علم و فناوری ایران

حرکت استارتاپ‌های آب و انرژی شتاب می‌گیرد
با حضور معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور، «آبان» شتابدهنده‌ای با هدف حمایت از تجاری‌سازی استارتاپ‌های حوزه آب و انرژی در شهرک صنعتی قدس افتتاح شد.
توسعه اکوسیستم فناوری و نوآوری در شمال شرق تهران کلید خورد
در مراسم امروز ۱۳ اسفند ماه ضمن کاشت ۴۰۰ اصله نهال در منطقه پردیس پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس، توسعه اکوسیستم فناوری و نوآوری در شمال شرق تهران به صورت رسمی کلید خورد.
مدل پروازی ماهواره مخابراتی ˮناهید ۱ˮ آماده پرتاب است
رییس پژوهشگاه فضایی ایران گفت: مدل پروازی ماهواره مخابراتی "ناهید یک" که در پژوهشکده سامانه‌های ماهواره با همکاری سایر پژوهشکده‌های این مجموعه طراحی و ساخته شده، تست‌های لازم را گذرانده و آماده پرتاب است.
جشنواره حرکت در دانشگاه بیرجند افتتاح شد
دبیر اجرایی جشنواره حرکت از افتتاح جشنواره حرکت و ارائه دستاوردهای انجمن‌های علمی دانشگاه در ۳۶ غرفه خبر داد.
حمایت از ۱۱۰ اختراع برای ثبت بین‌المللی از سوی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران
صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری تا کنون از ۱۱۰ اختراع برای ثبت بین‌المللی حمایت کرده است.
گردهمایی منجمان کشور در ماراتن ˮمِسیهˮ در اصفهان
مدیر مرکز آموزش نجوم ادیب اصفهان گفت: هجدهمین دوره ماراتن نجومی "مِسیه'" با حضور منجمان سراسر کشور در روزهای ۱۶ و ۱۷ اسفند ماه جاری در شهر زواره اصفهان برگزار می‌شود.
انتظار وزیر علوم از دانشگاه‌ها در زمینه تربیت نیروی انسانی مستعد
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تکمیل فعالیت‌های علمی را در گرو توسعه تعاملات علمی دانست و گفت: از این رو از دانشگاه‌ها انتظار می‌رود نیروهایی تربیت کنند که بتوانند با استفاده از فناوری برای سایر فارغ‌التحصیلان شغل ایجاد کنند.
ایران به قله تولید داروهای پیچیده زیستی صعود کرد
دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری گفت: در حال حاضر در دنیا داروهای زیستی با فناوری‌های پیچیده‌ای وجود دارد که جوانان ایرانی به این فناوری‌ها دست یافته‌اند.
رشد تکنولوژیک کشور در گرو ارتباط مستمر مراکز صنعتی با محافل علمی است
استاندار تهران با تاکید بر اینکه در کشوری که تحت فشار و تحریم است، باید دانشگاه‌های آن تقویت شود، گفت: رشد تکنولوژیک کشور در گرو ارتباط مستمر مراکز صنعتی با محافل علمی و دانشگاهی است.
جمع‌آوری داده‌های برگزیدگان ۳۲ سال جشنواره خوارزمی-معرفی تندیس کهربای خوارزمی
دبیر سی و دومین جشنواره بین‌المللی خوارزمی از تکمیل بانک اطلاعات برگزیدگان جشنواره‌های جوان و بین‌المللی خوارزمی خبر داد و گفت: در این بانک اطلاعات مربوط به برگزیدگان ابن دو دویداد علمی بارگذاری شده است.
جشنواره بین المللی خوارزمی با معرفی برترین ها به کار خود پایان داد
سی و دومین جشنواره بین المللی خوارزمی با معرفی ۱۶ طرح برتر داخلی و خارجی به کار خود پایان داد.
استفاده از تجارب چهار دهه مدیریت عالی کشور در تکمیل الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت
به‌منظور بهره‌مندی از تجارب و توانایی‌های مدیریتی و کارشناسی کارگزاران ارشد جمهوری اسلامی ایران جهت بررسی قابلیت اجرا و تحول‌آفرینی "الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت"، نشست مشترک شورای عالی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت با مجمع وزیران ادوار برگزار می‌شود.
فرار متخصصان، مشکل مناطق در حال توسعه یا محروم است
رئیس بنیاد نخبگان استان خراسان رضوی گفت: یکی از مشکلات مناطق در حال توسعه یا محروم فرار متخصصان از منطقه است.
دانشگاه‌ها مسیر دانش و حرکت علمی کشور را شناسایی کنند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: دانشگاه‌ها باید بتوانند مسیر دانش و حرکت علمی کشور را شناسایی کرده و آن را دنبال کنند.
نیازمند شرکت‌های حامی تحقیقات بنیادی هستیم
رئیس دانشگاه بوعلی سینا با تأکید بر حمایت از علوم پایه و بنیادی، گفت: ما امروز به شرکت‌هایی که از تحقیقات بنیادی حمایت کنند، نیازمندیم؛ چرا که اگر علوم پایه و بنیادی را رها کنیم، در آینده آسیب خواهیم دید.
بررسی طبقه‌بندی شغلی فارغ‌التحصیلان در آمریکا
طبقه‌بندی شغلی فارغ‌التحصیلان در آمریکا در نود و هفتمین جلسه کمیسیون نخبگان و آینده‌نگاری علم و نوآوری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی بررسی شد.
نخستین محصول تراریخته که وارد بازار شد، چه بود؟
عضو هیئت علمی دانشگاه تهران گفت: در زمینه محصولات تراریخته باید به جای ادعا به واقعیت توجه شود و اطلاعات درست در اختیار مردم قرار بگیرد.
ایران از نظر شاخص توسعه انسانی جزو ۷ کشور برتر جهان است
در کمیسیون علمی و فناوری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح شد که ایران از نظر شاخص توسعه انسانی جزو ۷ کشور برتر در جهان است.
نوآوران حوزه صنایع‌دستی تخفیف ۵۰ درصدی می‌گیرند
مطابق دستورالعمل حمایت از حضور شرکت‌های خلاق در نمایشگاه‌های منتخب داخلی شرکت‌های خلاق علاقه‌مند به حضور در نمایشگاه صنایع دستی از تخفیف ۵۰ درصدی بهره‌مند می‌شوند.
ثبت موزه تاریخ علوم دانشگاه محقق اردبیلی در کمیته بین‌المللی موزه‌ها و مجموعه‌های دانشگاهی
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی از ثبت موزه تاریخ علوم دانشگاه محقق اردبیلی در کمیته بین‌المللی موزه‌ها و مجموعه‌های دانشگاهی (UMAC) شورای بین‌المللی موزه‌ها (ایکوم) خبر داد.
>> > 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... < << 

