه برای افزایش وزن آماده کرده ایم. با ما همراه باشید.
دستور تهیه پاستا فاجیتا در فر
این نوع پاستا، پاستا پنه پنیری است که با چند نوع از سبزیجات و ادویه ها مخلوط شده و در فر پخته می‌شود. اگر تا به حال این مدل پاستا را تهیه نکرده اید. پیشنهاد می‌کنیم حتما امتحان کنید.
تجسمی از فوتبال ناب هلندی، نابغه‌ای به نام دنیس برکمپ
«هلندی‌ها متوجه نمی‌شوند که چرا گاهی ونگر او را از ترکیب بیرون می‌گذارد. وقتی بیست دقیقه به پایان برکمپ به زمین فرستاده می‌شود، چیزی شبیه یک هتک حرمت است. چیزی شبیه وقتی که یک نقاشی یوهانس فرمیر نقاش هلندی را در زیرزمین نگه دارید.»
محبوب‌ترین خواننده‌های قدیمی ترکیه‌ای بین ایرانیان
امروز قصد داریم نگاهی داشته باشیم به خواننده‌های ترک زبان که در بین ما ایرانی‌ها از محبوبیت زیادی برخوردار هستند و همه ما با آهنگ‌های نوستالژی ترکی خاطره‌های تلخ و شیرین زیادی داریم.
به این توصیه‌های مادربزرگانه در بچه داری گوش نکنید!
دانشمندان می‌گویند بیشتر پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها امروزه اطلاعات و دانش خود را در مورد اصول بچه‌داری به روز نمی‌کنند و تنها به تجربیات شخصی خود تکیه کرده و توصیه‌هایی می‌کنند که در دنیای امروز ممکن است نادرست باشد. حتی بعضی از این بکن و نکن‌ها می‌توانند خطرناک هم باشند!

پر بازدید ترین اخبار امروز

آشکار شدن محل شکافته شدن خانه کعبه
مجید یراق بافان مجری شبکه قرآن با انتشار این عکس در صفحه اش نوشت: نقابش را ز کعبه باد برداشت.
تاجزاده: با آنهایی که رأی نمی‌دهند، موافقم!- «رضا کیانیان» در ۶۶ سالگی آلزایمر گرفت
یک فعال اصلاح‌طلب گفت: حمایت از روحانی به جایگاه ما خدشه زد.
ذوالقدر: نیروهای خودسر همیشه باعث وهن نظام هستند
یک عضو فراکسیون امید مجلس گفت: نیروهای خودسر در بسیاری از تجمعات رسمی کشور به نحوی عمل می‌کنند که موجب تفرقه بین مسئولان و سوءاستفاده دشمنان نظام در عرصه‌های بین‌المللی می‌شوند.
ظرفیت پذیرش در آزمون ارشد پزشکی افزایش می‌یابد
فعالیت ۱۱ شعبه آموزش زبان فارسی دانشگاه فردوسی در خارج کشور
زمان اعلام نتایج نهایی آزمون دستیاری مشخص شد-305 رشته بدون متقاضی
آغاز پذیرش دوره‌های مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه‌ای علمی کاربردی از امروز
دانشگاه پیام نور در انتظار تدوین سند راهبردی آموزشی جدید
مهلت ثبت نام دوره‌های کاردانی علمی کاربردی تمدید شد
از سود بانکی پرهیز خواهیم کرد-حرکت دانشگاه آزاد به سمت اشتغال دانش‌بنیان
در مراسم معارفه سرپرست دانشگاه آزاد چه گذشت؟ +تصاویر
ساماندهی اساتید حق‌التدریسی دانشگاه‌-لزوم تقویت روحیه امید در جامعه
نحوه گزینش دانشجو در دانشگاه علمی‌کاربردی- پذیرش کاردانی در ۸۱۵ رشته‌محل