مجلس

طرح سوال از وزیر کشاورزی در مورد اخلال در فعالیت صیادان ایرانی در دریای عمان
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت که به همراه جمعی از نمایندگان سوال از وزیر جهاد کشاورزی درباره‌ی اخلال در فعالیت صیادان ایرانی دردریای عمان را مطرح و آن را تقدیم هیات رئیسه مجلس کردند.
قوامی: نقدینگی از سال ۵۷ تا به امروز، ۶۶۰۰ برابر شده است
نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: نقدینگی در سال ۵۷ ، ۲۵۰ میلیارد تومان بوده است در حالی که امروز یک میلیون و۶۵۰ هزار میلیارد تومان است. مهم‌ترین دلیل رشد نقدینگی نیز کسری بودجه دولت ها بوده است.
16 نماینده خواستار رسیدگی به نحوه فروش اینترنتی خودرو شدند
تهران - ایرنا - 16 نماینده مجلس شورای اسلامی در تذکر کتبی خود خواستار رسیدگی به نحوه فروش اینترنتی خودرو شدند.
اصلاحات واژه‌ای برای به رسمیت شناختن حقوق شهروندی است
تهران - ایرنا - نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی گفت: اصلاحات بخش اجتناب ناپذیر از اقدام انقلابی ملت است و به عبارتی ارائه نظرات کارشناسی برای بهبود زندگی و به رسمیت شناختن حقوق شهروندی است که منجر به گویایی ارکان یک جامعه سالم می شود.
مطهری: پیگیری‌های لازم برای ارائه لیست دوتابعیتی‌ها به نمایندگان انجام می‌شود
علی مطهری در پاسخ به تذکر نماینده مردم محلات که از هیات رییسه مجلس خواست که لیست دو تابعیتی‌ها در اختیار نمایندگان قرار گیرد، گفت که پیگیری‌های لازم برای ارائه لیست دوتابعیتی‌ها به نمایندگان انجام می‌شود.
مجلس دو بار خود را استیضاح کرد
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: معتقدم وقتی استیضاح و سوال را مطرح می‌کنیم باید براساس تفکر و اندیشه باشد، زیرا باید از حقوق مردم دفاع کنیم و برای همین هم قسم یادکرده‌ایم.
رییس جمهور تیم اقتصادی دولت را تغییر دهد
یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: شعور سیاسی مردم افزایش یافته است. مردم می پرسند چرا دلالان، مفسدان اقتصادی و قاچاقچیان کالا همیشه چند قدم جلوتر از دولت حرکت می‌کنند؟ پیش بینی این مفسدان با چه واسطه‌ای انجام می‌شود؟ چند بار نمایندگان مجلس باید فریاد بزنند که ارتباط مخلان اقتصادی با بدنه مسئولان بدون هیچ ملاحضه‌ای افشا شود؟
برزگر: در توزیع منابع کشور باید عدالت رعایت شود
یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: در توزیع منابع کشور باید عدالت اجرا شود. استان‌های مرزی باید از مزایای مرزی برای معیشت خود برخوردار شوند. این جزو وظایف حاکمیت و دولت است.
محمودی: مسائل سیاسی مدیران وزارت کار از مسائل کاری پیشی گرفته است
یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: مسائل آموزشی باید از مسائل سیاسی دور نگهداشته شود. . از پتانسیل نیروی جوان در کشور استفاده هدفمند انجام نمی‌شود.
ساعی:‌ مسئولین کشور به احیای دریاچه ارومیه به عنوان مساله‌ای ملی نگاه کنند
نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی ایجاد بسیاری از معضلات اجتماعی را ثمره خشک شدن دریاچه ارومیه دانست و گفت که ‌مسئولین کشور به احیای دریاچه ارومیه به عنوان مساله‌ای ملی نگاه کنند.
انتقاد نوبخت از هجمه‌ها به جامعه پزشکی به بهانه مالیات
یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: پزشکان با پرداخت مالیات مشکلی ندارند اما برخی قصد دارند به بهانه مالیات به این قشر اهانت کنند.
لطفی: چرا دو سوم بودجه سالیانه کشور در کمیسیون تلفیق بررسی نمی‌شود؟
یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: اصلاحات واژه وحشتنک و غریبی نیست که رعب‌آور باشد؛ اصلاحات بخشی انشقاق ناپذیر از اقدام انقلابی ملت ایران است. اصلاحات یعنی ارائه نظرات کارشناسی برای بهبود زندگی مردم و به رسمیت شناختن حقوق شهروندی که منجر به پویایی ارکان یک جامعه سالم می‌شود.
ذوالقدر: سقف مهریه ١١٠ سکه با شرایط امروز اقتصادی همخوانی ندارد
عضو هیات رییسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش قیمت سکه موجب رواج طلاق و به زندان افتادن برخی از جوانان شده است.
