اروپا و آمریکا

بحران افغانستان و ضرورت گفت وگوی صلح افغان-افغان
تهران- ایرنا- اگرچه لغو نشست هفته قبل ایالات متحده و طالبان به دلیل مخالفت این گروه با حضور دولت کابل در مذاکرات اعلام شد اما تحلیلگران اعتقاد دارند مذاکره مستقیم با دولت مرکزی برای کسب صلح ضروری و به نفع افغانستان است.
انگلیس حضورش را در اجلاس ضد ایرانی اعلام نکرده است
لندن – ایرنا – وزارت امور خارجه انگلیس اعلام کرد که در این مقطع حضورش را دراجلاس ضدایرانی درلهستان که روزگذشته توسط وزیر خارجه آمریکا مطرح شد، اعلام نکرده است.
کره شمالی از فهرست برخی تحریم های آمریکا خارج شد
تهران- ایرنا- دیپلمات های آمریکایی از تصمیم وزارت خارجه این کشور برای لغو برخی محدودیت های اعمال شده در زمینه ارسال کمک های بشردوستانه به کره شمالی و سفر امدادرسانان آمریکایی خبر دادند.
لوبلاگ: رویکرد ایران هراسی آمریکا نتیجه جز تشدید تنش منطقه ای ندارد
تهران - ایرنا - تارنمایی 'لوبلاگ' در مطلبی نوشت: سخنان ایران هراسانه 'مایک پمپئو' وزیر امور خارجه آمریکا در مصر و ارائه تصویری مهاجم از تهران، به قیمت فروش میلیاردها دلار سلاح پیشرفته به کشورهای منطقه ای تمام شده و در نهایت نتیجه ای جز تشدید تنش و وقوع نبرد فاجعه باری دیگر ندارد.
لوبلاگ: سخنرانی پمپئو در قاهره برای خوشامد ترامپ بود
تهران - ایرنا - تارنمای خبری آمریکایی 'لوبلاگ' نوشت: سخنرانی 'مایک پمپئو' وزیر خارجه آمریکا در قاهره بدون شناخت از مسائل منطقه ای و فاقد نکته مثبت درمورد حل مناقشه ها بود و صرفا برای خوشامد 'دونالد ترامپ' انجام شد.
پکن، جبهه مشترک چین و کره شمالی در برابر واشنگتن
پکن- ایرنا- سفر 'کیم جونگ اون' رهبر کره شمالی در روزهای آغازین سال نو به چین، بار دیگر نشان داد روابط این کشور با پکن بسیار مستحکم تر از آن است که تحریم ها و فشارهای آمریکا بتواند خللی در آن ایجاد کند.
دومین زن دمکرات نامزد ریاست جمهوری 2020 آمکریکا می شود
تهران - ایرنا - «تولسی گابارد» نماینده دمکرات آمریکا از ایالت هاوایی و کهنه سرباز جنگ عراق، تمایل خود را برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری سال2020 آمریکا ابراز کرد.
حفاظت از خطوط سوخت رسانی در مکزیک به نظامیان سپرده شد
تهران - ایرنا - رئیس جمهوری مکزیک به خلبانان بالگردها و حدود چهار هزار نیروی نظامی دستور داد تا از خطوط سوخت رسانی و انبارهای سوخت این کشور در برابر دزدهای گسترده حفاظت کنند.
هیلی و دختر ترامپ؛ گزینه های احتمالی ریاست بانک جهانی
تهران - ایرنا - خبرگزاری فرانسه گزارش داد: «نیکی هیلی» سفیر سابق آمریکا درسازمان ملل و «ایوانکا ترامپ» دختر و مشاور رئیس جمهوری آمریکا از گزینه های احتمالی جانشینی رئیس مستعفی بانک جهانی هستند.
بنیاد کارنگی:
تهران - ایرنا - بنیاد کارنگی در مطلبی نوشت: 'مایک پمپئو' وزیر امور خارجه آمریکا در مصر تلاش داشت دیدگاه متفاوتی ارائه دهد اما تنها مقام آمریکایی بود که در سخنان خود هیچ اشاره ای به نیاز به دموکراسی و احترام به حقوق بشر نکرد.