گروه های زیر مجموعه علمی دانشگاهی

صنفی، فرهنگی
صنفی، فرهنگی

آخرین اخبار

شهرداری تهران مکلف به مناسب سازی معابر برای معلولان شد
تهران- ایرنا- اعضای شورای اسلامی شهر تهران، شهرداری را مکلف به اختصاص بودجه ای ویژه ای برای مناسب سازی فضاهای شهری برای توان یابان، سالمندان، کودکان و سایر اقشار آسیب‌ پذیر جسمی، حرکتی و ذهنی کردند.
ماجرای «رها» و مددکاری که قربانی شد
تهران-ایرناپلاس-چند روز پیش خبری با عنوان اخراج فاطمه کمرخانی، کارمند یک مراکز وابسته به سازمان بهزیستی ایلام به دلیل افشاگری و رسانه‌ای کردن موضوع ازدواج «رها»، دختر 11ساله ایلامی با مرد 50ساله در فضای مجازی منتشرشد؛ خبری که حساسیت افکار عمومی را برانگیخت و واکنش‌های زیادی داشت.
نخبه گرایی،جمهوریت و افزایش مشارکت  رویکرد لایحه جامع انتخابات
اصفهان- ایرنا - نخبه گرایی، جمهوریت و تجمیع قوانین و مردمی کردن رقابت از ویژگی های لایحه جامع انتخابات است که به اعتقاد کارشناسان حاضر در میزگرد ایرنا اصفهان، این رویکرد موجب افزایش مشارکت مردم و تثبیت و اقتدار بیش از پیش جمهوری اسلامی می شود.
برگزاری رقابت های ورزش کارگری در کشور افزایش یافته است
یاسوج- ایرنا- رئیس فدراسیون ورزش کارگری گفت: برگزاری رقابت های ورزشی کارگری در کشور با 70 مورد رقابت نسبت به سال های گذشته افزایش و رکورد شکنی داشته است.
ظرفیت پتروشیمی کشور به 90 میلیون تن افزایش می یابد
گچساران- ایرنا- معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران گفت: با بهره برداری از واحدهای در حال ساخت ، ظرفیت تولیدات پتروشیمی کشور تا پایان دولت دوازدهم به 90 میلیون تن می رسد.
بیانیه گام دوم انقلاب راهکار مقابله با جنگ نرم است
تبریز- ایرنا - رئیس ستاد مشترک و معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه هدف دشمنان از جنگ نرم، تسلط بر مغز جوانان کشور است؛ گفت: بیانیه گام دوم انقلاب که توسط رهبر معظم انقلاب صادر شده راهکار مقابله با جنگ نرم است.
مدیریت منابع، شاه کلید بهره وری آب در مازندران
ساری - ایرنا - مدیریت منابع، مصرف و بهره وری بهینه آب با فرهنگ سازی و نیز استفاده از مبانی علمی، شاه کلید خروج از کم آبی در کشور و مازندران اعلام شد، مقوله ای که امروز بار دیگر اساتید دانشگاه ها در همایش راهبردهای مصرف بهینه آب در بخش کشاورزی در ساری مورد توجه قرار دادند.
تعلیق پروازهای تابان به بجنورد تا 3 ماه دیگر ادامه می یابد
بجنورد - ایرنا- مدیر روابط عمومی فرودگاه بجنورد گفت: تعلیق پروازهای شرکت هواپیمایی تابان به فرودگاه مرکز استان خراسان شمالی ممکن است تا سه ماه دیگر ادامه یابد.
تشکیل جبهه مشترک بین ادیان ابراهیمی ضروری است
مشهد - ایرنا - مدیر حوزه های علمیه کشور گفت: تشکیل جبهه مشترک ایمانی، فرهنگی و علمی میان ادیان ابراهیمی برای پیوند بین پیروان آنها ضروری است.
مراکز معاینه فنی تهران در ایام نوروز نوبتی دایر است
تهران- ایرنا- مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران اعلام کرد: مراکز معاینه فنی در ایام نوروز (به جز روزهای تعطیل اول و سیزدهم فروردین) به صورت نوبتی دایر است و در سایر روزهای عادی طبق ساعات اداری در صبح و عصر فعالیت خواهد داشت.