۷۰درصد تخلفات دریایی سال۹۶ مربوط به کشتی‌های چینی بوده است-حجتی پاسخگو باشد
‌رئیس مجمع نمایندگان استان هرمزگان با بیان اینکه بنده در خصوص کشتی‌های چینی از وزیر جهاد کشاورزی طرح سؤال کرده‌ام، گفت: ‌قبلاً هم اعلام کرده‌ام که با هرکدام از مسئولین جهاد کشاورزی و شیلات حاضر به مناظره در خصوص کشتی‌های چینی هستم و برای تمامی صحبت‌هایم اسناد و مدارک به‌ اندازه کافی در دست دارم.
سوالات نمایندگان و توضیحات وزیر نفت در جلسه علنی امروز مجلس
گزارش کامل ایسنا از سوالات نماینده تهران و گرمسار از وزیر نفت و مهمترین اخبار امروز (دو شنبه) بیست و نهم مرداد ۱۳۹۷ مجلس شورای اسلامی را می‌توانید در لینک‌های زیر بخوانید.
شرکت ملی گاز تخلف کرده است-مبالغ دریافتی از مشترکان برگردانده شود
یک نماینده مجلس شورای اسلامی گفت که شرکت ملی گاز در سال ۱۳۹۵ حدود ۱۵ میلیارد تومان از مشترکان بابت بیمه خسارت گاز دریافت کرده است. اقدامی که بدون مصوبه قانونی مجلس بوده و طبق گزارش دیوان محاسبات تخلف محسوب می‌شود، لذا باید این مبالغ به مردم بازگردانده شود.
توضیحات «زنگنه» درباره‌ علت دریافت غیرقانونی مبالغی در تعرفه گاز مصرفی مشترکان
وزیر نفت با تاکید بر این‌که مبالغ اخذ شده از مشترکین تحت عنوان بیمه خسارت گاز هیچ انتفاعی برای شرکت گاز ندارد و همه را به شرکت‌های بیمه برای پرداخت خسارت می‌دهد، گفت: در صورتی که مشترکین نخواهند این مبالغ را پرداخت کنند می‌توانند اعلام کرده و شرکت گاز مبالغ دریافتی را به آنها پس دهد.
کاتب از پاسخ‌های زنگنه قانع شد- قول وزیر برای بازپرداخت مبالغ دریافتی از مشترکین گاز در سال ۹۵
نماینده گرمسار در مجلس شورای اسلامی در حالی از پاسخ وزیر نفت قانع شد که زنگنه قول داد مبالغی که از مشترکین در قبوض گاز تحت عنوان بیمه خسارت گاز در سال۱۳۹۵ دریافت شده است را به مردم برگردانند.
قدردانی ۲۲۰ نماینده مجلس از پیشرفت‌های شگرف صنعت دفاعی کشور
۲۲۰ نماینده مجلس با امضای بیانیه‌ای از پیشرفت‌های شگرف صنعت دفاعی کشور تشکر کردند.
وزیر نفت: واحدهای پالایشگاهی مستهلک شده‌اند- فعالیت‌های نفتی در سطح خوب ایمنی انجام می‌شود
وزیر نفت با بیان این‌که عمر استهلاک یک واحد پالایشگاهی حداقل ۳۰ سال است ما پالایشگاه‌هایی در کشور داریم که ۸۰ تا۹۰ سال عمر کردند و منابع کافی برای نوسازی و بازسازی آنها وجود ندارد.
>> > 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... < << 

گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

گفتگو با عبدالله رئیسی؛ فتح قله کنکور از قعر محرومیت
عبدالله رئیسی رتبه ۲ کنکور، آقازاده واقعی ایران؛ از یک روستای بی نام و نشان سراوانِ سیستان و بلوچستان، که آب و غذا برایشان کمیاب است و قلم و دفتر نایاب … هزاران سلام به تو و پشتکارت.
سربلندانِ پر غرور؛ فرماندهانی که به جنگ تحمیلی پایان دادند
تا لمسش نکرده باشی، نمی‌دانی چیست، تفاوت دارد با تمام قصه‌ها و غصه ها، گلوله‌های داغ شوخی ندارند، موشک‌ها و خمپاره‌ها فرق نمی‌گذارند بین سربازان با زنان و بچه ها، بمب‌های لعنتی، یکسان می‌بارند روی سر همه و جانبازِ شیمیایی، یادگاری می‌گذارند برای همسران شان، نمی‌توانی خودت را بتکانی، جِر بزنی و بگویی از اول!