رکوردزنی ترامپ در تعطیلی دولت فدرال و پیامدهای آن
تهران-ایرنا- بن بست بر سر راه اجرای وعده دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای ساخت دیوار مرزی، رکورد طولانی ترین تعطیلی دولت در تاریخ این کشور را رقم زد و تاثیرات با توجه به فقدان نشانه ای برای توافق در حال نمایان شدن است.
گردشگران آمریکایی درختان کمیاب پارک ملی را قطع کردند
تهران – ایرنا – شبکه آمریکایی سی ان ان امروز(شنبه)خبر داد که برخی گردشگران آمریکایی به جای همیاری در حفظ و نگهداری پارک های ملی در دوران تعطیلی دولت، کمر به تخریب اموال دولتی و قطع درختان کمیاب بسته اند.
کنفرانس لهستان، نمایش تبلیغاتی آمریکا با چاشنی ایران هراسی
تهران - ایرنا - اعلام برگزاری کنفرانسی از سوی آمریکا در لهستان که به گفته 'مایک پمپئو' وزیر امور خارجه آمریکا مقابله با ایران یکی از موضوعات آن است، بار دیگر چنته خالی واشنگتن و نیز رو آوردن به نمایش های تبلیغاتی در برابر ایران با چاشنی 'ایران هراسی' را عیان ساخت.
توزیع بن غذا برای کارمندان بدون حقوق آمریکا
تهران - ایرنا - شبکه تلویزیونی 'سی ان ان' در گزارش ویژه ای عنوان کرد: درحالی تعطیلی دولت فدرال وارد بیست ودومین روز خود شد که دهها هزار کارمند آمریکایی بدون دستمزد مانده و وضعیت بدانجا رسیده که ناگزیر آنها به دریافت وام از بانک برای هزینه های زندگی و حتی دریافت بن مواد غذایی شده اند.
تشدید تحرکات مخالفان مادورو برای براندازی دولت ونزوئلا
تهران - ایرنا - پس از آغاز رسمی دوره دوم ریاست جمهوری «نیکلاس مادورو» به نظر می رسد مخالفان دولت ونزوئلا به دنبال اقدامات جدید و تشدید فشارها برای بدست آوردن قدرت در این کشور هستند.
فرمانده عملیات دریایی آمریکا راهی چین می شود
تهران- ایرنا- نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد، دریاسالار 'جان ریچاردسون'، فرمانده عملیات دریایی این کشور، به منظور دیدار با 'شن کین لانگ'، همتای چینی اش و فرماندهان کمیسیون مرکزی ارتش چین، از یکشنبه جاری راهی پکن می شود.
کابل به واشنگتن اجازه تعرض به ایران را نخواهد داد
تهران - ایرنا - سفیر افغانستان در آنکارا پایتخت ترکیه گفت: ما به پایگاه‌های آمریکا در افغانستان اجازه نخواهیم داد تا علیه ایران مورد استفاده قرار بگیرند.
ساختار سازی سیاسی اجتماعی در تئاتر آمریکا
نیویورک - ایرنا - تئاتر به دلیل سیال و زنده بودن می تواند تماشاچیان را از لحاظ احساسی و فکری با خود همراه کند و همین باعث شده است تا در آمریکا صاحبان ثروت و قدرت از آن به عنوان ابزاری برای چینش و ساختار سازی آتی استفاده کنند.
تحقیقات جدید اف.بی.آی درباره ارتباط مخفیانه ترامپ با روسیه آغاز شد
تهران-ایرنا- روزنامه نیویورک تایمز روز گذشته در گزارشی عنوان کرد: اف.بی.آی تحقیقاتی را در مورد اینکه آیا ترامپ شخصا به طور مخفیانه در راستای منافع روسیه فعالیت داشته، آغاز کرده است.
تعطیلی دولت آمریکا رکورد زد
تهران – ایرنا – تعطیلی دولت آمریکا امروز(شنبه)وارد بیست و دومین روز خود شد وطولانی ترین تعطیلی آن به نام دولت ترامپ رقم خورد. این در حالی است که اختلافات«دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا با نمایندگان دمکرات کنگره درباره تامین بودجه ساخت دیوار مرزی همچنان ادامه دارد.
>> > 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... < << 

گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

لیگ NBA؛ پیروزی وریرز با ثبت یک رکورد جدید
پیروزی صبح امروز تیم گلدن استیت وریرز در لیگ بسکتبال آمریکا با ثبت یک رکورد جدید در NBA همراه بود.
