آموزش

راه‌اندازی سامانه جذب دانشجویان بین‌المللی دانشگاه شهید چمران
در راستای تحقق سیاست‌های وزارت علوم مبنی بر بین‌المللی‌سازی دانشگاه‌ها، سامانه جذب دانشجویان بین‌المللی دانشگاه شهید چمران اهواز راه‌اندازی شد.
ضرورت استفاده از توانمندی دانشگاه‌ها برای رفع چالش‌های کشور
رئیس دانشگاه تهران با اشاره به انتظارات جامعه دانشگاهی از دولت آینده، بر ضرورت به کارگیری توانمندی علمی دانشگاه‌ها برای رفع چالش‌های کشور تاکید کرد و گفت: دانشگاه‌ها می‌توانند با کمک پایان‌نامه‌های دانشجویی راهکارهای علمی برای رفع مشکلات فعلی کشور ارائه کنند. بنابراین از دولت آینده می‌خواهیم در تصمیم‌گیری‌های خود به این توانمندی دانشگاه‌ها توجه کند.
آغاز انتخاب رشته داوطلبان ارشد دانشگاه آزاد از امروز
دانشگاه آزاد اسلامی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی در سال 96 که در آزمون این مقطع که توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار شده شرکت کرده‌اند، می‌توانند از بعدازظهر امروز پنجشنبه اول تیرماه لغایت پایان روز شنبه 10 تیرماه با مراجعه به پایگاه ثبت نام الکترونیکی مرکز سنجش و پذیرش به آدرس www.azmoon.org نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند.
برگزاری دوره‌های مشترک دانشگاه علمی کاربردی با دانشگاه‌های مهارتی اروپا
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی از برگزاری دوره‌های مشترک با بعضی از دانشگاههای کشورهای اروپایی را از دیگر برنامه‌های بین‌المللی دانشگاه عنوان کرد و گفت: در این راستا دانشجویان با گذراندن نیمی از دوره تحصیل در ایران و نیم دیگر در آن کشور مدرک بین‌المللی مشترک دریافت خواهند کرد.
جایگاه دانشگاه‌ها باید از محل تدریس به محل تولید علم و تکنولوژی تبدیل شود
رئیس دانشگاه پیام‌نور چهارمحال و بختیاری با اشاره به انتظارات جامعه علمی و دانشگاهی از دولت دوازدهم گفت: جامعه علمی و دانشگاهی از دولت انتظار دارد که با ایجاد هسته‌های مشورتی در استان‌ها و با کمک دانشگاه‌ها تصمیمات مدیران را به سمت تصمیماتی دانش محور و کارشناسانه پیش ببرد ضمن اینکه جایگاه دانشگاه‌ها از محل تدریس به محل تولید علم و تکنولوژی تبدیل شود.
همکاری دانشکده علوم پزشکی آبادان با دانشگاه بصره
رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان از همکاری این دانشکده با دانشگاه بصره عراق در حوزه سلامت و آموزش خبر داد.
لغو و اصلاح دوره تکمیلی Ph.D آزمایشگاه بر عهده مجلس است
وزارت بهداشت طی اطلاعیه‌ای در خصوص دوره تکمیلی Ph.D آزمایشگاه اعلام کرد: این دوره‌ها مصوب مجلس شورای اسلامی بوده و لغو و یا اصلاح آن نیز برعهده مجلس است.
بدعت اروپایی‌ در گردشگری ایران!
«نفوذ چینی‌ها در بازار کار گردشگری ایران به برخی کشورهای اروپایی هم سرایت کرده؛ بعضی گروه‌های فرانسوی و هلندی هم ترجیح می‌دهند شخصا و بدون همراهی راهنمایان ایرانی در کشورمان سفر کنند، صحبت بر سر مسافرت گروه‌های سه یا چهار نفره نیست، موضوع تورهای پرجمعیتی است که از همه امکانات گردشگری استفاده می‌کنند اما مدل سفرشان طوری است که چرخه گردشگری را در کشور معیوب می‌کند.»
تاریخ و چگونگی شرکت در آزمون ارتقاء و گواهینامه دستیاری اعلام شد