برترین‌ها پلاس؛ از دریای خزر تا #فرزندت_کجاست؟
«برترین‌ها پلاس» یک ویژه برنامه ویدئویی است که سه شنبه هر هفته از مجله اینترنتی برترین‌ها پخش می‌شود. در این برنامه، خبر‌های داغ و متنوع از سراسر دنیا مطرح می‌شود و همه افراد با هر سلیقه و یا هر سن و سالی می‌توانند برنامه مورد علاقه خودشان را در «برترین‌ها پلاس» ببینند.
تاثیر «فریدا کالو» بر صنعت مد و فشن امروز
فریدا کالو، نقاش مکزیکی و یکی از زنان نامدار تاریخ هنر معاصر می باشد که به‌ خاطر خودنگاره‌ های هنرمندانه ‌اش، مشهور شده است. ما با تابلوهای نقاشی او می توانیم به سبک لباس پوشیدن اش پی ببریم. او معمولا تل های سر گلدار، موهایی گیس کرده، لباسی گلدار، جواهراتی منحصر بفرد و زیبا و پیراهن هایی گلدوزی شده به تن می کند.
بهترین رژگونه‌ها برای رنگ پوست شما
رژگونه نقش تکمیل کننده آرایش صورت را دارد و وقتی مقدار کمی رژگونه روی سیب گونه می زنیم اعتماد به نفس مان بیشتر می شود. اما نکته مهم در استفاده از رژگونه این است که رنگ رژگونه مناسب رنگ پوست مان انتخاب کنیم.
دادن شانس دوباره به همسر خیانت‌کار؟
شاید این خیانت توسط یک پارتنر جدی در زندگی‌تان که به او اعتماد کرده بودید انجام شده باشد. شاید هم همسرتان به خیانت‌های خود در روابط قبل از شما اعتراف کرده باشد. حسابی شوکه شده‌اید و قلبتان شکسته است و این کلیشه مدام در ذهنتان تکرار می‌شود، «کسی که یک‌بار خیانت کند باز هم مرتکب خیانت خواهد شد.»
زهرا کیانی در تالو بانوان ایران تاریخ ساز شد
زهرا کیانی با کسب مدال نقره بازی های آسیایی جاکارتا به نخستین بانوی تالوکار ایران تبدیل شد که در این رویداد مهم به مدال دست می یابد.
بدشانسی رکابزن ایران با پارگی زنجیر
پاره شدن زنجیر دوچرخه سوار ایرانی، مانع از رسیدن وی به مدال بازی های آسیایی شد.
شجاعی: در روئینگ ۴ نفره منتظر مدال باشید
ملی‌پوش روئینگ ایران گفت: رقابت سختی در ماده تک نفره داشتم اما در روئینگ 4 نفره منتظر مدال خوشرنگ باشید.
زهرا نعمتی در مرحله مقدماتی سی‌و یکم شد
در نخستین روز از رقابت‌های تیروکمان بازیهای آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا و در مرحله مقدماتی ریکرو انفرادی زنان، زهرا نعمتی تنها نماینده ایران در جدول رده‌بندی مرحله مقدماتی سی و یکم شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

آشکار شدن محل شکافته شدن خانه کعبه
مجید یراق بافان مجری شبکه قرآن با انتشار این عکس در صفحه اش نوشت: نقابش را ز کعبه باد برداشت.
تاجزاده: با آنهایی که رأی نمی‌دهند، موافقم!- «رضا کیانیان» در ۶۶ سالگی آلزایمر گرفت
یک فعال اصلاح‌طلب گفت: حمایت از روحانی به جایگاه ما خدشه زد.
مربی‌ تیم ملی کشتی فرنگی: کسب دو یا سه طلا دور از دسترس نیست
مربی تیم‌ ‌ملی کشتی فرنگی درباره قرعه فرنگی‌کاران، گفت: کشتی‌گیری که مدال طلا می‌خواهد نباید دنبال قرعه آسان باشد.
مهیار صداقت فینالیست تفنگ سه وضعیت شد
مهیار صداقت در ماده تفنگ سه وضعیت مردان بازی های آسیایی ۲۰۱۸ به فینال رسید.
بختیار: مقابله با فساد از سرشاخه‌های اصلی آغاز شود
قوه قضاییه برای حراست از حیثیت خود دادگاه‌ مفسدان اقتصادی را علنی برگزار کند
لزوم رسیدگی فوری به وضعیت مبهم بازنشستگی فرهنگیان
باید حق ایرانی‌ها از آمریکا گرفته شود
دیوان محاسبات بر فعالیت اقتصادی شرکت ها نظارت می کند
طرح محدودیت ماموریت های خارجی مسئولان تهیه شد
بررسی وضعیت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در کمیسیون اجتماعی
اعطای حق شهروندی به مقامات ایران در برجام، واقعیت ندارد
تکلیف استیضاح وزیر آموزش و پرورش هفته آینده مشخص می‌شود
تشریح برنامه‌های اقتصادی وزارت خارجه برای آموزش رایزنان ایران در کشورها