عمر سوما: حامی تیم‌های عرب هستم
عمر سوما مهاجم تیم ملی سوریه می گوید ما در طول بازی بهتر و غالب بودیم اما با یک اشتباه در لحظات آخر شکست خوردیم.
اردن اولین تیم بدون گل خورده در مرحله گروهی
تیم ملی فوتبال اردن نخستین تیمی شد که کارش در مرحله گروهی جام ملتهای آسیا را بدون گل خورده به پایان رساند.
آمار عجیب فلسطین در مرحله گروهی
تیم ملی فوتبال فلسطین در حالی به پایان مرحله گروهی جام ملتهای آسیا رسید که بازیکنانش در گلزنی ناکام بودند.
بازگشت علی امیری به مدیرعاملی نساجی
علی امیری، مدیرعامل مستعفی باشگاه نساجی مازندران به سمت خود در این باشگاه بازگشت.
عراق بدون بازیکن خارجی رو در روی ایران
رسانه‌های عراقی امروز (چهارشنبه) به اتفاق جالبی در ترکیب تیم ملی فوتبال عراق برای رویارویی با ایران در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ اشاره کردند.
اعتراض شدید سوری‌ها به داور دیدار با استرالیا
هواداران تیم ملی فوتبال سوریه که به قضاوت داور دیدار این تیم مقابل استرالیا معترض بودند، به او اعتراض شدیدی کردند.
شانس سردار برای رسیدن به رکورد علی دایی
سردار آزمون این شانس را دارد که امروز در تعداد گل‌های زده به تیم ملی عراق به رکورد علی دایی برسد.
توصیه یک روزنامه عراقی برای شکست دادن ایران
یک روزنامه عراقی ضمن تاکید بر قدرت هجومی بالای تیم ملی ایران تاکید کرد که عراق باید مشکلات خط دفاعی‌اش را برطرف کند.
بازگشت نکونام به نساجی منتفی شد
حضور دوباره جواد نکونام برای سرمربیگری در تیم فوتبال نساجی مازندران به طور کامل منتفی شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

رشته های مرتبط با گردشگری در دانشگاه آزاد اردبیل ایجاد می شود
اردبیل - ایرنا - رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل از ایجاد هتل اسکول و نیز تاسیس رشته های علمی و عملی مرتبط با صنعت گردشگری در این واحد علمی خبر داد.
کاهش تبلیغات، زنگ خطری برای رسانه های مکتوب
تهران- ایرنا- معاون امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به چالش کاهش تبلیغات در حوزه رسانه‌های مکتوب اشاره و تصریح کرد: این چالش طنین‌انداز زنگ خطر بزرگی برای رسانه‌های مکتوب است که سهم 15 درصدی تبلیغات را نصیب آنها کرده است.
نقش‌های ماندگار ˮحسین‌ محب اهریˮ -تصاویر
حسین محب‌اهری بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون پس از مدت‌ها دست و پنجه نرم کردن با بیماری سرطان دار فانی را وداع گفت.
بی‌اخلاقی در ماجرای ازدواج مجدد همسر حججی
به تازگی خبر ازدواج مجدد همسر شهید حججی، واکنش‌های بسیاری در فضای مجازی داشت. ماجرا از پیام تبریک خانواده شهید محسن حججی به همسر این شهید آغاز شد که به تازگی ازدواج مجدد کرده است.
آسوشیتدپرس: آمریکا شیوه های جدید اقدامات نظامی تدافعی را بررسی می کند
نگرانی از افزایش خشونت ها در برزیل با حکم جدید بولسونارو
خروج از ناتو، کارزار جدید ترامپ و دمکرات های کنگره
ترکیه و آمریکا برای ایجاد منطقه امن در شمال سوریه توافق کردند
اردوغان: برای مبارزه با تروریسم نیاز به اخذ اجازه از کسی نداریم
آمریکا مجبور به عقب کشیدن نیروهایش از سوریه است
یک سوم کارکنان سازمان ملل قربانی آزار جنسی شده اند
42 هزار عضو گارد ساحلی آمریکا بدون حقوق ماندند
کاهش مبادلات اقتصادی چین، بروز نشانه های جنگ تجاری
پژوهشگر ایرانی - آمریکایی: آمریکا نیرویی بی ثبات کننده است