قائم مقام دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی از برگزاری امتحان ارتقاء و گواهینامه در روز پنجشنبه 15 تیرماه خبر داد و تاکید کرد که غیبت در بخش‌ها از سوی برخی دستیاران باعث محرومیت در آزمون است.
آموزش و توانمندسازی فعالان حوزه گمرک توسط دانشگاه تهران
با توجه به اهمیت و نقش گمرک کشور در تحقق اقتضاد مقاومتی، طبق تفاهم نامه‌ای آموزش کارگزاران گمرکی در دستور کار دانشگاه تهران قرار گرفت.
تردید ندارم که رژیم صهیونیستی نابود شدنی است و بیت المقدس آزاد می‌شود
وزیر بهداشت ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای حزب الله، گفت: برای رهبر مبارز، شجاع و شریف حزب الله لبنان؛ سید حسن نصرالله آرزوی طول عمر، صحت، سلامت دارم و امیدوارم که وعده‌های الهی محقق شود، من ذره ای تردید ندارم که رژیم صهیونیستی نابود شدنی است و بیت المقدس آزاد می شود.
نتایج اولیه دوره‌های دکتری دانشگاه آزاد اعلام شد
نتایج اولیه دوره‌های دکتری تخصصی با آزمون و بدون آزمون 1396 دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد.
ثبت‌نام 800 داوطلب در آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از ثبت‌نام 800 داوطلب برای شرکت در چهارمین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور خبرداد گفت: ثبت‌نام برای شرکت در این آزمون تا روز دوشنبه 5 تیر ماه ادامه دارد.
بررسی موضوع ˮلو رفتن سوالات امتحان نهاییˮدر جلسه چهارشنبه کمیسیون آموزش
نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: این کمیسیون فردا (چهارشنبه)در جلسه‌ای موضوع "لو رفتن سوالات امتحان نهایی" را بررسی خواهد کرد.
کشورهایی که آموزش عالی در آنها تقریبا رایگان است
همه مردم در هر کجای دنیا آرزو دارند تا تحصیل دانشگاهی برایشان رایگان باشد اما متاسفانه این امر تنها در تعداد محدودی از کشورها تحقق یافته است.
تبلیغات برخی موسسات درخصوص پذیرش فراگیر غیرقانونی است
دانشگاه پیام نور با هشدار به داوطلبان تحصیل در دوره‌های فراگیر کارشناسی ارشد این دانشگاه اعلام کرد: تبلیغات موسسات درخصوص پذیرش فراگیر دانشگاه پیام نور غیرقانونی است.
رشته روانشناسی بالینی در وزارت علوم ماندگار شد
مدیر گروه کودکان استثنایی دانشگاه تهران از ماندگاری رشته روانشناسی بالینی در وزارت علوم خبر داد و گفت: دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در آینده‌ای نزدیک این خبر را به طور رسمی اعلام خواهد کرد.
هوش مصنوعی خودسر!
آیا هشدار الون ماسک و استیون هاوکینگ راجع به تسلط قریب‌الوقوع هوش مصنوعی بر بشریت به حقیقت می‌پیوندد؟
ثبت‌نام آزمون ˮتعیین صلاحیت تدریسˮ دانشگاه علمی کاربردی از امروز
ثبت‌نام در آزمون "تعیین صلاحیت متقاضیان تدریس در دانشگاه جامع علمی کاربردی" ویژه استان تهران برای سال 96 از امروز دوشنبه 29 خرداد ماه جاری آغاز و به مدت یک هفته ادامه دارد.
آغاز مصاحبه دکتری سال 96 استان کرمان از 25 تیر
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان با اشاره به برگزاری مصاحبه آزمون دکتری سال 1396 بصورت استانی، هدف از این اقدام را افزایش کیفیت مصاحبه ها دانست و گفت: مصاحبه های دوره دکتری بصورت استانی و در واحد های مرکز هر استان برگزار خواهد شد.
>> > 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... < << 

گروه های زیر مجموعه علمی دانشگاهی

علم و فناوری ایران
علم و فناوری ایران
پژوهش
پژوهش
علم و فناوری جهان
علم و فناوری جهان
جهاد دانشگاهی
جهاد دانشگاهی
آموزش
آموزش
صنفی، فرهنگی
صنفی، فرهنگی

آخرین اخبار

برنامه‌های بانک تجارت برای ارتقاء استانداردهای شفافیت مالی
رییس هیات‌مدیره بانک تجارت، از برنامه‌های این بانک برای ارتقاء استانداردهای شفافیت مالی خبر داد.
ویدئو - روحانی در ضیافت افطار با فعالان اقتصادی
حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی پنجشنبه شب در ضیافت افطار با فعالان اقتصادی که در روز ملی اصناف برگزار شد، با بیان اینکه این دیدار به تعبیری دیدار با تجار است، گفت: اولین و عمومی ترین تجارت ما با خداست. خداوند در قرآن با بیان نرمی می گوید که آیا می خواهید شما را به تجارتی دلالت کنم که نجات بخش شما از هر درد و عذاب و رنجی است، ماه مبارک رمضان یکی از عرصه های این تجارت است.
ملوانان و لنج‌ها تا چه اندازه حق واردات دارند؟
مروری بر قوانین، گویای آن است که ملوانان،خدمه و کارکنان شناورهای دارای حداکثر ٥� � تن ظرفیت به شرط داشتن کارت معتبر تا شش نوبت در سال مجاز به واردات کالا تا سقف ٤� میلیون ریال هستند.
چرا کاهش نرخ تورم در سفره‌های مردم احساس نمی شود؟
اگرچه تک رقمی شدن نرخ تورم و کاهش آن به عنوان یکی از دستاوردهای دولت یازدهم مطرح می شود،اما زمانی این اُفتِ تورم قابل احساس خواهد بود که توفیق مذکور در کالاها و خدمات اساسی لحاظ شود.
روز جهانی «قدس»؛ تجلی رویارویی «استضعاف» و «استکبار»
راهپیمایی‌های گسترده روز جهانی قدس در حمایت از مسأله فلسطین در سراسر جهان، در واقع نمادی از رویارویی دو جبهه «استضعاف» و «استکبار» است.
تفکیک یا اصلاح؛ مسئله این است-هزینه ادغام و تفکیک از جیب مردم
ادغام و تفکیک وزارتخانه‌ها با هر هدف و برنامه‌ای که صورت پذیرد، هزینه‌های سنگینی برای کشور و مردم در بر خواهد داشت؛ حال بین تفکیک وزارتخانه‌ها یا اصلاح ساختار ادغام کدام را باید انتخاب کرد؟
پیشنهاد سریال آمریکایی برای عادی‌سازی رابطه ایران و اسرائیل
درحالی که مردم ایران هرسال در روز قدس، علیه رژیم اشغال‌گر صهیونیست تظاهرات می‌کنند، سریال آمریکایی «خانم وزیر» با نمایش دیپلماسی فوتبالی بدنبال دوستی نمایشی میان مردم ایران و رژیم صهیونیستی است.
می‌خواستند در قطر کودتا کنند، در ریاض کودتا شد- کار عربستان تمام شد
بعد از تصمیم ناگهانی پادشاه عربستان سعودی مبنی بر برکناری محمد بن نایف از ولایتعهدی عربستان و جایگزینی فرزندش محمد بن سلمان در این سمت موجی از واکنش‌ها از سوی افکار عمومی عربی به راه افتاده است.
روز قدس در بیانات امام خمینی (ره)
امام راحل، نور امید به دل مظلومان فلسطینی تاباند و میلیون ها انسان آواره و مبارز را برای مقابله عملی با توطئه های رژیم اشغالگر قدس و آمریکای جهانخوار مصمم تر و استوارتر کرد.
منشأ اصلی مشروعیت نظام جمهوری اسلامی از دیدگاه اسلام چیست؟
هیچ‌کس در نظام اسلامی نباید مردم‌، رأی‌ مردم‌ و خواست مردم را انکار کند. حالا بعضی، رأی‌ مردم را پایه‌ی مشروعیت می‌دانند؛ لااقل پایه‌ی اعمال مشروعیت است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

توقف آلمان مقابل قهرمان آمریکای‌جنوبی در شب قضاوت مطلوب فغانی
در شب قضاوت مطلوب داور کشورمان، قهرمان جهان به نتیجه‌ای بهتر از تساوی دست نیافت.
علت برگشت هندوانه های ایرانی از یک کشور عربی
معاون وزیر بهداشت به جزئیات برگشت چند صد تن هندوانه ایرانی از یک کشور عربی پرداخت.
پایان خلافت پوشالی «ابوبکر البغدادی»
سناتور شورای فدراسیون روسیه کشته شدن رهبر داعش را ضربه ای کاری بر پیکره این گروه عنوان کرد که شکست نهایی آنها تسریع می‌شود.
جمهوری اسلامی ایران هیچ تجاوزی را بدون پاسخ نخواهد گذاشت
امام جمعه ‌فردوس با بیان اینکه صدای سیلی سپاه را باید حامیان داعش بشنوند، گفت: ‌ جمهوری اسلامی ایران هیچ تجاوزی را بدون پاسخ نخواهد گذاشت.
بررسی شیوه‌های آموزش صحیح و کارآمد در میزگرد ایسنای یزد
تبلیغات برخی موسسات درخصوص پذیرش فراگیر غیرقانونی است
آغاز مصاحبه دکتری سال 96 استان کرمان از 25 تیر
لغو و اصلاح دوره تکمیلی Ph.D آزمایشگاه بر عهده مجلس است
نحوه پذیرش دستیار تخصصی پزشک خانواده و پزشکی اجتماعی اعلام شد
دانشجویان کم‌بضاعت دانشگاه تهران بورسیه می‌شوند
آغاز انتخاب رشته داوطلبان ارشد دانشگاه آزاد از امروز
هوش مصنوعی خودسر!
رشته روانشناسی بالینی در وزارت علوم ماندگار شد
فردا آخرین مهلت انتخاب رشته آزمون ارشد- افزایش ظرفیت پذیرش